Düşünce Özgürlüğü

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

düşünce özgürlüğümü =) o da ne=) her platformda olduğu gibi burada da pek olduğunu sanmıyorum ...tamam ok bir yere kovulmuyorsunuz ama kovulmaktan beter oluyorsunuz bazen =) düşüncenizi belli ettiğinizde...
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
mi-do
Üye
Üye

Mesaj gönderen mi-do »

houseofholy yazdı:bence bu olayı kimin yaptığı değil önemli olan. o çocuk bir ermeni olsaydı rahatlayacakmıydık. bu işi yapan cahil bir çocuktur. önemli olan kimin azmettirdiğidir. ve azmettireni sadece kişiler bazında ve ülke içinde aramak yanlış olacaktır.. son birkaç sene olanlara bakmak nedenini anlamaya yeter.
arkasında birileri olabilir.arkadaşları çocuun herşeye kanabileceğini söylemişlerdi konuşmalarında :

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

çocuğu babası ihbar etmiş.. :016 helal olsun o babaya walla.. demekki 17 yaşındaki bi çocuk herşeyi ailesinden kazanmıo.. bide bu çocuğun internetde bi durumları warmış ama pek anlayamadım.. chatden istanbullu bi kızla tanışmı.. ve istanbula gidip gelme durumu varmış sanırsam.. bide kız bu çocuk için bi bilet mi ne almış.. çocuk bi yere gitcekmiş kaçak yolcu olarak mı ne.. ööle bişiler anlatılıyodu ama ben bağlantı kurmaya çalışiim derken ipin ucunu kaçırdım walla.. bide futbolcuymuş bu çocuk..
orhan pamukla sezen aksu hrant dinkin evine ziyarete gitmişler bgn..
hrant dink, hissetmiş gibi cenaze vasiyetindenmi ne bahsetmiş.. "slogalar pankartlar olmasın" demiş..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Allah rahmet eylesin.umarım cenaze provokasyona dönmez.Ülkemizi karıştırmak isteyenlerinin ekmeğine yağ sürülmesin.Orhan Pamuk yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekiyor.kendini hedef haline getirmiş gibi oluyor.Umarım onunda başına bir kötü olay gelmez.Şahsiyeti beni ilgilendirmez.Ülkemin kötü olaylarla anılmasını ve huzurumuzun kaçmasını istemiyorum.Saygılar.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

o çocuğun 17 yaşında olduğuna inanmıyorum. öleyse bile yaşının küçüklüğü başka kişiler tarafından kullanılarak ücret karşılığı bu olayın bu kişi tarafından yapıldığını düşünüorum..

bunu birazda ermenilerin türkiyeyi lekelemek için yapmış olduğu düşüncesindeyim günlerdir aklıma gelen bu oldu tıpkı abd'nin kendi kuleleirni kendisi yıkıp sorna başka ülkelere b*k atması gibi..

siyasetten ve politikadan nefret ediyorum!
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

harbiden çok güzel oyunlar oynanıyor ve çok güzel izliyoruz . adam vuruldu tamam iyi kötü birşey demem ama sonrası tam bir provikasyon olayları var nedemek hepimiz ermeniyiz hepimiz Hrant ız . haberlere dikkat ederseniz ön saflarda ermenilerin değil terör yanlısı insanların oldugunu göreceksiniz . örnek verecek olursam ferhat tunç adam almış eline megafonu şarkı söylüyor bu düşünce nedir düşmanımın düşmanı benim dostumdur . ve bu olay ferhat tunç gibi bölücü köpeklerin yaptıgı olaydan başka birşey değildir . bu katilin arkasında da mutlaka bölücü kişilerin parmagı vardır .

işte düşüncem saygılar
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

katilin arkasında cook daha farklı bi orgut oldugu belli bundan soz etmeye gerek bile yok bunu hepimiz gorebilicek durumdayız zaten.tek hedefleri turkiyeyi, turkleri karalamak.

ispanyol bi gazete;
Cinayeti birinci sayfadan, "Türk milliyetçiliğine karşı gelen gazeteci İstanbul'da kurşunlanarak öldürüldü" başlığıyla duyuran gazete, Türkiye'nin sözde Ermeni soykırımıyla ilgili "gerçekleri" artık kabul etmesi gerektiğini savundu.
burdan daa anlasılıokii hedeflerine git gide yaklasıolar ve butun dunyaya ermeni soykırımını kabulettirip, turkiyenin ab iliskilerini zora sokmayı basarıolar.

butun bunların yanısıra, zamanında bu ulkede Abdi İpekçiler, Ugur Mumcularda olduruldu ve hic birinde bukadar cok provakasyon yapılıp abartılıp basına yansımadı, kii hemen kapatılmaya calısldı.bu olayın bukadar buyutulmesi hergun her saatt hemen hemen her kanalda abartılarak gosterilmesinin tek nedeni ise basındaki ermeni ve yandaslarının hakimiyetinde kaynaklanmaktadır.

ben bi insanın dusuncesi ne olursa oldurulmesine tabiykide karsıyım fakat bu olayın dusunceyle veya gorusle ilgisi olmadıgını dusundugumde ondan bahsetmeye bile gerek duymuorum...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ben bu işin arkasında nizamı-alemcilerin,ülkücülerin,ırkçıların olduğunu pek düsünmüyorum...bu işin arkasında Türk düşmanları var.ama yaptırdıkları kişiler,tetikçiler sözde 'vatansever' adamlar...
yaptıranların istedikleri yavaş yavaş gerçekleşiyor..adamların provakasyonuna geldik..cenaze töreninde hat safhada olacak bu provakasyonlar izleyip göreceğiz.

bu tür oyunlarla ülkemiz karıştırılmaya çalışılıyor..kısmen de başarılı olunuyor.
iki üç gün sonra ermeni soykırımı iddiaları tüm dünya'da birden patlarsa izleyin siz cümbüşü..

HEPİMİZ TÜRKÜZ,HEPİMİZ ERMENİYİZ,HEPİMİZ KARDEŞİZ!
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ben bu işin arkasında nizamı-alemcilerin,ülkücülerin,ırkçıların olduğunu pek düsünmüyorum...bu işin arkasında Türk düşmanları var.ama yaptırdıkları kişiler,tetikçiler sözde 'vatansever' adamlar...
yaptıranların istedikleri yavaş yavaş gerçekleşiyor..adamların provakasyonuna geldik..cenaze töreninde hat safhada olacak bu provakasyonlar izleyip göreceğiz.

bu tür oyunlarla ülkemiz karıştırılmaya çalışılıyor..kısmen de başarılı olunuyor.
iki üç gün sonra ermeni soykırımı iddiaları tüm dünya'da birden patlarsa izleyin siz cümbüşü..

HEPİMİZ TÜRKÜZ,HEPİMİZ ERMENİYİZ,HEPİMİZ KARDEŞİZ!

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

insanları sırf düsüncelerinden dolayı yargılamak ... aptallıktır,beyinsizlikten öte gitmeyen bir şey bu .. öldürdün ne oldu çok mu iyi oldu bugün 5 kişi biliyorsa artık milyonlar biliyor ve o ülke diye bakılıyor... şu saatten sonra tr için bakıs acısının cok fazla değişeceğine inanıyorum ..insanların düşüncelerini söyleyemediği ,söyledikleri eğer onay görmüyorsa öldürüldüğü bir ülke..
fikirlerin farklıysa eğer onlar gibi değilsen susmaya mahkumsun .. niceleri gibi....
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Orhan Pamuk'a koruma verildi
Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından 2006 Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan yazar Orhan Pamuk'a koruma verildi. Hrant Dink'in cenaze töreninin olduğu saatlerde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne gelen Orhan Pamuk'un yanında emniyet tarafından verilen korumalar dikkat çekti.

Mısır Hava Yolları ile Kahire'ye uçmadan önce korumaları Pamuk'u pasaporta kadar yalnız bırakmadı. Korumalar, bilet işlemi yaptıran Pamuk'u kontuarda bile yalnız bırakmadı. Korumalar sorulduğunda Orhan Pamuk, "Herşeyi söylemeyeyim. Mısır'da kitap fuarına gidiyorum" dedi. Pamuk'un koruma taleplerine daha önce ret cevabı vermesine rağmen yine de korumaya alındığı öğrenildi
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bakalım daha kimleri koruyacagız

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

bugun okulda bos derste tartısırken bi sınıf arkadasım "nasıl olurda hepimiz ermeniyiz diye bagırırlar" dedi.. gercekten hepimizin insan oldugunu, aslında hepimizin bu topraklarda belli baslı ırklarla karıstıgını, ermeninin kanının bende oldugunu, bendeki yunan kanından bi turkte oldugunu bu ulke unutmaya basladı.. bu topraklar ne zamandan beri birbirine dusman kesilebildi iki ırk.. 600 yıldır ic ice yasamıslar aniden mi dusman oldular..
benim ailemi kurtulus savası sırasında senin burda ne isin var, sen nerelisin, hangi dili konusuyorsun demeden bi turk ailesi korumus.. benim cocukluk arkadaslarımın, aynı okulu, aynı mahalleyi paylastıgım insanların cogu ermeni.. su dunyada en yakın oldugum insan ise bir turk..
hrant dink bize bunu anlatmaya calısıyordu.. biz anlamadık..
onu kaybettik hala soykırım diyoruz, hangimiz ermeniyiz diyoruz.. sonra bu ulkede utanmadan dusunce ozgurlugu var diye otuyoruz, helal olsun bize..
azınlıkları yoksaymaya calısan, bu toplumu korelten herkese helal olsun.. baska sozum yok
En son veronique tarafından 24 Oca 2007 18:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

veronique yazdı:bugun okulda bos derste tartısırken bi sınıf arkadasım "nasıl olurda hepimiz ermeniyiz diye bagırırlar" dedi.. gercekten hepimizin insan oldugunu, aslında hepimizin bu topraklarda belli baslı ırklarla karıstıgını, ermeninin kanının bende oldugunu, bendeki yunan kanından bi turkte oldugunu bu ulke unutmaya basladı.. bu topraklar ne zamandan beri birbirine dusman kesilebildi iki ırk.. 600 yıldır ic ice yasamıslar aniden mi dusman oldular..
benim ailemi kurtulus savası sırasında senin burda ne isin var, sen nerelisin, hangi dili konusuyorsun demeden bi turk ailesi korumus.. benim cocukluk arkadaslarımın, aynı okulu, aynı mahalleyi paylastıgım insanların cogu ermeni.. su dunyada en yakın oldugum insan ise bir turk..
hrant dint bize bunu anlatmaya calısıyordu.. biz anlamadık..
onu kaybettik hala soykırım diyoruz, hangimiz ermeniyiz diyoruz.. sonra bu ulkede utanmadan dusunce ozgurlugu var diye otuyoruz, helal olsun bize..
azınlıkları yoksaymaya calısan, bu toplumu korelten herkese helal olsun.. baska sozum yok
yazına katılmakla beraber bu ayrımın sözde ermeni soykırımı iddialarından ortaya çıktığını da unutmamak gerektiğini düşünüyorum..
Hrant Dink gibi bir insanın cenazesinde bile;''ermeni soykırımının hesabını soracağız!''diye bir pankart açılırsa bu ülkede Türk-Ermeni,Türk-Kürt,Kürt-Çerkez vb. çatışmaların olması çok normal..her etnik grup diğerine saygı göstermeyi ne zaman öğrenir,bizde o zaman kardeş kardeş yaşarız..ne de güzel olur..

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

in_ven yazdı:insanları sırf düsüncelerinden dolayı yargılamak ... aptallıktır,beyinsizlikten öte gitmeyen bir şey bu .. öldürdün ne oldu çok mu iyi oldu bugün 5 kişi biliyorsa artık milyonlar biliyor ve o ülke diye bakılıyor... şu saatten sonra tr için bakıs acısının cok fazla değişeceğine inanıyorum ..insanların düşüncelerini söyleyemediği ,söyledikleri eğer onay görmüyorsa öldürüldüğü bir ülke..
fikirlerin farklıysa eğer onlar gibi değilsen susmaya mahkumsun .. niceleri gibi....
zaten oldurenlerin amacı;
bu olaydan sonra herkezin bakıs acısının, senin baktıgın acıya cekmekti, malesefki hedeflerinede ulasıolar :(

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

hereşeyin başında bilinçsiz bi toplumuz..hepimiz ermeniyiz pankartaları acıyı paylaşmak ve vatandaşımıza sahip çıktığımızı belirtmek amacıyla açılmış olsa da bu sadece bununla anlamlandırılamaz ve hocalı katliamını da biz mi yaptık? gibi bi çok anlamı çıkarabilir..teröre ve ırkçılığa karşı olan kinimizi daha bilinçli bi şekilde kusmalıyız...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

nodoubt_16 yazdı:Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast, yakalandıktan sonra Samsun Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadede, “Cuma namazını kıldıktan sonra vurdum” dedi.
-------------------------------------------------------------------------------

Cuma namazını yapanlar bunu mu yaparmış? Avrupa'ya dinimize hakareti mi öğretiyorsunuz. pkk 'lıların ,devsolcuların vb.cinayetlerini habere işlerken "hiç namaz kılmazmış" diye vurguluyormusunuz?

Artik eski sovyet türü beyin yikama yok,yeni psikolojik metotlar var.Bu zavalli yaratiga da ayni sekil uygulanmis,verdigi mesaja bakan bir anne ,cocugum cuma namazina giderse,süphelenmelimiyim?anlasilan birileri bu mesaji da yikamislar beynine.Bu metotlari kullanabilecek kesimler de bellidir;soguk savas sonuna kadar masaligini yaptiklari servislerin kim oldugu da.

BU ŞAHIŞ MUTLAKA HIPNOZ UZMANI BIR PSIKOLOG TARAFINDAN SORGULANMALI KI DOGRULARI BULALIM.
sen ne diyosun ya? :D komedi resmen...
ne yani basınımızın faşistleri gericileri savunmadığını aksine yerdiğini mi ispatlamaya çalışıyosun? dev-solcuların cinayetlerinden falan bahsetmişsin..ne cinayeti arkadaşım? göster bana nefsi müdafa olmayan bi saldırı da göreyim dev-solcuların ne mal olduğunu :P bu ülkede katliamların da, suikastlerinde, uyuşturucu ticaretinin ve her türlü pisliğin hepsini aynı anda cuma namazına da giden bu tür pislikler yapmıştır... hala da yapıyorlar...ve biz dur demedikçe de yapacaklar, dev-sol gibiler dur demedikçe de yapacaklar...
o "beyin yıkıyo" dediğin sovyetler bu ülkeyi ve dünyayı, hrant dink gibi bi aydını öldürebilecek kadar kana susamış hatta ellerine fırsat verildiğinde daha neler yapabileceklerini almanyada 1940 ların başlarında açıkça gösteren faşist şerefsizlerden kurtardı. Kahretsin ki yıkıldılar, işçiler-emekçiler anti-faşist mücadelede mevzi kaybetti de bu durumlara gelebildik.
bu arada demişsin ya memleket uğruna yapılıyorsa herşey mübahtır diye (orda garip bi kelime kullanmışsın unuttum onu "büyük osmanlıca" bilmiyorum :P) en çok ta buna güldüm. bi gün bu ülke işçi ve emekçileri savunmaya başladığında, halk faşizmin ve faşistlerin üstüne yürüdüğünde, o vatansever, memleketseverlerin kimin uçak gemilerine binip kaçtıklarını görünce anlıycaz hangi memleket olduğunu bu bahsettiğin memleketin...
hrant dink konusuna gelince.böyle bi insanın öldürülmesinin bana göre tek nedeni olabilir. binlerce insan bağrıyordu ya "durma haykır halklar kardeştir!" diye. işte bu bahsedilen kardeşliği bozmak için attılar o kurşunu... ortada bir ermeni soykırımı sorunu var... sözde veya değil tarihçiler onu tartışsın ve bulsunlar gerçeği diyen bi adam var orda.bu konuyu çözün diyen, çözülmedikçe başkalarının işine yarıyor diyen bi insan bu adam...böyle bi insanı karşılarına almaktan korktular. sizce de garip değil mi? başbakanımız tarihçiler buluşsun çözsün diyor sonra bir ermeni sorunu sempozyumu düzenlenicekken önüne bir takım engeller koyuluyor. ülkede faşist eylemler gerçekleşiyor bunu durdurmaya yönelik... madem soykırım yok korkacak neyimiz var? neden önüne engeller koymaya çalışıyoruz? çünkü olay soykırımın var yada yok olması değil... yani çözülmesi gereken ama çözülemeyen bi sorun olmalı ortada. halk bunlarla uğraşmalı.birbiriyle didişmeli. sorunlarını unutup aptalca, içi boşaltılmış milliyetçiliklerin peşinden koşmalı... türk, ermeni, kürt, boşnak, çerkez, laz.. emekçileri birlikte haklarını savunamamalı... ülkede bir kaos olmalı...türkler ermenileri-kürtleri, kürtler ve ermeniler türkleri karşılarına almalılar ama gerçek sorunu, dünyayı boka sokan gerçek sorunu görmemeliler... arkadaşlar gerçek sorun emperyalizmdir, vicdansız piyasa ekonomisidir... kürt sorunu, ermeni sorunu hepsi özünde emek sorunudur...
ve dikkat edin çocuğu yakaladıktan sonra olayı trabzondaki gelişmelere, internet kafelerde yaşananlara, çocuklarımıza verdiğimiz zararlara falan çekmeye başladılar...bunlar yapay gündemlerdir!!! kimse sorunun ülkedeki faşist topluluklar olduğunu söylemiyor, kimse ülkede artan gericilikten bahsetmiyor, kimse bu tarz insanların neden genelde yoksul kesimlerden çıktığını derinlemesine tartışmıyor...bunlara baktığınızda sorunun kendisi apaçık karşınıza çıkacaktır. halkları birbirine düşüren soykırımlar, tarihsel olaylar değildir...emperyalizmdir!! ve bu küsen halkları barıştırmanın yolu da "soykırım yaptık özür dileriz" demek ya da "soykırım yapmamışsınız kusura bhakmayın biz yanlış anladık" demek değildir. bu halkları birleştirecek olan şeyi faşizme ve onun iplerini elinde tutan emperyalizme karşı birleşmekten geçer...
ogün samast'ın faşizmin, faşistlerin tetikçisi olduğu gibi; faşizm de emperyalizmin, emperyalistlerin tetikçisidir.
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

kendini bilmezlerin açtığı sitede düşüncelerini savunmalarını okudum bu kadar cahillik olmaz artık dedirttiriyo
http://www.ermeniyalakalari.info/
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

şoka girmiş vaziyetteyim o yazılar ne öle...tutamadım kendimi yazdım bişiler...hakaret ettim resmen sinirden ama geçmedi sinirim...nası insanlar bunlar yaaa :( :x
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

ayy yok şaka gibi ağlıcam nerdeyse bu insanlar körmü yaa ülkenin girdiği çıkmazı görmüyolarmı :(

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

tek taraflı bakmayın olaylara

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

tek taraflı bakmayın derken??

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

ewt bende yazıcam şimdi bişiler çok sinirliyim yaa onlar ne yaptığını bilmeyen boş cahil insanlarmı hepsi anlayamıorum yaa
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

herkes düşüncesinde özgür diyorsak o kişilerde o düşüncede özgürdürler

komplo teorilerine alışkın bir ülke olarak bir yazı okudum

okumanızı tavsiye ederim

19 Ocak'ta Hrant Dink'in 4 kurşunla öldürülmesinin ardından Türkiye'nin asıl sorunları unutuldu ya da bilinçli olarak unutturlamak istendi.

1-Kerkük, Musul ve Türkmen katliamı unutuldu.

2- PKK terörü ve sınırötesi operasyon konuşulmaz oldu.

3-Kıbrıs, AB dayatmaları ve Ermeni isteklerini hükümet unuttu.

4- Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler artık gündemden düştü.

İÇERDE ve dışarda önemli gelişmelerin yaşandığı şu sıralarda Hrant Dink cinayeti dışındaki diğer ülke meseleleri artık hem medyada hem de hükümet kanadında rafa kaldırıldı. Ülkede sıcak bir şekilde tartışılan konuların bu cinayet dolayısıyla üstünün örtülmesinin gelecekte Türkiye'ye büyük sorunlar yaratacağında herkes hemfikir.

ÜLKENİN geleceğini yakından ilgilendiren ABD'nin İran'a saldırma olasılığı, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi,Kıbrıs'ta yaşanan tehlikeli süreç, Kerkük referandumu, Irak, terör ve ABD'de sözde soykırımın tanınmasını öngören tasarının bu ay sonunda Kongre'ye sunularak kabul ettirilmek istenmesi gibi konular da dondurulmuş durumda.

19 Ocak'ta Hrant Dink'in 4 kurşunla öldürülmesinin ardından Türkiye'nin asıl sorunları unutuldu ya da unutturlamak istendi.İçerden ve dışardan önemli gelişmelerin yaşandığı şu sıralarda Hrant Dink cinayeti dışındaki diğer ülke meseleleri artık hem medyada hem de hükümet kanadında rafa kaldırıldı.Hrant Dink'in öldürülmesi ile beraber başlayan süreçte ülke yönetiminin tüm dikkatlerini bu cinayete çevirmesine neden oldu.

Unutulan 4 önemli konu

Türkiye'nin önünde duran ve ülkenin geleceğini hayati derecede etkileyebilecek konular konuşulmaz oldu:

1-Kerkük ve Türkmen katliamı unutuldu.

2- PKK terörü ve sınırötesi operasyon konuşulmaz oldu.

3-Kıbrıs peşkeşi, AB dayatmaları ve Yavruvatan'daki son gelişmeler hasıraltı edildi

4- Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler artık gündemden düştü.

Sorunlar büyük

Ülkede sıcak bir şekilde tartışılan konuların bu cinayet dolayısıyla üstünün örtülmesinin gelecekte Türkiye'ye büyük sorunlar yaratacığında herkes hemfikir.Kongre'den sözde Ermeni soykırımının tanınması için lobi çalışmalarını yoğunlaştırdı.Kıbrıs'ı, Kerkük'te yaşanan tehlikeli süreci ve sessiz sedasız Meclis'ten geçirilen ve Türkiye'den çıkarılan petrolü 50 yıllığına yabancı şirketlere devretmeyi öngören Türk Petrol Kanunu ise tamamen görmezden geliniyor. Ancak, üstü örtülen konular bununla da bitmiyor. Ülkenin geleceğini yakından ilgilendiren ABD'nin İran'a saldırma olasılığı, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi, Filistin, Irak ve ABD'de sözde soykırımın tanınmasını öngören tasarının bu ay sonunda kongreye sunularak kabul ettirilmek istenmesi gibi konular da dondurulmuş durumda.

Türkiye'ye yerleştirilecek Patriotlar

Öte yandan ABD'nin Basra Körfezi'ne yaptığı askeri yığınak, ABD'nin İran'a saldırma olasılığının yakın bir gelecekte mümkün olduğunu gösteriyor. Ancak, Irak işgali sırasında 1 Mart Tezkeresi'nin TBMM'de reddedilmesi dolayısıyla Türkiye topraklarını kullanamayan ABD'nin İran'a yapacağı saldırıda mutlaka Türkiye topraklarını kullanmak istediği söyleniyor. Hava savunma sistemi kapsamında Türkiye ve İsrail'e patriot füzeleri yerleştirmek isteyen ABD'nin Türk hükümetiyle gizli pazarlıklar yürüttüğü de gelen haberler arasında. ABD'nin Türkiye topraklarını kullanmak istemesindeki bu ısrar ve Türk hükümetinin bunu kabul etme eğiliminde olması ise, Türkiye ve İran'ın savaştırılmak istenmesi olarak yorumlanırken, böyle bir gelişmenin yaşanmasının güçlü bir olasılık olduğu da dile getiriliyor.
ORTADOGU GAZETSİ

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

v00d00 yazdı:
nodoubt_16 yazdı:Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast, yakalandıktan sonra Samsun Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadede, “Cuma namazını kıldıktan sonra vurdum” dedi.
-------------------------------------------------------------------------------

Cuma namazını yapanlar bunu mu yaparmış? Avrupa'ya dinimize hakareti mi öğretiyorsunuz. pkk 'lıların ,devsolcuların vb.cinayetlerini habere işlerken "hiç namaz kılmazmış" diye vurguluyormusunuz?

Artik eski sovyet türü beyin yikama yok,yeni psikolojik metotlar var.Bu zavalli yaratiga da ayni sekil uygulanmis,verdigi mesaja bakan bir anne ,cocugum cuma namazina giderse,süphelenmelimiyim?anlasilan birileri bu mesaji da yikamislar beynine.Bu metotlari kullanabilecek kesimler de bellidir;soguk savas sonuna kadar masaligini yaptiklari servislerin kim oldugu da.

BU ŞAHIŞ MUTLAKA HIPNOZ UZMANI BIR PSIKOLOG TARAFINDAN SORGULANMALI KI DOGRULARI BULALIM.
sen ne diyosun ya? :D komedi resmen...
ne yani basınımızın faşistleri gericileri savunmadığını aksine yerdiğini mi ispatlamaya çalışıyosun? dev-solcuların cinayetlerinden falan bahsetmişsin..ne cinayeti arkadaşım? göster bana nefsi müdafa olmayan bi saldırı da göreyim dev-solcuların ne mal olduğunu :P bu ülkede katliamların da, suikastlerinde, uyuşturucu ticaretinin ve her türlü pisliğin hepsini aynı anda cuma namazına da giden bu tür pislikler yapmıştır... hala da yapıyorlar...ve biz dur demedikçe de yapacaklar, dev-sol gibiler dur demedikçe de yapacaklar...
o "beyin yıkıyo" dediğin sovyetler bu ülkeyi ve dünyayı, hrant dink gibi bi aydını öldürebilecek kadar kana susamış hatta ellerine fırsat verildiğinde daha neler yapabileceklerini almanyada 1940 ların başlarında açıkça gösteren faşist şerefsizlerden kurtardı. Kahretsin ki yıkıldılar, işçiler-emekçiler anti-faşist mücadelede mevzi kaybetti de bu durumlara gelebildik.
bu arada demişsin ya memleket uğruna yapılıyorsa herşey mübahtır diye (orda garip bi kelime kullanmışsın unuttum onu "büyük osmanlıca" bilmiyorum :P) en çok ta buna güldüm. bi gün bu ülke işçi ve emekçileri savunmaya başladığında, halk faşizmin ve faşistlerin üstüne yürüdüğünde, o vatansever, memleketseverlerin kimin uçak gemilerine binip kaçtıklarını görünce anlıycaz hangi memleket olduğunu bu bahsettiğin memleketin...
hrant dink konusuna gelince.böyle bi insanın öldürülmesinin bana göre tek nedeni olabilir. binlerce insan bağrıyordu ya "durma haykır halklar kardeştir!" diye. işte bu bahsedilen kardeşliği bozmak için attılar o kurşunu... ortada bir ermeni soykırımı sorunu var... sözde veya değil tarihçiler onu tartışsın ve bulsunlar gerçeği diyen bi adam var orda.bu konuyu çözün diyen, çözülmedikçe başkalarının işine yarıyor diyen bi insan bu adam...böyle bi insanı karşılarına almaktan korktular. sizce de garip değil mi? başbakanımız tarihçiler buluşsun çözsün diyor sonra bir ermeni sorunu sempozyumu düzenlenicekken önüne bir takım engeller koyuluyor. ülkede faşist eylemler gerçekleşiyor bunu durdurmaya yönelik... madem soykırım yok korkacak neyimiz var? neden önüne engeller koymaya çalışıyoruz? çünkü olay soykırımın var yada yok olması değil... yani çözülmesi gereken ama çözülemeyen bi sorun olmalı ortada. halk bunlarla uğraşmalı.birbiriyle didişmeli. sorunlarını unutup aptalca, içi boşaltılmış milliyetçiliklerin peşinden koşmalı... türk, ermeni, kürt, boşnak, çerkez, laz.. emekçileri birlikte haklarını savunamamalı... ülkede bir kaos olmalı...türkler ermenileri-kürtleri, kürtler ve ermeniler türkleri karşılarına almalılar ama gerçek sorunu, dünyayı boka sokan gerçek sorunu görmemeliler... arkadaşlar gerçek sorun emperyalizmdir, vicdansız piyasa ekonomisidir... kürt sorunu, ermeni sorunu hepsi özünde emek sorunudur...
ve dikkat edin çocuğu yakaladıktan sonra olayı trabzondaki gelişmelere, internet kafelerde yaşananlara, çocuklarımıza verdiğimiz zararlara falan çekmeye başladılar...bunlar yapay gündemlerdir!!! kimse sorunun ülkedeki faşist topluluklar olduğunu söylemiyor, kimse ülkede artan gericilikten bahsetmiyor, kimse bu tarz insanların neden genelde yoksul kesimlerden çıktığını derinlemesine tartışmıyor...bunlara baktığınızda sorunun kendisi apaçık karşınıza çıkacaktır. halkları birbirine düşüren soykırımlar, tarihsel olaylar değildir...emperyalizmdir!! ve bu küsen halkları barıştırmanın yolu da "soykırım yaptık özür dileriz" demek ya da "soykırım yapmamışsınız kusura bhakmayın biz yanlış anladık" demek değildir. bu halkları birleştirecek olan şeyi faşizme ve onun iplerini elinde tutan emperyalizme karşı birleşmekten geçer...
ogün samast'ın faşizmin, faşistlerin tetikçisi olduğu gibi; faşizm de emperyalizmin, emperyalistlerin tetikçisidir.
olayı sağ-sol meselesi yapmanın amacı ne?
burada konustuğumuz konu hrant dink cinayeti ve artan faşizm..
yok katillerin hepsi cumaya giden tipler yok dev solcuların işlediği bi cinayet göster gibi laflar olayı başka boyuta taşır dikkatli olalım..
dhkpc vb. ''dev solcu'' ların masum insanları öldürmek için patlattığı bombaları unutmadık..aynı zamanda kökten dincilerin ölüm mezarlarını,faşistlerin sözde milliyetçilikleriyle kıydığı canları...
her siyasal görüşün abartısı faşizme kayar.bu olayların sağ'la sol'la pek alakası yoktur...
bu ülkede artan bir ırkçılık var..bunun sebebide pkk ve ermeni sorunu kanımca.insanlar öfkelerine kapılıp milliyetçi damarlarını ırkçılığa kaydırıyor,bu çok kötü birşey.
bugün hrant dink'i vururlar yarın başka birisini...bu olayların esas sebeplerini düzeltmedikçe neo-nazi gençlerimiz yetişmeye devam edecek.ne yazıkki...