Biz neLer yapabiLiriz..

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

türk mutfaği 8) pizzayi bırakıp kendimi yemeklerimizi tüketelim. :P
yerli malı yurdum malı..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

ya saçmalamayın arkadaşlar..ben kazanılan başarıların önemsiz olduğunu söylemedim...nereye gelmiş konu...
yani ben geçmişteki insanların yaptığı şeylerle övünmekten söz ettim...bana bu saçma geliyor açıkçası...onlara teşekkür etmek falan tabiki normal şeyler..yani onların sayesinde bu vatanda böyle serbestçe özgürce yaşayabiliyoruz...ama şu an bu milletimizle övünme olayı, türklüğün gururu falan diyorum...yani ne bilim bana saçma geliyo...keyfiniz bilir
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
cemoli
Üye
Üye

Mesaj gönderen cemoli »

arkadaşlar siz onu bunu bırakın şu linle bakın insanın çıldırası geliyor http://www.youtube.com/v/tyzsfHXq-c0 şu S.O.A.D muhabbeti

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

cemoli yazdı:arkadaşlar siz onu bunu bırakın şu linle bakın insanın çıldırası geliyor http://www.youtube.com/v/tyzsfHXq-c0 şu S.O.A.D muhabbeti

abi bızım mıllette vatan sevgısı kalmamıs valla ya,ben dıorum system dınleme dıyorum nedenı nı bılıoruz dıolar ama ben sadece muzıklerını sevıorum dıolar s.... muzıklerını ya ıcınde hıcmı ofke duymuyon ya boyle bısı ye bılıosan dınlemıceksın....
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

evet.maillerle dolaşıo bu link!baya önce okudum ve izledim.
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
cemoli
Üye
Üye

Mesaj gönderen cemoli »

abi çok kötü ya bizden bi kişi çıkıp da bişey söylemez adamlar pisliğin kralını yapıo bide Atatürk resmi çıkınca yalancı katil şeytan diolar

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

cemoli yazdı:abi çok kötü ya bizden bi kişi çıkıp da bişey söylemez adamlar pisliğin kralını yapıo bide Atatürk resmi çıkınca yalancı katil şeytan diolar
2 tanesını sallandırcan bii daa yapıolarmı bak dicem ama ımkansız bısı....ders vermek lazım bunlara ya
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

mail yazanlar aynen şunlar:

BU MAİLİ DİKKATLE OKUYUN VE LİNKDEKİ KLİBİ İZLEYİN

Tahrik klibi
Amerika'da 1993 yılında kurulan Ermeni Heavy Metal grubu System Of A Down, 2005 yılında çıkardığı Hypnotize albümündeki 'Holy Mountains (Kutsal Dağlar)' isimli şarkıya klip çekti. Klip ilk önce internet üzerinde yayınlanmaya başladı. Türkiye'de Fan Club'u bulunan ve büyük hayran kitlesine sahip olan grup, konserlerinde de Türklere karşı ağza alınmayacak küfür ettikleri için de bazı hayranlarından
tepki çekmişti. Çekilen klibi izleyen herkes şoke oldu. Klipte sözde Ermeni soykırımı konusu işleniyor. Olay klipte başta Atatürk olmak üzere Enver Paşa, Talat Paşa soykırım mimarları olarak gösteriliyor. Sultan Abdülhamid ve Ermeni teröristler tarafından öldürülen Cemal Paşa için de 'killer (katil)' deniliyor. Özellikle Mustafa Kemal Atatürk'ün portresi klipte gözüktüğü zaman fonda 'katil', 'yalancı' sözleri söyleniyor.

TÜRK HAYRANLARI ŞAŞKIN
Grubun hayranları, internet sitesinde yayınlanan klibin ardından büyük bir şok yaşarken, bazı hayranları görüntülere inanmak istemedi. Fun Club'ta görüşlerini belirten hayranları grubun başta Atatürk olmak üzere Enver Paşa ve Talat Paşa'ya yaptıkları haraketlere inanmak istemeyerek, 'kulaktan dolma bilgi' olarak değerlendirdi. Ayrıca siteye yüzlerce hakaret maili atıldı.

ABD'DE PROTESTO KONSERİ
Grubun hayranlarının oluşturduğu Fan Club sitelerinde grubun İstanbul'da konser vermesi isteniyor. Grup üyeleri özellikle Türkiye karşıtı şarkıları nedeniyle İstanbul'a gelmeye yanaşmıyorlar. Grup adına kurulan internet sitesinde forumları yazan bir hayranı, 'Onlar Türkiye'ye gelsin 200 YTL'yi gözden çıkarırım' bir hayranı da, 'Onların gelmesini çok istiyorum ama güvenlik önlemi alınması gerekiyor' diyor. Siteye yaklaşık 250 kişi üye olmuş. Grup ayrıca 2005 yılında MTV Avrupa'dan 'En iyi alternatif müzik' ödülü almış. 'System Of A Down'un temmuz ayında Kanada'dan başlayacak olan turnesi ABD'nin çeşitli eyaletlerinde ve Avrupa'da sona erecek. Bu arada grup üyelerinin Washington'daki Türk Büyükelçiliği önünde geçtiğimiz 21- 25 Nisan tarihleri arasında 3 gün süren eylemlerde sahneye çıkarak sözde Ermeni soykırımını protesto ettiği de ortaya çıktı.

'Köpekler ve Türkler giremez'
ÜNLÜ heavy metal grubu Slayer'ın bir yurtdışı konseri sırasında alt grup olarak sahne alan System Of A Down'un hazırladığı biletlerde, 'Köpekler ve Türkler giremez' yazısı büyük tepki çekmişti. Slayer'ın 2004 İstanbul konserinde alt grup olarak Türkiye'ye gelmesi beklenen Systeam Of A Down, Türklerin tepkisinden korkutları için konsere gelmemişti.
System Of A Down grubu Serj Tankian (vokal+keyboard) , Daron Malakian gitar+vokal) ve Shavo Odadjian (bass) ve John Dolmayan'dan oluşuyor. Kadrosu ile 1993 yılında Soil adıyla çalmaya başlayan grup daha sonra 1995'te Daron Malakian'ın bir şiirinden esinlenerek, System Of A Down adını aldı.

İŞTE OLAY ŞARKI
Holy Mountains (Kutsal Dağlar)
Onların akıldan çıkmayan görünüşlerini hissedebiliyor musun?
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Birinin anlamsız bakışları kendini savaşta hissetti
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Özgürlük, Özgürlük, Özgürüz, Özgürüz
Kutsal dağları duyabiliyor musun?
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Biri hepsini kana boyayın dedi... öldürün dedi onları
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Onların hepsi geri döndü
Dağın yamacında dinleniyorlar
Öğrendik ki sizde hiç
Gurur yokmuş, katiller, i.neler
Aras Nehri'ne dönün
Onların hepsi geri döndü
Öğrendik ki sizde hiç
Aras Nehri'ne dönün

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Papi yazdı:mail yazanlar aynen şunlar:

BU MAİLİ DİKKATLE OKUYUN VE LİNKDEKİ KLİBİ İZLEYİN

Tahrik klibi
Amerika'da 1993 yılında kurulan Ermeni Heavy Metal grubu System Of A Down, 2005 yılında çıkardığı Hypnotize albümündeki 'Holy Mountains (Kutsal Dağlar)' isimli şarkıya klip çekti. Klip ilk önce internet üzerinde yayınlanmaya başladı. Türkiye'de Fan Club'u bulunan ve büyük hayran kitlesine sahip olan grup, konserlerinde de Türklere karşı ağza alınmayacak küfür ettikleri için de bazı hayranlarından
tepki çekmişti. Çekilen klibi izleyen herkes şoke oldu. Klipte sözde Ermeni soykırımı konusu işleniyor. Olay klipte başta Atatürk olmak üzere Enver Paşa, Talat Paşa soykırım mimarları olarak gösteriliyor. Sultan Abdülhamid ve Ermeni teröristler tarafından öldürülen Cemal Paşa için de 'killer (katil)' deniliyor. Özellikle Mustafa Kemal Atatürk'ün portresi klipte gözüktüğü zaman fonda 'katil', 'yalancı' sözleri söyleniyor.

TÜRK HAYRANLARI ŞAŞKIN
Grubun hayranları, internet sitesinde yayınlanan klibin ardından büyük bir şok yaşarken, bazı hayranları görüntülere inanmak istemedi. Fun Club'ta görüşlerini belirten hayranları grubun başta Atatürk olmak üzere Enver Paşa ve Talat Paşa'ya yaptıkları haraketlere inanmak istemeyerek, 'kulaktan dolma bilgi' olarak değerlendirdi. Ayrıca siteye yüzlerce hakaret maili atıldı.

ABD'DE PROTESTO KONSERİ
Grubun hayranlarının oluşturduğu Fan Club sitelerinde grubun İstanbul'da konser vermesi isteniyor. Grup üyeleri özellikle Türkiye karşıtı şarkıları nedeniyle İstanbul'a gelmeye yanaşmıyorlar. Grup adına kurulan internet sitesinde forumları yazan bir hayranı, 'Onlar Türkiye'ye gelsin 200 YTL'yi gözden çıkarırım' bir hayranı da, 'Onların gelmesini çok istiyorum ama güvenlik önlemi alınması gerekiyor' diyor. Siteye yaklaşık 250 kişi üye olmuş. Grup ayrıca 2005 yılında MTV Avrupa'dan 'En iyi alternatif müzik' ödülü almış. 'System Of A Down'un temmuz ayında Kanada'dan başlayacak olan turnesi ABD'nin çeşitli eyaletlerinde ve Avrupa'da sona erecek. Bu arada grup üyelerinin Washington'daki Türk Büyükelçiliği önünde geçtiğimiz 21- 25 Nisan tarihleri arasında 3 gün süren eylemlerde sahneye çıkarak sözde Ermeni soykırımını protesto ettiği de ortaya çıktı.

'Köpekler ve Türkler giremez'
ÜNLÜ heavy metal grubu Slayer'ın bir yurtdışı konseri sırasında alt grup olarak sahne alan System Of A Down'un hazırladığı biletlerde, 'Köpekler ve Türkler giremez' yazısı büyük tepki çekmişti. Slayer'ın 2004 İstanbul konserinde alt grup olarak Türkiye'ye gelmesi beklenen Systeam Of A Down, Türklerin tepkisinden korkutları için konsere gelmemişti.
System Of A Down grubu Serj Tankian (vokal+keyboard) , Daron Malakian gitar+vokal) ve Shavo Odadjian (bass) ve John Dolmayan'dan oluşuyor. Kadrosu ile 1993 yılında Soil adıyla çalmaya başlayan grup daha sonra 1995'te Daron Malakian'ın bir şiirinden esinlenerek, System Of A Down adını aldı.

İŞTE OLAY ŞARKI
Holy Mountains (Kutsal Dağlar)
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Birinin anlamsız bakışları kendini savaşta hissetti
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Kutsal dağları duyabiliyor musun?
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Biri hepsini kana boyayın dedi... öldürün dedi onları
Yalancı, Katil, Şeytan
Aras Nehri'ne dön
Onların hepsi geri döndü
Öğrendik ki sizde hiç
Aras Nehri'ne dönün
Onların hepsi geri döndü
Öğrendik ki sizde hiç
Aras Nehri'ne dönün
ne şerefsizler ya dıcek bısı bulamıom ne desem az kalır...
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Beynime kan sıçradı izlediğimde!!!....Bu linki başbakanlığa gönderelim, bakalım sayın ! Tayyip ne yorum yapacak o "müthiş" zihniyetiyle ? ...
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

213 yazdı:Beynime kan sıçradı izlediğimde!!!....Bu linki başbakanlığa gönderelim, bakalım sayın ! Tayyip ne yorum yapacak o "müthiş" zihniyetiyle ? ...
gönderebılecegımız bı yol varmı ????
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

yha bnce S.O.A.D. ın resmi sitesi onlara ulasabilijeimis bi yer olmalı..fun ların diil kendilerinin mailleri fln okuyabilijekleri..nerden buLsakki..?
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Cep tel ini bul istersen.Nolucak ki küfür mü etçen adama?

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

yok tesekküR edijem..!

Kullanıcı avatarı
ziba
Üye
Üye

Mesaj gönderen ziba »

nedýr bu yaa bolee bolee býseyý nasýl yaparlarr bunlar kendýný ne sanýyoo yaa walla tum cýnlerým tepeme cýktýý sýmdýyee kedar konustularr hepp yerý gelýncee anlasýlcakk herseyy dedýk ama nedýr bu atamýzýn boyle yalancý býr propagandaya alet edýlmesýý yaa yerlý yersýzz konusan tum sýyasýlerýmýz nerde acebaaa yaa televýzyonda falan ýzleyenýnýz varmýý bolee bý haberr ben hýcc gormedým okumadýmm en azýndan onlara haberr verýrsekk bý tepký olusmasýný saglayabýlýrýzzz yaa maýlle arkdaslarýmýzaa haberr verelýmmm tum ýnsanlarýn bazý seyelrýn farkýna varmasý zamaný geldýde gecýyoo býlleee..

Kullanıcı avatarı
tutkaL
Üye
Üye

Mesaj gönderen tutkaL »

betul yazdı:yha bnce S.O.A.D. ın resmi sitesi onlara ulasabilijeimis bi yer olmalı..fun ların diil kendilerinin mailleri fln okuyabilijekleri..nerden buLsakki..?
ya vardır aga çünkü bizimkiLerin onLara uLaşabiLeceğimiz adresLeri oLuyor ya vardır ya ha bir de buraya bakın:http://www.anti-soad.org
sahte güLüşLerden uzak...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

yalnizgezen yazdı:
213 yazdı:Beynime kan sıçradı izlediğimde!!!....Bu linki başbakanlığa gönderelim, bakalım sayın ! Tayyip ne yorum yapacak o "müthiş" zihniyetiyle ? ...
gönderebılecegımız bı yol varmı ????
[email protected]
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

bu basLık yaLan oLmasın yhaa..

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Re: Biz neLer yapabiLiriz..

Mesaj gönderen Lysippe »

betul yazdı:biz artık daha düzgün bir Türkce konusabiliriz..
biz müzik, aşk meşk konustugumuz kadar güncel sorunları da konusabiliriz..
bu ülkenin gelecegiysek kendi adıma konusiim aynaya baktıımda pek de saglam bi gelecek görmüorum..
günden güne eriyip gidioruz..Türk olmanın gururunu bile haketmedigimiz o kadar cok an oluyo ki..cok basit bir örnek..cogumuzun bi zamanlar ciddi ciddi dinlediği S.O.A.D bizimle ilgili neler soyluo..!
bizi yöneten insanları gördükce daha da içler acısı bi halde olduğumuzu anlıyorum..

kolay degil belki ama cidden artık birseyler yapılmalı..bu kadar basit olmamalı hic birsey..umarım aldatmak,sokakta öpüsürken ws seklinde baslıklara gösterdiginiz ilgiyi buna da gösterirsiniz..!
ilk cümlenle ilgili söylemek istediğim birşeyler var, dilimizi düzgün konuşabiliriz. zor mu? hiç de değil. özellikle bu konda ciddi takıntılarım var. çoğu kişinin sorun olarak görmediği ama benim dikkat ettiğim forumlarda konuşulan yanlış Türkçe. hiç uzun uzun anlatmayacağım, bence buna dikkat etmek bile önemli. ama forum kullananların %99'u için basit birşey bu.

yabancı kültüre karşı olan yakınlığımızdan, onları taklit ettiğimizden bahsedilmiş, "sewiorm, chok hosh, way be" yazmak yerine kendi harflerimizi kullanmanızı öneririm. bu da bir başlangıçtır.

onun dışında soad'a olan tepkiniz için de anti-soad sitesi var ve bu aralar anti-soad tişörtleri basıyorlar. ilginizi çekerse bir göz atın derim. zaten bu konu hem grubun başlığında hem de safi müzikte çok konuşuldu. ben de yazmıştım vaktiyle, soad sevmem, müzikleri de dünyanın en iyi müziği olsun, bu olanlardan sonra hiçbir özellikleri kalmaz gözümde.

son olarak da, lütfen dilimizi her ne nedenle olursa olsun katletmeyelim derim. klavyede 2 harf fazla yazmak kimsenin parmaklarını yormaz.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Lysippe yazdı:
betul yazdı:biz artık daha düzgün bir Türkce konusabiliriz..
biz müzik, aşk meşk konustugumuz kadar güncel sorunları da konusabiliriz..
bu ülkenin gelecegiysek kendi adıma konusiim aynaya baktıımda pek de saglam bi gelecek görmüorum..
günden güne eriyip gidioruz..Türk olmanın gururunu bile haketmedigimiz o kadar cok an oluyo ki..cok basit bir örnek..cogumuzun bi zamanlar ciddi ciddi dinlediği S.O.A.D bizimle ilgili neler soyluo..!
bizi yöneten insanları gördükce daha da içler acısı bi halde olduğumuzu anlıyorum..

kolay degil belki ama cidden artık birseyler yapılmalı..bu kadar basit olmamalı hic birsey..umarım aldatmak,sokakta öpüsürken ws seklinde baslıklara gösterdiginiz ilgiyi buna da gösterirsiniz..!
ilk cümlenle ilgili söylemek istediğim birşeyler var, dilimizi düzgün konuşabiliriz. zor mu? hiç de değil. özellikle bu konda ciddi takıntılarım var. çoğu kişinin sorun olarak görmediği ama benim dikkat ettiğim forumlarda konuşulan yanlış Türkçe. hiç uzun uzun anlatmayacağım, bence buna dikkat etmek bile önemli. ama forum kullananların %99'u için basit birşey bu.

yabancı kültüre karşı olan yakınlığımızdan, onları taklit ettiğimizden bahsedilmiş, "sewiorm, chok hosh, way be" yazmak yerine kendi harflerimizi kullanmanızı öneririm. bu da bir başlangıçtır.

onun dışında soad'a olan tepkiniz için de anti-soad sitesi var ve bu aralar anti-soad tişörtleri basıyorlar. ilginizi çekerse bir göz atın derim. zaten bu konu hem grubun başlığında hem de safi müzikte çok konuşuldu. ben de yazmıştım vaktiyle, soad sevmem, müzikleri de dünyanın en iyi müziği olsun, bu olanlardan sonra hiçbir özellikleri kalmaz gözümde.

son olarak da, lütfen dilimizi her ne nedenle olursa olsun katletmeyelim derim. klavyede 2 harf fazla yazmak kimsenin parmaklarını yormaz.
Ayakta alkisliyorum...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Lysippe yazdı: ilk cümlenle ilgili söylemek istediğim birşeyler var, dilimizi düzgün konuşabiliriz. zor mu? hiç de değil. özellikle bu konda ciddi takıntılarım var. çoğu kişinin sorun olarak görmediği ama benim dikkat ettiğim forumlarda konuşulan yanlış Türkçe. hiç uzun uzun anlatmayacağım, bence buna dikkat etmek bile önemli. ama forum kullananların %99'u için basit birşey bu.

ne güzel olurdu... fakat üzgünüm; yazdıkların hayal.
betterman.

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

hayal oldugunu sanmıyorum..ben bile duzeltebiliyorsam hayal degil yani..cabam var en azından..ben bile dememin sebebini forumdaki diger msglarıma bakarsan gayet rahat anlarsın..(:

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

betul yazdı:hayal oldugunu sanmıyorum..ben bile duzeltebiliyorsam hayal degil yani..cabam var en azından..ben bile dememin sebebini forumdaki diger msglarıma bakarsan gayet rahat anlarsın..(:
sorun 5 ya da 6 kişini ilgi göstermesi ve onların mesajlarını düzeltmeleri değil. çünkü böyle yazanlar 5-6 kişi değil. daha fazla.
betterman.

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

layne yazdı:
betul yazdı:hayal oldugunu sanmıyorum..ben bile duzeltebiliyorsam hayal degil yani..cabam var en azından..ben bile dememin sebebini forumdaki diger msglarıma bakarsan gayet rahat anlarsın..(:
sorun 5 ya da 6 kişini ilgi göstermesi ve onların mesajlarını düzeltmeleri değil. çünkü böyle yazanlar 5-6 kişi değil. daha fazla.
istemekle alakalı birsey bence..istersin ve yaparsın bu kadar basit..istemeyen de yapmaz ben sadece dusuncemi,isteklerimi,alında olması gerekeni dile getiriyorum burda..

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

ask ask ask..sanal,gercek,ömrü,yası,acısı,vs..bilmiyorum bu ara cok mu duygusuzlastım ama cidden bu kadar buyutulecek birsey degil..cok mu seviyorsun,cok mu mutlusun..allah bozmasın ne diyelim..da ne bileyim aska verilen onem keske baska seylere de verilse..tabi ki cok ozel bir duygu ama bu kadar dile gelip basitlesmesini istemem ben..Ataol Behramoğlu'nun bir siiri var bilmiyorum okudunuz mu..ASK İKİ KİSİLİKTİR..!annatmak istedigim bu belki de..ask iki kisiliktir..guzel ya da kotu butun yanlarıyla o iki kisi arasında yasanır..bir iliskinin bitmesi sadece o iki kisiyi ilgilendirir..ya da o iliskide yasanan hos seyler..arada o moda girersin bilirim o ruh halini..hani yazayım en azından boyle rahatlayayım dersin..ama msn de olsa bu dısavurum daha az ask konussak artık bu sitede..

biz artık bu sitede daha az ask konusmalıyız..