Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
ediz__
Üye
Üye

Mesaj gönderen ediz__ »

Evet hatırlamak istemediğim günlerden birisi binlerce kişi kim vurduya gitti arkadasımızın dediği gibi gercek bu

"devlet yine aynı devlet aynı vurdumduymazlık... insanların gene dünya umrunda deil en adi malzemeyi kullanıp binalar dikiyolar... " umarım tekrar başımıza gelmez

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

issirganotununissirmiyani yazdı:
v00d00 yazdı:baran dergisini biliyorum.laik eğitim sapık yetiştiriyor diye bi başlık vardı dergide.gençleri şiddete teşvik eden bi üslubu da vardı.ayrıca necip fazıldan üstad diye sözediyordu. anlayan anlamıştır :D
bir necip fazıla dil uzatmamıstın
gerekeni yapıyoruz...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

v00d00 yazdı:
issirganotununissirmiyani yazdı:
v00d00 yazdı:baran dergisini biliyorum.laik eğitim sapık yetiştiriyor diye bi başlık vardı dergide.gençleri şiddete teşvik eden bi üslubu da vardı.ayrıca necip fazıldan üstad diye sözediyordu. anlayan anlamıştır :D
bir necip fazıla dil uzatmamıstın
gerekeni yapıyoruz...
bende gerekeni yapıyorum : -10
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Ah o deprem belli bir sure psikolojimi acayip bozdu. Olenlerin ruhuna allah rahmet eylesin.

Kullanıcı avatarı
rockella
Üye
Üye

Mesaj gönderen rockella »

umarım gerekli önlemler bi an önce alınırda sürekli allah rahmet eylesin demek zorunda kalmayız...

ama bizim o yüce meclisimiz(!)deprem sonrasıda ana haber bültenlerine çıkıp poliyannacılık oynamayı becerebiliyo ne yazıkki...
kara kanatlı melek oldum;kutsandı kötülüklerim=)

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

bence orda v00d00 nun amacı Necip Fazıl'ın şiirsel kişiliğini kötülemek falan değildi..zira Necip Fazıl'ın şairane kişiliği ortadadır..
Lise Edebiyat ders kitaplarının vazgeçilmezlerinden ve tema,uslup,şekil ve daha nice bakımdan bir sanat eseri olan "kaldırımlar"ı yazmıştır,örnekleri de çoğaltılabilir..
lakin;
Necip Fazıl'ı "ideolojik emelleri belli" bir grubun baş tacı da ettiği de gün gibi ortadadır..
bunu beşikteki bebekler bile bilir..
nasıl ki "Nazım Hikmet" de belli ve başka bir ideolojiye sahip kişiler tarafından baş tacı ediliyorsa..
vel-hasıl ordaki muhabbet Necip Fazıl'a dil uzatmak şeklinde algılanmamalı kanımca..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Depremin dun gece oldugunu tamamen unutan ben tam huzur icinde yatacakken bi arkadasım hatırlattı.. gece 3te icim oyle sızladı ki..
Normalde istanbul'da yasamıyorken yazın tatile geldigim gunlerde burda yasadım depremi.. ilk basta cok ciddiyetini anlamadım ama cok sevdigimiz bi aile dostunun sitesindeki 2 evin yıkıldıgını gorunce kendimden gectim. Cok mashur bi site vardır oyle 3 evden olusan 2 evi yıkılmıs.. neyseki yıkılmayan evden cıktı onlar ama tabi hayatındaki hersey 1 gecede mahvolmus sekilde.
2-3 ay evde yatamadım, arabada uyudum.. Hala bi ses duydugumda irkiliyorum.. depremle yasama olayına inanmıyorum ben.. evim cok saglam neyseki ama her gun gittigim is yeri, studyolar, sahil seridi de evim kadar saglam mı acaba? Bi daha boyle bi afet yasamayacagımızı umuyorum ama tabi birazcık inanmayacak..

Umarım bi sonra yasayacagımız depremler-ki hayatın bi gercegi bu- bu kadar agır yaralar bırakmaz bizde..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Dün yine büyük bir deprem oldu ama bu sefer ki bize uzak geçti. Peru'da ki deprem 7,9 şiddetindeydi ve iki dakika sürdü. Allah ordakilere yardımcı olsun.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

jonnathan yazdı:Dün yine büyük bir deprem oldu ama bu sefer ki bize uzak geçti. Peru'da ki deprem 7,9 şiddetindeydi ve iki dakika sürdü. Allah ordakilere yardımcı olsun.
ya dostum anlamadaığım şey bu deprem neden hep gariban ülkelerde oluyor? yani dünyanın başka bir yerinde de olsun diye söylemiyorum ama hiç avrupa da ya da amerika da falan olmaz.nerede gariban orada deprem.acaba diyorum bunlar zamanında savaş yaparken fay hatlarını biliyorlar mıydı?

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Edmond yazdı:
jonnathan yazdı:Dün yine büyük bir deprem oldu ama bu sefer ki bize uzak geçti. Peru'da ki deprem 7,9 şiddetindeydi ve iki dakika sürdü. Allah ordakilere yardımcı olsun.
ya dostum anlamadaığım şey bu deprem neden hep gariban ülkelerde oluyor? yani dünyanın başka bir yerinde de olsun diye söylemiyorum ama hiç avrupa da ya da amerika da falan olmaz.nerede gariban orada deprem.acaba diyorum bunlar zamanında savaş yaparken fay hatlarını biliyorlar mıydı?
Depremlerin sebebi bana göre ABD ve yandaşları.haritada gözükmeyen adalarda nükleer bomba çalışmaları yaparak ve yeraltını iyi inceledikleri için fay kırılacak yerlerde bomba patlatıyorlar.iyi düşün hep fakir ülkeler ve dolar,euro dış borcu olan ülkelerde oluyor.Bunun fiziksel anlamda açıklaması budur.bana şimdi bunları yazdım diye paranoyak ve deli diyen çıkablilir ama işin doğrusu budur. :006
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
rockella
Üye
Üye

Mesaj gönderen rockella »

kindmonster yazdı:
Edmond yazdı:
Depremlerin sebebi bana göre ABD ve yandaşları.haritada gözükmeyen adalarda nükleer bomba çalışmaları yaparak ve yeraltını iyi inceledikleri için fay kırılacak yerlerde bomba patlatıyorlar.iyi düşün hep fakir ülkeler ve dolar,euro dış borcu olan ülkelerde oluyor.Bunun fiziksel anlamda açıklaması budur.bana şimdi bunları yazdım diye paranoyak ve deli diyen çıkablilir ama işin doğrusu budur. :006
aslında bu fikri bende düşünmedim değil...
kara kanatlı melek oldum;kutsandı kötülüklerim=)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Son 30 yılın en büyük depremlerine bakarsak aslında içinde İtalya, Japonya (ki normale bağladı artık), Rusya gibi ülkeleride görebiliyoruz. Bence depremleri bile ABD'ye bağlamak biraz paranoyaklık ama dünya yuvarlak, ne olacağı belli olmaz.

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

kindmonster yazdı:
Edmond yazdı:
:ohmy

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

demakrotive yazdı:bence orda v00d00 nun amacý Necip Fazýl'ýn þiirsel kiþiliðini kötülemek falan deðildi..zira Necip Fazýl'ýn þairane kiþiliði ortadadýr..
Lise Edebiyat ders kitaplarýnýn vazgeçilmezlerinden ve tema,uslup,þekil ve daha nice bakýmdan bir sanat eseri olan "kaldýrýmlar"ý yazmýþtýr,örnekleri de çoðaltýlabilir..
lakin;
Necip Fazýl'ý "ideolojik emelleri belli" bir grubun baþ tacý da ettiði de gün gibi ortadadýr..
bunu beþikteki bebekler bile bilir..
nasýl ki "Nazým Hikmet" de belli ve baþka bir ideolojiye sahip kiþiler tarafýndan baþ tacý ediliyorsa..
vel-hasýl ordaki muhabbet Necip Fazýl'a dil uzatmak þeklinde algýlanmamalý kanýmca..
+1000...
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

arkadaşlar depremin fakir ülkeyle zengin ülkeyle alakası yokki..
fakir ülkeler daha çok etkileniyor orası ayrı..

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

ABDde çok büyük depremler oluyor ama çok büyük bir zarar vermediği için alltan ufak altyazı olarak geçiyor, pek üstünde durulmuyor ama Katrina Kasırgası'nda yaşadıklarını unutmamak lazım.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

sanırım gelişmiş ülkeler zaten depreme karşı önlemlerini aldıkları için pek haberleri çıkmıyor.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

gazetecilerin ve televizyonların deprem haberlerine deli oldum. Diğer 364 gün akılları nerde acaba? aynı haberleri şişirip şişirip karşımıza senede birgün koyuyorlar. Bunu söyledim diye tepki alıcam belki ama doğru. Ben depremi Yalova'da yaşadım ve kendi memleketim gözlerimin önünde yıkıldı. Bunu söylüyorum çünkü insanların ders aldığı falan yok!
deprem kalıntılarının denize atılıp doldurulduğu yerde şuan düğün salonu ve eğlence yerleri var.
Bizim şakşakçı akıllanmaz halkımız 16 ağustos gecesinde orda eller havaya yapıyordu. Ben bunu gördüm ya yeter bana artık bizim halkımıza herşey müstahak bunu demekten utanıyorum ama öyle. Herşey unutuluyor üstelik Yalova gibi depremde çok fazla zarar gören bir yerde böyle oluyor. Ne kadar konuşsam az. Ben enkaz altında kalmadım ama kalanları gördüm yollarda cesetleri gördüm yardım çığlıklarını duydum ceset kokuları hala burnumda hala korkusu içimde küçük yaşta bunları yaşadım hala unutamıyorum. İnsanlar nasıl o hayatların üstünde o kaybolan hayatların üstünde halay çeker nasıl düğün yaparlar orda??

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

shadow_girl, bu konuda haklı. Yalova'dayken o depremi yaşamamış biri olmamama rağmen söylediği olayı öğrenince deniz kenarından geçerken tüylerim diken diken oldu. Buna rağmen insanların bu kadar duyarsız ve rahat olması şaşırtıcı. Belki yarın o dolgu alanda kendi bedenleri olacak ve başkaları üzerlerinde halay çekecek. Uzmanlar bangır bangır bağırıyor ama ciddi bir önlem hala yok. Kişisel olarak baktığımızda bile, kaçımız evimizin bilimsel olarak sağlam olup olmadığını biliyoruz ki?

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

sanırım ucuz hayatlarımız var bazılarının gözünde, kaybı önem taşımayan hayatlarımız..bu gerçekleri bilip de hiç bir önlem almadan kafalarını yastığa rahatça koyabilen insanlar o bazıları..bekliyorlar depremin ardından vah, tüh demek için öylece bekliyorlar....

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

atlas jet e ait ve istanbuldan kıbrısa giden uçak 2 hava korsanı tarafından kaçırılmak
istenmiş fakat yakıt yetersizliği dalgasıyla antalyaya indirilmiş ..kaçıran iki kişi kıbrısta üniversite okuyormuş ve uçağı tahrana indirmek istemişler.yolcular havasızlık dolayısıyle uçaktan çıkarılmış içerde 3 hostes 3 yolcu 2 mürettebat
vardı son duruma göre :(

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

AtlasJet’a ait Lefkoşa-İstanbul seferini yapan uçak, iki hava korsanı tarafından kaçırılmak istendi. Antalya Havaalanı’na indirilen uçakta bulunan yolcular, kendi imkanlarıyla kaçmayı başardı. Uçakta şu anda 2 mürettabat ve 4 yolcu bulunuyor.

Kaynak ve detayli bilgi: http://www.ntv.com.tr/news/417611.asp

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

jonnathan yazdı:shadow_girl, bu konuda haklı. Yalova'dayken o depremi yaşamamış biri olmamama rağmen söylediği olayı öğrenince deniz kenarından geçerken tüylerim diken diken oldu. Buna rağmen insanların bu kadar duyarsız ve rahat olması şaşırtıcı. Belki yarın o dolgu alanda kendi bedenleri olacak ve başkaları üzerlerinde halay çekecek. Uzmanlar bangır bangır bağırıyor ama ciddi bir önlem hala yok. Kişisel olarak baktığımızda bile, kaçımız evimizin bilimsel olarak sağlam olup olmadığını biliyoruz ki?
keşke herkes sizin gibi bilinçli olsa. Size bunları anlattığımda yüzünüzün aldığı ifadeyi çok iyi biliyorum. Depremi yaşamamış olan insanların böyle düşünmesi diğerlerine ibret olmalı.Deprem zamanlarında en ufak bir deprem söylentisinde insanlar sokaklara dökülürdü. Ama şimdi görüyorum ki söylentiye inanan insanlar uzmanları ciddiye almıyor sadece ayy deprem olcak diyolar eyvah eyvah la sınırlı kalıyor herşey. Kimsenin bir önlem aldığı,binasının ne kadar dayanıklı olduğu konusunda bilgi almaya çalıştığı yok. Yine bir felaket olucak yine eyvah eyvah vah vah bıdı bıdı...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

demakrotive yazdı:bence orda v00d00 nun amacı Necip Fazıl'ın şiirsel kişiliğini kötülemek falan değildi..zira Necip Fazıl'ın şairane kişiliği ortadadır..
Lise Edebiyat ders kitaplarının vazgeçilmezlerinden ve tema,uslup,şekil ve daha nice bakımdan bir sanat eseri olan "kaldırımlar"ı yazmıştır,örnekleri de çoğaltılabilir..
lakin;
Necip Fazıl'ı "ideolojik emelleri belli" bir grubun baş tacı da ettiği de gün gibi ortadadır..
bunu beşikteki bebekler bile bilir..
nasıl ki "Nazım Hikmet" de belli ve başka bir ideolojiye sahip kişiler tarafından baş tacı ediliyorsa..
vel-hasıl ordaki muhabbet Necip Fazıl'a dil uzatmak şeklinde algılanmamalı kanımca..
evet şairliği konusunda laf atmadım.sanırım o da oraya dokundurduğumu düşünüp tepki göstermemiştir. necip fazılın hangi safta durduğu, özellikle olaylı yıllar döneminde neler yaptığı iyi araştırılmalı sanırım. doğrudur.her demokratik düşünen arkadaş nazımın da yandaşları var necip fazılın da diyip işin içinden çıkabilir.bu böyle bi yere varmadan ilerler ama nazım ve necip fazılın hayatları iyi araştırılmalı, siyasi görüşleri değil yaptıkları üzerinden konuşulmalı diye düşünüyorum.ve ben necip fazılın "halkçı" bir damara sahip olmadığını düşünüyorum...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

son zamanlarda siyasi olaylar yüzünden gündemde fazla yer almayan ama ülkenin acılı yüzünü ortaya koyan birkaç kaza oldu. bundan yaklaşık 2-3 hafta önce fındık toplamaya giden işçileri taşıyan bir kamyon kaza yapmıştı ve yanlış hatırlamıyorsam 21 kişi ölmüştü. geçen gün yine tarım işçilerini taşıyan bir araç daha kaza yaptı ve 16 kişi öldü. uçak kaçırma olayı yüzünden pek fazla ilgi görmedi zaten hiçbiri önemli insanlar değildi. günlük 7 YTL ye çalışmak için bir kamyonetin arkasına doldurulmuş onlarca insan öldü.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..