Büyü

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

büyü vardır..olucaktır..ama yapmayın ..kötülük hep sonu...
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Sacmalık ötesi. uydurma işlerin babası.sallamanın daniskası,yazık insanların inandığı saçmalık.

:mrgreen:

chamreun
Üye
Üye

Mesaj gönderen chamreun »

hayatını yaşa böle şelrle uraşmayın war ama herkes yapamıyo sanırsam sikirki sopa gerekli sanırsam :-D :-D :023

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

saçmalık gibi geliyo bunlar bana.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

kötü cinler tarafından insan ele geçiriliyor, kişinin beynini yıkayıp her istediğini yaptırıyor, daha sonra da insanın kendi bilici doğrultusunda büyü yaptığı sanılıyor

motorhead
Üye
Üye

Mesaj gönderen motorhead »

inanmam inanada başka bi gözle bakarım bde bizm buralarda büyücüye "huhucu" da diyolar :D
i dont know why but i hate this fucking life

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

dead_or_alive yazdı:kötü cinler tarafından insan ele geçiriliyor, kişinin beynini yıkayıp her istediğini yaptırıyor, daha sonra da insanın kendi bilici doğrultusunda büyü yaptığı sanılıyor
bu ne hocam yaaaa...

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

goqhan yazdı:
dead_or_alive yazdı:kötü cinler tarafından insan ele geçiriliyor, kişinin beynini yıkayıp her istediğini yaptırıyor, daha sonra da insanın kendi bilici doğrultusunda büyü yaptığı sanılıyor
bu ne hocam yaaaa...
hocam demişin ya işte tam üstüne başmışın..hoca bu hoca :tamam
üfürükçü :P

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

ters999 yazdı:
goqhan yazdı:
bu ne hocam yaaaa...
hocam demişin ya işte tam üstüne başmışın..hoca bu hoca :tamam
üfürükçü :P
:lol simdi bisede bisii yapmasın osaman
eee sey ben orda aslında olesine sormak istemistim kısmayın yany bana :oops: :-D

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

bi tane falcıya gitmiştim..kadın çok acayipti ya..büyüden falan bahsetti çok günah falan die..mesela saçının bi teline büyü yaparlarmış, hiç tanımadığın birine bile aşık olabilrmişsin bırakamazmışsın resmen..bi de böle bi iğneye mi ne bişeler yaparlarmış bi kuyuya mı ne atarlarmış sonra o insan artık kime yapıldıysa büyü hayatı boyunca böle karamsar bunalım bi insan olurmuş hani dipsiz kuyuda hesabı..
kuranda geçiyo büyü ve yapan da yaptıran da sorumlu tutuluo..
bence büyü çok ciddi bişey ya..sakat işler bunlar..aman aman yapan da yaptıran da uzak olsun bislerden wala.. :006
pencere önü çiçeği

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Gülesim geliyor böyle büyü cin olaylarına. Hatta bir ara biri söylemişti yok cin bir tane kıza tecavüz etmiş, yok büyücünün biri birine büyü yapmış o kişi ölmüş byah.. boş işler bunlar
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

tecavüz etmiş olayına falan bende inanıyorum.ama varolduklarına inanıyorum cinlerin.büyüye de.

Kullanıcı avatarı
magistra
Üye
Üye

Mesaj gönderen magistra »

babam bile der hep ben ne doktorlar mühendisler gördüm büyü müyü yüzünden ne kadýnlarla evlenen diye. malum o kadýnlarla evlenmeleri için büyü yapýldýðýna þahit olmaya gerek yoktu zaten.
arkadaþlarla topluca gittik bi gün iþte malum merak uyandýran o falcý kadýn furyasýna kapýlýp.
kadýn anlattý bir bir. ben büyü bozarým sadece yapmam. bozarým anca diye.
-bu büyü yapýp bozmak da çocuk oyuncaðý gibin biþe heral?-
büyü herkese tutmazmýþ.büyüye inanan ama tutmayacaðýna inanan insana tutmazmýþ.-saçma*-
týrnak,saç teli, çok özel bi eþya büyü için gerekli materyallermiþ.bunlara insanýn çok dikkat etmesi gerekirmiþ.
büyünün muska yoluyla ya da birþeyin okunmasý yenmesi gibi çeþitli a b c þýklarý da varmýþ. en iyisi arada bi gidip kurþun döktürmekmiþ. büyü yaptýrmak çok günahmýþ. yapan da yaptýran da hem ölünce hem yaþarken bi þekilde cezasýný çekermiþ -ps ben buna uzaktan bizzat þahid oldum-
ya bi de bu büyü falan..ne acaip.. insan biþeyi elde edemeyince nasýl bu kdr küçülebilir ki? aklýn yolu bir deðil midir?
yok artýk bizim balkona kuþlar bi ara altýn getiriyodu. bu ne þimdi? -attýk altýnlarý- :016 :010

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

Papi yazdı:tecavüz etmiş olayına falan bende inanıyorum.ama varolduklarına inanıyorum cinlerin.büyüye de.
şu cin hikayelrine hep inanmamak istemişimdir!..ama en yakınlarının başına gelirse bu tecawiz ws.. insan tırsıyo ben bunları dinlediğimde 1ay uyuyamadım..çok pis etkileniyorum bazılarının gerçek olmadığını bildiğim halde... :( bozuyo beni böle şeyler artık dinlemiorum bu konuyla ilgili şeyleri...ama büyü cidden bulaşılmaması gerekn bişey..

Kullanıcı avatarı
anTTiLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen anTTiLa »

ben inanmıyordum geçen seneye kadar sonra bi çocukla tanıştım dalga geçtim büyü yapabiliyorum diyince...sonra pat die aklımdan geçeni söyledi kaldım...bilmesi imkansız bişeyi bildi...
çocuk sıf zevk için okuldaki insanları birbiryle ayırıp çıkartıyo :|
ayrıca fal bakıyo ve her dediği çıkıyo çok ilginç ya :secret

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

inanmam :010
Kendimi buz gibi çok sert zannederdim
Meger ne kolaymisim hemen eriyiverdim

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

büyü die bişi yok yafu o ne öle ama cinlere inanırım müslüman olan herkes inanır ama deilse zaten inanmasıda beklenemez...:)
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
legendary
Üye
Üye

Mesaj gönderen legendary »

ya buyu fln kuran dada yasıomus vrr olduu bısm dın hocası annatmısdı:):) sacma gelıo tabııı herkese banadaaa :D:D amaa işde vrmısss

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Sihir Arapça bir kelimedir ve Türkçe'deki karşılığı Büyüdür. Büyü halk arasında yaygın olarak bilinen şekliyle, bir takım dualar ve efsunlarla, yapan veya yaptıran kişilerin niyetlerine göre gerçekleşen, büyücülerin yazdıkları anlaşılmaz yazılar ve çizgilerle yapılan kötülükler ve pek çok konuda iyi veya kötü niyetli olarak yapılan tılsımlar; insanların istemedikleri şeyi kötü ruhların etkisiyle yapar hale gelmeleri ve bu konuda zorlanmalarıdır. Büyü yapanların büyüye alet edilen bilgiye sahip olmaları yeterlidir.

İslam alimleri, sihir yapmayı, Kuran ve Sünnet'e dayanarak büyük günahlardan saymışlardır.

Hatta yapılan büyünün küfrü gerektiren cinsten olması halinde yapanın da kafir olacağını söylemişlerdir. Sihir öğrenmek ve öğretmek ise haram kılınmıştır.

Ancak sihre karşı bir önlem alınması açısından olaya bakanlarsa, sihri bir ilim olarak öğrenmenin haram olmadığını savunmuşlardır. Hanefi Mezhebi alimlerinden bazıları da bu görüştedir.

İslam dini, kapalı, marjinal ve kişilere göre değişen, çeşitli anlamlara çekilebilen bir din değildir. İslam'ın bütün emir ve yasakları oldukça açık ve nettir. Her şeyin yeri ve makamı, hayatın tanzimi ve yaşanışı bellidir. Örneğin hastalıklar karşısında Kuran'da ve Sünnet'te oldukça fazla yer alan tıp konuları yol göstermekte, tedavinin de bu yolla olacağı bildirilmektedir. Ebu'd Derya (r.a.)'dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte: 'Allah Teala Hazretleri hastalığı da ilacı da indirmiştir. Ve her hastalığa bir ilaç vermiştir. Öyleyse tedavi olun. Ancak haram olan şeyle tedavi olmayın.' buyurmuştur. Son cümlede geçen haram olan tedaviye büyü de dahildir. Bu durumda, kötü ruhlarla ilişki kurup yanlış işler yaptığını bildiğiniz büyücüler yerine, tedavi olmak için doktorlara ve tıbba başvurmak gerekir.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Bazı kimseler büyünün günah olmadığını, hatta bazen bunun iyilik sayılabileceğini iddia ederler. Ama gerçek böyle değildir. Herkesin bir kaderi vardır. Tanrı herkesin kaderini çizmiş ve ona irade gücü vermiştir. Bir insan doğar ve kaderine göre bir ömür sürer. Bu arada iyiyle, kötüyü ayırmak için vicdanından yararlanır ve doğru yolda yürüyebilmesini de iradesi sağlar. Bir insana büyü yapıldığı zaman onun doğru yolda gitmesini sağlayan iradesi elinden alınmaktadır. Yani kendisi savunmasız bırakılmaktadır. Bu da Tanrıya karşı gelmek demektir. Din kitaplarının hepsinde de büyünün çok ağır bir suç olduğu yazılıdır. Hatta Tanrının gerektiğinde her türlü suçu bağışlayacağı belirtilmekte fakat büyü yapanı asla bağışlamayacağı belirtilmektedir.

Bütün bunlardan da anlaşılacağı gibi büyü yapmak, ve yaptırmak günahtır! Bir insanın kaderini değiştirmek, iradesini elinden almak, kendisine acı çektirmek gerçekten çok büyük bir suç ve günahtır.

Büyünün İyisi Var mıdır?

Bazı kimseler kısmet açmak için veya buna benzer nedenlerle büyü yapmanın sevap olduğunu iddia ederler. Mesela evde kalmış bir kıza büyü sayesinde koca bulmanın iyilik olduğunu söylerler. Bu da yanlış bir düşüncedir. Tanrı, herkesin kaderini ayrı çizmiştir. O isterse evde kalmış kuluna uygun bir eş de verebilir. Böyle bir durumda o genç kızın hayırlı bir eş için dua etmesi daha doğrudur ve aynı zamanda sevaptır. Ama Tanrının işine karışarak, alın yazısıyla oynamak yine onun dualarından, kitaplarından, sıfatlarından yararlanarak, büyü yapmak büyük hatadır.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

bence bu büyü olayını yine dişiler çıkarmıştır çünkü bir bakışla erkekleri büyüleyebiliyorlar yada kokularıyla yada sarılışlarıyla yada öpüşleriyle :D
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
Tuntun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tuntun »

büyüye inanmıyorum, büyüden biraz farklı birtakım olaylar var. onlara inanırım.

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

Tuntun yazdı:büyüye inanmıyorum, büyüden biraz farklı birtakım olaylar var. onlara inanırım.
CİNLERE Mİ? :016

Kullanıcı avatarı
Tuntun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tuntun »

cinler değiller.

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »