Ermeni Sorunu

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

Yorum yapmak için sabırsızlanıyorum fakat bir iki kelime söylesem duygularımı düşüncelerimi kağıda yazsam,
Ama kimbilir belki de siteden s..ktir edilebilirim boşverdim ben herşeyi davam Tanrı ile aramda...
Allah'a havale ettim artık gücümüz yetmiyor
siyasete,
siyasetin çirkefliğine
terbiyesizliğine
edepsizliğine
acımasızlığına
Bu kadar yeter diyorum
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ ve TOPRAKLARINI RAHAT BIRAKIN ARTIK,
ÇEKİN KANLI ELLERİNİZİ ÜZERLERİMİZDEN...
Bunlara ilaveten aragazına gelmişen el uzatanın elini değil kellesini koparmak lazım ama olmuyor işte hayvan hakları savunucuları var onlar araya giriyor...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

geçen gün bi arkadaşım bana "bizde ermenileri öldürdük neden söyelemiyorzu 1.5 milyon ermeni öldürdük niye bunları svunmuyosun"dedi çok sinrlendim..Ermeni soykırımını kabul ettiğimz an ermeniler bizden toprak isteyecekler verin bizim topraklarımızı bizi oralardan çıkardınz geri verecksiniz diyecekler sonucnda savaş çıkacak..ha tabi toprak almaları için kanıt lazım bunuda başaramıyolar gelin dedik belgeleri karşılaştıralım kabul edilmedi adamlar eğer toprak vb. büyük şeyler için bu kadar inceler kurcalarmı adamlar sırf bunn için çok büyük bi arştırma ekibi kurmuşlar ya kendimize gelelim yok böyle birşey ne olduysa Türk Miiletine yapılmıştır.Şehitlerimz üzerinden rant yapanları kınıyorum...
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

adamlar büyük bi mezar gösterip katledilen ermenilerin mezarıdır diolar. araştırma yapılıo içinde yatan ölülerin türk olduğu anlaşılıo.yalan söylüyolar yalanları ortaya çıkıyo halaa pişkin pişkin iddalarına devam ediyolar. pis oldukları için hasta olup öldüklerini kabul edemiyolr tabi... ellerinde kanıt yok bişe yok anca ellerinde pankartlarla göz boyamayı becerirler.
kötüleri sevdik

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

bu konuda kaynak yayinlarindan Ermenistanin ilk Basbakanindan (Hovannes Katchaznouni den) "Tasnak Partisinin yapacagi bir sey yok" u okumanizi tavsiye ederim. ilginc aciklamalar ve hepmizin tarihci olmadigimiz icin gercekleri bize gösteren bir belge.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bu şerefsizliklerinden dolayı yıllardır yaptığımız ermeni ekonomik kırımının kendilerini ne hale soktuğunu göremeyecek kadar aptallardır ayrıca.dısarıda ki vatandaslarından para dilenen bir devlet haline geldiler artık,yakında ağız kokuları bizi rahatsız etmeye baslar diye korkuyorum.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

vay anasını, bir 3. dünya ülkesi diğerine zenginlik taslıyor...
bu tartışmaların ve saflaşmaların ne için kullanıldığı açık değil mi? ermeni emekçi halkının veya türk emekçi halkının bundan bir yarar sağlamadığı çok açık. bu sadece bir oyun. ermeni sınır kapısının açılmamasının sebebi de bizim "şanlı" tarihimiz değil. zamanı gelince onu da açacaklardır...
taraflaşacaksak eğer, yurtsever tarafı seçmek lazım. bu işi tarihçiler çözer. ama biz her kim ezildiyse ezilsin onun yanındayız demek lazım. toprak mevzuu da saçmalıktan ibarettir. resmi tarihin bize yutturmaya çalıştığı saçmalıklardan biri.
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
SermonValley
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SermonValley »

war for terrıtory

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

v00d00 yazdı:vay anasını, bir 3. dünya ülkesi diğerine zenginlik taslıyor...
bu tartışmaların ve saflaşmaların ne için kullanıldığı açık değil mi? ermeni emekçi halkının veya türk emekçi halkının bundan bir yarar sağlamadığı çok açık. bu sadece bir oyun. ermeni sınır kapısının açılmamasının sebebi de bizim "şanlı" tarihimiz değil. zamanı gelince onu da açacaklardır...
taraflaşacaksak eğer, yurtsever tarafı seçmek lazım. bu işi tarihçiler çözer. ama biz her kim ezildiyse ezilsin onun yanındayız demek lazım. toprak mevzuu da saçmalıktan ibarettir. resmi tarihin bize yutturmaya çalıştığı saçmalıklardan biri.
Herşey saçmalık,bir sen doğrusun su hayatta.

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

eğer gerçekten bi soy kırım olsaydı şuan bi tane bile ermeni olamazdı..

2 tarafında başarız olduğu bi savaş ve hazmedilemiyen sonuç.. türkleri karalayana kadar çok değil 1992 yılında azerbeycana yaptıkları hocalı katlimına baksın ermeniler!

harbi gına geldi yeter..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

wolfali yazdı:
v00d00 yazdı:vay anasını, bir 3. dünya ülkesi diğerine zenginlik taslıyor...
Herşey saçmalık,bir sen doğrusun su hayatta.

bak vodoo bu laflar emekçi halkı kullananların ağzından çıkacak laflar(sözüm sana değil).....ezilen değilde ezilmeye çalışılan bi tek TÜRKİYE dir...ermeni mermeni katliam yok ama var diolarsa da desinler boş laflar artık bunlar....dünya bundan sonra türkiyeyi izlesin......
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

simsiyah_85 yazdı:eğer gerçekten bi soy kırım olsaydı şuan bi tane bile ermeni olamazdı..

2 tarafında başarız olduğu bi savaş ve hazmedilemiyen sonuç.. türkleri karalayana kadar çok değil 1992 yılında azerbeycana yaptıkları hocalı katlimına baksın ermeniler!

harbi gına geldi yeter..
birileri kendine baksaydı eğer amerika şu anda ıraka demokrasi götürmüyor, fransa yıllarca insanların gözlerinin içine baka baka cezayiri sömürmeye devam etmiyor, türki cumhuriyetlerin bir dönem canı çıkarılmıyor olurdu mesela.. benim anlamadığım herkes bi şekilde yaptığı şeyi kapatırken biz "sözde" bi olayın içinde cebelleşip duruyoruz..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

epey bir süredir Amerika'dayım. kaldığım öğrenci evinde çok az sayıda olan Türklerin dışında, inanılmaz derecede fazla sayıda Asyalı, 1-2 tane Yunan, bol bol Rus ve hatrı sayılır ölçüde Ermeni var.

hayatımın her anında, herkese "insan" olarak baktım önce. beni kimsenin ulusu, dini vs ilgilendirmez. kimseyi bunlar yüzünden yargılamam. benim için insanları tanıdıktan sonra anlayabileceğim politik düşünceleri önemlidir. hayata bakış açıları, kültürleri vs vs.

neyse, şunu söylemek istiyorum ki, hayatımda hiçbir zaman bu kadar ayrımcılığın yaşandığı başka bir yer görmedim. yani bu kadar ulustan insan var los angeles'da ama herhangi bir durumda TC kimliği çıkarttığında anında 3. 4. sınıf vatandaş muamelesi görüyorsun. Söylemek istediğim Türkleri şu dünyada seven çok az ulus vardır, hatta belki yoktur. hakkımızda söylenecek bir sürü de kötü söz olacaktır tabii ki.. bence bunlara alışılsın artık. Başka bir dilde ülkemizin ismi söylenirken bile "Turkey" deniyorsa, yapacak fazla bir şey de yoktur bence..

Ermeni sorunu hakkındaysa bence fazla yoruma luzum yok. bir sürü belge sunmuş arkadaşlar.. Ben emin olarak konuşmak istemiyorum, çünkü her devlet kendi tarihini kendi gözünden aktarır. Beni sinirlendiren, tamamen bağımsız olduğumuz Osmanlı İmparatorluğu'nun zamanında olan bir şeyden yararlanılmaya çalışılması. Ermeni soykırımı olmuştur ya da olmamıştır, bu pek alakadar etmiyor beni açıkcası. Bunun da Türkiye'yi bölme amaçlı bir oyundan farklı olmadığını düşünüyorum..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Ben Türk'ün Türkten başka dostu yoktur lafına katılmıyorum. Tabi ki bazı ülkelerde önyargı var ve bazı ülkelerde bu önyargının neden oluştuğunu anlamak zor değil. Şuanda bulunduğum ülkede Türk Pasaportuna yaklaşım anlattıklarının aksine oldukça sempatik. Dahası Amerika'ya karşı olan antipati azımsanmayacak derecede. Elbette başta da dediğim gibi bu durum ülkeden ülkeye hatta şehirden şehire, insandan insana değişir ama ben çok umutsuz değilim, yeter ki kendimizi düzgün tanıtmayı bilelim... Diğerlerinin de yıllardır yaptığı bu değil mi zaten?
sleeping with the earth my dying bride

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

A.B.D'nin baskan adayi Obama'da sözde ermeni soykirimini taniyacakmis bazi kaynaklardan ögrendigim kadariyla.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

ABD başkanı olmaya aday herkes bunu kabul edeceğini söylemek zorunda yoksa başkanlık hayal.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Dedigin dogru valla.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Bazı bölgelerden oy almanın tek yolu Ermeni soykırımını tanımak. Clintion'ın kaybetmesinin en büyük nedenlerinden biri de budur aslında.. Obama dışında kimse bu sene böyle bir taahütte bulunmadı. Hoş oy toplamak için yapılmayacak şey yoktur ama, dedikodulara göre Obama Ermenilerle ilgili hiçbir uygulama yapmayacakmış aslında..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Ya da bizim daha fazla tepkimizi çekmesin diye böyle bir dedikodu yayılıyor....

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Türklerin tepkisinden çekinme durumu olduğunu sanmıyorum. Obama zaten karmaşık bir adam. Geçmişinde değişik mezhep üyelikleri ve bolca da örtbas edilmiş suçu var. En büyük avantajı ilk siyahi başkan adayı olması. Çoğu azınlığın arkasında durduğu için, aynı yöntemi Ermenilerle de deniyor. Yalnız tek problem, Obama'nın sadece zencileri destekleyecek olması. Başka hiçbir konuda bir değişiklik yapacağını sanmıyorum..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Haberin tamamini izleyemedim ama Türkiye ile Ermenistan arasinda bir dostluk maçi yapilacakmis galiba(futbol).Girisimler baslamis sanirsam.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

213 yazdı:Haberin tamamini izleyemedim ama Türkiye ile Ermenistan arasinda bir dostluk maçi yapilacakmis galiba(futbol).Girisimler baslamis sanirsam.
dostluk mu zaten dünya şampiyonasında elemelerde aynı gruptayız 2 maç yapacağız zaten o yeter onlara
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.