Küresel Isınma ve ABD

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Küresel Isınma ve ABD

Mesaj gönderen houseofholy »

Bush güneşi de karartacak

Guardian - LONDRA - BM küresel ısınmanın varlığına dair hiçbir şüphe bırakmamayı hedefleyen ve liderleri bununla mücadeleye çağıran raporun ilk bölümünü gelecek cuma yayımlamaya hazırlanırken, ABD yönetiminin etekleri tutuştu. Kyoto Protokolü'nü altı yıldır onaylamamakta direnen Bush yönetimi, artık büyük şirketlerin bile talep ettiği sera gazı etkisi yaratan gazların salınımını kısıtlama zorunluluğu getirme yerine, 'Zihni Sinir Projeceler' üzerinde çalışıyor.
The Guardian'ın eline geçirdiği Amerikan belgesinden, Bush yönetiminin önde gelen biliminsanlarından küresel ısınmayı durdurmak için güneş ışığını bloke edecek teknoloji geliştirmelerini talep ettiği anlaşılıyor. Üzerinde durulan projeler arasında uzaya devasa aynalar yerleştirilmesi veya atmosfere yansıtıcı etkisi yapacak toz pompalanması var. Bu yöntemleri salınımların yükselmesine karşı 'önemli sigorta' addeden Washington, önerilerinin BM raporuna girmesi için lobi yapmış. Yanı sıra, gaz salınımlarının kısıtlanması hedefi koyacak küresel çapta yeni anlaşma önerilmesini engellemeye yönelik olarak raporu etkilemeye çalışmış.

Radikal-28.1.2007

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bush, amerikanın saldığı gaz oranını azaltmak yerine güneşe de dur deme cesaretini kendinde buldu..

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Re: küresel ısınma ve ABD

Mesaj gönderen doacan »

houseofholy yazdı:Bush güneşi de karartacak

Guardian - LONDRA - BM küresel ısınmanın varlığına dair hiçbir şüphe bırakmamayı hedefleyen ve liderleri bununla mücadeleye çağıran raporun ilk bölümünü gelecek cuma yayımlamaya hazırlanırken, ABD yönetiminin etekleri tutuştu. Kyoto Protokolü'nü altı yıldır onaylamamakta direnen Bush yönetimi, artık büyük şirketlerin bile talep ettiği sera gazı etkisi yaratan gazların salınımını kısıtlama zorunluluğu getirme yerine, 'Zihni Sinir Projeceler' üzerinde çalışıyor.
The Guardian'ın eline geçirdiği Amerikan belgesinden, Bush yönetiminin önde gelen biliminsanlarından küresel ısınmayı durdurmak için güneş ışığını bloke edecek teknoloji geliştirmelerini talep ettiği anlaşılıyor. Üzerinde durulan projeler arasında uzaya devasa aynalar yerleştirilmesi veya atmosfere yansıtıcı etkisi yapacak toz pompalanması var. Bu yöntemleri salınımların yükselmesine karşı 'önemli sigorta' addeden Washington, önerilerinin BM raporuna girmesi için lobi yapmış. Yanı sıra, gaz salınımlarının kısıtlanması hedefi koyacak küresel çapta yeni anlaşma önerilmesini engellemeye yönelik olarak raporu etkilemeye çalışmış.

Radikal-28.1.2007

oha

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

o mübarek burnunu bi güneşe sokmamıştı...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

"Güneş balcıkla sıvanmaz " diye bir atasözü var bunu ingilizceye çevirip busha mail atmak lazım...
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

kuresel ısınmanın bu sene farkına varıldı.çok hissettirdi kendini.
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ayrıca kürsel ısınma gibi bir konuyu bu kücük gazete haberinden bagımsız olarakta daha geniş bir şekilde konusabiliriz ..

Konu ile ilgili araştırmalarım devam ediyor ilk önce ben ögreneyim sonra sizinle paylasacagım ..

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Küresel Isınmayı Durdurmak için yapmamız gereken 10 Basit Şey

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BoEoykYeLss[/youtube]

11 Secimlerde Oy verirken Dikkat edin.. :P

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Yıllardır İnsanlar Bağrınıp Durdular,Proflar Söz Almak istediler basın aracılıgı ıle halka anlatmak ıstedıler.ama basının yapıcak daha onemlı ıslerı vardı kım kımle seetmıs gıbı... bırseyler yapmalı dıyen ınsanlar yaygaracı dıye susturdular sımdı herkez bılınclenmeye basladı ama artık ıs ısten gecmıs oldu.. son kacınılmaz. sadece yavaslatılabılr bunu ben demıyorum iklim bilimcilerin hazırladıgı modeller ve bılım adamları dıyor.. Karbondıoksıt salınımını bır an once azaltmazsak torunlarımız kendı torunlarını goremeyecekler..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

yapmamız gerekenler çok da zor şeyler değil aslında ama insanlarımız bu konuda hala yeteri kadar bilinçli değil.. dünyaya şu an 10 yıl ömür biçtiler ve 10 yıl çok kısa bir süre. buna rağmen yapabileceğimiz şeyler varsa neden bunu yapmaktan kaçınıyoruz ki..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

japonya karbondioksit'i gömecekmiş.hayırlısı..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Gömmek yerine salgılamayı durdursalar?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

http://www.ntvmsnbc.com/news/378156.asp

buyrunuz haberin devamı.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Türkiye hala ABD ile birlikte Kyoto Protokolünü imzalamayan ülkeler arasında ve bundan utanç duyuyorum. bakanlarımız kuraklıkla ilgili toplantı yapıyor ve ciddi bir tehlike olmadığını söyleyip topu ayşe hanıma, şöför ahmete atıyor. elbette bireysel olarak bizlere çok iş düşüyor ancak ülkeler bazında yapılması gerekenler bir türlü yapılmıyor.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bir ara ne olacak bu fenerin hali diye sorardı herkes şimdi ne olacak bu dünyanın hali diye soruyoruz..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bugün resmi olarak kayıtlara geçmiş en sıcak kış ayını yaşadığımız açıklanmış.. dünyadaki dengeleri alt üst ettik bakalım daha neler yaşayacağız. hep beraber izleyelim ve görelim

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler'in (BM) son açıkladığı, ''İklim Değişikliği Raporu''na göre, 1990-2004 yılları arasında yüzde 72.6 ile karbondioksit gazı salınımında dünyada en hızlı artış kaydeden ülke olduğu bildirildi.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kaynak Geliştirme ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Yeşim Beyla, BM Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin, 6 yıllık çalışma sonucunda hazırlanan , ''İklim Değişikliği Raporu''nun, küresel ısınmanın son 50 yılda yüzde 90 oranında insan eliyle yaratıldığını ve bu durumun daha asırlarca süreceğini bilimsel olarak ortaya koyduğunu ifade ederek, rapora göre Türkiye'nin 1990-2004 yılları arasında yüzde 72.6 ile karbondioksit gazı salınımında dünyada en hızlı artış kaydeden ülke olduğunun saptandığını vurguladı.

Beyla, Türkiye'nin, yıllık 294 milyon tonluk karbondioksit salınımıyla, ABD (5.5 milyar ton), Rusya (2.8 milyar ton) ve Japonya'nın (1.3 milyar ton) ilk 3 sırayı oluşturduğu dünyada; en fazla karbondioksit gazı salan ülkeler arasında 13. sırada yer aldığını bildirdi.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Son günlerde internette dolaşan bir elektronik posta, küresel ısınmaya karşı ortak eylem çağrısı yapıyor.

Elektronik postada yer alan eylem planı şöyle: 1 Mart 2007 tarihinde yerel saatlerin farklılığı gözetilmeksizin saat 19.55 ile 20.00 arası tüm dünyada enerji kaynakları kesilecek

“1 Mart Perşembe günü saatler 19.55’i gösterdiğinde evde ya da iş yerlerinde şalterleri indirelim! Arabadaysak yol kenarına çekip kontak kapatalım!” şeklinde çağrı yapan e-postada amaç; 5 dakikalık kesinti ve sonrasında meydana gelecek enerji tasarrufuyla karar mercilerinin dikkatini çekmek."

Haberlerde de geciyordu bugün..

Yarın Adminde serveri kapatır 5 dakikalıgına..

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

5 dk ise sorun yok ama 1 sn fazla keserlerse basarım küfürü
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

fixxer yazdı:5 dk ise sorun yok ama 1 sn fazla keserlerse basarım küfürü
Eyleme kendin katılacaksın.. Bireysel bir eylem yani sen 4 dk 55 saniye kapatırsın olur biter :D

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

komplikemanyak yazdı:
fixxer yazdı:5 dk ise sorun yok ama 1 sn fazla keserlerse basarım küfürü
Eyleme kendin katılacaksın.. Bireysel bir eylem yani sen 4 dk 55 saniye kapatırsın olur biter :D
ya ne işimiz var böyle saçma sapan eylemlerde ben hayatımı karartamam hiç bişi için :-D
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Küresel ısınmadan en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen Türkiye, Dünya Çevre Örgütü'nün tahminlerine göre, Avrupa'daki çölleşmenin yaşanacağı ilk yer olarak gösteriliyor.

Türkiye, tarihinin en kurak kışlarından birini yaşıyor. Barajlardaki su seviyeleri en alt düzeylere düşmüş durumda. Göllerdeki su çekilmeleri sebebiyle bir çok göl kuruma tehdidi ile karşı karşıya. Yine raporlara göre, Avrupa'daki ilk çölleşme ise Konya'dan başlayacak. Yine su sorununun çözümü için 730 baraj daha yapılması gerekiyor.

haberin devamı

http://haber.mynet.com/detail_news/type ... =haberHome

Kullanıcı avatarı
uplife
Üye
Üye

Mesaj gönderen uplife »

%80'inin kendilerinin sebep olduğu bi olay bu..cezasını biz çekicez gibi görünüyo..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Almanya’nın Postdam kentinde, G-8 ülkelerinin yansısıra Brezilya, Çin, Hindistan, Meksika ve Güney Afrika gibi bazı gelişmekte olan ülkelerden temsilcilerin katıldığı konferansta, küresel ısınmayla mücadele konusunda öneriler tartışıldı; ancak ABD’nin itirazı nedeniyle bir sonuca ulaşılamadı.

Ülkeler tehlikenin vardığı boyut konusunda hemfikir ancak çözüm konusunda uzlaşma yok.

Karbon gazı ve benzeri gazların atmosfere salımının azaltılması çabalarının, sürdürülebilir ekonomik kalkınmayla el ele ilerlemesi gerektiğinde ülkelerin uzlaştığı görülüyor. Ancak, karbon alışveriş programının küresel düzeye yayılması konusunda fikir ayrılıkları bulunuyor.

ABD, karbon alışverişine ve kalkınmakta olan ülkelerde yağmur ormanlarının korunması için yapılacak mali yardımlara ilişkin öneriye muhalefet etti.

http://www.ntvmsnbc.com/news/403060.asp

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

İlk Okuduğumda Başlığı İnanmamıştım.. :(

http://environment.guardian.co.uk/clima ... e_continue

Tek kelime ile yuh..

Küresel ısınma artık geri dönülemez bir noktaya geldi.Bilimadamları insanların karbondiyoksit üretmeyi şu anda bıraksa bile Dünya'nın eski dengesien yeniden kavuşamayacağını söylüyor.Bu nedenle artık yapay çözümler üretilmeye çalışılması kaçınılmaz ama bu yapay çözümlerin başka sorunlara gebe olduğunu söylememe gerek yok sanırım.Doğanın dengesiyle ilgili yapay çözümlerin sonuçlarını şimdiye kadar teyerince görüğümüzü zannediyorum..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .