Ata'mıza büyük saygısızlık!!!

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ata'mıza büyük saygısızlık!!!

Mesaj gönderen ysseulb »

http://www.youtube.com/watch?v=mEwN7darG5k

arkadaşlar bu video kemal gay türk adıyla şu an yayında. Lütfen bu rezalete bir dur diyelim ve videonun yayından kalmkamı için (Flag as Inappropriate) Linkine Basıp ve oradan (Hate Speech) seçin!
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

http://www.rocktr.com/modules.php?name= ... pic&t=6649

Bu konuyu işledik.. Söz konusu video kaldırıldı verdiğim linkte gelişmler mevcut..

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=71633

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ama aynı video farklı linklerde mevcut sanırım..

YouTUBE'DA İKİNCİ REZİLLİK

Video paylaşım sitesi YouTube, bir Yunanlı'nın oyuncağı oldu. Stavreatos nickli Yunanlı, Atatürk ve Türk halkına hakaret için yine sahnede.

YENİDEN GÖREV BAŞINA

YouTube anlaşılan işin ciddiyetini kavramadı. İlk videoyu yayından kaldırdıktan saatler sonra bu videonun yayınlanmasına izin vermeleri bunun göstergesi. Lütfen sessiz kalmayın. İlk raundu siz değerli okurlarımız kazandı. Şimdi sıra ikincisinde.

AYNI METNİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ

Aşağıdaki İngilizce metni YouTube göndererek tepkinizi dile getirebilirsiniz. Metni bu linke tıklayarak iletebilirsiniz; http://www.youtube.com/contact

YouTube administrators,
The videos you have been still broadcasting contain contemptuous and insulting claims about Mustafa Kemal Ataturk the founder of the Turkish Republic. Also, Turkish nation has been seriously insulted in this still broadcasting video. Because of these reasons, We do condemn you and ask you to stop broadcasting these videos as soon as possible.

(VİDEO: You are broadcasting a video with the title ‘kemal gay turk’ in your web site.)

Metnin Türkçesi;

(Yayınlamakta olduğunuz bu videolar Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'e ağır hakaret ve küfürler içermektedir. Ayrıca Türk Milleti ciddi bir şekilde aşağılamaktadır. Bu nedenler sizi kınıyor ve videoların bir an evvel yayından kaldırılmasını istiyoruz.)
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

evet çüknü az önce izledim ben bunu...hala yayında.

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bu videolar bitmez bu linki kapatılır baska biri açar uzar gider ..

Yetkili bir kurumdan sert bir tepki lazım..

Bahse girerim bu link kapatıldıktan sonra yine hortlucak ..

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

komplikemanyak yazdı:Bu videolar bitmez bu linki kapatýlýr baska biri açar uzar gider ..

Yetkili bir kurumdan sert bir tepki lazým..

Bahse girerim bu link kapatýldýktan sonra yine hortlucak ..
evet katiliyorum. herif inadina baska yerde yien acar... :(
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

stan yazdı:
komplikemanyak yazdı:Bu videolar bitmez bu linki kapatılır baska biri açar uzar gider ..

Yetkili bir kurumdan sert bir tepki lazım..

Bahse girerim bu link kapatıldıktan sonra yine hortlucak ..
evet katiliyorum. herif inadina baska yerde yien acar... :(
Sanal alem .. Bir ton video yayını yapan yer var . Milletin agzı torba degildirki büzesin ! Şikayetten çok ingilizce yada farklı dillerde karsı video atagına gecmemiz icap eder.. Atatürk'ü Türkiyeyi tanıtan videolar..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

o vidyo neden orda hala anlamıyorum bizim türkler arada sırada girip cinnet geçirdikten sonra küfür yazsınlar diye mi?rezalet ama şuanda ilk mesaja bittim resmen mümkün olsaydı bi yunanlıya yunanca olarak söylemek isterdim açıkçası..bide bize lisede hatta ünide bile ne diyolardı "ATATÜRK'e bütün dünya hayran avrupalılar bile onun zekasından liderliğinden bahsediyo ve övüyolar" diyolardı demek ki bu da yalan neyse ağzımı bozmak istemiyorum ama yaptıkları resmen tarihi hiçe saymak bence
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

komplikemanyak yazdı:AYrıca burda arkadas bayrak gibi dalganlandırmadı o görüntüyü dikkatini çekerim..
google linki eklemeyi bilmiyor sanırım ondanddır

ysseulb duyarlılgın için saol
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

issirganotununissirmiyani seni bir daha uyarmayacagim.

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

olmaz hainliktir bu saygısızlığın daniskası asmalı bunları vatan haini bu şarapsızlar ermeni tohumları
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

biraz önce gördüm video gönderen kişi tarafından kaldırılmış ve o videoya cevap olarak bir sürü video gönderilmiş.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

YOK_snm
Üye
Üye

Mesaj gönderen YOK_snm »

vidyoyu izleyemiyorum ben.ama beklenebilecek bişey onlardan. bu kadar mı kinci olabilirler ya?
did I punish you for dreaming?

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

sanırım 129000 e yakın mesaj göndermisiz .

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

walla yazdım döşedim youtube' a , feedback te geldi ama , demekki olayın bizim için ne anlama geldiğini anlıyamıyorlar , yazık! şikayet etmeye ve tepkimizi göstermeye dewam edelim derim ben .....
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

siteye giriş engellendi mahkeme kararı ile bence yerinde bir yaptırım ama kapatmak yerine o tür videoların eklenmesini engellemek daha iyi olacaktı

1 Sulh ve Ceza Mahkemesinin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tafihli kararı ile

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

siteye girmek istiyenler dns sini 127.0.0.1 yaparsa girebilirler ben girdim :)

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

YouTube'a erişim yasağı

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaret edilen video görüntülerin yer aldığı İnternet sitesi YouTube'a erişim yasağı koydu. YouTube görüntülerin kaldırıldığını, yasağın üzücü olduğunu açıkladı.

Atatürk'e hakaret edilen video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat vererek, konuyla ilgili görüntüleri istedi.

Savcının talebi kabul edildi
Gönderilen delil niteliğindeki bir CD'yi inceleyen Savcı Altınok, nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti. İstanbul Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi de Güvenlik Şube Müdürlüğünce gönderilen delil niteliğindeki bir CD'ye el koyma kararının onanması ve YouTube'ye erişimin engellenmesi talebini kabul etti.

Mahkemenin kararında, Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği belirtildi.

Karar üzerine Türk Telekom, YouTube'a Türkiye'den erişimi durdurdu.

YouTube: Video kaldırıldı
YouTube ise Atatürk'e hakaret edilen video görüntülerinin siteden kaldırıldığını ve bir daha yayınlanmaması için gerekli çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Söz konusu videonun siteden kaldırılmasına rağmen, yasal mercilerin erişimi engelleme kararı almasının üzücü olduğunun ifade edildiği açıklamaya şöyle devam edildi:

"Türkiye'deki yasal mercilerin, söz konusu videonun her türlü kopyasını YouTube'den kaldırmak için gösterdiğimiz çabanın farkında olduğuna inanıyoruz ve videonun bir daha yayınlanmaması için gerekli çalışmalarımızı devam ettiriyoruz." 06.03.2007

e-kolay dan alıntı

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

youtube ye girilmiyo hehehehehee insanın bişiler için çabalayıp onun meyvesini yemesi ne güzel :-) nasılda sesimizi duyurduk ama çok gururluyum şu an..... Atam! rahat uyu...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

eminim devamı gelecektir bu videoların.
benim biraz geç haberim oldu bu olaydan.
sesimizi duyurduysak(en azından şimdilik) ne mutlu bize :D
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

hi_fi_girl yazdı:youtube ye girilmiyo hehehehehee insanýn biþiler için çabalayýp onun meyvesini yemesi ne güzel :-) nasýlda sesimizi duyurduk ama çok gururluyum þu an..... Atam! rahat uyu...
Ewt bende....Ve kimse yapýlan bu iðrenç durum karþýsýnda sesisiz kalmadý...Ýnsanlar tepkisini bi þekilde gösterdi...Bilenler bilmeyenlere mail yoluyla,karþýlýklý konuþararak bu olaydan haberdar etti...
Medyanýn sessiz kalmamasý da çok iyiydi...Zaten sessiz kalýnmasý mümkün olmayacak bir þeydi.... Devamý olabilecek bu tür videolara karþý tepkimizi daha da artýrarak bunun önemini ilgili kiþilere de anlatabilirsek(tabi anlayacak kapasiteleri varsa)devamýnýn olamayacaðýný düþünüyorumm....Bu kiþilere bi þekilde dur demek lazmm...Þu anda aldýðýmýz sonuç da mutluluk verici... :006

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

ya ama bize yasaklıyorlar youtube 'ı... bu mudur yani çözümü hatayı yapan onlar ama bizim erişim hakkımız engelleniyor. Başka şekilde çözmelilerdi, hem biz şu an giremiyoruz da noluyor başka birileri kaldırılan videoların yerine yenisini koyuyor ve bütün dünya izliyor sonuçta. Çözümü bu olmamalıydı ...

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

bu kadar aptalca bi kararı alabildiler ya
videoyu hazılayanların ekmeğine yağ sürmekten başka bişey değil bu sanki bize göstermek için yaptılar o videoyu dünya görecek biz göremicez bu ve benzerlerini kimse de tepki vermicek
offff offf türkiyem offffffff

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

trabrock yazdı:bu kadar aptalca bi kararý alabildiler ya
videoyu hazýlayanlarýn ekmeðine yað sürmekten baþka biþey deðil bu sanki bize göstermek için yaptýlar o videoyu dünya görecek biz göremicez bu ve benzerlerini kimse de tepki vermicek
offff offf türkiyem offffffff
+11111111
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!