Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Düşünebildiğimiz (düşündüğüm) en iyi senaryolar bunlar.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

issirganotununissirmiyani yazdı:
jonnathan yazdı:
issirganotununissirmiyani yazdı:gerçi DTP'li Aysel Tuğluk kürtçe yemşn etmicekelrini söylemişti ama inanasım gelmiyor tabiki bu arada apoya sayın demeye demvam edeceklermiş
Apo'ya sayın denmesinde sorun yok, başbakanda diyor.
evet en çok onu sindiremedim zaten nasıl böyle biri başbakan olur teröriste sayın Şehite Kelle :007
şehide kelle
teroriste sayın
az kaldı başbakan
hesap günün çok yakın
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

kindmonster yazdı:
jonnathan yazdı:Apo'ya sayın denmesinde sorun yok, başbakanda diyor.
evet en çok onu sindiremedim zaten nasıl böyle biri başbakan olur teröriste sayın Şehite Kelle :007
şehide kelle
teroriste sayın
az kaldı başbakan
hesap günün çok yakın
Eheh güzel kafiye olmuş.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

issirganotununissirmiyani yazdı:gerçi DTP'li Aysel Tuğluk kürtçe yemşn etmicekelrini söylemişti ama inanasım gelmiyor tabiki bu arada apoya sayın demeye demvam edeceklermiş
oha abi ya bune cesarttir ya hala apoya sayın diyeceklermş işte adamlar resmen pkk yandaşı abi diyeceksnz bşbakanda dio ama o bikere dedi ve bida demedi bildğm kadaryla ama bu kadarı habiden fazla önce meclise girdiler snra kürtçe yemn edecekler snrada apoya sayın diecekler ha vay ben böle işin taa...BU ÜLKE TEK MİLLET TEK VATAN VE TEK DİLDİR KÜRTÇE DEĞİL TÜRKÇE YEMİN EDECEKLER TÜRKÇE BİLMİYOLARSDA ÇEKİP GİDECEKLER... yuh artık işte ozmn onların bi darbeye ihtiyacı var onları silkelemnn vakti gelmştir DÜŞMANIMIZ OLAN AŞŞAĞILIK pkk MECLİSİMİZE kadar girdi varmı böle bişe aslı başbkana darbe değil bunlara darbe yapılmalı...YETER bukdarıda fazla

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

adamlar türk milletine, devletine demediklerini söylemiyorlar apo yandaşı olduklarını beyan etmekten cekinmiyorlar sonra kürtçe yemin etmek istiyorlar birde üstüne üstlük mecliste bölücülük faaliyetlerine devam edecekler bunlara bir çözüm lazım arkadaşlar başta zana olmak üzere.
bu nasıl bir iştir anlamak zor hakkaten bunun birde düşünce özgürlüğü falan olduğunu savunanlar var yok artık daha neler başka bir ülkede yapsan bu işi direkt hapis avrupada en rahat yaşanan bir ülkede yaşıyorsun sonrada utanmadan bunları söyleyebiliyorsun yazıklar olsun ama ne yaparsanız yapın bölücü köpeklere kalmayacak
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

v00d00 yazdı:ya iyi de çok komik bişi...mhp yıllardır meclise girip duruyor...kimsenin bişey söylediği yok.türkçüler cirit atıyor mecliste, kürtçü girince ortalık ayağa kalkıyo...
bi taraftan kendi milliyetçiliğini yapıp başka milliyetçiliklere hayır diyen zihniyet ne kadar samimidir ve başarılı olabilir merak ediyorum...

ben kürtçü de türkçü de değilim...
sen ne saçmalıyorsun bee Mhp ile Dtp yi aynı kefeye mi koyuyorsun sen birde yakın tarihimizi oku demissin Dtp pkk nın arka bahçesidir millet vekilleri aponun köpegidir bunun zıttını diyen kişilere de iyi gözle bakmam ben bu gündemde bunu sürekli dile getirdim dtp bagımsızlarla girecek (seçim ney yoktu ortada) adamlar kendilerine grup kuracaklar adamlar teröristi ceza evinden çıkarıp meclise soktular bu adam halkımı temsil edecek yoksa dağdagı köpegimi e merak etmeyin yakında apo denilen soysuz köpekte çıkacak ceza evinden çünkü nedir çete liderleri pişmanlıktan yararlanabilir diye bir yasa tasarısı çıkarılmış durumda en yakın af da çıkaracaklar adamı arkadaşım sen gözünün öndekini göremiyorsun çıkar gözlüklerini

saygılar
ya asıl bu ne saçmalıktır???
bugün akp dediğiniz de amerikan eksenli partidir, mhp de, dtp de... pkk da amerikan güdümlü bi örgüttür...
niye hepsini aynı kefeye koyamıycam??
dtp pkknın arka bahçesiyse
mhp de natonun arka bahçesidir...
bence nato pkk dan çok daha tehlikeli bir terör örgütüdür...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

ya bide türkçe bilmiyosa gidecek diyenler var ya...flood yapıyorum ama dayanamadım...ya abi sen kimi kimin vatanından kovuyosun yaa??bu ülke türklerin olduğu kadar kürtlerindir de...kürtçe yemin etmek pkklı olmak demek değildir...bu kürt halkını karşına almak olur.şimdi buna geçeceklerse geçsinler şeklinde faşist-şoven bi yorum yapma çünkü bu ülkede kan gövdeyi götürdüğünde ve ülke bölündüğünde görürüm ben seni...
ayrıca dtp mhpden daha faşist demek bence (kusura bakma jonnathan) tam bi saçmalık...bu kürt hareketine dtp çizgisine kaydıran şey zaten türk faşizmidir...12 eylül döneminde bu ülkede kürtçe türkülerin yasaklandığını unutmayın.bunları yapan milliyetçi(faşist) hareket partisi olmayabilir ama onun çizgisidir...ve kapalı kapılar ardında türk-kürt demeden tüm aydınları ve gençleri öldürenler de bu çizgidendir...uyuşturucu satıp, kadın pazarlayan zihniyetler de nedense hep ülkücü oluyo ya da mafya babaları...bunları da sayınca evet dtp ile mhp karşılaştırılamaz oluyo gerçekten...ben burda dtpyi, ya da şöyle diyim newroz a gidip amerikan büyükelçisini,barzaniyi,talabaniyi çağıran bi zihniyeti ne olursa olsun desteklemem.ama bunun karşısına mhpyi koyup bana vatanseverlik taslayanlara da karşı çıkarım.mhp vatanseverliğini ülkenin zenginliklerinin satışına karşı çıkarken niye göremiyoruz?? ya da neden natoyu çok sever bu örgüt?? neden incirlik üssü gibi 10 larca üssün kaldırılması istemiyle bi vatanseverlik yapmıyolar?? bunu dtp de yapamaz...bunların ikisi de aynı yolun bokudur...ve ikisini birbirine karşı savunmak!! işte asıl bölücülük budur!!

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Akp'nin hukuk pröfesörlerinden biri anayasada birçok şeyde sorun çıkarıyor diye Atatürk ilkelerinin kaldırılması için talepte bulunmuş.Haberi bulamadım ama temin televizyonda izledim temin.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Oldu..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

v00d00 yazdı:ya bide türkçe bilmiyosa gidecek diyenler var ya...flood yapıyorum ama dayanamadım...ya abi sen kimi kimin vatanından kovuyosun yaa??bu ülke türklerin olduğu kadar kürtlerindir de...kürtçe yemin etmek pkklı olmak demek değildir...bu kürt halkını karşına almak olur.şimdi buna geçeceklerse geçsinler şeklinde faşist-şoven bi yorum yapma çünkü bu ülkede kan gövdeyi götürdüğünde ve ülke bölündüğünde görürüm ben seni...
ayrıca dtp mhpden daha faşist demek bence (kusura bakma jonnathan) tam bi saçmalık...bu kürt hareketine dtp çizgisine kaydıran şey zaten türk faşizmidir...12 eylül döneminde bu ülkede kürtçe türkülerin yasaklandığını unutmayın.bunları yapan milliyetçi(faşist) hareket partisi olmayabilir ama onun çizgisidir...ve kapalı kapılar ardında türk-kürt demeden tüm aydınları ve gençleri öldürenler de bu çizgidendir...uyuşturucu satıp, kadın pazarlayan zihniyetler de nedense hep ülkücü oluyo ya da mafya babaları...bunları da sayınca evet dtp ile mhp karşılaştırılamaz oluyo gerçekten...ben burda dtpyi, ya da şöyle diyim newroz a gidip amerikan büyükelçisini,barzaniyi,talabaniyi çağıran bi zihniyeti ne olursa olsun desteklemem.ama bunun karşısına mhpyi koyup bana vatanseverlik taslayanlara da karşı çıkarım.mhp vatanseverliğini ülkenin zenginliklerinin satışına karşı çıkarken niye göremiyoruz?? ya da neden natoyu çok sever bu örgüt?? neden incirlik üssü gibi 10 larca üssün kaldırılması istemiyle bi vatanseverlik yapmıyolar?? bunu dtp de yapamaz...bunların ikisi de aynı yolun bokudur...ve ikisini birbirine karşı savunmak!! işte asıl bölücülük budur!!
söylediklerine katılıyorum ancak şöyle bir durum da var. mhp 10 sene önceki çizgisinde değil. en azından parti olarak. taban olarak hala aynı olabilir ancak devlet bahçeli'nin ardından mhpde çok şey değişti. hala ara sıra ucuz milliyetçilik numaralarına sığınılıyor evet, ama tabanı küstürmemek için bunun gerekli olduğunu düşünüyorlar sanırım. yine de dediğim gibi mhp değişti ve tüm bedenini kaplamış sülüklerden kendisini arındırmaya çalışıyor. ne kadar başarılı olabilirler bilinmez elbette.

bunun ötesinde dtp'li milletvekillerine karşı olmayı anlayamıyorum. yıllarca baraj denen safsata nedeniyle meclis dışında kaldılar, buna kendilerince bir çözüm buldular ve kendilerine oy verenleri temsil etme hakkı kazandılar. en azından yılda 1 kere gittiği şehirden seçilenlerden değiller. elbette hapishaneden çıkıp gelen vekili savunmuyorum ancak 20 küsür milletvekili olması gerekendir.

bir de mecliste kürtçe yemin etme vs gibi olaylar ucuz provakasyonlardır. gerçekten yemin ettikten sonra ne olarak söylediği önemli değildir. isteyen arapça isteyen ermenice etsin yeminini ama içinden gelerek etsin. türkçe yemin edenleri de gördük yıllarca...
betterman.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bir de ona darbe isterim buna darbe isterim diyenler var. darbeli matkap gerek böylelerine...
betterman.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

bak ona katılıyorum.10 sene önceki çizgisinde değil.olamaz da zaten.çünkü türkiyedeki düzen öyle bi kırılma noktasına geldi ki...
düzen partileri zamanında küçük ayrımlara sahipti.ama artık o ayrımlar varlıklarını devam ettiremez.merkeze kayma diye buna diyorlar.satıp savması gerekiyor artık bir düzen partisinin ülkeyi.diyorum ya çatlama noktasına geldi.emperyalizm ile tam olarak eklemlenmenin eşiğindeyiz.özalın başlattığı akım sona yaklaşıyor.ve "milliyetçiyim" diyen bi parti satıp savarken hala ansıl milliyetçiyim diyebilir??milleti ona inanır mı?ama bu abdciliğin bittiği anlamına gelmez.bunu savunmak akpye abdci değil demek gibi bişiydir...artık düzen partilerinin uzlaşmaktan başka çaresi yoktur.uzlaşı kültürü merkeze çeker.ve tüm partiler merkez olma yolundadır.artık farklı partiler yok!!

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

kürtçe yemin etmeye kalkarlarsa mhplilerle aralarında ilk baştan gerilim başlayacak
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

v00d00 yazdı:

ya asıl bu ne saçmalıktır???
bugün akp dediğiniz de amerikan eksenli partidir, mhp de, dtp de... pkk da amerikan güdümlü bi örgüttür...
niye hepsini aynı kefeye koyamıycam??
dtp pkknın arka bahçesiyse
mhp de natonun arka bahçesidir...
bence nato pkk dan çok daha tehlikeli bir terör örgütüdür...
unttun sanrsam bizde nato üyesyz

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

yoo unutmadım...
evet biz de aynı terör örgütünün bi parçasıyız.ki bu halkımızın üzerindeki en büyük lekelerden biridir.bundan utanıyorum...

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

v00d00 yazdı:ya bide türkçe bilmiyosa gidecek diyenler var ya...flood yapıyorum ama dayanamadım...ya abi sen kimi kimin vatanından kovuyosun yaa??bu ülke türklerin olduğu kadar kürtlerindir de...kürtçe yemin etmek pkklı olmak demek değildir...bu kürt halkını karşına almak olur.şimdi buna geçeceklerse geçsinler şeklinde faşist-şoven bi yorum yapma çünkü bu ülkede kan gövdeyi götürdüğünde ve ülke bölündüğünde görürüm ben seni...
sen ne dediginin farkındamısın yaa milliyetçileri pezevenk te yaptın uyuşturucu tüccarıda yaptın ne biçim adamsın sen o kişilerin mafya babası olmasını saglıyan yine bu devlettir bu sistemdir unutma. o adamların çogu bu devlet için çalışmıştır (ayak takımından bahsetmiyorum burda) Seni zamanın Terör örgtlerinden kurtaranlarda bu adamlardır. alsana bir milliyetçi ismi verim arastır sen bu adamı belki suçlu olarak görecen ama bence bir kahramandır Korkut EKEN paşa bazılarının Kahraman ilan ettigi kişilerin hepsinden fazla ülkesini seven bir adam bu ve hala dtp ve Pkk lıları milliyetçilikle bir tutmayın çünkü bu adamların temeli Dev soldur unutmayın .
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

şöyle bi yorumlara baktımda samimiyetten ne kadar uzak olduğumuz çok açık ortada.birde gruplaşma var oda çok açık..

Sanki abd,ab akp ile birlikte türkiyeyi kontrol etmeye başladı gibi yorumlar felan. Sadece gelişen toplumdan olayları saklamak eskisi kadar kolay olmadığından tabi akp döneminde bu daha belirgin bir şekilde ortaya çıktı görmeyenlerde gördü bizi yönetenleri..

İnsanları diri diri yakanlar evlere baskın düzenleyip onca genci kesenler.göğe çıkartılıyor adeta..
Birisi çıkıp aykırı bi fikir sunduğunda Pkk lı terörist ilan ediliyor.
Dtp savunacak değilim ama faşist ağzıyla konuşacakda değilim birisi Dtp budur diyorsa önce kendi pisliğini görmeli
şindi bu laflar hoşuna gitmeyen çok akıllı birileri çıkar sen teröristsin der.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

yav özünün dev sol olması neyi kanıtlıyo onu anlamadım...pkk nın açılımı da kürdistan işçi partisiymiş eee?? şimdi bu adamlar solcu mu? doğu perinçekin partisinin adı da işçi partisi...doğu perinçek solcu mu?
ben kimseyi pezevenk ya da katil yapmadım.onlar kendi istekleriyle ve o iğrenç çıkar ilişkileriyle öyle olmuşlar...bu ülkede milliyetçi partinin kuruluşunun natoya girilen tarih ile kesişmesi de çok ilginç değil mi??
ya iyi de teröristlerden korumak konusunda şöyle diyim.abd de afganistan da uyuşturucuya karşı savaşır ama nedeni uyuşturucuyu kendisi satmak istediği içindir.yani pazara hakim olmak için diğer uyuşturucu tüccarlarını yakalar.bugün tüm kapitalist devletler de böyledir.milliyetçi-vatansever mafyaların da yaptıkları bu şekilde bi iğrençlikten öteye gitmez...ulan kurtarıcaklarsa beni incirlik üssünden kurtarsınlar...kurşunlarını gençlere sıkacaklarına katillere sıksınlar...ama sıkamazlar çünkü kurşunlarını zaten onlara katiller sağlıyo...
dev-sola bok atıp duruyosun da dev-solun hangi lafında milliyetçilik-faşizm geçer??hangi lafı bölücülüğü savunur?? hata yapmadıklarını söylemiyorum.hatalıydılar ki yenildiler...ama kürtlerin karşısına çıkarılan türkçülük kürt hareketini bugünkü duruma getirmiştir.bugün dtp den çok mhp suçludur(ve dolaylı yoldan natoya, abd emperyalizmine falan çıkıyoruz)
neyse benim burda taraf olmadığımı anlayıver.iki düzen partisinin hangisi daha şerefsizdir diye tartışmak yersiz...bence milliyetçilik ve faşizmdir suçlu!!

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

Mesaj gönderen uykudakaybolan »

v00d00 yazdı:yav özünün dev sol olması neyi kanıtlıyo onu anlamadım...pkk nın açılımı da kürdistan işçi partisiymiş eee?? şimdi bu adamlar solcu mu? doğu perinçekin partisinin adı da işçi partisi...doğu perinçek solcu mu?
ben kimseyi pezevenk ya da katil yapmadım.onlar kendi istekleriyle ve o iğrenç çıkar ilişkileriyle öyle olmuşlar...bu ülkede milliyetçi partinin kuruluşunun natoya girilen tarih ile kesişmesi de çok ilginç değil mi??
ya iyi de teröristlerden korumak konusunda şöyle diyim.abd de afganistan da uyuşturucuya karşı savaşır ama nedeni uyuşturucuyu kendisi satmak istediği içindir.yani pazara hakim olmak için diğer uyuşturucu tüccarlarını yakalar.bugün tüm kapitalist devletler de böyledir.milliyetçi-vatansever mafyaların da yaptıkları bu şekilde bi iğrençlikten öteye gitmez...ulan kurtarıcaklarsa beni incirlik üssünden kurtarsınlar...kurşunlarını gençlere sıkacaklarına katillere sıksınlar...ama sıkamazlar çünkü kurşunlarını zaten onlara katiller sağlıyo...
dev-sola bok atıp duruyosun da dev-solun hangi lafında milliyetçilik-faşizm geçer??hangi lafı bölücülüğü savunur?? hata yapmadıklarını söylemiyorum.hatalıydılar ki yenildiler...ama kürtlerin karşısına çıkarılan türkçülük kürt hareketini bugünkü duruma getirmiştir.bugün dtp den çok mhp suçludur(ve dolaylı yoldan natoya, abd emperyalizmine falan çıkıyoruz)
neyse benim burda taraf olmadığımı anlayıver.iki düzen partisinin hangisi daha şerefsizdir diye tartışmak yersiz...bence milliyetçilik ve faşizmdir suçlu!!
aynen katılıyorum söylediklerine

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Türk: Kürtçe yemin etmeyeceğiz

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, DTP destekli bağımsızların Meclis’te Kürtçe yemin etmeyeceğini yineledi. Türk, “Parlamentonun hassasiyetlerini biliyoruz. Bunu dikkate alacağız. Gerginliğe değil, diyaloğa geliyoruz” dedi.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/415687.asp
betterman.

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

Bush yönetimi saldırma tehdidini masadan kaldırmadığı İran'ın Ortadoğu'daki etkinliğini dizginleme gerekçesiyle Suudi Arabistan ve petrol üreticisi beş Körfez ülkesine en az 20 milyar dolarlık yeni silah satışı yapacak. Amerikan basını, bunun Bush yönetiminin yaptığı en büyük silah sözleşmesi olacağını, havadan havaya füzeler ile JDAM güdümlü akıllı bombalar gibi en sofistike teçhizatların tesliminin de öngörüldüğünü, ayrıca 10 yıl içinde de İsrail'e 30 milyar, Mısır'a da 13 milyar dolarlık askeri yardım sağlanacağını yazdı.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

bence sölediklerinin yarısı doru yarısı yanlış....kürtçe yemin olayında ben bir türk millyietçisi olarak,kürtçe yemin edilmesine karşı deilim ama tuncel in yada başka dtp li vekillerin içinde bir pkk ve kürdistanb olgusu oldugu için ben kürtçe yemini tam doğru bulmuyorum eğer pkk ve kürdistand olgusu olmayan bi kürt gelip yemin edicekse kürtçe ben hiç bir şey demem ve hakkım oktur ama dtp lilere güvenmöiorum...ikincisi ülkücü erion ve karı satar diosun orjinal ülkücülük ne dir bi ögren bakalım..ulusalçcılardan bahsetme...ikincisi akp yönetimi bence amerikan ayaklığı yapmıo yapmıyacakta...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

http://angora.baskent.edu.tr/ankaraweb/ ... uru_id=771

yaşasın demokrasi! yaşasın düzenlerin düzeni!
En son azothoth tarafından 29 Tem 2007 23:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

link bozuk

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

seçim sonuçlarından sonra bu sonuçları cehalete bağlayan ve halkın yüzde 46lık kesimine cahil diyen "cumhuriyet HALK partisi" yönetimi bir dahaki seçimlerde bu cahil halkından hangi yüzle nasıl oy isteyecek acaba
YalnızLığı aNLa