İntihar etmek için bir neden gerekli mi?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

evet sadece salak olmak yeterli intihar etmek için =) yapmayın arkadaşlar öyle kolay değil bu işler :006

Kullanıcı avatarı
ilona
Üye
Üye

Mesaj gönderen ilona »

DaRKFuNeRaL yazdı:
goqhan yazdı:yasamak icin bir neden gerekli mii????
Neden yasıyorsun o zaman derler adama...

''bu dunyaya geldiin için yaşamak zorundasın eger yaşamak istemiorsan bu senin problemin olurr,sonuçları seni ilgilendirir''
AtıLır Mıyız OyunDaN BenZeMezSeK ONLARA.!

Kullanıcı avatarı
ilona
Üye
Üye

Mesaj gönderen ilona »

intihar için bi neden gerekli olabilir ; intihar etmek için hayatı sewmemek, herşeyden nefret etmek, kaldıramayacagıın bi problemin olması tabi bi de karşılıksız sewgi besleyip kendini asanlar, ayrıldık die intihar ednleri de unutmamalıyız-herkesin kendi düşüncesi saygı gostermek gerek- gibi nedenler gösterilebilir. yani bi nedeni wardır düşüncesindeyim...
AtıLır Mıyız OyunDaN BenZeMezSeK ONLARA.!

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

ogün sanlısoy un getirdiği ayakkabı ayağıma olmazsa intihar ederim arakadaş hiç anlamam :-D

Kullanıcı avatarı
Too-che
Üye
Üye

Mesaj gönderen Too-che »

bence deðil,boþ boþ yaþamak en iyisi,herhangi bi þey için yaþamak anlamsýz bu kýsa ömür için.. :023

Kullanıcı avatarı
siyah-
Üye
Üye

Mesaj gönderen siyah- »

intihar için bi neden gerekli , aşk , sorunlar yada sevdiğin birnn ölümü bu nedenlerden biri olabilir , yani benm nedenim onlardn biriydi en azından

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

siyah- yazdı:intihar için bi neden gerekli , aşk , sorunlar yada sevdiğin birnn ölümü bu nedenlerden biri olabilir , yani benm nedenim onlardn biriydi en azından
ask icin intahar cok komik geliyor bana...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

jonnathan yazdı:ask icin intahar cok komik geliyor bana...
belkide (gerçekten) hiç aşık olmadın...
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bu sorunun muhatabı aslında intihar edenler.İşin güzel tarafı da bu adamların şu anda aramızda olmamaları.Yani ben burda intihar ile ilgili ne desem boş.Çünkü, hayatım boyunca düşünmedim ve düşünecek gibi de değilim.Bu yüzden de bir neden gerekli mi, gerekli değilmi cevap veremem.Belkide şu ana kadar yaşanan intihar vak'alarına bakarak intihar için bir neden gereklimiymiş değilmiymiş anlayabiliriz.
Kendi görüşüm, şu hayatta insanın başına ne gelirse gelsin yaşamayı bırakmaması gerektiğidir.Yani insanın intihar etmesine sebep olacak hiçbir neden yok bu dünyada.Tam tersine yaşamak için neden çok.

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

ümitszlik bir neden olabilir.... :(
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

simsiyah_85 yazdı:
bunu kimse bilemez yanlız insan bir kez hayata geliyor ve bunun geri donusu yok.bunu herkes bilebilir.aklını kullanan adam bu yuzden etmez bana gore...ya da ben o kadar zayıf bir kisilige sahip degilim...ne kadar asık olursan ol kimse icin olmeye deymez...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

jonnathan yazdı:
simsiyah_85 yazdı:
bunu kimse bilemez yanlız insan bir kez hayata geliyor ve bunun geri donusu yok.bunu herkes bilebilir.aklını kullanan adam bu yuzden etmez bana gore...ya da ben o kadar zayıf bir kisilige sahip degilim...ne kadar asık olursan ol kimse icin olmeye deymez...
doğrusu da bu zaten
karşımızdakiler rahat rahat bize sırtını dönüp gidebilirken onun için ölmek anlamsız bunu düşünmek bile aslında anlamsız..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

simsiyah_85 yazdı:
jonnathan yazdı:
simsiyah_85 yazdı: belkide (gerçekten) hiç aşık olmadın...
doğrusu da bu zaten
karşımızdakiler rahat rahat bize sırtını dönüp gidebilirken onun için ölmek anlamsız bunu düşünmek bile aslında anlamsız..
sonucta birde sunu anlamıyorum.neden intahar ediyorsun?bu dunyada kosullar kotu oldugu icin...gittigin yerde iyi olacagının garantisini kim veriyor?bir insanın gercekten psikolojik bir rahatsızlıgı olur,intahara kalkısır anlarım ama intaharı moda gibi gorup,ben zamanında intahar etmistim diye ortalarda gezinen sozde sorunlu genclige katlanamıyorum...

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

ilona yazdı:
DaRKFuNeRaL yazdı:
Neden yasıyorsun o zaman derler adama...

''bu dunyaya geldiin için yaşamak zorundasın eger yaşamak istemiorsan bu senin problemin olurr,sonuçları seni ilgilendirir''
benim orda bahsettigim konu daaa farklı yany size solee soliim yasamak nedir neden yasarız ve amaclar guder ve elimize ne geciririz yasayınca...yany sonuc olarak mantıklı gecerli bi sebebin yoktur yasamak icin aynı sekilde intiharda etmek icin yoktur.bu dunyadayıs ve sadece yasıorus iste bukadar....

Kullanıcı avatarı
devrik_cumle
Üye
Üye

Mesaj gönderen devrik_cumle »

bence haff syırmş olmak gerekir çünkü hayat hrseye rağmen çok güzel :010

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Şu kadar basit aslında: ''Yaşamaya programlanmışız''
Vücüdumuzun her zerresi yaşamak istiyor.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

KoRn_eR yazdı:Şu kadar basit aslında: ''Yaşamaya programlanmışız''
Vücüdumuzun her zerresi yaşamak istiyor.
tamamen katılıyorum.

"ben size yılanları ayak altına almak icin hakimiyet verdim ve hicbir sey size zarar veremeyecektir." yazar luka incilinde..

herhalde bi insanın neden intihar edemeyecegini anlatan en guzel cumlelerdendir. hicbir sey insana zarar veremez ki ondaki bu guc, yasama sevinci, istegi varken

Kullanıcı avatarı
bLiNd_
Üye
Üye

Mesaj gönderen bLiNd_ »

venice_queen yazdı:intihar etmek gereksz olduğu için, intihar etmek için bi nedende gereksiz :023 bence :!:
lafı agzımdan aldın :-D

Kullanıcı avatarı
slayerbuffy
Üye
Üye

Mesaj gönderen slayerbuffy »

salak olmak lazım,sıyırmak lazım.ne incitici sözler bunlar.kendini öldürmek tabiki kolay değil.yaşamak da kolay değil ama.bazen öyle bir noktaya geliyor ki insan bitsin artık herşey diyor.lütfen bilip bilmeden konuşmayın ve daha fazla kırıcı olmayın.şanslısınız ki o acıyı yaşamıyorsunuz hayattan zevk alıyorsunuz.bu konu öyle basite alınacak aman moda diye intihar ediyolar ediyolar denecek bişey değil.anlayamazsınız.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

slayerbuffy yazdı:bu konu öyle basite alınacak aman moda diye intihar ediyolar ediyolar denecek bişey değil.anlayamazsınız.
zor bir durum oldugunu herkes anlayabilir.tabi ki de o durumu yasayan insanın psikolojisini anlamak imkansız ancak intahar eden adamın ben intahar ettim soyleyim boyleyim diye ortada dolasması sacma.zaten psikoloji dersi okuyanlarda bunu bilirler,hatta bu durumun birde adı vardı bilen varsa hatıratsın.ayrıca tekrar ediyorum her intahar edene degil lafım.tabikide Allah kimseyi o duruma dusurmesin,ancak kimseyede bunu reklam malzemesi yapacak kadar az akıl vermesin...

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

slayerbuffy yazdı:salak olmak lazım,sıyırmak lazım.ne incitici sözler bunlar.kendini öldürmek tabiki kolay değil.yaşamak da kolay değil ama.bazen öyle bir noktaya geliyor ki insan bitsin artık herşey diyor.lütfen bilip bilmeden konuşmayın ve daha fazla kırıcı olmayın.şanslısınız ki o acıyı yaşamıyorsunuz hayattan zevk alıyorsunuz.bu konu öyle basite alınacak aman moda diye intihar ediyolar ediyolar denecek bişey değil.anlayamazsınız.

valla ben tuzu kuru bir insan olarak ve o acıyı yaşamamış bir insan olarak konuşmuyorum...aksine bildiğim için, o yüzden salakça diyorum artık bu da sizleri kıracaksa gidin atın kendinizi bir köprüden =)))))

Birde ayrıca...gerçekten bunu kafaya koyup yapan insanlar şu an burda konuşamıyorlar onu da belirteyim...yapan yapar, yapıyormuş gibi davranmaz..Jonnathan nın demek istediği de biraz bununla ilgili zaten...
En son ysseulb tarafından 06 Kas 2006 01:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
slayerbuffy
Üye
Üye

Mesaj gönderen slayerbuffy »

tabiki bu durumu kullananlar da var.ben intihar ettim,depresyondayım diyenler.beni üzen kullanılan kırıcı kelimeler.salak,sıyırmış vs. gibi.eminim herkesin azçok ruhsal sorunlar yaşadığı olmuştur.her insan yeterince güçlü olamıyor hayat karşısında.kaçmak çözüm gibi geliyor.umarım kimse böyle şeyler yaşamaz.

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

yahu ben artık forumun günah keçisi olmaya başladığımı düşünmeye başladım..=))))) Tamam kardeşim salak lafını geri alıyorum oldu mu güzel kardeşim...ama bence bu davranış cidden salakça bir davranış ! sizde ilerde anlarsınız

Kullanıcı avatarı
damdam
Üye
Üye

Mesaj gönderen damdam »

ne gerk war ki intihar etmeye.. çok saçma gelio yani sana werilmiş bi hediyeyi geri tepmek gibi bişe.. bazı tipler yok sewgilim terk etti param kalmadı fln filan intihar ediolar bunlar nedenleri (imiş onlara göre) :013
Yanıyor zaman... Yansıdı yüzüm bir an... kıpkırmızı sularda... Bu ben miyim?.. Ağlıyor şehirler... yanıyorken nehirler... Kıpkırmızı sularda yüzen ben miyim?..

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

herşeye rağmen bize sunulan bu hayat yaşanmalı!..hayatı kötü deilde, bize werilmiş bi şans gibi düşünüp hayatın tadını çıkarmak lazım! ,)