Mustafa Kemal ATATÜRK

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
2FuN
Üye
Üye

Mesaj gönderen 2FuN »

burda olsaydı yüzüne bakamazdım kendimden daha bi nefret ederdim.. o yüce insanın emanetine sağdık olamadığım, olamadığımız için kendimden nefret ederdim.. bunun kadar öfkeli, kendi insanımızı bile sewmeyen, sokaklarda, liselerde filmlerden gördükleri kız davası denilen iğrenç olay yüzünden birbirlerini bıçaklayanlardan ve fakir insanları ölüme terk eden cimri zenginlerimiz yüzünden özr dilerdim.. ama özür dileyecek yüzü bile bulamazdım.. çünkü kurtuluş için dökülen kanlara hiç saygı duymadık.. hiçbir zaman türk milleti olamadık.. ne kadar rahat uyumasını istesek de bu durumda rahat uyumayacağını hepimiz biliyoruz.. özr dilerim atam, yüzüne söyleyecek şeref yok bende bari burdan söyleyeyim de rahatlıyım.. ÖZÜR DİLERİM!!
===>2fun<=== ===|>different day ;; same shit<|===

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

Şu an mezardan çıksa eminimki yüzüme tükürürdü . çünkü istedigi ülke bu değildi :(
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Tuntun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tuntun »

inanılmaz bir savaş bilgisi ve özgürlük inancı. inandıktan ve birlik olduktan sonra herşeyin, ama herşeyin yapılabileceğinin bir kanıtı Mustafa Kemal Atatürk.

Kullanıcı avatarı
miri
Üye
Üye

Mesaj gönderen miri »

http://www.youtube.com/watch?v=mEwN7darG5k sitesinde büyük bir rezalet yaşanıyor. lu Önder'imiz adına koyulmuş bu video kemal gay turk adıyla yayında...

Videonun kaldırılması için (Flag as nappropriate) Linkine Basınız ve oradan (Hate Speech) seçiniz.
...We don't have a choice... But we still have a voice....

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

miri yazdı:http://www.youtube.com/watch?v=mEwN7darG5k sitesinde büyük bir rezalet yaþanýyor. lu Önder'imiz adýna koyulmuþ bu video kemal gay turk adýyla yayýnda...

Videonun kaldýrýlmasý için (Flag as nappropriate) Linkine Basýnýz ve oradan (Hate Speech) seçiniz.
+1 yunanistandan bi ibne o...cocugu yapti bunu :007
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

stan yazdı:
miri yazdı:http://www.youtube.com/watch?v=mEwN7darG5k sitesinde büyük bir rezalet yaşanıyor. lu Önder'imiz adına koyulmuş bu video kemal gay turk adıyla yayında...

Videonun kaldırılması için (Flag as nappropriate) Linkine Basınız ve oradan (Hate Speech) seçiniz.
+1 yunanistandan bi ibne o...cocugu yapti bunu :007
http://www.rocktr.com/modules.php?name= ... pic&t=6677

Burdan devam etsek.. Bu güzel sayfayı bu tür çirkinliklerle doldurmasak ?

Yetkili arkadas bu mesajları silerseniz sevinirim..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
uplife
Üye
Üye

Mesaj gönderen uplife »

hakkında söyleyecek söz bulamayacak kadar yüce gördüğüm, ama çok az bi kesimin benim düşüncemde olduğunu da gördüğüm, hakaret edenlerin bile yargılanmadığı bi ülkede yaşadığım için de üzüntü duyduğum dünyaya asla bir benzerinin gelemeyeceği kimsenin benzeyemeyeceği insanüstü varlık..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hUrwVvLu4AY[/youtube]

18Mart için bir başlık açılırsa en azından şu anda layık olamadığımız şehitlerimiz için birkaç birşey söyleyebiliriz...

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

hi fi video için tesekkurler...
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Gelmiş geçmiş en büyük Türk Milliyetçisi, gezegenin en büyük devrimcisidir.Geleceği bir kahin gibi gören,her sözünde bütün dünya halklarına inanılmaz mesajlar veren biriydi O..Peki gençlik olarak biz ne yaptık.Ulu Önder'i sadece 10 Kasımlarda,Milli bayramlarda andık.O'nun ilke ve inkılaplarını sahiplenmedik.Kafamıza çuval geçirdiler sessiz kaldık.Yüce Türk bayrağımızı yaktılar biz play station oynamaya devam ettik.Atam sen rahat uyu dedik,biz tembellikten kırıldık.Uyumaya ve uyutulmaya devam ettik.Hangi birimiz Nutuk(Söylev)u tekrar tekrar okuduk?
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü kullandırtmaya sessiz kalmayalım.Odamızdaki tabloda asılı kalmasın bu Yüce insan.Unutmayalımki bu vatan bizim.Bize emanet edildi bu Cumhuriyet.Biz bu yüce vatanı karşılıksız sevdik tıpkı Atamız gibi.
Unutmayalımki hepimiz birer Mustafa Kemal'iz...O bize devrimci ruhunu emanet etti.Buna ihanet etmeyelim ettirmeyelim.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

http://www.ataturktoday.com/

Atatürk günlüğü
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
-PaNiC-
Üye
Üye

Mesaj gönderen -PaNiC- »

ataturk gıbı 2 bı ınsan yok o ılk ve tek

Kullanıcı avatarı
NreaLnunreaL
Üye
Üye

Mesaj gönderen NreaLnunreaL »

"Asırlar pek nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğe bakın ki, o büyük dahiyi asrımızda Türk Milleti yetiştirdi. Mustafa Kemal'in askeri ve siyasi dehası karşısında elden ne gelir?" Loyd Corc

sadece 1i.
eskidim ben..
paslandım.. kollarımın birinde naftalin kokusu
diğerinde tan yeri korkusu.
şimdi içimde,
tan yerinin ağarışından kaçan bir yarasa duygusu!

http://nrealnunreal.blogspot.com/

Kullanıcı avatarı
NreaLnunreaL
Üye
Üye

Mesaj gönderen NreaLnunreaL »

emin olun Türkiye'de onun yolunu takip eden, edecek olan milyonlarca Atatürkçü var. istediği yerde olmak için beklediği gençlik değiliz belki. belki de sadece biz öyle düşünüyoruz. bu ülkeye karşı en ufak bir art niyeti olanı susturacak, susturmanın bir yolunu bulacak, tahmin edemediğimiz kadar çok genç var. o kadar da karamsar olmamak gerek.
eskidim ben..
paslandım.. kollarımın birinde naftalin kokusu
diğerinde tan yeri korkusu.
şimdi içimde,
tan yerinin ağarışından kaçan bir yarasa duygusu!

http://nrealnunreal.blogspot.com/

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Yüksek bir insan topluluğu olan Türk Milleti'nin.tarihi bir özelliği de, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir.Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz... Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız.Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa, tam bir hayata sahip olamaz.Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür.
SENİ SEWİYORUM diyenin sewgisinden şüphe et çünkü ask sessiz sewgi dilsizdir

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

özellikle bu son günler de son derece suçlu hissediyorum kendimi, elimden ne gelirdi, ne kadarını yapabildim, anlatması zor...ama şurası kesin ki biz sana layık olamadık, karmakarışık herşey, sahip olduklarımızın değerini kaybettikten sonra anlamaya mahkum olduk, mahkum edildik...

seni unutturmaya çalışanlara karşı her zaman direneceğiz, sayımız giderek azalıyor da olsa, önümüze türlü engeller de sıralansa, direneceğiz

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Time dergisinin haber yaptigi "dünyayi etkileyen 80 olay" dan bakin hangisi 1.si?
http://www.time.com/time/80days/index.html
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

devrimcilik sizce (ya da inkilapçılık)var olan devrimleri korumak mıdır? yoksa yeni devrimler yapmak mıdır?
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bu söylediginin konuyla alakasi yok ve devrimcilik kelime anlamiyla inkilapçilik kelimesi ile bagdasmiyor.Kaale almiyorum.Biraz daha dikkatli ol.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

birileri beni kaale alsın diye yazmam.benimle birşeyler paylaşmak isteyen ve tartışmak,düşünmek doğruyu bulmak isteyen gelir benim soruma cevap verir yada söylediklerime yorum getirir.inkilapçılık ile devrimcilik aynı şeydir.hatta 80 yılına kadar devrimcilik diye geçer.80 anayasasıyla kaldırılmıştır.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ya arkadasim;"inkilapçilik demek köpeklesmek demek sanirsam.Ve lakin INKiLAPÇILIK dersen devrimcilik olur.Olayin özü bu.O yönden dikkatli ol diyorum.Çünkü anlam kargasasi doguyor.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

İnkilap = köpekleşme
İnkılap = devrim

ikincisi -ı olcak ona dikkat...

Öte yandan arkadaşın sorduğu soruya da cevap vermek istiorum. Devrimciliğin içinde kesinlikle mevcut devrimleri de korumak vardır. Peki devrimler nasıl korunur? Onlara körü körüne bağlanarak değil. Onların yapıldığı zihniyetin özüne uygun bi şekilde her fırsatta bi adım öne taşıyarak korunması mümkündür. Eh bu hiç kolay bişey değil tabii bunun için hakkaten belli bi zekası belli bi alt yapısı olan ve kendini bilen adamların yönetime gelmesi lazım. Bizim memlekette genelde bi kıdem bi mevkii sahibi olan insanlar kendilerini Atatürk sanıp kafalarınca yenilikler yapmaya kalkıolar. Bu kendini bilmezler Atatürk'ün milyonda biri çapına sahip olmadıkları için genelde bu işi ellerine yüzlerin bulaştırıolar ve bunu da görmeyecek kadar kendini bilmez oldukları için çok mühim işler yaptıklarını sanabiliolar. Ne yazık ki yönetime son günlerde hep böyle kendini bilmezler gelio.

Neyse diğer yandan günümüzde doğrudan bi karşı devrim hareketi artık aleniyet kazandı. Bazı "hoş insanlar" da "karım tesettürlüyse Atatürk'ün eşine bakın, annesine bakın" şeklinde beyanatlar vermeye başladı. Atatürk bize "çağdaş medeniyetler seviyesi" desin eliyle hep ileriyi göstersin, halkımızın yarısı da her fırsatta en az yüz yıl gerisini gösteren bu karşı devrimcilere oy versin. Eğer Atatürk'ün eşi ve annesi baş örtüsü kullanıosa bu yaklaşık yüzyıl kadar öncesinin örf ve adetlerinden kaynaklanıodu. Atatürk'ün bize söylemek istediği de geçmişe değil geleceğe bakmamız gerektiği idi. Şimdi bu adamların bize 100 yıl önceki bi durumu kendilerini haklı çıkarmak için göstermeleri son derece acınası bi harekettir.

Uyan halkım uyan. Bize 100 yıl öncesine gidin diolar. Bunu görebilio olmamız lazım?
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

:) neyse neden bahsetmeye çalıştığım anlaşılmış...

evet ben de katılıyorum.varolan devrimleri korumayı da içerir devrimcilik.ama bence kemalizm öyle bi noktaya geldi ki (ki kemalistler de) sadece savunmaya çekilen bir ideolojiye dönüştü.devrimci ideolojiler saldırgandır(burda fiziksel saldırı gibi şoven bi ifade kullanmıyorum).bugün 80den sonra karşı atağa geçen bi sermaye var.buna karşı neredeyse tüm ideolojiler savunmaya geçmiştir.ama mantığı savunmaya dayalı sistemler değildir bunlar.bence kemalizmin mantığı artık, yavaş yavaş, "sadece savunmaya" dönüşüyor.bunun da sebebi artık ilerleyemeyecek olmasıdır bence.yani düşmanınızı iyi seçmezseniz, yani nereden saldırıldığını bilmezseniz karşı atağa da kalkamazsınız.kemalizm yanlış (veya eksik) düşman seçmiştir bence...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

keşke yeniden sen liderimiz olsan
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
nepse
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nepse »

atatürk'ün bi gözü protezmiş yeni öğrendim yaa :S o yğzden resimlerinde hep başka bi tarafa bakıomuş...
kötüleri sevdik