Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

şehit kelimesi için tdk ne diyor? Kutsal bir ülkü veya inanç uğrunda ölen kimse. şimdi sen bu durumu sadece islama yamarsan hata edersin.şehit kelimesi arapça olabilir fakat insanlar bu kavramı ilk defa islamiyetle bulmuş değiller.afrika daki inanışlarda da inandığı dini korumak ve yaymak amacıyla insanlar ölüyordu ve buna bir isim vermişlerdir.atıyorum "kubalete" olsun.aynı şekilde çok tanbrılı dinlere inananlar ve daha bir çok din bu kavrama değişik değişik isimler vermiştir.biz de islam dini yüzünden araplardan bir çok kelime aldık ve bu kelimelerden birisi de "şehit"tir. şehit kutsalını korumak adına kendini feda eden anlamına gelir.senin kutsalın dindir , başkasının bir fikirdir bir başkasının da kendi ülkesidir.anlam kargaşasına düşmemen için biraz daha bilgi edinmelisin.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

önceki yorumlarda pkk lıyı gebertirim demişler arkadaşlar yapılır döversinizde dövsenizde elinize sağlık ama ben gördüğüm yerde dövmem yemin ederim elime yazık,köpeğe yapılan muhameleden daha beterini yaparım muhattabım saymam o pis leşleri veya leş olacakları.....herşeyden önce artık şunu düşünmeye başladım pkk bu saldırıları türkiyeyi kuzey ırağa çekmek için yapıo ama neden böle davranıo ben bunu anlamıpyorum..türkiyenin kuzey ıraka girmesini istiyorum ama bi yanımda girmesin diyo..ama tek çare girmek gibi gelio....ama şunuda biliyorum kuzey ırakta kim karşımıza çıkarsa çıksın delip geçiceğimizide biliyorum...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Farklı bir konuya değineceğim.

Bugün görebildiğim ve yaşadığım kadarıyla bazı TT çalışanlarının da yarattığı teröre de son verilmeli. Birkaç arkadaş gelip bu yazdıgım hakkında olumsuz ahkam kesebilir. Gördüğümü, yaşadığımı, grevin başında duranların gözümün içine baka baka söylediğini ben bilirim.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

TT olayına katılıyorum. Sağlık hizmetlerinin bile aksadığı oluyor. Özellikle sabotaj olayları hiç hoş değil.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

gazete gördüm en dşük maaş-900-1100 ytl arası insanların biraz şükretmesi gerekli...bence
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

pardus yazdı:gazete gördüm en dşük maaş-900-1100 ytl arası insanların biraz şükretmesi gerekli...bence
Yoksulluk sınırıda 2,250 civarları şükretsinler tabi

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

"Gül'ün süresi 5 yıl"

TBMM Başkanı Köksal Toptan "halkoylamasından sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün istifa etmesi ve cumhurbaşkanının yeniden halk tarafından seçilmesi gerektiği iddiası doğru değildir. Sayın Gül'ün görev süresi 5 yıldır, 5 yıl sonra isterse yeniden aday olabilir. Bence 22 Temmuz 2011'de de seçim var." dedi.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Hani yeni kabul edilen anayasa Gül'ü kapsamayacaktı?
Hani Gül'ün görev süresi 7 yıl olacaktı?
Hani karışıklık ve kargaşa olmasın diye paketteki madde "11. cumhurbaşkanı" yerine "12. cumhurbaşkanı" olarak değiştirilmişti?

Halkı salak yerine koymanın son örneğidir bu...
Ayrıca "22 Temmuz" da iyi bir taktik olma yolunda ilerliyor..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

23 Ekim 2007 günü saat 22:00 sıralarında, Türkiye-Irak sınırı üzerinde konuşlu Yeşilova Hudut Karakolu tarafından, kalabalık bir terörist grup saldırı hazırlığı halinde iken tespit edilmiş ve terörist grup tank, topçu ve diğer ağır silahlarla anında ve yoğun şekilde ateş altına alınmıştır.

Bu durum karşısında Irak topraklarına kaçmaya başlayan terörist grup, ateşlerle takip edilmiştir.

Olaydan sonra bölgedeki kaynaklardan ve diğer vasıtalardan elde edilen istihbarat bilgilerinden, 30’dan fazla teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir. Arazi arama ve tarama faaliyetleri devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatanın bütünlüğü ve milletin huzuru için üzerine düşen görevi kahramanca, canı ve kanı pahasına yapmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

sınırötesi hareket ne durumda pek bir açıklama yok ama dünkü MGK da ekonomik ambargo kararı çıkmış. bakalım ambargonun boyutları nasıl ve ne kadar etkili olacak..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

KUZEY Irak'taki yerel Kürt hükümetinin Amerika temsilcisi olan “Türkiye'ye kedi bile vermeyiz’ diyen Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin oğlu Kubat Talabani, Türkiye’yi tehdit etti. Kürt internet sitelerinde yer alan habere göre, ABD’nin Türkiye’yi sınır ötesi operasyondan caydırmak için PKK kamplarını havadan vuracağını yazan ABD gazetesi Chicago Tribune'e konuşan Kubat Talabani, “ABD, PKK kamplarını bombalarsa PKK, Türkiye’nin kentlerini baştan başa yakar'' diye konuştu.
Kubat Talabani'nin, Amerika’da yayımlanan Chicago Tribun'e gazetesinde verdiği demeçte, “Eğer Türkiye PKK’ya karşı sınır ötesi operasyon yaparsa büyük zararı kendisi görür. Eğer Amerika Türkiye ile birlikte PKK’ya karşı savaşır ve örgütün kamplarını bombalarsa bir gün sonra PKK Türkiye’nin kentlerini baştan başa ateşe verir'' tehditinde bulunduğu öne sürüldü.
Kubat Talabani’nin konuştuğu Chicago Tribune gazetesi, Amerikan yönetiminin Türkiye’yi sınır ötesi operasyon yapmaktan caydırmak için terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki hedeflerine hava taarruzu planladığını ileri sürmüştü.

Milliyet

Bunlar baba oğul çok komik insanlar.Ha bide kankaları var barzani onunda bunlardan aşşağı kalır yanı yok.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

geçen gün gazatede barzani nin oğlunun "tatilya" yı satın alan kişi olduğunu okudum.. böyle birşey nasıl mümkün oluyor anlamış değilim. barzani ve ailesinin güneydoğuda şirketi ve yatırımı varmış. adamlar bizim sırtımızdan para kazanıyor. nasıl oluyor bu iş?

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

bu eylemlerin de suyunun çıkmasından korkmaya başladım.. seçim öncesi eylemler gibi insanlarda "ah yazık hükümetin üstüne çok gidiyorlar yine" tepkisi yaratmaz umarım.

bu arada bu gece saatler 1 saat geri alınacak. 28 ekim pazar gününe bir saat geri başlamış olacağız duyrulur.
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

kozmik_peri yazdı:bu eylemlerin de suyunun çıkmasından korkmaya başladım.. seçim öncesi eylemler gibi insanlarda "ah yazık hükümetin üstüne çok gidiyorlar yine" tepkisi yaratmaz umarım.

bu arada bu gece saatler 1 saat geri alınacak. 28 ekim pazar gününe bir saat geri başlamış olacağız duyrulur.
ben de suyunun cıkmasından korkuyorum ama hukumetin ustune cok gidiyorlardan cok ırkcılıga ve abartılı bi milliyetcilige donusmesinden korkuyorum
ayrıca enteresanı bu mitinglerde kimse bunca zamandır operasyonu engelleyen ve onceki yıllarda oldugu gibi onlem almaya izin vermeyen hukumeti elestirmiyor, en azından istanbuldakilerde oyle

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

önce bi baslarindaki got yalayanlara bi care bulmali, yoksa bu vatan sorunu cözülmez.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR BÜYÜKANIT’IN
CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

( 29 Ekim 2007 )

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

Yüce Türk ulusunun kahramanlığına ve Atatürk’ün vurguladığı yüksek Türk kültürüne dayanan Cumhuriyetin kuruluşunun 84’üncü yıl dönümünü kutlamanın engin coşkusunu yaşıyoruz.

Ulus devlet, üniter devlet ve laik devlet yapısı üzerinde yükselen anayasal düzeniyle “kendisine bağlı olanları en ileri zirvelere taşıyan” Cumhuriyet, “ulusal egemenlik ülküsünü en iyi ve en güvenilir biçimde uygulayan devlet şeklidir”. Kurulduğu günden beri Türk ulusunun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasının itici gücü olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı hem de çatısı altında toplananları her türlü tehditten koruyarak ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesidir.

Ancak, cumhuriyet bayrağı altında toplanan Türk ulusunun bütünlüğüne zarar verme çabaları ne yazık ki dün olduğu gibi bugün de sürmektedir. Bu çabalar, çağdaş uygarlık hedefine ulaşma hedefimizi engellemekten, bilim ve aklın yol göstericiliğinden uzaklaşarak ulusumuzu karanlık devirlere çekmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir.

Bugün, amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına yönelik saldırılar, yoğunluk kazanmıştır. Bir taraftan bu saldırılarla, diğer taraftan etnik milliyetçiliğe ve irticaya dayalı tehditlere zemin hazırlamaya çalışan çabalarla, devlet yapımıza zarar vermek hedeflenmiştir.

Değişik anlamlar yüklenmek istenen etnik milliyetçiliğe dayalı bölücülüğün yarattığı terörün çirkin yüzü son dönemdeki hain saldırılarla bir kez daha ortaya çıkmış ve tüm ulusumuzu yasa boğmuştur. Bu konuda, hayranlık duyduğumuz ve emrinde bulunduğumuz yüce ulusumuza bir konuyu ifade etmek istiyorum. Son günlerde meydana gelen ve hepimizi çok üzen terörist saldırılardan büyük üzüntü duyuyor, kahraman şehitlerimizin acısını en derinden hissediyoruz. Ancak, bu acılar, bizim mücadele azmimizi artırmaktadır. Unutulmasın ki, bu Cumhuriyeti kuranlar bizden çok daha büyük acılar çekmiştir. Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden teröristler etkisiz hâle getirilinceye kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu mücadeleyi sürdüreceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Türk Silahlı Kuvvetleri taraf olduğu insani ve ulusal değerler üzerinde yükselen Atatürk Milliyetçiliği vasıtası ile etnik milliyetçiliğe dayanan bölücülük karşısında Cumhuriyetin “ulus devlet” yapısının teminatı olmaya devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş kazanımlarına kasteden irtica tehdidi karşısında da en büyük dayanağımız laikliktir. Cumhuriyetimizin dayandığı akılcı ve bilimsel tutumun ayrılmaz bir parçası olan laiklikten vazgeçilebileceğini düşünmek, çağdaş uygarlık hedefinden uzaklaşarak karanlıklar içine gömülmeyi arzu etmekle eşdeğerdir. Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ve vazgeçilmez değeri olan “laiklik” ilkesinin en güçlü savunucusu yine yüce ulusumuzun kendisidir ve biz onun hizmetkârıyız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kasteden bütün bu tehditler, kararlı duruşundan asla taviz vermeyecek olan Türk ulusu karşısında başarısızlığa uğramaya mahkumdur. Çünkü, ulusunun güveninden aldığı destek ve Atatürkçü Düşünce Sisteminin yol göstericiliğiyle daima ileri gitmeyi hedefleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, büyük bir kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne ve temel değerlerine hizmet etmeye devam edecektir.

Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın bilinciyle; en değerli varlığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önderimizin, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin ve komutanlarımızın aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, kendilerine Tanrı’dan rahmet diler, kahraman gazilerimize ve emekli personelimize şükran ve minnetlerimi sunarım. Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensuplarının ve onların kıymetli ailelerinin Cumhuriyet Bayramını kutlar, esenlikler dilerim.

Bu anlamlı günde Ulu Önderimiz Atatürk’ün ifadesini bir kez daha hatırlatmak istiyorum:

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.”

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

*Ne mutlu bana Türk yaratıldım! Gönlümün gururudur bu, ne esir oldum ne satıldım...*

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

Tek milet,Tek Bayrak,Tek Cumhuriyet bu anlamlı günde birlik beraberlik içinde olmamız lazımm zaten ilk ve son söz 29 Ekim 1923'de sölendi.Herkesin Cumhuriyet bayramı kutlu olun nice senelere 250.yılları kutlamak nasip olsunnn :)

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.” Rahat uyu ATAM ya izinde yürürüz yada yolunda ölürüz....
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

MuHoS yazdı:Tek milet,Tek Bayrak,Tek Cumhuriyet bu anlamlı günde birlik beraberlik içinde olmamız lazımm zaten ilk ve son söz 29 Ekim 1923'de sölendi.Herkesin Cumhuriyet bayramı kutlu olun nice senelere 250.yılları kutlamak nasip olsunnn :)

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.” Rahat uyu ATAM ya izinde yürürüz yada yolunda ölürüz....
+bilmemkaç

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

herkesin cumhuriyet bayrami kutlu olsun

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

arkadaslar köprüde yapılan havai fişek gösterisi bizim terastan naklen seyredilebiliyordu çok şanslı hissettim kendimi. çok güzeldi harikaydı (: acaip uzun sürdü bi de :D

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

hi_fi_girl yazdı:arkadaslar köprüde yapılan havai fişek gösterisi bizim terastan naklen seyredilebiliyordu çok şanslı hissettim kendimi. çok güzeldi harikaydı (: acaip uzun sürdü bi de :D
bzim terastan da gorulurdu ya tüh unuttum izlemeyi:(
the dreams in which im dying are the best ive ever had

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

her ne kadar bu törenlerin çoşkulu geçeceği düşünülse de benim içim çok buruk ve şu dönemde cumhuriyet adına yapılan ve Atatürk adına söylenen herşey fazlaca boş ve anlamsız geliyor. atı alan üsküdar ı geçti, biz hala cumhuriyet baloları düzenleyip havai fişek atalım, baloya hangi üst düzey komutan gelmiş içki servisi var mı diye tartışalım. şu an 8 askerimiz kimbilir ne halde ve insan canı üzerine pazarlık yapılıyor.. çok yazık.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

houseofholy yazdı:her ne kadar bu törenlerin çoşkulu geçeceği düşünülse de benim içim çok buruk ve şu dönemde cumhuriyet adına yapılan ve Atatürk adına söylenen herşey fazlaca boş ve anlamsız geliyor. atı alan üsküdar ı geçti, biz hala cumhuriyet baloları düzenleyip havai fişek atalım, baloya hangi üst düzey komutan gelmiş içki servisi var mı diye tartışalım. şu an 8 askerimiz kimbilir ne halde ve insan canı üzerine pazarlık yapılıyor.. çok yazık.
biz bu cumhuriyeti ve cumhuriyet coşkusunu yaşayamayalım diye, ülke içinden ve dışından baskılarla terör örgütleri maşa kullanılarak bu güvensiz ortam yaratılmıyor mu? ben coşkulanıyorum EVET! Cumhuriyetin 84. yılı çünkü hiç te yazık değil di mi? Cumhuriyetim 84. yılına ermiş. Gidip bir Kenan Doğulu konserinde oramı buramı sallamıyorum! deliler gibi kendimden geçmiyorum. Ben Kurtuluş savaşında bu vatan için gözünü kırpmadan şehid olmuş atalarıma da hala ağlayabiliyorum ve bugün Cumhuriyetin bir yıl dönümü kutlanırken de coşkusunu yaşayabiliyorum. bence hiç te yazık değil...

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ayrıca Gündem başlığı altında yaşadığım kısa süreli bir olayı bu şekilde sizinle paylaşmam birden bire "cık cık cık nereye gidiyor bu gençlik neler yaşanıyor bu insanlar neyin peşine vah vah vah" havasına nasıl da sokuluverdi? ben bu uslubu hatırlıyorum bir yerden...