Ermeni Sorunu

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
asiruh
Üye
Üye

Mesaj gönderen asiruh »

hepimiz ermeni değiliz !

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

asiruh yazdı:hepimiz ermeni değiliz !
+6354134638........
dün söylediğim neyse ona inanıyorum . aslında ne söylediğimi tam bilmiyorum . ama ne düşündüğümü biliyorum . ve söylediğim şeyin o olduğunu varsayıyorum .

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BvPDp-Mftww[/youtube]

Sözde ermeni soykırım belgeseli. Forumda lafı geçmiş.
Screamers http://www.screamersmovie.com/

Sadece kabul etmemizi istiyorlarmış ! Bunu söyleyen kişinin, bunun kabul edilmesinin Türkiye Cumhuriyeti için ne anlama geldiğini bilmiyor veya biliyor da salağa yatıyor.

Sadece ılımlı dialoglar görmek istiyorlarmış ! Avatarlarda bir "nah" simgeyi yok mu ? ...... İstedikleri sözde kendi toprakları !

BUNU DESTEKLEYEN HER KİM OLURSA OLSUN -TÜRK OLSUN VEYA BAŞKA BİR MİLLETTEN- TARAFSIZ DEĞİLDİR ! BU İSTEK BARIŞÇIL, DEMOKRATİK BİR TALEP DEĞİLDİR ! BİR ÜLKEYE FİİLEN SALDIRIDIR !

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan her ne ırktan, dinden olursa olsun bunu desteklemez ! Bu Türklük kadar, Türkiye Cumhuriyetine ve onun temellerine bir saldırıdır !

GEÇMİŞİMİN ARKASINDAYIM. BUGÜN YİNE AYNI ŞARTLARDA AYNI KARARLAR VERİLİRSE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ AYAKTA TUTMAN İÇİN AYNI YOLLARDAN BENDE GİDERİM.

Geçmişte bir hatamız varsa bu inceleyecek, değerlendirecek kişiler bizden 5000 km uzakta elin adamı değildir. Bunu TBMM yapar ! Türkiye Halkı yapar.

Ayrıntı ama söylemeyden edemeyeceğim. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına çok üzülürüm. Ama bu konuda olduğu gibi lafta aydın kişiler gibi Türkiye Cumhuriyetine veya Türk halkına karşı zerre laf söylemem, söyletmem de !

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez!
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Karga yazdı:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BvPDp-Mftww[/youtube]

Sadece kabul etmemizi istiyorlarmış ! Bunu söyleyen kişinin, bunun kabul edilmesinin Türkiye Cumhuriyeti için ne anlama geldiğini bilmiyor veya biliyor da salağa yatıyor.

Sadece ılımlı dialoglar görmek istiyorlarmış ! Avatarlarda bir "nah" simgeyi yok mu ? ...... İstedikleri sözde kendi toprakları !

BUNU DESTEKLEYEN HER KİM OLURSA OLSUN -TÜRK OLSUN VEYA BAŞKA BİR MİLLETTEN- TARAFSIZ DEĞİLDİR ! BU İSTEK BARIŞÇIL, DEMOKRATİK BİR TALEP DEĞİLDİR ! BİR ÜLKEYE FİİLEN SALDIRIDIR !

Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan her ne ırktan, dinden olursa olsun bunu desteklemez ! Bu Türklük kadar, Türkiye Cumhuriyetine ve onun temellerine bir saldırıdır !

GEÇMİŞİMİN ARKASINDAYIM. BUGÜN YİNE AYNI ŞARTLARDA AYNI KARARLAR VERİLİRSE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ AYAKTA TUTMAN İÇİN AYNI YOLLARDAN BENDE GİDERİM.

Geçmişte bir hatamız varsa bu inceleyecek, değerlendirecek kişiler bizden 5000 km uzakta elin adamı değildir. Bunu TBMM yapar ! Türkiye Halkı yapar.

Ayrıntı ama söylemeyden edemeyeceğim. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına çok üzülürüm. Ama bu konuda olduğu gibi lafta aydın kişiler gibi Türkiye Cumhuriyetine veya Türk halkına karşı zerre laf söylemem, söyletmem de !

çerçevettirilip duvara asılacak bir yorum...helal olsun!
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

yeniçağ gazetesinde yazıyodu sanırım bu laf...anlıyorum seni.etrafımda böyle laflar söyleyen bi sürü insan var zaten ama anlıyamadığım ve belkide senin için önemsiz olan bir nokta var...
vatan toprağı kutsaldır demişsin.doğru.bağımsızlık özgürlük kutsaldır.ama bugün öyle bir durumda ki bu vatan toprağı...üzerinde kurulmuş fabrikalar yabancı şirketler tarafından satın alınıyor ve kapatılıyor.bu kapatma eyleminin enayilikten olduğunu falan zanneden gerizekalılar var bu ülkede.amaç bu ülkenin değerlerinin bir şekilde kendisi tarafından üretilmesini engellemek.üretimi durdurmak ve üretilmeyen maddeler bakımından ülkeyi bağımlı hale getirmektir.ya isimleri aklımda tutamıyorum kusura bakmayın da yakın zamanda bi adam çıkıp konuştu devletin petrolle ilgili bir bölümünde çalışan...dedi ki "ırakta bugün savaşla sağlanmış bağımlılık türkiyede fazlasıyla savaşsız, kavgasız gürültüsüz sağlanmış durumda". bakın vatan toprağı kutsaldır, işte böldürmüycez, vatanı sattırmayız demek çok basittir.oraya buraya gidip, ermeni müzelerini parçalamak, rum kiliselerini parçalamak yada ayasofyada namaz kılmak bu ülkeyi kalkındırmıyor bu ülkenin sürekli kaybettiği değerleri geri getirmiyor.aksine daha çok sorun yaratıyor ve bu tarz sorunların üzerine gidilmesini engelliyor.ogün samast gibi bu ülkenin gençleri o 68 kuşağı gibi "bu ülke nasıl kalkınır?" diye düşünmüyor da nasıl rumlardan, ermenilerden intikamımızı alırız? vay şerefsizler öyle mi demişler.hadi arkadaşlar asalım keselim diye bakıyorlar.ya bide deniyor ki işte avrupa amerika bizi bölmek etkisiz hale getirmek için bu ermeni lobisini cinayetleri soykırım laflarını falan kullanıyormuş.eğer bunlara düşersek ülkemiz elden gidermiş falan filan.korkarım ki çoktan düştük...ülke zaten kendi kendisine değer üretemeyen tamamen bağımlı, ne istenirse veren, sallabaş bir ülke konumundadır.ülkenin onurundan bahseden insanlar önce bu sorunlara eğilsinler.
ve yine tekrarlıyım bu konuda kimse yorum yapmıyor ama(sanırım uzun yazıyorum kimse okumuyo da) halkları barıştırmanın yada bu sorunları çözmenin yolu ermenilere soykırım olmadığını dayatmak, yada ortada bir soykırım olduğunu onların bize dayatması değildir...bunlar sürekli emperyalizme koz vermektedir ve bir şekilde yeni sorunlara kapı aralamaktadır...madem düşman emperyalizm demek ki buna karşı savaşmalıyız.buna karşı savaşırken geçmişi bırakıp günümüze yoğunlaşmalı ermeni-kürt-türk halklarının arasına çomak sokulmasına izin vermemeliyiz.bu yolda birlikte kavga ettiğimizde bu anti-emperyalist kavga eminim ki bizi birleştirecektir ve bu emperyalizm belasını birlikte defettiğimizde üzerimizden, geçmişte ne yaşandığına bakıp birlikte yaralarımızı sarabiliriz...
vatan severlik bana göre böyle sorunların üzerine yoğunlaşmaktan, ermenilere sert cevaplar verip saçma sapan ırkçılıklara girmekten geçmiyor; aydın olmanın sürekli gereksizce laikliği savunmaktan geçmediği gibi...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

v00d00 yazdı:

yeniçağ gazetesinde yazıyodu sanırım bu laf...anlıyorum seni.etrafımda böyle laflar söyleyen bi sürü insan var zaten ama anlıyamadığım ve belkide senin için önemsiz olan bir nokta var...
vatan toprağı kutsaldır demişsin.doğru.bağımsızlık özgürlük kutsaldır.ama bugün öyle bir durumda ki bu vatan toprağı...üzerinde kurulmuş fabrikalar yabancı şirketler tarafından satın alınıyor ve kapatılıyor.bu kapatma eyleminin enayilikten olduğunu falan zanneden gerizekalılar var bu ülkede.amaç bu ülkenin değerlerinin bir şekilde kendisi tarafından üretilmesini engellemek.üretimi durdurmak ve üretilmeyen maddeler bakımından ülkeyi bağımlı hale getirmektir.ya isimleri aklımda tutamıyorum kusura bakmayın da yakın zamanda bi adam çıkıp konuştu devletin petrolle ilgili bir bölümünde çalışan...dedi ki "ırakta bugün savaşla sağlanmış bağımlılık türkiyede fazlasıyla savaşsız, kavgasız gürültüsüz sağlanmış durumda". bakın vatan toprağı kutsaldır, işte böldürmüycez, vatanı sattırmayız demek çok basittir.oraya buraya gidip, ermeni müzelerini parçalamak, rum kiliselerini parçalamak yada ayasofyada namaz kılmak bu ülkeyi kalkındırmıyor bu ülkenin sürekli kaybettiği değerleri geri getirmiyor.aksine daha çok sorun yaratıyor ve bu tarz sorunların üzerine gidilmesini engelliyor.ogün samast gibi bu ülkenin gençleri o 68 kuşağı gibi "bu ülke nasıl kalkınır?" diye düşünmüyor da nasıl rumlardan, ermenilerden intikamımızı alırız? vay şerefsizler öyle mi demişler.hadi arkadaşlar asalım keselim diye bakıyorlar.ya bide deniyor ki işte avrupa amerika bizi bölmek etkisiz hale getirmek için bu ermeni lobisini cinayetleri soykırım laflarını falan kullanıyormuş.eğer bunlara düşersek ülkemiz elden gidermiş falan filan.korkarım ki çoktan düştük...ülke zaten kendi kendisine değer üretemeyen tamamen bağımlı, ne istenirse veren, sallabaş bir ülke konumundadır.ülkenin onurundan bahseden insanlar önce bu sorunlara eğilsinler.
ve yine tekrarlıyım bu konuda kimse yorum yapmıyor ama(sanırım uzun yazıyorum kimse okumuyo da) halkları barıştırmanın yada bu sorunları çözmenin yolu ermenilere soykırım olmadığını dayatmak, yada ortada bir soykırım olduğunu onların bize dayatması değildir...bunlar sürekli emperyalizme koz vermektedir ve bir şekilde yeni sorunlara kapı aralamaktadır...madem düşman emperyalizm demek ki buna karşı savaşmalıyız.buna karşı savaşırken geçmişi bırakıp günümüze yoğunlaşmalı ermeni-kürt-türk halklarının arasına çomak sokulmasına izin vermemeliyiz.bu yolda birlikte kavga ettiğimizde bu anti-emperyalist kavga eminim ki bizi birleştirecektir ve bu emperyalizm belasını birlikte defettiğimizde üzerimizden, geçmişte ne yaşandığına bakıp birlikte yaralarımızı sarabiliriz...
vatan severlik bana göre böyle sorunların üzerine yoğunlaşmaktan, ermenilere sert cevaplar verip saçma sapan ırkçılıklara girmekten geçmiyor; aydın olmanın sürekli gereksizce laikliği savunmaktan geçmediği gibi...

sen ilk önce git bunları ermenilere veya kürtlere söyle ondan sonra türk halkına bunlardan bahset demişsinki ermenilerle kavga etmemeliyiz kürtlerle ne güzel diyorsun kimse onlara düşmen değildi ki kendileri birşeyleri ortaya atıyorlar eski olmamış birşeyleri olmuş gibi göstererek birşeyler koparamak istiyorlar neden?
ne güzel senelerdir birarada yaşamış bir türkiyede neden bunlar ortaya atılarak milleti galyana getiriyorlar hepimiz hratız diye bağırdılar işte türk halkı her zaman sağduyulu olduğunu gösterdi ama hiç bir ermeni bunu yapmadı ve yapmayacakta
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

v00d00, konu kişiselleşmesin ama cevap hakkı doğmuş bana.

O sözü oraya yazdıksak laf olsun diye yazmadık zaten ! Beni gözü dönmüş faşist statüsüne koyma, yanılırsın.

Sen "sözü söyleyen kişiyi eleştir" mantığını bırakta, benim yazdıklarıma karşı birşeyler söyle ki konu başlığının boşuna var olmadığını hissedelim. Eğer konu emperyalizmse onu da başka bir konu başlığı açarsın, orada tartışırız.
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

İnsanlar Sunu Anlamalı.. orda insanlar hepimiz ermeniyiz derken hrant dınk de bır turktu ve bu cınayet bır azınlığa degıl bıze yapılmıstır anlamında tepkılerını bu cumleler ıle gosterdıler .tabı anlayana. ama o yuruyuse katılan ınsanları vatan haini ilan ettıler nedense... hrant dınk ermenı soyundan gelebılır ama sokaktakı bınlerce zırvadan daha turktu , eger bu vatanı sevmeseydı bu ulkede durmazdı kacar gıderdı zaten.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

Karga yazdı:v00d00, konu kişiselleşmesin ama cevap hakkı doğmuş bana.

O sözü oraya yazdıksak laf olsun diye yazmadık zaten ! Beni gözü dönmüş faşist statüsüne koyma, yanılırsın.

Sen "sözü söyleyen kişiyi eleştir" mantığını bırakta, benim yazdıklarıma karşı birşeyler söyle ki konu başlığının boşuna var olmadığını hissedelim. Eğer konu emperyalizmse onu da başka bir konu başlığı açarsın, orada tartışırız.
ya bak ben konuyu kişiselleştirmedim.orda yazdıklarımı senle konuşur gibi yazsamda sadece senle tartışmıyodum bu konuyu.yazdıklarına karşı birşeyler söyledim zaten...neyse
evet konu emperyalizm ama emperyalizm diye bi konu açıp onuyu dallandırıp budaklandırmak ve bu dalların içinde ermeni sorununu aramak yerine ermeni sorunundan emperyalizme gitmek sanki daha kolay geldi...
ya bu yazdıklarımı kişilere saldırı olarak algılamayın.ama ben insanların söylediklerinden alıntılar yaparak tartışmanın daha yararlı olduğunu düşünüyorum.bloodline şey demiş.sen önce git bunları ermenilere söyle kürtlere söyle...
ya abicim burda ben sadece bir halkı suçlamadım farkındaysan...hatta halkları suçlamadım.diyorum ki bu halklar ermenisi türkü kürdü hepsi, vakti zamanında anadoluda yaşamış ve halen yaşamakta olan halklar bu topraklarda öyle veya böyle huzurlu yaşadıkları gibi birbirlerine de girmişler.girmişler ama nedenleri ermeni halkının kötü niyeti, türk halkının kötü niyeti falan değil...ya boş milliyetçilik olmadı, olmaz...milliyetçilik herzaman belli odakların kullandığı, oraya buraya soktuğu veya ordan burdan çıkardığı bişiydir.ve o zamanki milliyetçilikte o zamanki odakların oyuncağıydı.halklara istediğini yaptırabildiler.gerici ideolojiler böyledir.üzerinde düşünmezsin, sorgulamazsın.şeriat dedin mi adam peşine takılır, asil kan dedin mi koşaraktan atlaya zıplaya öldürür insanları..
daha basit düşünürsek bu sorun üzerinde şöyle anlatayım
ortada bi sorun var..ismi ermeni sorunu.bi soykırımdan bahsediyolar.biz yok diyoruz.onlar var diyolar.türkiyeden talepleri var adamların.ırkçı söylemleri var.peki ne yapıcaz? sorunu nası çözmeli?
bugüne kadar ermenileri düşman belledik diğer halkları da potansiyel düşman olarak bellediğimiz gibi.sürekli bi itiş kakış.bu sorunun üzerinde yıllarca durduk.aydınlarımız busorunun üzerinde durdu.ama sorunun üzerinde durmaktan anladıkları tek şey ermeni soykırımı yoktur demekti.bazıları yolunu şaşırdı.farklı bişiy yapmış olmak için var dediler.bazıları avrupaya yamanmak için var dediler.var diyenlerin romanları çok sattı.yok diyenler satılmasa da alkışlandı...peki nereye vardık? "ermeni soykırımı yoktur demeyi kestiğimiz anda herşey biter!üstümüze çökerler doğu elden gider..." bilmemne bilmemne...hiçbir bok olduğu yok.bu sorun hiç bizaman çözülemedi.çözüme yaklaşamadık bile.yerimizde saymaktan başka hiçbirşey yapamadık.sorunun özü halkların kafalarına kazınmış, bi şekilde sokulmuş düşmanlıklardan kaynaklanıyo.peki bu düşmanlığı bitirmenin yolu onlardan özür dilemekten, doğuyu onlara vermekten mi geçiyo.verirsek düşmanlığı beslemiş olucaz.çünkü türkiyedeki büyük çoğunluk iyice düşman olucak, bu sefer bizim doğu da gözümüz olucak, ermeni faşistlerimizde daha çoğunu istiycek vs vs...vermezsek noolur? yani sürekli ermeni soykırımı yoktur desek ve bunu bi şekilde düşmanlıkların kafalara sokulduğu gibi sokabilsek? açıkçası böyle olunca ne olucağını tam olarak bilmiyorum ama böyle bişeyin imkansızlığı sanırım gayet açık...
eee o zaman biz sonsuza kadar düşman mı kalıcaz? bu soykırım meselesi elden ele dolaşıp önümüze geldiğinde boku ermenilere mi atıcaz? bu ülkede kaç ermeniyi daha öldürücez ki? yada asalası şusu busu kaç türkü katledicek? onlar şehit olucaklar di mi?ölen ermeniler ermenilerin, ölen türkler türklerin şehidi, baştacı şusu busu olcak.peki ne için öldüler diye kimse sormıycak mı?
ya bu ermeni soykırımı meselesinin özünde ekonomik sebepler vardır.ermenistanın emperyalist istekleri yüzünden bunlar oluyo, doğuda emperyalist çıkarları için gözü var demek kör cahillik olur.bugün ermenistan ticari hayatıyla da siyasi hayatıyla da bağımsız bir ülke değildir.bu oyunlar türk ve ermeni emekçi halklarına oynanan oyunlardır.bu işten türk-ermeni emekçi halkları hariç herkes kazançlı çıkmaktadır.peki türk ve ermeni kardeşler bunu nası anlıycaklar? bunu biz ermenilere gidip ermenistana anlatamayız.yada türkiyedeki ermenilere anlatıp onlarında ülkelerindekilere anlatmalarını bekleyemeyiz.bana göre yapmamız gereken bu oyunları halklara oynayanları cezalandırmak.oyunu bitirmek bi bakıma.eğer bunu yapan emperyalizmse, amerikan emperyalizmi, ab emperyalizmi yada ne biliyim yahudi siyonizmi ise buna karşı çıkmalıyız.ve her ulus, her ülkenin halkları başta kendi ülkelerinde bu mücadeleyi başlatmalılardır.bu mücadele enternasyonel kimlik kazandığı zaman ise işte o zaman ermeni ve türk kardeşler kardeş olduklarını anlıycaklar ve tarihin yaralarını birlikte saracaklardır.
ne yapmamız gerektiğini en sade biçimiyle anlatmak gerekirse örgütlenmeli ve emperyalizme karşı örgütlü mücadele vermeliyiz...örgütlü bi halkın önüne kimse geçemez...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Türkiye’nin 'özür dilemesi' gerektiğini öne sürdü.

Dink cinayetinin ilişkilerin iyileşmesinde bir etkisi olacağını sanmadığını söyleyen Koçaryan, “Sorun daha derindir ve kaynağı Türk halkının tarihindedir. Özür dilemek imparatorluklara her zaman zor gelir” ifadesini kullandı.

Fransa’yı ziyaret eden Koçaryan, Le Figaro gazetesi ile yaptığı söyleşide Türkiye’nin Ermenilerden “özür dilemesi” gerektiğini savundu.

“Ermeni soykırımı”nı tanıdığı için Fransa’ya minnettar olduklarını ifade eden Koçaryan, “soykırımı” reddini cezalandıran yasa tasarısını kastederek bunun ötesine gitme girişimlerinin bulunduğunu ancak bunun Fransa’nın iç siyasi bir işi olduğunu söyledi.

Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin iyileşmesi şansına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Koçaryan, şöyle dedi:

“Farklı görüşler var ancak ben bu cinayet, başlangıçtaki şok geçtikten sonra etkisi olmayacağını düşünüyorum. Sorun daha derindir ve kaynağı Türk halkının tarihindedir.

Özür dilemek, imparatorluklara her zaman zor gelir ve bu, Doğulu bir İmparatorluk söz konusu olunca daha da geçerli.”
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

SertSessiz yazdı:Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan, Türkiye’nin 'özür dilemesi' gerektiğini öne sürdü.

Dink cinayetinin ilişkilerin iyileşmesinde bir etkisi olacağını sanmadığını söyleyen Koçaryan, “Sorun daha derindir ve kaynağı Türk halkının tarihindedir. Özür dilemek imparatorluklara her zaman zor gelir” ifadesini kullandı.

Fransa’yı ziyaret eden Koçaryan, Le Figaro gazetesi ile yaptığı söyleşide Türkiye’nin Ermenilerden “özür dilemesi” gerektiğini savundu.

“Ermeni soykırımı”nı tanıdığı için Fransa’ya minnettar olduklarını ifade eden Koçaryan, “soykırımı” reddini cezalandıran yasa tasarısını kastederek bunun ötesine gitme girişimlerinin bulunduğunu ancak bunun Fransa’nın iç siyasi bir işi olduğunu söyledi.

Hrant Dink’in öldürülmesinin ardından Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin iyileşmesi şansına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Koçaryan, şöyle dedi:

“Farklı görüşler var ancak ben bu cinayet, başlangıçtaki şok geçtikten sonra etkisi olmayacağını düşünüyorum. Sorun daha derindir ve kaynağı Türk halkının tarihindedir.

Özür dilemek, imparatorluklara her zaman zor gelir ve bu, Doğulu bir İmparatorluk söz konusu olunca daha da geçerli.”

ya bu adam ne demek istiyor ya daha ileri giderek nasıl bir iş yapamak isteyebilirki zaten sözde ermeni soykırımı tasarısını fransada reddetmek zaten suç bunu nasıl daha ileri götürebilir anlayamadım yoksa bir soykıırm daha mı yapmak istiyorlar yoksa bunu kabul etmeyenler idam falan mı edecekler
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

bence insan diyip geçmicen alayını temizlicen hitler bir zamanlar ne güzelde yahudi öldürüyordu bizim başımızada hitler gibi biri gelmeli ama ermeni düşmanı olmalı :D
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

fixxer yazdı:bence insan diyip geçmicen alayýný temizlicen hitler bir zamanlar ne güzelde yahudi öldürüyordu bizim baþýmýzada hitler gibi biri gelmeli ama ermeni düþmaný olmalý :D
Bu ne demek yaaa...???!!!!!!
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

stigma_26 yazdı:
fixxer yazdı:bence insan diyip geçmicen alayını temizlicen hitler bir zamanlar ne güzelde yahudi öldürüyordu bizim başımızada hitler gibi biri gelmeli ama ermeni düşmanı olmalı :D
olmayan bir katliyamı var gibi gösteriyorlar bari gerçegini yapalımda suçlanmamıza değsin diyor :-D
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

issirganotununissirmiyani yazdı:
stigma_26 yazdı:
fixxer yazdı:bence insan diyip geçmicen alayını temizlicen hitler bir zamanlar ne güzelde yahudi öldürüyordu bizim başımızada hitler gibi biri gelmeli ama ermeni düşmanı olmalı :D
olmayan bir katliyamı var gibi gösteriyorlar bari gerçegini yapalımda suçlanmamıza değsin diyor :-D
ermenileri sevmiyorum hiç kimsede sevdiremez nelerin olduğunu hergün gazatelerde yazıyorlar zaten. Biraz okuyunda hayattaki bilgileriniz çuğalsın
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Biraz daha gerçekçi olsak?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ermenistan devletinin ve kansız ermenilerin(ki bunlar bence azınlıktadır) bize karsı uyguladığı politikayı tüm ermeni miletine yıkmak ne kadar doğru bir davranıs?
birçok ermeni arkadasımız,aile dostumuz var daha da önemlisi bu ülkede vatanına bağlı bir sürü ermeni var..ve hepsini çok seviyorum.

ayrıca bizi soykırımla suçlayan insanarın hocalı'da katlettiği azeri türklerin dramını okuyun,izleyin de esas soykırımcı kimmis dünya alem görsün...

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

aslında bu konuları burdan tartışmak saçma bunları tartışçanıza icraat gösterin nasıl icraat gösteririm diyede sormayın siyaset yapmasını istediniz kişilere oy verin

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

yok artık !!! hannibal doğuyorun çok etkisinde kaldın sanırım !!! insan hayatı bu kadar ucuz deil be !
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

plastic yazdı:
yok artık !!! hannibal doğuyorun çok etkisinde kaldın sanırım !!! insan hayatı bu kadar ucuz deil be !
hanibalın film olduğunu biliyorum ama inan izlemedim ama piskopat düşüncelere kapılmadımda değil neyse ya ben bu başlığa bida cvp yazmıcam dedim gibi siyaseti burda yapmamak lazım siyaset yapan yapıyor zten
En son fixxer tarafından 24 Şub 2007 22:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

fixxer yazdı:aslında bu konuları burdan tartışmak saçma bunları tartışçanıza icraat gösterin nasıl icraat gösteririm diyede sormayın siyaset yapmasını istediniz kişilere oy verin
sen benim dostlarımı,arkadaslarımı gayet saçma bir genellemeden dolayı aşşağılarsan tartışırım arkadaşım...

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

fixxer yazdı:
plastic yazdı:
hanibalın film olduğunu biliyorum ama inan seyretmiş değilim ve ben ne dizilere kaptırırım kendimi nede filmlere söylediğimde doğru siyaseti millet yapmaz milletin seçtiği yapar
bu kadarda acımasız olmaya gerek yok bence .. o zaman canilerden, katillerden ne farkımız kalıyor ki ?!
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

wolfali yazdı:
fixxer yazdı:aslında bu konuları burdan tartışmak saçma bunları tartışçanıza icraat gösterin nasıl icraat gösteririm diyede sormayın siyaset yapmasını istediniz kişilere oy verin
sen benim dostlarımı,arkadaslarımı gayet saçma bir genellemeden dolayı aşşağılarsan tartışırım arkadaşım...
allah allah alındın yanii hangi sözümle aşşaladımki alındın acaba ?

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bütün azınlıklar bu ülkede bir olmaya başladı gibi bir düşünce oluşmaya başladı bende diyarbakır belediye başkanıda nevruz kutlamalarında talabani ve barzaninin yanısıra ermeni bir sanatcı getirmek için kolları sıvamış duyduğuma göre hayırlı olsun

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

fixxer yazdı:aslýnda bu konularý burdan tartýþmak saçma bunlarý tartýþçanýza icraat gösterin nasýl icraat gösteririm diyede sormayýn siyaset yapmasýný istediniz kiþilere oy verin
Sana göre saçmaysa tartýþma yani...mesela bana göre bu forumda bunlarý tartýþmak saçma deðil we ben de bu yüzden bu konularý burada tartýþmaya dewam edeceðim!!!
That's me in the corner...