bu bir haykırışş!!!

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bu bir haykırışş!!!

Mesaj gönderen herhangi_biri »

ırak savasını yasayan bir cocugun haykırısları basralı Ömer bu mektubu binbası Franks a yazıyor acılarını anlatmak bi cocuk gözüyle olaları daha ii kavratmak amacıyla şiirleşmiş veriyon;

Ben Basralı Ömer..
Belki haberin yoktur diye yazoyırum Franks ;
Önce demokrasi yagdı göklerden
Sonra özgürlük gecti üstümüzden
Palet, palet..
Ve insan hakları namlularından
Yüzü maskeli adamların
Saniyede bilmem kac bin adet..
Demokrasi bizim eve de isabet etti
Bir gün sonra anladım ayaklarımın koptugunu…
Babamın vücudunda
Tam 18 adet
İnsan hakları saymıslar.
Annem zaten yoktu..
Ben dogarken
İlac yoklugundan ölmüş.
Ambargo falan dediler ya
Anlamadım, cocuk aklı işte
Sen daha iyi bilirsin…
Sizde de barış böyle midir Franks?
İnsan hakları, cocukları yetim
Ve ayaksız bırakır mı orda da?
Ya demokrasi?
Güpegündüz pazara düşer mi?
Ve zenginlik..
İnsanları korkudan uykusuz bırakır mı?
Ve kuşlar gökyüzünü terk eder mi orda da?
Babamla söledigim son dua dilimde,
Ayaklarım hastanede
Ve giymeye kıyamadıgım ayakkabılar
Elimde kaldı…
Cocugun var mı Franks?
Al…cocuguna götür onları
Bir işe yarasın.
Kim bilir belki baktıkca,
Belki beni hatırlarsın
Bu nasıl demokrasi Franks?
Düştügü yeri yaktı
Merhamet hür dünyaya
Bu kadar mı Irak’tı?

Resim
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

insan üzülüor yha ordakileri düşündükçe..yani insanın içi acıo bunları okurken, tüyleri diken diken oluo.. :(
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

biz burda rahat rahat oturabılyoz onlara yasık ya.... :( ALLAH yardımcıları olsun...demokrasiye,özgürlüğe bak...
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
e_s_r_a
Üye
Üye

Mesaj gönderen e_s_r_a »

içine ediym böyle demokrasinin insan hakkının özgürlüğn bu kadr işte bunlarn yapacakları...
benim işte başka söze ne gerek...

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

serefsizler ya ıcımden gelen butun kufurlerı yazmak ıstıyorum ama sıteden atılcam sımdı...sizin ben...........................
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

sadece ırakta değil filistinde de durum böyle
ülke olarak yaableceğimiz şeyler var aslında ama onları yaptırıcak adam nerde :x

ya hem insanlar para için petrol için nasıl insanlıktan çıkar yaa
lan ben de sizin gibilerin taa ..............
umut doğurmak için, hayatla seviştim

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

courtney_hate yazdı:sadece ırakta değil filistinde de durum böyle
ülke olarak yaableceğimiz şeyler var aslında ama onları yaptırıcak adam nerde :x

ya hem insanlar para için petrol için nasıl insanlıktan çıkar yaa
lan ben de sizin gibilerin taa ..............
ne yapabilirsin mesela?
betterman.

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

çok kötü bir durum ya insanlar teker teker ölüyor savaşlar uurunda bu nasıl zaferdir birileri kazanıcak die birileri ölüyorsa ortda ne kazanan var ne kazanılan aq içim acıdı ya
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

Kullanıcı avatarı
JORROOO
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen JORROOO »

ARKADASLAR IRAKTAKI DURUMLARLA URASIRKEN DE LÜTFEN AFRIKADA KI AÇ,SUSUZ,FAKIR HALKIN ÇEKTIKLERINI UNUTMAYALIM!!!!ONLAR ICIN DUALAR EDELIM,HEPIMIZ ADEMIN TORUNLARIYIZ!!!BUSH HARIÇÇÇÇ!!

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Coca cola içmeye devam edin .. Daha çok haykırısları dile getirirsiniz !
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Burhan_abi yazdı:Coca cola içmeye devam edin .. Daha çok haykırısları dile getirirsiniz !
ben bu görüşe artık katılmıyorum. sonuçta coca cola'dan önce de savaşlar vardı, o zaman da binlerce insan ölüyordu. olay coca cola'nın destek vermesi falan değil. amerika coca cola olmasa da gereken desteği bulacak. savaşların olmaması için coca cola değil, (belki çok ütopik olacak ama) savaşı çözüm olarak görme sevdası son bulmalı.
betterman.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

arkadaşlar buradan kalkıpta sadece amerika yı suçlamak doğru olmaz.ortada bir yanlış varsa eğer bu bütün dünyanın yanlışıdır.bu olanlara ''hayır,dur'' diyemeyenlerin suçu göz ardı edilemez,edilmemeli.koskoca Rusya ve Çin hatta Hindistan gibi ülkeler gözlerinin önünde bir tarih mirası olan Irak ın yağmalanmasına en ufak bir tepkide bile bulunmadılar.hatta o cihat anlayışıyla yanıp tutuşan müslüman ülkeler kendi ülkelerinde barındırdıkları amerikan üsleriyle ,bu katliama tuz biber ektiler.bir de bütün amerikan halkını bu işe karıştırmamak gerekir.aralarında bu savaşa hayır diyen milyonalrca insan var(ki bu insanlar kurunun yanında yaşta yansın kadar azımsanamayacak bir kitle değil.)
dünya da katliamlar ,savaşlar asla bitmez.önemli olan bu savaşlara karşı bir panzehir niteliği taşıyan protesto ve diplomasi hakkımızı iyi yerlerde kullanabilelim.tabi önce bireysel olarak çevremize örnek olursak işin temeline inmiş oluruz.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Edmond yazdı:arkadaşlar buradan kalkıpta sadece amerika yı suçlamak doğru olmaz.ortada bir yanlış varsa eğer bu bütün dünyanın yanlışıdır.bu olanlara ''hayır,dur'' diyemeyenlerin suçu göz ardı edilemez,edilmemeli.koskoca Rusya ve Çin hatta Hindistan gibi ülkeler gözlerinin önünde bir tarih mirası olan Irak ın yağmalanmasına en ufak bir tepkide bile bulunmadılar.hatta o cihat anlayışıyla yanıp tutuşan müslüman ülkeler kendi ülkelerinde barındırdıkları amerikan üsleriyle ,bu katliama tuz biber ektiler.bir de bütün amerikan halkını bu işe karıştırmamak gerekir.aralarında bu savaşa hayır diyen milyonalrca insan var(ki bu insanlar kurunun yanında yaşta yansın kadar azımsanamayacak bir kitle değil.)
dünya da katliamlar ,savaşlar asla bitmez.önemli olan bu savaşlara karşı bir panzehir niteliği taşıyan protesto ve diplomasi hakkımızı iyi yerlerde kullanabilelim.tabi önce bireysel olarak çevremize örnek olursak işin temeline inmiş oluruz.
katılıyorum. demek istediğim biraz da bu. yani dünya genelinde savaşı hala ama hala (ıraktaki olayların ardından bile) çözüm olarak gören oldukça büyük bir kitle var. onlar bu düşünceyi barındırdıkça coca cola olmuş şu olmuş bu olmuş önemli değil. diğer büyük güç olarak gösterilen ülkeler eminim ilerde aynı şeyleri kendilerinin yapabilmeleri için zemin oluşturuyorlardır.
betterman.

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

layne yazdı:
Edmond yazdı:arkadaşlar buradan kalkıpta sadece amerika yı suçlamak doğru olmaz.ortada bir yanlış varsa eğer bu bütün dünyanın yanlışıdır.bu olanlara ''hayır,dur'' diyemeyenlerin suçu göz ardı edilemez,edilmemeli.koskoca Rusya ve Çin hatta Hindistan gibi ülkeler gözlerinin önünde bir tarih mirası olan Irak ın yağmalanmasına en ufak bir tepkide bile bulunmadılar.hatta o cihat anlayışıyla yanıp tutuşan müslüman ülkeler kendi ülkelerinde barındırdıkları amerikan üsleriyle ,bu katliama tuz biber ektiler.bir de bütün amerikan halkını bu işe karıştırmamak gerekir.aralarında bu savaşa hayır diyen milyonalrca insan var(ki bu insanlar kurunun yanında yaşta yansın kadar azımsanamayacak bir kitle değil.)
katılıyorum. demek istediğim biraz da bu. yani dünya genelinde savaşı hala ama hala (ıraktaki olayların ardından bile) çözüm olarak gören oldukça büyük bir kitle var. onlar bu düşünceyi barındırdıkça coca cola olmuş şu olmuş bu olmuş önemli değil. diğer büyük güç olarak gösterilen ülkeler eminim ilerde aynı şeyleri kendilerinin yapabilmeleri için zemin oluşturuyorlardır.
Birey olarak yapacagınız tek eylem bu kapitalistlerin ürünlerini tüketmemek .. Başka bir eyleminiz varmı ? Bu haykırışların son bulması için ?

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

Sosyalist olmak...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Burhan_abi yazdı:
layne yazdı:
Birey olarak yapacagınız tek eylem bu kapitalistlerin ürünlerini tüketmemek .. Başka bir eyleminiz varmı ? Bu haykırışların son bulması için ?
ben artık meselenin o kadarla kaldığını düşünmüyorum. türkiye'de bu tarz protestoların çoğunluğu yerli sermaye tarafından desteklendiği için bu kadar büyütülüyor bu tip protestolar bana kalırsa. kimse kusura bakmasın ama insanlar coca cola içtiği için, marlboro tükettikleri için, mc donald's ta yedikleri için savaşların olduğuna inanmıyorum artık.
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

yerli sermaye=yesil sermaye oldugu icin ulkemizde insan sasırıyor acıkcası ne yapacagını...

coca cola icmedim cola turka ictim...ne oldu para islamcılara gitti...sonuc?2 gram kola zevkim yine cope gitti...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

yerli sermaye=yeşil sermaye diil bence..ama senin görüşündür :006
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Papi yazdı:yerli sermaye=yeşil sermaye diil bence..ama senin görüşündür :006
kola konusunda soyledim bunu tabikide her alanı ele gecirmediler,en azından simdilik...
sleeping with the earth my dying bride

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

jonnathan yazdı:
Papi yazdı:yerli sermaye=yeşil sermaye diil bence..ama senin görüşündür :006
kola konusunda soyledim bunu tabikide her alanı ele gecirmediler,en azından simdilik...
her alanda bir kesimi ele geçirdiler ama geçirdikleri kesmin büyüklüğü alandan alana değişiyor :)
betterman.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Burhan_abi yazdı:
layne yazdı:
her zaman düşman seçmek gibi bir huyumuz oluyor.önemli olan düşmanının kim olduğu değil,senin gerçekte ne yapman gerektiğidir.örneğin;kapitalistlerin ürettiklerini tüketmemek diye bir şık yok
ama diyelim ki var;böyle bir durumda ülke olarak dışarıdan mal almak zorundayız.o zaman karşımıza kapitalist olmayan ülkeler çıkar.bunlarda senin ülkene o kadar kalitesiz o kadar ucuza mal sokar ki,ülkendeki esnaf,tacir malını satacak alan bulamazken ,halk ta kalitesiz mallardan mustarip olur.
bir de şu mevzu var;kardeşim mis gibi döner +ayran gibi bir fast foodun varken sen kapının önünden kalkıp bir alışveriş merkezine gidersin ve orada avuç içi kadar hamburger + kola gibi zararı üretilenler tarafından da bilinen fastfoodları tüketirsin.
olay şu;istediğimizi alıp almamakta özgürüz.sana gerçekten yarayan ürünü tüketmelisin.içi boş reklamlara uymamalısın.ronaldinho adidas giyiyor diye sende adidas forma almamalısın,paris hilton dolce gabana giyiyor diye sende sürekli dolce gabanadan alışveriş yapmamalısın(böyle salaklar var).gerçekten sen beğendiğin için al.modaya uyacağız diye elin yabancısına uymayalım.(yabancı derken onları kötüler nitelikte söylemedim)

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Edmond yazdı:
Burhan_abi yazdı:
layne yazdı: katılıyorum. demek istediğim biraz da bu. yani dünya genelinde savaşı hala ama hala (ıraktaki olayların ardından bile) çözüm olarak gören oldukça büyük bir kitle var. onlar bu düşünceyi barındırdıkça coca cola olmuş şu olmuş bu olmuş önemli değil. diğer büyük güç olarak gösterilen ülkeler eminim ilerde aynı şeyleri kendilerinin yapabilmeleri için zemin oluşturuyorlardır.
her zaman düşman seçmek gibi bir huyumuz oluyor.önemli olan düşmanının kim olduğu değil,senin gerçekte ne yapman gerektiğidir.örneğin;kapitalistlerin ürettiklerini tüketmemek diye bir şık yok
ama diyelim ki var;böyle bir durumda ülke olarak dışarıdan mal almak zorundayız.o zaman karşımıza kapitalist olmayan ülkeler çıkar.bunlarda senin ülkene o kadar kalitesiz o kadar ucuza mal sokar ki,ülkendeki esnaf,tacir malını satacak alan bulamazken ,halk ta kalitesiz mallardan mustarip olur.
bir de şu mevzu var;kardeşim mis gibi döner +ayran gibi bir fast foodun varken sen kapının önünden kalkıp bir alışveriş merkezine gidersin ve orada avuç içi kadar hamburger + kola gibi zararı üretilenler tarafından da bilinen fastfoodları tüketirsin.
olay şu;istediğimizi alıp almamakta özgürüz.sana gerçekten yarayan ürünü tüketmelisin.içi boş reklamlara uymamalısın.ronaldinho adidas giyiyor diye sende adidas forma almamalısın,paris hilton dolce gabana giyiyor diye sende sürekli dolce gabanadan alışveriş yapmamalısın(böyle salaklar var).gerçekten sen beğendiğin için al.modaya uyacağız diye elin yabancısına uymayalım.(yabancı derken onları kötüler nitelikte söylemedim)
Düşman seçmeyelimde ne yapalım ? Asmayılımda besleyelim mi ? Yeteri kadar besledik de ne oldu içimize girdiler bize kendi yasayıslarını empoze ettiler .. Ürettiklerini tüketmemek gibi bir şık yok demişssin Türk Gençliği bunu diyebiliyorsa bu teslimiyetcilikten baska bir anlama gelmez ! Gercekten üzülüyorum..

Ayrıca ben ilk yukarıda bireysel bir eylem dedim farkında iseniz .. Devlet olarak dışa zaten baglıyız.. Bireysel bir eylem dedim ben mesala tüketmiyorum içim rahat..

Sevgiler saygılar ..

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

yhaa bnce coca cola gbi ürnleri oldkca az kullnalım zararn neresnden dönersek kaardır kaldı kii ztn yararlı bi besin deill bir cok zararı var her konuda
birdee bu savasları durduramayacagmız belli ama azaltablr faktörlerden bride destekleynlere para göndermemek en azndan svaslar olrken bzm paramızla olmadgnı blmek birzda olsa morl verir bncee bn sahsen suclu hissederdm kendmii

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

rocktr olarak para toplayalım..oralara gönderelim..yiyecek olsun ilaç olsun onlara..bir sürü üyesi var şu sitenin herkes gönlünden kopanı versin..hiç bişi mi yapılamaz?? ağladım ya şiiri okurken..hüngür hüngür ağladım..

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

A_SeX_PisToL yazdı:rocktr olarak para toplayalım..oralara gönderelim..yiyecek olsun ilaç olsun onlara..bir sürü üyesi var şu sitenin herkes gönlünden kopanı versin..hiç bişi mi yapılamaz?? ağladım ya şiiri okurken..hüngür hüngür ağladım..
+bilmem kac yhaa gercktn bndee ölee cok kötü bişii bncede rocktr olarak gnlndn kopn mktarda para yrdmı yapsak hepmz bir cok seyy olablrdi aslndaa