AB denilen kuruma Türkiye girmeli mi??

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
kingsoftherock
Üye
Üye
İletişim:

ab ye karsı tek yurek tek vucud

Mesaj gönderen kingsoftherock »

ab gırersek bu ulkenın sonmu olur cunku yaslanmıs ekonomısı cokmus bır ab den bahsedıyoruz
bıraz daha gecmıse donersek ab nın kurulusu ta osmanlıya dayanır
o donemın fransız ımparatoru
derkı ''avrupadakı savası durdurmak ıcn bır topluluk kuralım ve bu toplulukta mutlaka osmanlı olsun ancak osmanlıyı boyle durduruz'' der
ama bazı ulkeler buna karsı cıkar ve oyle kalır...
bir zamanlar akmar pasajının onunde bira parası topluyan kızlar sımdı..bagdat caddesının tiky kızları oldular.

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

bence girmek mantıklı olur ama girecez diye maymun olmaya gerek yok tabi. ataturk zamanında da böyle bi durum olmuş. ataturk tavrını koymus biz hiç bir taviz veremeyiz almazlarsa onlar düsünsün demis.iyani illada girelim diye bisey yok alırlarsada fena olmaz ama onların bizi almaya pek niyeti yok.son olayları biliyosunuzdur b,r liman acmamıza karsı onlarda kktcnin limanını tanıtcaktı bizim hükümet akıllıca bi teklif yaptı ama onlar bu teklifi yine geri cevirdi.rumlar her zaman böyle yapıyor zaten.biz uzlasmaya calısıyoruz ama onlar kabul etmiyo daha sonrada yine bir sürü oyunlarla bizi uzlasma istemeyen taraf ilan ediyorlar :023

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Bence girmeliyiz. Girdiğimizde tahsilli genç nüfusun iş bulma olanakları artacak. Türkiye'ye bu kadar karışmaları baskı altına alma çabasıdır bana göre. Eğer baskı altına girerse bütün istediklerini AB adı altında yaptıracaklardır. AB Türkiye'yi almak zorundadır bana göre, çünkü AB ülkelerinin çoğunda çalışan insanların yaş ortalamaları yüksektir. Genç ve tahsilli nüfusa ihtiyaçları var. Benim düşüncem, Türkiye baskı altına girmeden AB'ye girmeye başarırsa bilinki güzel günler göreceğiz..
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

Doomah yazdı:Bence girmeliyiz. Girdiğimizde tahsilli genç nüfusun iş bulma olanakları artacak. Türkiye'ye bu kadar karışmaları baskı altına alma çabasıdır bana göre. Eğer baskı altına girerse bütün istediklerini AB adı altında yaptıracaklardır. AB Türkiye'yi almak zorundadır bana göre, çünkü AB ülkelerinin çoğunda çalışan insanların yaş ortalamaları yüksektir. Genç ve tahsilli nüfusa ihtiyaçları var. Benim düşüncem, Türkiye baskı altına girmeden AB'ye girmeye başarırsa bilinki güzel günler göreceğiz..
yas ortalaması yuksek ve isci bulmakta zorlanıolar diosun bikere ben onların iscisi olmak istemem.bunun yanı sıra adamlar zaten burada butun fabrikalarını kuruolar pazar yeri burası zaten.hem bizim ab'ye girmemiz halinde issiz sayısı cok olan bu ulkede daha ucuza isciyi buluo zaten.

dier yandan daa turkiyeyi almak zorunda daa diiller zaten ole bi zorunlulukları olsaydı son 40 yıl icinde alırlardıı!!

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

goqhan yazdı:
Doomah yazdı:Bence girmeliyiz. Girdiğimizde tahsilli genç nüfusun iş bulma olanakları artacak. Türkiye'ye bu kadar karışmaları baskı altına alma çabasıdır bana göre. Eğer baskı altına girerse bütün istediklerini AB adı altında yaptıracaklardır. AB Türkiye'yi almak zorundadır bana göre, çünkü AB ülkelerinin çoğunda çalışan insanların yaş ortalamaları yüksektir. Genç ve tahsilli nüfusa ihtiyaçları var. Benim düşüncem, Türkiye baskı altına girmeden AB'ye girmeye başarırsa bilinki güzel günler göreceğiz..
yas ortalaması yuksek ve isci bulmakta zorlanıolar diosun bikere ben onların iscisi olmak istemem.bunun yanı sıra adamlar zaten burada butun fabrikalarını kuruolar pazar yeri burası zaten.hem bizim ab'ye girmemiz halinde issiz sayısı cok olan bu ulkede daha ucuza isciyi buluo zaten.

dier yandan daa turkiyeyi almak zorunda daa diiller zaten ole bi zorunlulukları olsaydı son 40 yıl icinde alırlardıı!!

Karşılığını aldıktan sonra neden orada çalışmayayım ki? Sonuçta kendi geleceğini ve ailenin geleceğini düşünmek gibi bir uğraşım var. Yazdıklarımı daha bir ayrıntısıyla okusaydın ''40 yıl içinde alırlardı zaten'' cümlesini sarfetme zorunluluğu duymazdın.
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

girmeli bence çünkü ekonominin iyiye gitmesi için :006
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

Doomah yazdı:
goqhan yazdı:

Karşılığını aldıktan sonra neden orada çalışmayayım ki? Sonuçta kendi geleceğini ve ailenin geleceğini düşünmek gibi bir uğraşım var. Yazdıklarımı daha bir ayrıntısıyla okusaydın ''40 yıl içinde alırlardı zaten'' cümlesini sarfetme zorunluluğu duymazdın.
emin ol kii yazdıklarını her cumlesine kadar dikkatle okudum ve sadece gordugum buyuk yalanlara inanmıs bi insan.

karsılıgını aldıktan sonra neden calısmıyım ki diosun fakat karsılıgını almıcagını simdiden sana buyuk bi acık yureklilikle solie bilirim.bu adamlar bizi bikere tam uye yapmazlar.

yıllardır muzakere tarihi vere vere bi hal oldular.hep yeni istekler hep yeni kurallar hep yeni yasalar yanii hep yeni bisiile kandırma,oyalama.tek yaptıkları bizleri guzel bi sekilde kullanmak ve kullanmayada devam edicekler.

ben biraz daa acık gozlu olmasını bekliorum turk halkını ve genclerinin...

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

goqhan yazdı:yıllardır muzakere tarihi vere vere bi hal oldular.hep yeni istekler hep yeni kurallar hep yeni yasalar yanii hep yeni bisiile kandırma,oyalama.tek yaptıkları bizleri guzel bi sekilde kullanmak ve kullanmayada devam edicekler.

Benmi anlatamıyorum? Ilk yazımı okursan ''Benim düşüncem, Türkiye baskı altına girmeden AB'ye girmeye başarırsa...'' diye bir cümle var. Ne gibi bir sonuç çıkıyor sence bu cümleden? Adamların hiç işi gücü yok bizimle dalga geçmek içinmi müzakere yapıyorlar?
I cant live anymore..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Doomah yazdı:Karşılığını aldıktan sonra neden orada çalışmayayım ki? Sonuçta kendi geleceğini ve ailenin geleceğini düşünmek gibi bir uğraşım var.
Ulkenin uretimine katkıda bulunmak,faydalı olmak gibi bir ugrasın yok mu?
Doomah yazdı:Adamların hiç işi gücü yok bizimle dalga geçmek içinmi müzakere yapıyorlar?
Onumuze uyelik garantisi vermeden sundukları cok guzel sartlar var bunları kabul ettirmek icin olmasın sakın?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Doomah yazdı:
goqhan yazdı:yıllardır muzakere tarihi vere vere bi hal oldular.hep yeni istekler hep yeni kurallar hep yeni yasalar yanii hep yeni bisiile kandırma,oyalama.tek yaptıkları bizleri guzel bi sekilde kullanmak ve kullanmayada devam edicekler.

Benmi anlatamıyorum? Ilk yazımı okursan ''Benim düşüncem, Türkiye baskı altına girmeden AB'ye girmeye başarırsa...'' diye bir cümle var. Ne gibi bir sonuç çıkıyor sence bu cümleden? Adamların hiç işi gücü yok bizimle dalga geçmek içinmi müzakere yapıyorlar?
evet adamların hiç işi gücü yok bizimle çok adil şartlarda müzakere yapıyolar 50 yıldır..

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Bu ülkenin bana ne gibi bir katkısı varki ben bu ülkeye katkı yapayım? Bu zamana kadar annelerimiz babalarımız o kadar vergi ödemiş, o kadar katkıda bulunmuş şimdi ne var ellerinde? Hiç... Bu ülkede sömürücü büyükler olduğu sürece katkı matkı yok benden..
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

hiçbir karşılık beklemeden bu ülkeye katkıda bulunan onurlu insanlar sayesinde özgür bir şekilde yaşamımızı sürdürüyoruz..

bilmem birşeyler anlatabildimmi..

+konu birilerinin bu ülkeye katkıda bulunması değil,avrupa birliğinin bu ülkeye sözde katkıları..

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Bana bir iki tane bu ülke için çalışmakta olan insan gösterirmisin? Tamam geçmişte bu böyleydi, gurur duyuyorum. Fakat geçmişte yaşanan bu zaferlerle bugün övünmenin zamanımı sizce? Milleti geçmişte yaşanan kutsal zaferlerle sömürmeye çalışıyorlar. Biz ise sadece izliyoruz. Biz çalıştıkça onlar bizim kanımızı emiyor. Hala övünmeye devam etmek mi gerekir, yoksa baştaki insanların milletin kanını emmeyi bırakmasımı? Bilmem birşeyler anlatabildim mi..
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

Doomah yazdı:Bana bir iki tane bu ülke için çalışmakta olan insan gösterirmisin? Tamam geçmişte bu böyleydi, gurur duyuyorum. Fakat geçmişte yaşanan bu zaferlerle bugün övünmenin zamanımı sizce? Milleti geçmişte yaşanan kutsal zaferlerle sömürmeye çalışıyorlar. Biz ise sadece izliyoruz. Biz çalıştıkça onlar bizim kanımızı emiyor. Hala övünmeye devam etmek mi gerekir, yoksa baştaki insanların milletin kanını emmeyi bırakmasımı? Bilmem birşeyler anlatabildim mi..
hala ovmeye devam edilmemeli hatta onlarda daha iyisini yapmaya calısmalı.
bu ulke icin calısan insan gorterirmisin diosun bu soruyu herkez kendine sorsun ve en azından kendini ornek verisin!!
bu ulke icin calısan yok(sen nie calısmayı denemiosan ona hic girmiorum),
verdigim verginin karsılıgını alamıorum,
somuruluoruz,
vs vs.....
hadi ozaman bende bisii yapmıorum ab'ye girelim (girme baslıgında daha daa somurulelim) huzuru bulalım bumudur yani

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Doomah yazdı:Bu ülkenin bana ne gibi bir katkısı varki ben bu ülkeye katkı yapayım? Bu zamana kadar annelerimiz babalarımız o kadar vergi ödemiş, o kadar katkıda bulunmuş şimdi ne var ellerinde? Hiç... Bu ülkede sömürücü büyükler olduğu sürece katkı matkı yok benden..
boyle mi dusunuyorsun kardesim? iste kapı,ilk fırsatta git.senin gibi dusunenler bu ulkeye yuk.

bu ulke icin calısan kimse yok diyorsun oyle mi?seni bilmem ama benim ailem devlet kurumlarında gecelerini gunduzune katıp calmadan cırpmadan calısıyorlar.sadece en kucuk ornek bu.herkes senin sandıgın gibi sırf kendini dusunen serefsiz degil.

hukumete laf soylersen,iyi yonetilmiyoruz dersin,vergiler dogru kullanılmıyor dersin eyvallah,ama gelipte bana bu ulkenin bana katkısı ne ki ben ona katkıda bulunayım deme.sorarlar adama senin varlıgının bu ulkeye katkısı ne diye...

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

:::: 10 sene sonra rocktr'de bir başlık ::::

(bknz: Türkiye ABD'ye girmeli mi?)
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Açık Ve Net İSTEMİORUM.HAYIR!!!!!!

Ekonomik Alanda Zaten Onlara Bağlı Gibi Bişeyiz..Diğer Alanlarda da söz ve yaptırım hakkını onlara kaptırırsak vay halimize...
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Doomah yazdı:Bana bir iki tane bu ülke için çalışmakta olan insan gösterirmisin? Tamam geçmişte bu böyleydi, gurur duyuyorum. Fakat geçmişte yaşanan bu zaferlerle bugün övünmenin zamanımı sizce? Milleti geçmişte yaşanan kutsal zaferlerle sömürmeye çalışıyorlar. Biz ise sadece izliyoruz. Biz çalıştıkça onlar bizim kanımızı emiyor. Hala övünmeye devam etmek mi gerekir, yoksa baştaki insanların milletin kanını emmeyi bırakmasımı? Bilmem birşeyler anlatabildim mi..
geçmişteki zaferler kazanılırken bu millet padişah bozuntusu tarafından sömürülmüyormuydu? diye sorarlar adama..
bu ülkenin en kötü gününde vatanına yararı dokunan insanlara ihtiyacı var..
sadece şahsi çıkarlarını düşünen insanlara değil...

ayrıca bu ülke için çalışan kimse yok demişsin..bu lafa sadece koskoca bir ''yazık''diyorum..
en azından bu ülke için geceleri nöbet tutan,dağda teröristle çatışan,gerektiğinde canını siper eden 600.000 onurlu mehmetçiği var bu ülkenin..onlarda mı kendi çıkarlarına kursunların önüne yiğitçe atlıyorlar?

bu sadece askeri boyutu işin bu ülkenin yararına gece gündüz çalışan o kadar çok insan var ki..2-3 bin soyguncuyu tüm millete mal etme..

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

jonnathan yazdı:
Doomah yazdı:Bu ülkenin bana ne gibi bir katkısı varki ben bu ülkeye katkı yapayım? Bu zamana kadar annelerimiz babalarımız o kadar vergi ödemiş, o kadar katkıda bulunmuş şimdi ne var ellerinde? Hiç... Bu ülkede sömürücü büyükler olduğu sürece katkı matkı yok benden..
boyle mi dusunuyorsun kardesim? iste kapı,ilk fırsatta git.senin gibi dusunenler bu ulkeye yuk.

bu ulke icin calısan kimse yok diyorsun oyle mi?seni bilmem ama benim ailem devlet kurumlarında gecelerini gunduzune katıp calmadan cırpmadan calısıyorlar.sadece en kucuk ornek bu.herkes senin sandıgın gibi sırf kendini dusunen serefsiz degil.

hukumete laf soylersen,iyi yonetilmiyoruz dersin,vergiler dogru kullanılmıyor dersin eyvallah,ama gelipte bana bu ulkenin bana katkısı ne ki ben ona katkıda bulunayım deme.sorarlar adama senin varlıgının bu ulkeye katkısı ne diye...

Birisi ile tartışmaya gireceğin zaman hakaret etmemeyi öğren. Yazdıklarımdan ne anladığını çok merak ediyorum. ''Bizim annemiz babamız çalıştıda ne oldu'' diye bir cümlemde var hatta.
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

wolfali yazdı:
geçmişteki zaferler kazanılırken bu millet padişah bozuntusu tarafından sömürülmüyormuydu? diye sorarlar adama..

ayrıca bu ülke için çalışan kimse yok demişsin..bu lafa sadece koskoca bir ''yazık''diyorum..
en azından bu ülke için geceleri nöbet tutan,dağda teröristle çatışan,gerektiğinde canını siper eden 600.000 onurlu mehmetçiği var bu ülkenin..onlarda mı kendi çıkarlarına kursunların önüne yiğitçe atlıyorlar?

bu sadece askeri boyutu işin bu ülkenin yararına gece gündüz çalışan o kadar çok insan var ki..2-3 bin soyguncuyu tüm millete mal etme..
:001

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

wolfali yazdı:

Yazımı dikkatli okuyun demekten parmaklarım ağrıdı. Bu ülke için çalışan bir tek insan gösterin der iken başta olan insanları söylüyorum.
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

bende ısrarla her uyarısında yazını bidaha okumama ragmen aynı sonucu cıkarıorum...

''Bu ülkenin bana ne gibi bir katkısı varki ben bu ülkeye katkı yapayım?''
demen bikere sacmalıktan baska bisii diil.bu ulke senin gibi dusunen insanlar yuzunden bu hale geliyor zaten.herkez bi koseye cekilip kendi sihatini dusunurse bir butunlukten nasıı bahsedebiliriz ki!!!

somurucu buyukler derkende eger bastakilerden bahsediosan onu tartısırız konusuruz bu kise gore goreceli olarak degisir ve bu konuyla ilgili butun goruslerine saygı duyarım.Fakat yine tekrar ediorum bu ulkenin bana bi fadası yok ben nie bu ulke icin bisiiler yapiim dersen sana sadece acırım ve kınarım.saygıda gosteremem bu konuda.

''Bu ülkede sömürücü büyükler olduğu sürece katkı matkı yok benden.. ''
bunun anlamı nedir peki defalarca okumama ragmen hep aynı sonucu cıkardım;
bu ulkeyi guzel yonetmiolar somuruolar eee ben ne yapiim, kendi keyfime bakarım ulke icinde kılımı kıpırdatmamdan baska bi anlam cıkaramadım ben.(kii bu ulke icin hic bisii yaptınmı bu zamana kadar merakediorum)

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Türk olmaya bu kadar özen gösteriyorsan neden Türkçeyi düzgün yazmak ile başlamıyorsun?
I cant live anymore..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Doomah yazdı:
jonnathan yazdı:

Birisi ile tartışmaya gireceğin zaman hakaret etmemeyi öğren. Yazdıklarımdan ne anladığını çok merak ediyorum. ''Bizim annemiz babamız çalıştıda ne oldu'' diye bir cümlemde var hatta.
ettigim hakareti gosterirsen bana sevinirim...

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

Doomah yazdı:Türk olmaya bu kadar özen gösteriyorsan neden Türkçeyi düzgün yazmak ile başlamıyorsun?
ben turk olmaya ozen gosteriorum falan demedim kii zaten konumuz bu diil.

ben turk olmaktan gurur duyan bi insanda diilim!ırkcı veya milliyetcide diliim.fakat biz turkiye cumhuriyetinin gencleri ve gelecegiysek veya bi ferdiysek bu topralardan ve bu cumhuriyetten kacmak yerine sahip cıkmalıyız.

kimse bu ulke icin bisii yapmıo (kii bu ulke icin canını vericek milyonlarca insan varken) ben neyapiim,bu ulkenin bana faydası ne benden dee fayda beklemesin dien bi insanın benim kulladıgım turkceyi elestirmesi ayrı bi komiklik.

her neyse konuyu daha fazla dagıtmanın bi anlamıda yok!!

bana karsı elestirin varsa veya tartısmak istedigin baska biisiler onları burda diil serbest kursude yada ozel mesajla bana iletirsin bunun yeri burası diil cunku.