İntihar etmek için bir neden gerekli mi?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
onlyclks
Üye
Üye

Mesaj gönderen onlyclks »

allahın verdiği canı allah alır diyorum

Kullanıcı avatarı
senuda
Üye
Üye

Mesaj gönderen senuda »

heralde gerekli bi neden çünkü nedensiz hayata elveda demek saçma bence..mesela ben abimle baıra çaıra öyle bi kavga etmştim ki bıçağı alıp öldürmek istedim kendimi ama bi yerde cesaret meselesi arkmda ailemi arkdşlarımı bırakıp ne yapablrdm ki işte böyle düşündkten sonra uyumuşum ztn :D

eğer intihar edeceksen bile 2 dk nı ayırıp düşünmen lazım..!!
..hipeROCKtif..

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

İntihar etmek için bir neden yok ise, intihar ne anlamı var? Bi intihar vardı, onuda cıvıtmayın :) Neden olmak zorunda tabikide.
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
aglaya
Üye
Üye

Mesaj gönderen aglaya »

illaki nedeni olur yani .. hadi abi ben öliim adrenalin olsun biras .. öteki memleketide merak ettim fln diil yani olay...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

intihar etmek korkaklıktır.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

st_anger_07 yazdı:bence birkez daha bakýn hayata hala cekmiyorsa seni
mutfaga git tupu ac ve uykuya dal hayallerinle acý cekmeden sessizce uyu
belki biraz gozyasýda dokersin
tam ergen laflarý ergen düþünceleri :)

intihar korkaklýk,salaklýk,ezikliktirr.
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

teşebbüsüm olmadı olacagını da pek sanmıorum... bence intihar etmek senin zayıflıgını gösterir. ve hayat karsısında hiçbir zaman zayıf olmamakgerekir bence.
Kendimi buz gibi çok sert zannederdim
Meger ne kolaymisim hemen eriyiverdim

Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

bı neden gerekmez bence,ölümü çok merak ettığım için intiharı düşünmüştüm!gerçi buda bi neden ama...nys...
hayat bir hayalperest için en büyük cehennem

Kullanıcı avatarı
-PaNiC-
Üye
Üye

Mesaj gönderen -PaNiC- »

yaa bence ınthr sacmalık butun hrsey gunu glr belkı zor olur ama unutulr ama err ılada ysmk ıstemıosa zaten bı suru grkcesı vardır veada slktır :D

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

yalnizgezen yazdı:ne olursa olsun intihar etmeye degmez bence öyle veya böyle ölcen sonucta....saten günahta....ALLAH'ın verdiği canı sen nasıl alırsın ki.....
bu düşünceyi aklım almıyo.. sonucta yasamayı kendisi mi seciyo insan?hayır.. ama mutlu olan var hayatından ama olmayan..olanlar ne ala..ama olmayanlar için haksızlıktan baska bişey değil.. sucsuz yere biton acı ceken bisürü insan var..hiçbiri de haketmiyo.. eğer tanrınız okadar üstünse egosunu tatmin edeceğine birazcık adalet sağlayabilirdi! inanın daha makbule gecerdi
şayet bana sorulsaydı,tüm güzel seyler için bile yasamayı istemezdim..sacma gelebilir coğunuza ama benim görüşüm bu.

sebepsiz intihar falanda olmaz.sacmalamayın
in the hopes of creating a horrible zombie..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

213 yazdı:İntihar anayasal bir hakmıdır bilemem ama son derece gereklidir..
Kitlesel imha için;
Gereksiz amaçlı oksijen ve yeryüzü kaynakları tüketimine hayır !kampanyasına destek için; (bu noktada;intihar yöntemiyle ölen kişinin cesedi yakılmamalıdır)
Kişinin aynaya baktığında ; " ben koca bir artığım ulan" dediği ve bunu içine sindirebildiği anda;
Özgürlükçü fikirleri makatından algılayıp ; "canlı bir metabolizmanın yaşamına son vermek benim irademe bağlı (bunda son derece hürüm) " yada "seri katil olduğum zaman dünya görüşünde yeni bir konsept oluşturacağıma inanıyorum" dediği anda;
"Mor ve Ötesi grubunun vokalistiyle istediği anda cinsel ilişkiye girerim" tezinin rock janrına entegre edilmek istenildiği anda;
"Kahrolsun Faşizm" deyipte kaldırım taşlarının sökülerek "güvenlik" güçlerine atılması suretiyle " devrim" yapılacağına inanılan ütopyayın benimsendiği anda; gereklidir..
...... Sıkıldım... ... ... ....
Milyarlarca neden var intihar etmek için...
Yenilikçi,açık,barışçıl,zeki,dürüst,cesaret yüklü,içten,global,komün,liberal fikirler üretmeye çalışmak yerine;
Bugün gezegenim için ne gibi aktiviteler yaparım ? Kendimi geliştirmeliyim? Okumalıyım,üretmeliyim,yardım etmeliyim,sevmeliyim,aşık olmalıyım,bağlanmalıyım,tatmalıyım..... demek ve faaliyete geçirmeye çabalamak yerine; 50 mg'lık bir kimyasalla yada herhangi bir metayla bu inanılması güç "mucize" mize son verelim dimi ???
Bu yazımı tekrarlıyorum ama artık dayanamıyorum.!!!benimle aynı yada farklı formlarda rahatsızlık geçirip intihar eden binlerce insan var.Hala savaşıyorum.hala direniyorum.Hayata inat ayakta kalıcam.
savaşın ve yenilmeyim..Megadeth'in dediği gibi Life is a game.Level atlamak bizim elimizde:)
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

black_34
Üye
Üye

Mesaj gönderen black_34 »

gözle görülür hiçbir sebep olmasa bile ortada bazen intihara en büyük sebep olarak kendimizi varlığımı görebiliriz :fie

Kullanıcı avatarı
CanDy_GirL
Üye
Üye

Mesaj gönderen CanDy_GirL »

İntar etMEK çözüm diLkiiiii deĞerMikiiii sorunLarrr ßi süre sonra ßiteeerr herşey sizin eLinizde NEdensiz hiç ßir şey oLmaz. .
An£adıımKi Hüzün£érdéN ßozMa mut£u£uk£aR ya$ıyORum. . !!

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

black_34 yazdı:gözle görülür hiçbir sebep olmasa bile ortada bazen intihara en büyük sebep olarak kendimizi varlığımı görebiliriz :fie
kesınlıkle kendı yasadıgımız hiçlik bıle bızı ıntıhara surukleyebılır..tıpkı cevremızın bızı surukledıgı gıbı
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

bnce neden filan gerekli değil bi an herşeyden bunalırsın ve içersin bi kutu hap tamam işte ilerde karşına gelicek dertlerden de kurtulmuş olursun yani bi taşla iki kuş hesabı :)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

tabi ya sebep falan gerekli değil, mesela ben sıkıldıkça atlarım aşağıya. yapmayın arkadaşlar ya, tamam insan bunalır, hiçbir şey gözüne görünmez, sadece yokolmak ister ama bu kadar kolay mı hayattan vazgeçmek.. anlık duygularla hareket etmek kadar yanlış bir şey yok bence..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 21:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ades_62
Üye
Üye

Mesaj gönderen ades_62 »

bilinci yerinde değilse;cinnet durumundaysa ve kendisi için hiç çıkar yol yoksa intihar eder bence bir insan yoksa kim hayattan vazgeçebilir.......ben böle düşünüyorum tabi şuda var kimse asla intihar düşünmem dememeli insanız sonuçta...

Kullanıcı avatarı
theko_oks
Üye
Üye

Mesaj gönderen theko_oks »

intihar etmek için bir neden gerekli deil bnce:D kafanıza o düşüncenin gelebilmesi için birden fazla neen gereklidr

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

yaşamın da ölüm kadar anlamsız olabildiği anlar olduğunu varsayarsak, her ikisi de özel değil, her ikisi de nedensiz ama ayakta kalıp devam etmek, her ne olursa olsun yaşamı seçmek bana daha yakın, diğerini tercih edene de sözüm yok

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

intihar etmek için neden gerekli tabii ki neden gerekli olmaz olur mu arkadaşımın da kıytırık bir nedeni vardı denedi başardı cidden çok güzel intihar edilebiliniyormuş bunu gördüm geride gülümsemeleri kalıyor sadece sen ise öldüğünle kalıyorsun :(

Kullanıcı avatarı
rockella
Üye
Üye

Mesaj gönderen rockella »

bi nedene gerek yokki..
canın ölmek ister hayatın ineğinkinden farksız olur;kendi işini kendin bitirirsin.
ben yaparmıyım?zannetmiyorum..
burdaki en kötü hayat bile toprağın altında böceklerin vb vırtıvızıların bedenini yemesinden iyidir :010
kara kanatlı melek oldum;kutsandı kötülüklerim=)

Kullanıcı avatarı
pokisilik
Üye
Üye

Mesaj gönderen pokisilik »

intahar nedensiz olamaz bence

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

neden gerekir tabi hobi olarak intihar eden mi war.....gereksiz...
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

allah o duruma düsürmesin kimseyi...

ölümü göze alacak kadar,,

cehenneme gitmeyi garanti edecek kadar gözü dönmüsse vardir bi sebebi..

allah zorluklar karsisinda güc versin bizlere şeytanın şerrinden korusun!
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...