Özenti, Özentilik...

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

_hasonowic_ yazdı:
ters999 yazdı:
_hasonowic_ yazdı:haha ne saçma şeyler tartışılıyo yaa..
hepiniz ananızın karnından bu şekildemi doğdunuz tabi şeklinizide bilemicem yaa neyse... ve şunada eminmki burda böyle konuşanların bi çoğu bu sınıfa giriyodur belkide... yaa sizene isteyen istedini yapar... hepiniz özenmedinizmi? şunu söyliyim meselaa sigara içenler sigaraya nasıl başladılar alın size en büyük özentilik örneği buyrun yorumlayın kafanızda... allah bilir buraya yazanların bi çoğuda bu boku içiyodur.. ve gelipte bana sakın haa ben sigara içmeye severek başladıms eviyomda demesin...

birde bakıyomda burda az çok tanıdığım zamanında belli bi muhabbetim olmuş bazı kişileride görüyom negüzel atıp tutuyo.. yazdıklarına bakıyoooom bide ona bakıyom ve sahede kahkahalar atıyom..... buraya öyle bi yazmışki gören onu bibok sanıcak zavallı insanın bilmediği bişi var hiç bişi bilmediği kendisinin.. neyse ben onun ne pok oldunu biliyom ya o yeter... beni güldürüyo buda güzel bişi :-D
işte buyüzden diyorum bu başlığa yazan kişilerin bazılarında biçoğunda yada olan bişidir bu belkide....
abicim iyi misin ya??bu kadar kin we nefret duyuyosan ne işin var ki zaten?gerçi gülmek içindir muhtemelen..neyse.. ben bu gereksiz tepkiye bi anlam weremedim :018
ben kimseye bişi kusmadımki konu özentilik özentilik için konuştum.. bide burda özentilik hakkında yazmış olan birisini gördüm daha evvelden tanıdıım onun hakkında bişiler dedim...
sizde herşeyi kötüye yoruyosunuz canım... aaaa
ha tamam anladım :) ya bende dedim eleman içip mi geldi nedir.. :P eheh hakkaten de özentilii tartışmak saçma biraz..haliyle önceden tanıdıın bi insanın komik yorumlarını gorunce dayanamamıssındır sende :)

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

herkes özenir ya bişeye. gereksiz bi konu bence

criticize
Üye
Üye

Mesaj gönderen criticize »

hey gidi be gençliğim geldi aklıma
metallica yazan herşeye atlardım
annemin her poha atlama olm demesinden feyz alarak terk_i diyar eylesemde arada bi whiskey in the jar falan dinliom ama kimselere çaktırmadan hani
karşıyaka alsancak vapuru

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

özentiymiþþ..özentilikmiþ...yok o özenti bu özentiii...býrakýn bu boþ muabbetleri yaa herkes herkese özenir..nein tasarýmýný kendinis yaptýnýs da giydinis...çok boþ bi konu bence...herkes ösentidir..ve bu kötü biþi deildirr...anlayana... :006
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

endoplazmikjan yazdı:özentiymişş..özentilikmiş...yok o özenti bu özentiii...bırakın bu boş muabbetleri yaa herkes herkese özenir..nein tasarımını kendinis yaptınıs da giydinis...çok boş bi konu bence...herkes ösentidir..ve bu kötü bişi deildirr...anlayana... :006
işte bunu analtmaya çabalıyom...
sanki hiç kimse hiçbişiye özenmemiş.. herkes bişiye özenerek başlar sonrasıda ona kalır naaprsa ayapr...
buralrda ona buna özenti kaka pis eşşek diyip sonra kendini ilah gibi göstermenin hiç bi anlamı yok herkes aynıdır aynı gelmiştir aynı gidecektir....

Kullanıcı avatarı
pudding
Üye
Üye

Mesaj gönderen pudding »

kimlik arayışları hepsi ya :) hayatın içine girdin mi tam manasıyla geçer.. :006

Kullanıcı avatarı
zeytnlykmyedi
Üye
Üye

Mesaj gönderen zeytnlykmyedi »

ya evet birileri bok atmak diye bi tabir kullanmışş ... çok da iyi etmiş...kimse anasının karnından metalci rockcı veya funk müzik dinleyen onlar gibi giyinerek doğmuyo..anadan doğma cıplagız ve boş bir levha tahtasına kurulu bi beyinle cıkıyoruz rahimden...YAKIN ARKADAŞIM vardı ben şöleydim oda böleydi diyerekten bok ataraktan kenidni farklı herkezin özendigi insan tiplemesinde göstermekte bambaşka bi kişilik sorunu..nese

yok kopyalanıyormuşumda cart da curtta...bence özentilik insanın kendini reklam etmesiyle başlar...çünkü ben burdayım demeye mahkumdur...kişilik arayışı....sanal alemde yer edinme pranoyaklıkları nese...takma kafana..düzelirsin zamanla...kendini reklam etme....abi okadar çok amatör grub varki hangisini para dayansın..ii ediyomuş..sen anayi al oda senden kopyalasın sidiyi sonra devam etsin yoluna....allahtan sadece sidilerinizi kopyalamış beyinlerinizi degil....

ya pardonda cok beyendigim bi amatör grub var..arkadaşıma dinletirim..beyenmesi için en süper şrkısını dinletirim..beyenirse onada kopyalar veririm..sevdigim grubun kitlesini artırırım onlara destek olmuş olurum hemde YAKIN ARKADaŞIMLA ortak beyenilerimizin oluşması paylaşımların artması bizi daha samimi yapar arkadaş degil belki kardeş kavramı...önemli olan dış benzerlik degildir...dünyada trilyonlarca insan var hepsinin farklı bi tarzı nasıl olsun...ozaman şölemi demeliyiz....her insana bi renk verelim....tirilyonlarca FARKLI RENK OLSUN ki biribirimize benzemeyelim...ya gecin bunları ben ARKADAŞIM BENDEN ÖZENDİ LAFINI EN SON İLKOKUL 5. SINIFTA KULLANDIM...önemli olan asalak yaşayan insanlardan farklı düşünen iyiye endeksli bi BEYNİNİZ OLSUN!!!!!(üstünüze alınmayın....haaa ahahahaha bu arada bu düşüncemi icinizden birinden özenerek yazdım...özentilik yaptım....çünkü bu düşünce her 10 insandan 7 sinde var olan bi düşünce....)

Kullanıcı avatarı
cell_in
Üye
Üye

Mesaj gönderen cell_in »

bence bütün hip -hop çular özenti :013 :-D
ben öyle bir ölürüm ki yer şaşar toprak bakar ve ben öyle bir ölürüm ki ölüm bile şaşar kalır !..

kingsoftherock
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kingsoftherock »

lutfen kımseye ozentı dıye yargılamayın kımse dogustan rocker degıldır
bır sekılde rock dınleme baslarla
zaten bellı bır zaman sonra eger 25 den sonrada dınlıyorsa ozaman sıkı bır rockerdır
rock demek sıyah gıyınıp uzun saclı olamk sagında solnda zıncır olması demek degıldır
muzıgı ıcınde yasatmak o ruhu hıssetmektir..

ben benım gıbı bır cok ınsan var dısarda yerı geldımı takım elbıse bıle gıyerım ayagımda uzun burun ayakkabılar :002
falan vs ama cok sıkı bır rocker ım dır
dedıgım gıbı onemlı olan ruhtur...
falan fılan
yanı kımseyı sen ozetnısın gıbı laflarla muzıkten sogutmayın
ve sagyı gosterınn
bir zamanlar akmar pasajının onunde bira parası topluyan kızlar sımdı..bagdat caddesının tiky kızları oldular.

Kullanıcı avatarı
anTTiLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen anTTiLa »

özentilik artık milletin ağzına sakız olmuş...
bi kaç 80 grubunun bi kaç şarkısını bilip başka gruplara laf atan 16-17yaş arası gençliği kaldıramıyorum :023 özentide özenti...
anlayabilecek kapasiteye sahip olmadığı bazı grupları yada davranışları özentilik damgası vurup atanlarıda anlamıyoruım
bu durumda asıl özenti kim???
yeni gençliğin kalıpsız olması etiket vurmadan yaşaması gerekti
ama malesefki değil
kalaıplara sokmayı etiketleyip pat diye kestirip atmayı en son rock yada metal dinleyen insanların yapması gerektiğini düşünürken(bunun zeka katsayısıyla değil rock müziğin ruhunda yatan özle ilgisi var)böyle arkadaşların yaptığını görmek üzücü

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

angel_of_the_hell yazdı:walla bu konu burda kalırsa çok şaşırırım hakkaten.. çnkü bu konu hakkında laf sokmaya-kavga ortamı yaratmaya meraklı kişiler var.. ama denemeden göremeyiz tabiki... :010 .. bnce... özenmekle örnek almak farklı şeylerdir... şahsen bnde ikiside yok... :-D ... ama bnm öznti die nitelendirdiim kavram.. örnek almanın asalaklıa dönüştürüldüü andan itibaren kendini gösterir.. yeni yeni yayılmaya başlayan bi tarzın bi anda bokunu çıkarıp tadına varılmadan bi kenara attrmayı başarır.. (bu akımın gerçekten tarzı olupta ayaa düşmesnden dolayı rahatsız olanlar içn.....).. özenti kişilerse.. kndilerini dünyanın merkezi yerine koyup dünyayı sömürmeye meyilli olan varlıklardır..... etraflarından olan herşeye el atıp.. insanlara yaka silktirirler... ve onlardan ne kdr nefret edio olmamız pek umurlarında diilki.. hala devam ediolar........!!!
ya ben bu arkadaşı tebrik etmek istiyorum ve ediyrm :-D valla çok açklayıcı olmuş ben bu düşünceye tamammen atılıyorum bravo yani son gnlerde herkesde kareli çanta görmekten gözlerim kare kare görmeye başladı bilmiorm ama o çantaları takıp dolaşanları ben sevmiorm
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

aklma gelmşken söylemek istiyorum enstrman olarak elktro kullnıorm bu gitarı almadan önce herkes bu gitaı özneti olduğmdan çaldığıma+kızlara hava atacğmı düşünerek cevaplar veremye başladılar ama nekadar uraşsamda sesini sevdğimi bi türlü anlatamdım
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

pardus yazdı:aklma gelmşken söylemek istiyorum enstrman olarak elktro kullnıorm bu gitarı almadan önce herkes bu gitaı özneti olduğmdan çaldığıma+kızlara hava atacğmı düşünerek cevaplar veremye başladılar ama nekadar uraşsamda sesini sevdğimi bi türlü anlatamdım
muzikle ugrasmak ozentilik olamaz.. bende 6 yıldır calıyorum, sonucta birilerine ozenerek basladım bunu inkar edemem, sende edemezsin ama muzik aleti calmayı gelistirmek, bi hobi edinmek, hatta muzik kulturunu tanımak ozentilik degildir.. ozentilikse de dunyanın en guzel ozentiligidir.. sana ozenti diyenlere boyle cevap verebilirsin :)

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

özentilik iyi bişeydir..neden olumsuz bişeymiş gibi bahsedilir hiç anlamam.. herkes herşeye özenebilir .. bi şeylere ve birilerine özenerek özüne ulaşırsın ..kendin olursun sonunda .. özenmektir belkide, sana katkısı olan ve seni sen yapan. ..gibi gibi ...
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

ozentilik kotu degil ama onu sadece yuzeysel bi asamada bırakmak kotu.. yani dedigim gibi bi seyi yaparken tabi ozenirsin ama sonra bunu gelistirmezsen o orda kalırsa.. yani bi nevi olmadıgın gibi biri gibi davranmaya baslarsan davranıs bozukluguna donusur bu durum

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

özentinin kralıyım çok pis özenirim :P :-D
dont speak..

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Farklı olmaktan korkan...sanıldığının aksine göze batmak değil batmamak isteyen ve bu yüzden başkalarına özenip kendini sıradanlaştıran insan...Özenti olup sıradan olmaktansa kendiniz olun farklı olun bırakın herkes sizi eleştirsin =)
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

bnce özenti avril dinniyip kendini rockçı sanandır...yani bunun gibi bişiy...en azından millet bu tip şeylere özenti der aptal rock müzik yapan gerzekleri dinniyerek kendini rockçı sananlar yani...ama yanlış anlaşılmasın avrilde ii de benim annatmak istediiimi umarım annamışsınızdır...ama bazı insanlar yeni rock müzik dinnemeyene başlayanlara rockçı derler ki ne fark eder önce yada sonra önemli olan hissettiğin gibi olmaktır bşkalarına özenmek hiç önemli deil...önemli olan rock müzik sewmemene rağmen sırf ortam yapmak için rockçıyım dememen...gerisi de kimseyi ilgilendirmez zaten
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

pardon bi yannış olmuş 'bazı insanlar yeni rock müzik dinnemeyene başlayanlara özenti derler ki ne fark eder önce yada sonra önemli' olcaktı =)

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

kime göre, neye göre?

bırakın ya..

özentilikten bahseden insanların aslında gerçek özenti olduğuna inanmaktayım! kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok..
ne herkes benim gibi nede ben herkes gibi olmak zorunda dielim kimse kimseyi kısıtlayamaz, isteyen istediğini dinler!
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Kimse Annesinin karnından heavy metal fanı vb. şekilde doğmuyor. olay sadece kendini geliştirebilmekte bence. özenmek bir bakıma iyidir bugun sevdiğimiz tüm gruplar bir alt kuşağındaki müzisyenlerden etkilenerek başarıyı yakalamışlardır. özünde iyi bir kelime özenmek aslında. herkes birbiri ile etkileşim içinde zaten.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

hepiniz özentısınız bırakın bu işlerı yaa bırakın bırakın üffffffffffffffffffffff
hayat bir hayalperest için en büyük cehennem

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

simsiyah_85 yazdı:kime göre, neye göre?

bırakın ya..

özentilikten bahseden insanların aslında gerçek özenti olduğuna inanmaktayım! kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok..
ne herkes benim gibi nede ben herkes gibi olmak zorunda dielim kimse kimseyi kısıtlayamaz, isteyen istediğini dinler!
şu anda sende ondan bahsediyosun farkındaysan...benim anlatmak istediiim özentilik birine özenmek değil ; birine özenip kendini ona benzetmeye çalışmak, kendini olmadııın biri göstermektir...bana göre tabii

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

özenti diye nitelendirilen arkadaşlarımız zaten özenti olmakla kişiliklerine çok ağır yükler yükleyip kendilerini küçük düşürüyorlar.. onlar için aman şöyle kötüdür böyle fena kişiliklerdir demek bana saçma geliyor...

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

özenmek insanın doğasında olan bişey bence..bu yüzden çok kötü bişeymiş gibi lanse edilmemeli..

örneğin sigaraya başlamak özentilikten başka bişey değildir ama nedense çoğu insan ben özenmedim der yalan sölemiş olur...

ancak kültür emperyalizmini amacına ulaştıran özentilik en kötü ve zararlısıdır..