Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

fzyaso yazdı:rakamlar ekonominin iyi, gelir seviyesinin de yüksek olduğunu gösteriyo ama bu halkın hangi kesimine ne kadar yansıyo bu bilmek lazım.
Gelir dağılımı adaleti sorunu var ama devletler makroekonoimk olarak düşünmek zorunda. Hiçbir devleti sokak sokak gezip aç insan aramaz, hoş ülkemizde bu seçim propagandası olarak yapılıyor.

Şu anda Türkiye'deki temel olay da şu: Teknolojiye yatırım yaparak CNCye geçiyor şirketler. Üretim artıyor, doğal olarak milli gelir artıyor. CNC başında duracak nitelikli eleman sayısı az, vasıfsız işçiler işsiz kalıyor ve gazeteler işverenlerin makine mühendisi arama ilanlarıyla doluyor. Bunun önüne ise meslek liseleri teşvik edilerek geçilmeye çalışacak sanırım, bu da meslek liselilerin üniversiteye daha rahat girişinin sağlanmasıyla olacak, bildiğimiz katsayı muhabbeti işte ancak AK Parti'nin buna imam hatipleri dahil etmeye çalışması ve muhalefetin de buna karşı çıkması durumu zorlaştırıyor.

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

r1g0r yazdı:
fzyaso yazdı:rakamlar ekonominin iyi, gelir seviyesinin de yüksek olduğunu gösteriyo ama bu halkın hangi kesimine ne kadar yansıyo bu bilmek lazım.
Gelir dağılımı adaleti sorunu var ama devletler makroekonoimk olarak düşünmek zorunda. Hiçbir devleti sokak sokak gezip aç insan aramaz, hoş ülkemizde bu seçim propagandası olarak yapılıyor.

Şu anda Türkiye'deki temel olay da şu: Teknolojiye yatırım yaparak CNCye geçiyor şirketler. Üretim artıyor, doğal olarak milli gelir artıyor. CNC başında duracak nitelikli eleman sayısı az, vasıfsız işçiler işsiz kalıyor ve gazeteler işverenlerin makine mühendisi arama ilanlarıyla doluyor. Bunun önüne ise meslek liseleri teşvik edilerek geçilmeye çalışacak sanırım, bu da meslek liselilerin üniversiteye daha rahat girişinin sağlanmasıyla olacak, bildiğimiz katsayı muhabbeti işte ancak AK Parti'nin buna imam hatipleri dahil etmeye çalışması ve muhalefetin de buna karşı çıkması durumu zorlaştırıyor.
Dediklerinde sen haklısın ama RTE'nın milli geliri halka eşit dağıtıyomuş gibi propaganda konusu yapması bunu insanlara bu şekilde yansıtmıyo.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Kesinlikle ve dağıtılan kömürler, erzaklar var ortada. Bu ülkede bir kutu kolaya bile oy satın alabilirsin, yeter ki çirkef ol. Politikacıların en önemli ortak özelliği de çirfek olmaları.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

r1g0r yazdı:Kesinlikle ve dağıtılan kömürler, erzaklar var ortada.
20 yaşında oğlu olan ailelere oğlunuzun sünnet düğününe gelemeşiktik, kusra bakmayın, buyrun altını diyenler, son model cep telefonu dağıtanlar...
sleeping with the earth my dying bride

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

r1g0r yazdı:CHP bu ülkede kimi temsil ediyor ki Allah aşkına ? CHPnin yoksul kesimden oy alabileceğini düşünen yoktur hala umarım. Elit olduğunu düşünen, toplumdan kendini ayıran bir CHP kitlesi var Türkiye'de ve Atatürk'ten sonra faşist düzenin simgesi olmuştur CHP. İnsanlar "kurtarın bizi bu zorbalardan" diye sloganlar atmıştır yıllarca CHPnin karşısındaki partilerin mitinglerinde.

İster kabul edin ister etmeyin bu ülkede halka hitap eden parti AKPdir. Halka oynamasını biliyor adamlar, biliyorlar ki böyle bir oraanda oy alıyorlar. İkincisi AKPye oy veren salaktır diyenler acaba AKP harici bir hükümet oluşmasının bu ülkeyi birkaç haftada ekonomik krize sokacağının farkında mı ? Bu ülke büyük bir ekonomik kriz daha yaşamak istemiyor.

Seçim sonuçları şunu gösterdi:

- Halk liberal ekonomik anlayışından yana, özelleştirmelere karşı değil, zaten modern bir devlet yönetir, ticari işletmeymiş gibi davranmaz. Bkz. devletçi Yunanistan'ın AB ülkeleri arasında hep geri kalması (Maltalar, Bulg.lar falan ABye girmeden önce)

- Halk dış politikada verilecek imtiyazdan çok karnının tokluğunu düşünüyor. Bunun sorumlusu da bu halka senelerce yoksulluğa mahkum eden geçmiş hükümetlerdir.

- Halkın önünde yere sağlam basan vaatlerle durmak zorundasınız. AB ve ABD ile ilişkilerin bitirilmesi Türkiye'yi uçuruma götürür. Realist olmak gerek, mazot tartışmalarına girmemek gerek.

Diğer bir önemli sonuç ise AKPnin karşısına düzgün bir rakip çıkmadığı sürece halkın oyunu hep alternatifi olmayan AK Parti'den yana kullanacağı. Bu rakip kim olabilir ? Şu ana kadar ki partiler olamadı, sağlam ve genç bir oluşum gerekecek. Bu durumda bile halk büyük ihtimalle istikrarı devam ettirmek için oyunu AKPden yana kullanacaktır.

Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var, eğer uzlaşma sağlanamaz ve tekrar seçimlere giderse, hep birlikte AK Partinin yüzde 60lara ulaştığını göreceğimizden eminim.

Bir de not, Deniz Baykal büyük ihtimalle istifa etmeyecek ama siyasette erken konuşmamak lazım her zaman.
harfi harfine katılıyorum. baykal'a da rodos'a yüzerken gemi falan çarpsın istiyorum. ölmese de aklı başına gelir belki... sokacam bu politikacıların koltuk sevdasına da...
betterman.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

layne yazdı:
r1g0r yazdı:CHP bu ülkede kimi temsil ediyor ki Allah aşkına ? CHPnin yoksul kesimden oy alabileceğini düşünen yoktur hala umarım. Elit olduğunu düşünen, toplumdan kendini ayıran bir CHP kitlesi var Türkiye'de ve Atatürk'ten sonra faşist düzenin simgesi olmuştur CHP. İnsanlar "kurtarın bizi bu zorbalardan" diye sloganlar atmıştır yıllarca CHPnin karşısındaki partilerin mitinglerinde.

İster kabul edin ister etmeyin bu ülkede halka hitap eden parti AKPdir. Halka oynamasını biliyor adamlar, biliyorlar ki böyle bir oraanda oy alıyorlar. İkincisi AKPye oy veren salaktır diyenler acaba AKP harici bir hükümet oluşmasının bu ülkeyi birkaç haftada ekonomik krize sokacağının farkında mı ? Bu ülke büyük bir ekonomik kriz daha yaşamak istemiyor.

Seçim sonuçları şunu gösterdi:

- Halk liberal ekonomik anlayışından yana, özelleştirmelere karşı değil, zaten modern bir devlet yönetir, ticari işletmeymiş gibi davranmaz. Bkz. devletçi Yunanistan'ın AB ülkeleri arasında hep geri kalması (Maltalar, Bulg.lar falan ABye girmeden önce)

- Halk dış politikada verilecek imtiyazdan çok karnının tokluğunu düşünüyor. Bunun sorumlusu da bu halka senelerce yoksulluğa mahkum eden geçmiş hükümetlerdir.

- Halkın önünde yere sağlam basan vaatlerle durmak zorundasınız. AB ve ABD ile ilişkilerin bitirilmesi Türkiye'yi uçuruma götürür. Realist olmak gerek, mazot tartışmalarına girmemek gerek.

Diğer bir önemli sonuç ise AKPnin karşısına düzgün bir rakip çıkmadığı sürece halkın oyunu hep alternatifi olmayan AK Parti'den yana kullanacağı. Bu rakip kim olabilir ? Şu ana kadar ki partiler olamadı, sağlam ve genç bir oluşum gerekecek. Bu durumda bile halk büyük ihtimalle istikrarı devam ettirmek için oyunu AKPden yana kullanacaktır.

Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var, eğer uzlaşma sağlanamaz ve tekrar seçimlere giderse, hep birlikte AK Partinin yüzde 60lara ulaştığını göreceğimizden eminim.

Bir de not, Deniz Baykal büyük ihtimalle istifa etmeyecek ama siyasette erken konuşmamak lazım her zaman.
harfi harfine katılıyorum. baykal'a da rodos'a yüzerken gemi falan çarpsın istiyorum. ölmese de aklı başına gelir belki... sokacam bu politikacıların koltuk sevdasına da...
Tablo bu ne yazık ki...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

önemli bi kesimine yansıyodu demek ki bu oylar çıktığına göre
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Çağlayan’da milyon... Sandıkta porsiyon!

Geçmiş olsun gencler..

DURMAK YOK YORUMLARA DEVAM...

:)
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

BAYKAL ERDOĞAN'LA GİZLİ ANLAŞMA YAPTI
Zülfü Livaneli'den şok iddia

Seçimler öncesi CHP’ye zarar vermemek için bildiğim birçok konuyu içime gömerek sustum, bundan sonra da bu parti ve liderine ilişkin hiçbir şey yazmayacağım.

Çünkü bir faydası olacağına inanmıyorum.

Ama bu konudaki son yazımda size bir tanıklığımı aktarmak zorundayım.

Bunu bir borç olarak görüyorum:

Deniz Bey lütfen hatırlayın:

19 Aralık 2002 tarihinde karlı bir Ankara gününün akşamında Mehmet Sevigen’in evindeydik.

Ben Cumhurbaşkanı ile görüşmeden geliyordum.

Abdullah Gül Başbakandı, Tayyip Erdoğan’ın ise Meclis’e girme umudu kalmamıştı.

Cumhurbaşkanı Sezer bir gün önce, Tayyip Erdoğan’ın “milletvekili olmadan başbakan olma” önerisini reddetmişti.

Türkiye’nin kaderi o akşam o evde değişti, çünkü siz “Tayyip Erdoğan başbakan olacak!” diye tutturdunuz.

Sizi “Çok tehlikeli bir oyun bu!” diye uyaran parti dışından önemli şahsiyetlere kızdınız, “Hayır!” dediniz “İki ay dayanamaz. Göreceksiniz iki ay dayanamaz.”

Sizin bu iddianıza karşılık ben ne dedim: “Erdoğan herhangi bir kişi değil, bütün tarikatların birleşerek Erbakan’ın yerine seçtiği siyasetçi; arkasında Amerika, Avrupa desteği de var. Program Türkiye’yi ılımlı İslam cumhuriyeti yapma programı. Sizin dediğiniz gibi iki ayda gitmeyecek; tam tersine, bu odada bulunan herkesin siyasi hayatını bitirecek.”

İki ay dayanamaz iddianızı, “görüşleri gereği IMF ile anlaşma yapmaz, ekonomiyi zora sokar ve dayanamazlar.” tezine oturttunuz.

Ama bunların hepsi bahaneydi çünkü siz iki partili rejimin işinize yaradığını anlamış ve seçim sonuçlarına sevinmiştiniz. Çünkü size ana muhalefet partisi lideri olmak ve soldaki rakiplerinizi yok etmek yetiyordu. Bu iş birliğini daha sonra da sürdürdünüz.

O zaman ben sizin Tayyip Erdoğan’la seçim öncesinde Beylerbeyi’nde gizlice buluştuğunuzu ve bir anlaşma yaptığınızı bilmiyordum.

Bu gecenin tanıkları var: Önder Sav, Eşref Erdem, Mehmet Sevigen, Bülent Tanla, Yaşar Nuri Öztürk.

Belki bazıları sizden korkar ve tanıklık etmez ama bir kısmı da bu sözlerin doğru olduğunu açıklar. Yani tanıklar var. Ötekiler de söylemese bile içten içe bunun doğru olduğunu bilir. Siz de bilirsiniz.

Tartışmanın sonunda dediniz ki: “Bu gece birbirimizin fotoğrafını çektik. İki ay sonra çıkarıp bakalım. Ama rotuş yapmadan. Hangimiz haklı çıkmışız?”

Şimdi, 2007 seçimlerinin ardından o fotoğrafı cebinizden çıkarıp bakın Deniz Bey.

Ve düşünün; Meclis grubunda “Erdoğan’ı başbakan yapıyor diyorlar. Evet yapıyorum. Var mı itirazı olan!” diye bas bas bağırmanıza değdi mi?

Erdoğan’la Beylerbeyi’nde gizlice buluşmaya ve size oy veren milyonları hiçe sayarak gizli anlaşmalar yapmanıza değdi mi? (Deniz Bey, biliyorsunuz ki bu gizli buluşmanın da tanığı var.)

Başbakan olmak, elbette Erdoğan’ın demokratik hakkıdır. Ama bunun için olağanüstü çaba harcamak CHP’nin birinci görevi değildir. Üstelik dokunulmazlık kaldırılmadan.

Bir milletvekilinin mazbatasını iptal ettirip, Anayasa’yı değiştirip, grubu baskı altına alıp, Siirt seçimlerini es geçip Erdoğan’ı meclise sokmak ve dokunulmazlık zırhına kavuşturmak için verdiğiniz canhıraş çabanın yüzde birini partiniz için verseydiniz sonuç bambaşka olurdu.

Size o gün söylediğim gibi, Türkiye’nin kaderini değiştirdiniz.

Deniz Bey; sözlerimde en ufak bir çarpıtma varsa çıkıp söyleyin. “Öyle değildi. Böyle konuşmadık.” deyin.

Genel Sekreterinizin ve en yakınlarınızın tanık olduğu bu konuşmayı inkâr edin.

Ya da başınızı önünüze eğin ve tarihin hakkınızda vereceği yargıyı düşünün.
....

Erdal İnönü, Hikmet Çetin, Murat Karayalçın, Fikri Sağlar, Ercan Karakaş, Mehmet Moğultay, Seyfi Oktay, Celal Doğan ve daha birçok sosyal demokratla el ele tutuşup halkın karşısına çıkmanız gerekirken; eski MHP’lileri, eski ANAP’lıları, idamla yargılanmış sağcı militanları parti vitrinine çıkarmakta ısrar ettiniz.

....

Yazık oldu Deniz Bey, hem size, hem partinize, hem de size inanan temiz yürekli sosyal demokratlara.

Artık bundan sonra istifa etseniz de bir etmeseniz de.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Zülfü Livane'li güvendiğim(siyasette) insanlardan biri eğer bu açıklamayı yapmışsa doğruluk payı vardır. Bunu deniz baykal okuduysa cevap vermesi lazım(büyük ihtimalle yalanlıyacak)

Bu arada istafa etmediğine inanamıyorum. turşusunu kuracak heralde.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

bunlar nedense işlerin kötü gittiği anlarda olup cıkıyor ve meydanlara atılıyor seçim kazanılsa bunların hiçbiri olmayacak heryer güllük gülüstanlık olacak baykal lider başbakan ... ilan edilecekti livaneli laflarıyla
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

fzyaso yazdı:Zülfü Livane'li güvendiğim(siyasette) insanlardan biri eğer bu açıklamayı yapmışsa doğruluk payı vardır. Bunu deniz baykal okuduysa cevap vermesi lazım(büyük ihtimalle yalanlıyacak)

Bu arada istafa etmediğine inanamıyorum. turşusunu kuracak heralde.
baykal, verdiği cevapta demokrasinin savunucusu olduğunu, recep tayyip erdoğan'ın 2002 seçimlerindeki başarısının sonucunda başbakanlık yolunun açılmasının demokrasinin bir gereği olduğunu savunmuş, livaneli'nin açıklamalarını demokrasi karşıtı bulduğunu belirtmiş.

tabi 2 ay dayanamaz gibi bir tabir ettiğini de inkar ediyor.

durum biraz garip aslında, zülfü livaneli tanıkları olduğunu söylüyor ve onlardan konuşmak isteyenler olabileceğini iddia ediyor. eğer ilerleyen günlerde iddialar gerçekçiyse konuşanlar olabilir. bekleyelim ve görelim...
En son layne tarafından 24 Tem 2007 22:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
betterman.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bloodline666 yazdı:bunlar nedense işlerin kötü gittiği anlarda olup cıkıyor ve meydanlara atılıyor seçim kazanılsa bunların hiçbiri olmayacak heryer güllük gülüstanlık olacak baykal lider başbakan ... ilan edilecekti livaneli laflarıyla
zülfü livaneli de zaten baykal'ın şahsıyla ilgili bir olayın chp'nin geneline zarar vermemesi adına sustuğunu söylüyor. ayrıca livaneli'nin chp seçimlerden başarıyla ayrılsa, baykal sempatizanlığı yapacağını sanmıyorum. kendisi zaten chp'de baykal'a muhalif kanattaydı hatırladığım kadarıyla. yani korunmaya çalışılan baykal değil, chp imiş. en azından ben bunu anladım.

neyse ne; baykal hala gitmedi, önemli ve üzücü olan da bu. chp'yi daha ne kadar sağa çekebilecek kendisi bakalım...
betterman.

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

bloodline666 yazdı:bunlar nedense işlerin kötü gittiği anlarda olup cıkıyor ve meydanlara atılıyor seçim kazanılsa bunların hiçbiri olmayacak heryer güllük gülüstanlık olacak baykal lider başbakan ... ilan edilecekti livaneli laflarıyla
Zülfü Livaneli' yi çıkarcı siyasetçilerle karıştırdın heralde.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

muhalifse sonuna kadar bunun üstüne gitmeli gereken cevabı en ağır şekilkde vermek zorundaydı livaneli sarıgül geldi onu sildiler ama livaneli bunu göze alamadı ve bu şekilde şeçimlerden sonra bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyor ama bu şekilde olamayacağını oda biliyor onun karşısına cıkıp bazı şeyleri haykırmadan bu iler yoluna girmeyecek baykal güle güle demeden bu parti düzelmez
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

fzyaso yazdı:
Zülfü Livaneli' yi çıkarcı siyasetçilerle karıştırdın heralde.

kim cıkarcı değil ki?

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Çıkarcılığın nasıl anlaşıldığına bağlı.
Klişe olacak ama eğer (siyasetçiler için) düşüncelerini gelecek, halkın menfaatini ya da temsil ettiği halkın menfaatini söz konusu edecek şekilde ele alırsak farklı.

Bide bu durumu nasıl olsamda kendimi kurtarsam, cebime para nasıl girer, beni yönetenlerin nasıl gözüne girerim gibiyse farklı.

Zaten kimseye Zülfü Livaneli'yi savunacak halim yok.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bloodline666 yazdı:muhalifse sonuna kadar bunun üstüne gitmeli gereken cevabı en ağır şekilkde vermek zorundaydı livaneli sarıgül geldi onu sildiler ama livaneli bunu göze alamadı ve bu şekilde şeçimlerden sonra bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyor ama bu şekilde olamayacağını oda biliyor onun karşısına cıkıp bazı şeyleri haykırmadan bu iler yoluna girmeyecek baykal güle güle demeden bu parti düzelmez
ben de onu diyorum, baykal ve kurmayları parti içerisinde bu tarz çıkışları iyi sindiriyorlar. baykal ben gidiyorum demeden gönderilmez. adam istifayı düşünürken bile etmemesi için iknaya çabalayanlar oldukça baykal'ı kendisinden başkası gönderemez. en azından öyle görünüyor.
betterman.

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

bu seçim sonuçlarına bakarak hem demokrasi adına hem de Türkiye nin geleceği adına bir kazanç sağlandığını düşünenlerinin aklına şaşıyorum, sonuçlarda net olan tek şey Türk milleti nin kaybettiğidir. uzun vadede düşünüldüğünde kayıplarımız artarak devam edecektir, bugün seçim sonuçları üzerinden yapılan yorumlar ve bir tarafın diğerine laf sokmaya çalışması durumun ciddiyetinin farkında olmamaktan kaynaklanmaktadır. bugün sevinenler tarih önünde gelecek adına suçludurlar, türlü zorluklarla kazanılanları kolayca harcamanın hesabı er ya da geç verilecektir.

akp nin ekonomik istikrar yalanı bir süre sonra ağır bir bedel olarak yine bizim omuzlarımıza binecek, kandırılmaya ve kullanılmaya açık olduğumuz sürece dibine kadar sömürüleceğiz, tüm değerlerimiz alt üst edilecek..ama er ya da geç o dibi bulacağız..

bakalım o zaman şimdiki durumdan memnun olan zihniyet nasıl verecek bunun hesabını....

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Resim

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

jonnathan yazdı:Ben ülke iyiye gidiyor lafını anlamıyorum. Evet ekonomide iyileşme var. Neden? Zamanında Kemal Derviş'in programının üstüne oynamalar yapılarak iyi kötü ilerlendi. Deli gibi özelleştirme var nakit para geliyor güzel. Eh peki ama hani yatırım? Yatırım var da ben mi göremiyorum? Son 4,5 yılda dış borcun 2 katına çıktığı söyleniyor. Bu para nasıl ödenecek? Dış ticaret açığı giderek büyüyor. Bu açık kapatılmadan nasıl kar edilecek? Tarımda IMF baskısıyla konulan kotalar can yakıyor, dışalım artıyor. Bu durum nasıl düzelecek? Dünyanın en önemli fındık üreticilerinden biri Türkiye. Yok pahasına satılıyor.

Hadi bunları geçtim. Millet teröre lanet ediyor, sokağa çıkmaya korkuyor. Bunu rağmen Apo'ya sayın diyen, Kürt liderlerle samimiyeti bilinen, K. Irak'a girmemek için ABD'den para aldığı iddaları düşünen bir partiye nasıl oy yağıyor?

Bu soruların cevabını gerçekten merak ediyorum... Fikri olan varsa lütfen çekinmesin...
geç kalnmış olablr senin sorularına cevap ama yazayım ekonomide iyileşmenn nedeni kemal derviş değil o sağolsun bizi geriletmiştir kelin ilacı olsa kendi başına sürerdi değilmi , deli gibi özelleştirme var bu özelleştirmler sadece adamlardan para alınarak bırakılmıyor bu şirketlerden her kuruluş gibi vergi alınıyor buralrn özelleştirilmesi ne zarar yarttı kişiler işlerndenmi çıkarılmış devlet yeri olsa kadrolaşılması dahamı iyi olrdu şirketler özelleşnce işçiye ihtiyaç kalmıyomu? , yatırımlara gelnce buna pek yatrım denemz ama kişi başı milli gelir 2bin598den 5 bin 477 dolara yükseldi sonrasında enflasyon 34 yıl aradan sonra ilk kez 2005 sonunda tek haneli oranlara çekildi ve 2006 yılında da tek haneli oran korundu ,ımfye olan borcumuz 2002de 23,5 milyar dolardayken 8,7 milyar dolara düşmüştr,aynı anda açılan fabrikalar,sağlık kuruluşları vs vs. bunları yazmamdan koyu bir AKP li olduğm düşünülebilir ama ben gerektiği yerde Sol örgütleride desteklerim Deniz Baykalıda desteklerim yeterki akıllıca ve haklı düşünce sergilesnler şu anda bana en uygn gelen düşncelerde Akp iktidarının düşüncleridr ben siyaset düşüncemi babamın bilgilerine göre değil kendi düşncelermle yönlendren biriyim cevabın olrsa saygyla okur ve yantlrm :-D
En son pardus tarafından 25 Tem 2007 01:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

azothoth yazdı:bu seçim sonuçlarına bakarak hem demokrasi adına hem de Türkiye nin geleceği adına bir kazanç sağlandığını düşünenlerinin aklına şaşıyorum, sonuçlarda net olan tek şey Türk milleti nin kaybettiğidir. uzun vadede düşünüldüğünde kayıplarımız artarak devam edecektir, bugün seçim sonuçları üzerinden yapılan yorumlar ve bir tarafın diğerine laf sokmaya çalışması durumun ciddiyetinin farkında olmamaktan kaynaklanmaktadır. bugün sevinenler tarih önünde gelecek adına suçludurlar, türlü zorluklarla kazanılanları kolayca harcamanın hesabı er ya da geç verilecektir.

akp nin ekonomik istikrar yalanı bir süre sonra ağır bir bedel olarak yine bizim omuzlarımıza binecek, kandırılmaya ve kullanılmaya açık olduğumuz sürece dibine kadar sömürüleceğiz, tüm değerlerimiz alt üst edilecek..ama er ya da geç o dibi bulacağız..

bakalım o zaman şimdiki durumdan memnun olan zihniyet nasıl verecek bunun hesabını....
sanada yazmak istedim neden hep bardağın dolu kısmını değilde boş kısmını görmekte ısrar ediyosunuz anlamadm bu kişileri savunmuyo olablrsiniz ama yaptığı şeyleride es geçmemenizde fayda var diye düşünüyorum...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

pardus yazdı:
jonnathan yazdı:Ben ülke iyiye gidiyor lafını anlamıyorum. Evet ekonomide iyileşme var. Neden? Zamanında Kemal Derviş'in programının üstüne oynamalar yapılarak iyi kötü ilerlendi. Deli gibi özelleştirme var nakit para geliyor güzel. Eh peki ama hani yatırım? Yatırım var da ben mi göremiyorum? Son 4,5 yılda dış borcun 2 katına çıktığı söyleniyor. Bu para nasıl ödenecek? Dış ticaret açığı giderek büyüyor. Bu açık kapatılmadan nasıl kar edilecek? Tarımda IMF baskısıyla konulan kotalar can yakıyor, dışalım artıyor. Bu durum nasıl düzelecek? Dünyanın en önemli fındık üreticilerinden biri Türkiye. Yok pahasına satılıyor.

Hadi bunları geçtim. Millet teröre lanet ediyor, sokağa çıkmaya korkuyor. Bunu rağmen Apo'ya sayın diyen, Kürt liderlerle samimiyeti bilinen, K. Irak'a girmemek için ABD'den para aldığı iddaları düşünen bir partiye nasıl oy yağıyor?

Bu soruların cevabını gerçekten merak ediyorum... Fikri olan varsa lütfen çekinmesin...
geç kalnmış olablr senin sorularına cevap ama yazayım ekonomide iyileşmenn nedeni kemal derviş değil o sağolsun bizi geriletmiştir kelin ilacı olsa kendi başına sürerdi değilmi , deli gibi özelleştirme var bu özelleştirmler sadece adamlardan para alınarak bırakılmıyor bu şirketlerden her kuruluş gibi vergi alınıyor buralrn özelleştirilmesi ne zarar yarttı kişiler işlerndenmi çıkarılmış devlet yeri olsa kadrolaşılması dahamı iyi olrdu şirketler özelleşnce işçiye ihtiyaç kalmıyomu? , yatırımlara gelnce buna pek yatrım denemz ama kişi başı milli gelir 2bin598den 5 bin 477 dolara yükseldi sonrasında enflasyon 34 yıl aradan sonra ilk kez 2005 sonunda tek haneli oranlara çekildi ve 2006 yılında da tek haneli oran korundu ,ımfye olan borcumuz 2002de 23,5 milyar dolardayken 8,7 milyar dolara düşmüştr,aynı anda açılan fabrikalar,sağlık kuruluşları vs vs. bunları yazmamdan koyu bir AKP li olduğm düşünülebilir ama ben gerektiği yerde Sol örgütleride desteklerim Deniz Baykalıda desteklerim yeterki akıllıca ve haklı düşünce sergilesnler şu anda bana en uygn gelen düşncelerde Akp iktidarının düşüncleridr ben siyaset düşüncemi babamın bilgilerine göre değil kendi düşncelermle yönlendren biriyim cevabın olrsa saygyla okur ve yantlrm :-D
Zarar eden kuruluşların özelleştirilmesine lafım yok ama bazı sektörler vardır ki stratejik önem taşır. Bunuda unutmamak gerekir. Rakamlar her kaynakta farklı çıkıyor. Milli gelir yükseldi ama halkın tamamına yansıdı mı acaba? Eh o kadar satıştan sonra ekonomide düzelme normal ama peki ya sonrası? O vergiler yetecek mi göreceğiz. Birde hala 2. paragrafıma kimseden bir yanıt gelmedi.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

yabancılara mal satmayı kar sayanlara Fatih Sultan Mehmet Han2ın bir sözünü söyluyorum ".. Fethettiğim yerleri ecnebilere satanlar, Allah'ın gazabına uğrasınlar"
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

issirganotununissirmiyani yazdı:yabancılara mal satmayı kar sayanlara Fatih Sultan Mehmet Han2ın bir sözünü söyluyorum ".. Fethettiğim yerleri ecnebilere satanlar, Allah'ın gazabına uğrasınlar"
AMİN
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..