komplo teorileri

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

amerikan halkının iyi bir örnek olduğunu düşünmüyorum.. başkanın adamları adlı bir film izlemiştim, eminim izleyenler vardır... clinton dönemini anlatıyordu ve amerikan halkının mallığını ortaya koyuyordu.. şu anda da üstün millet olduklarını ve her halta hakları olduklarını sanıp bush a destek veriyorlar... türkiye de de yapılan budur: uyutma kampanyası... kimse siyasetle ilgilenmesin ki ortalık toprak ağalarına kalsın.. siyasetin kaderi hep bu sanırım..

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

houseofholy yazdı:amerikan halkının iyi bir örnek olduğunu düşünmüyorum.. başkanın adamları adlı bir film izlemiştim, eminim izleyenler vardır... clinton dönemini anlatıyordu ve amerikan halkının mallığını ortaya koyuyordu.. şu anda da üstün millet olduklarını ve her halta hakları olduklarını sanıp bush a destek veriyorlar... türkiye de de yapılan budur: uyutma kampanyası... kimse siyasetle ilgilenmesin ki ortalık toprak ağalarına kalsın.. siyasetin kaderi hep bu sanırım..
yıllardır insanları güzel bi şekilde uyutuyorlar,medya olsun,futbol olsun ya da bunun gibi birsürü şey,insanlar bi yerden sonra sorgulamak zor gelip boyun eğmeye ve seyirci kalmaya başlıyorlar.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

Vampiria yazdı:
keremo83 yazdı:yaa bizlere çocukken hep siyaset kötüdür anarşistmi olacan dediler bizde soğuk kaldık bugün amerikada ufacık velete say bakalım abd başkanlarını de sayar.
abd gençliği çoğu ulkeden daha kotu durumdalar.bırak abd baskanlarını saymalarını kendi yakın tarihlerını bılmıyorlar bunu yapılan testler ve anketler ortaya koyuyor hatta amerıkan gençliğinin daha sonraki zamanlarda amerikan hükümetinin basını agrıtacagı kesın.
abd gençliğinin berbat durumda olduğu doğru dostum fakat bunun sebebi vatandaşların statülerine göre tıpkı bizdeki gibi eğitim almaları ben bunu söylerken normal standartlardaki bir abd li çocuktan behsediyorum ve şuda bir gerçekki gençler siyasetten soğutuluyor oy kulanma yaşın gelince konuş deniliyor bu yanlışmı peki?

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

evet çocukluktan başlıyoruz sınavlara.. her daim sınav korkusu gelecek kaygısı.. herkes kendi derdinde... kötülerin arasından bize en az zarar verecek olanı seçtik yıllardır.. gerçi ben son iki seçimde de oy kullanmadım.. güya hiçbirinin beni temsil edemeyeceğini düşünüp aklımca protesto ettim.. iyi mi yaptım hayır.. geçen seçimlerde oy verme hakkına sahip yetişkinlerin 1/4 ü oy vermemiş.. bu ne demek ben seçilene razıyım.. ama değilim.. demokrasi çoğunluk değil eşitliktir..

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

houseofholy yazdı:evet çocukluktan başlıyoruz sınavlara.. her daim sınav korkusu gelecek kaygısı.. herkes kendi derdinde... kötülerin arasından bize en az zarar verecek olanı seçtik yıllardır.. gerçi ben son iki seçimde de oy kullanmadım.. güya hiçbirinin beni temsil edemeyeceğini düşünüp aklımca protesto ettim.. iyi mi yaptım hayır.. geçen seçimlerde oy verme hakkına sahip yetişkinlerin 1/4 ü oy vermemiş.. bu ne demek ben seçilene razıyım.. ama değilim.. demokrasi çoğunluk değil eşitliktir..
kesinlikle oy kullanmaktan yanayım ne olursa olsun en azından vicdanen içim rahat olur.seçim sistemi çift turlu olsa daha iyi olur bence böylece seçilene razı olunmaz vatandaşların bir kozu daha oluyo elinde.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bunun yanında %10 barajının da aşağı çekilmesi gerekli bence..bu sayede DTP gibi partilerin meclise gireceği korkusu yaşanıyor ama bu da demokrasinin bir parçası ve %8lerde oy oranına sahip bir parti sadece muhalefet yapabilir.. bu kadar korkmaya gerek olduğunu düşünmüyorum

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

sınavlardan bahsetmişken .. umarım olmayacak bir gelecek için çalışmıyoruzdur. bazen bunu bile düşünüyorum..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

söylemeye kimsenin dili varmıyor.. yok canım olmaz öyle şey deniyor ama bence de boşuna uğraşıyoruz gibi. çıkacak bir savaşta türkiye nin tarafsız kalması mümkün değil.. aynen I. ve II. dünya savaşlarındaki gibi hiçbir çıkarımız olmayacak olmasına rağmen en başta biz bir tarafta yer alacağız. tabi tarafımız belli.. şu anda medya hükümet yanlısı ve çoğu gerçekler gizleniyor.. söylenenler buz dağının görünen kısmı sadece

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

valla dostlar Türk Milleti hiç bir zaman kimsenin gölgesinde yaşamamıştır biz savaşarak geldik bu günlere gerekirse yine savaşırız belki biz böyle bi savaşta yaşamlarımızı yitirebiliriz ama Türk milleti bence ebediyen hür yaşayacak.Türk milleti ne amerikalıya benzer nede ıraklıya....

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

o zaman amerikan destekli şu bölücülerin oyununa gelmemek lazım. önce etnik ayrımcılık şimdi de dini ayrımcılık yapılmaya çalışılıyor.. bu oyunları çok gördük biz.

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Ya bizim haritamız surası sunların burası bunların die bölünebiliyo abd de daha çok etnik grup var biz de bu serefsizlerin haritasını bölelim bişey olmaz etki etmez belki ama olsun valla bi ara baya bi verdim bu konuya kendimi en iyi savunma saldırmaktır abd de hangi etnik gruplar var nerelerde yasıyolar diye fransada dolu cezayirli var mesela ispanyada da bask bölgesi sorunu var bunları diri tutmak lazım.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

haklısın.. mesela kürt konferansına ispanya ETA örgütünden bir de sanırım İrlanda nın bölünmesi için uğraşan bir örgüt var adını hatırlayamadığım destek verdi.. biz onları terör örgütü olarak kabul ediyoruz ama birçok ülke bizimkini kabul etmiyor.. etse de gizli veya açıktan destek veriyor.. biz de onlara destek verelim ne olacak.. zaten fransada ayrımcılık olayları ayyuka çıktı.. amerikada yapılan ayrımcılık ise kasırga felaketi sırasında iyice ortaya çıkmıştı. onlar çok mu demokratik sanki..

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Bizim demokrasimizi beğenmeyen abd ve avrupanın birçok ülkesi kadınlara seçme seçilme hakkını bizden yıllar sonra verdiler.Bu gün gelmiş bize demokrasi dersi verdiklerini zannediyolar gördük abd nin verdiği demokrasiyi.Biz teknoloji ve parasal imkanlar yönünden bu devletlerle yarışamasakta demokrasi ve insan haklarında alayına ders veririz ben hiç bir kardeşime sen kürtsün sen lazsın demedim bende yugoslav göçmeniyim bu ülke de askerlik yaptım bu ülke için gerekirse ölürüm ve türküm bitmiştir.

Kullanıcı avatarı
giftstoff
Üye
Üye

Mesaj gönderen giftstoff »

valla gizliden gizliye burada da bi solda ittifak olayına girmişler dsp ye katılan ytp den sonra şimdi de shp ile dsp nin birleşmesi söz konusu imiş ancak bu birleşme ihtimalinin chp dışında olacak olması da o derece ilginçtir. bilmem komplo mu ama bence ileride bu konu bizleri bayaa bi meşgul edecek herhalde..
Korkma sadece toprağa gideceksin,sonra toprak olacaksın,sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin,oradan özüne ulaşacaksın,çiçeğin özüne bir arı konacak,belki..belki o arı ben olacam

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

şu anda chp solun ana partisi durumunda.. ve deniz baykal varken solda birleşmenin olması imkansız görünüyor.. diğer bütün sol partiler toplansa gene chp kadar oy alamaz ne yazık ki.. shp zaten hadeple birlikte seçimlere girerek yapacağını yaptı bundan sonra çooook zor..

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

açıkçası sol birleşmiş sağ ayrılmış komik geliyo artık bu mevzuular bana solun her tarafı birleşse sağ paramparça olsa ne yararı vark bu ülke için
artı sol ve sağ siyasal kavramlar olarak çok komik geliyo artık bana ve Türkiye artık sağın solun değil liberal partilerin ülkesi olmalı.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

maalesef diyerek başlıyorum yazmaya.. bence de sağ sol değil öenmli olan.. bağımsızlığımızı ve insanca yaşamamızı sağlayacak her düşünce benim için kabuldur. ancak liberal olmanın çözüm olmadığını düşünüyorum ben.. para ilişkilerinin dünyayı yönettiği şu günlerde insanca yaşamanın tek yolunun sosyalist devlet anlayışını kabul etmekten geçtiğini anladım. güney amerika örnekleri (henüz mükemmel olmasalar da) gösterdi ki kapitalist düzene karşı koymak aslında o kadar da zor değil. sosyalist devlet anlayışı özgürce ve insanca yaşamanın tek yolu bence.. sömürgeci düzen eninde sonunda kendini çürütmeye mahkumdur..

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Benim annem babam sosyalist bi ülkede geçirmişler gençlik yılarını Yugoslav lider Tito dışında hiç bir zaman rahat etmemişler sıkıntılı günlermiş herkez aynı düşünmemeli tabi sosyalizmi destekleyen de lazım bu ülkeye desteklemeyende önemli olan bunu rahatça söyleyebilmek.Sosyalizm kelime anlamı düşünüldüğünde çok güzel bi kavram ama daha sonra kendi içinde marksizm ve komünizm dallarına ayrılması bende şüphelere neden oluyo.Bizim problemimiz sosyalleşememek bir bütün olamamak.Biz genç nesil olarak yepyeni bi ideoloji üretebiliriz kafamızda sosyalizmden sosyalliği,demokrasizmden özgürlükleri,liberalizmden bireyciliği v.s. her ideoloji insanlığa hizmet eder bunların bize en uygun yönlerini seçip kendi ideolojimizi yaratalım derim.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

keremo83 yazdı:Benim annem babam sosyalist bi ülkede geçirmişler gençlik yılarını Yugoslav lider Tito dışında hiç bir zaman rahat etmemişler sıkıntılı günlermiş herkez aynı düşünmemeli tabi sosyalizmi destekleyen de lazım bu ülkeye desteklemeyende önemli olan bunu rahatça söyleyebilmek.Sosyalizm kelime anlamı düşünüldüğünde çok güzel bi kavram ama daha sonra kendi içinde marksizm ve komünizm dallarına ayrılması bende şüphelere neden oluyo.Bizim problemimiz sosyalleşememek bir bütün olamamak.Biz genç nesil olarak yepyeni bi ideoloji üretebiliriz kafamızda sosyalizmden sosyalliği,demokrasizmden özgürlükleri,liberalizmden bireyciliği v.s. her ideoloji insanlığa hizmet eder bunların bize en uygun yönlerini seçip kendi ideolojimizi yaratalım derim.
katılmamak mümkün mü

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

yalnız varya koca sayfada iki kişiyis asosyalmiyiz biz :-D

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

galiba öyleyiz.. yanlış şeylere kafa yoruyoruz herhalde

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

keremo83 yazdı:yalnız varya koca sayfada iki kişiyis asosyalmiyiz biz :-D
ben okuyorum siz devam edin.)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

tamam biz yazarız ama katılırsan seviniriz

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

fena olmaz harbi dostum gel yaa renk olsun

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

houseofholy yazdı:maalesef diyerek baþlýyorum yazmaya.. bence de sað sol deðil öenmli olan.. baðýmsýzlýðýmýzý ve insanca yaþamamýzý saðlayacak her düþünce benim için kabuldur. ancak liberal olmanýn çözüm olmadýðýný düþünüyorum ben.. para iliþkilerinin dünyayý yönettiði þu günlerde insanca yaþamanýn tek yolunun sosyalist devlet anlayýþýný kabul etmekten geçtiðini anladým. güney amerika örnekleri (henüz mükemmel olmasalar da) gösterdi ki kapitalist düzene karþý koymak aslýnda o kadar da zor deðil. sosyalist devlet anlayýþý özgürce ve insanca yaþamanýn tek yolu bence.. sömürgeci düzen eninde sonunda kendini çürütmeye mahkumdur..

kesinlikle haklýsýn...
That's me in the corner...