Coca Cola

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

inanılmayacak şehir efsanelerinden birine benzemiyo işte bu... şirket menfaatleri için diri diri yakarlar adamı bunlar...
bu sabah y....k var istanbulda...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

hee bu arada..cola turkalara felan noldu? almanyada hala satiliyo burdaki angutlari icin ama duyduguma göre türkiyede zor bulunuyomus cola turca..

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

ülkerin türkiye pazarında kola turkaya ihtiyacı yok ki.. adamlar her şeyi üretiyo.. yeşil sermayenin serbest piyasadaki son mohikanı... bu hacı kılıklılar da yedi bitirdi ömrümüzü en az coca cola kadar....
bu sabah y....k var istanbulda...

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

zehir yaa resmen zehir ..
bağımlılık yapıyor ayrıca, kuzenim tek başına 2,5 litre içiyor, yazık bu kızın midesine. delincek bi gün görücem sonra coca cola neymiş ne değilmiş.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

lan kolaturkada valla arkadaş zınk diye girdi bi ara pikniklerde felan herkes kolaturka alır oldu dugun salonlarına satıldı buyuk marketlere.guzel vole vurmustu o zaman ama bitti demekki 2,5 litrede fazla yav

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

burda 1 litreligi de var...

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

cola turka hala var fakat eski hızını kaybetti dediğiniz gibi.. O da talepleri karsılayamayısından kaynaklanıyor..

ilk cıkıstaki hızını hala korumus olsaydı eger su anda coca cola yerine millet cola turka içiyor olurdu..
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

KoRn_eR yazdı:
pardus yazdı:abi siyasi yönden veya hangi yönden içmiyosanız içmeyin ama size içmeyeceğiniz bi iki neden söyliyim 1.kolayla lavabonuzn tıkanıklığını çözebilir fayanslarınızı ve tuvaletinizi temzleyeblrsiniz 2.dişlerimiz mezarda en son çürüyen azamızdır ki dişi kolaya atıp 1 hafta bekletirseniz eridiğini görürsünüz mezarda yılar sonra çürümesine ramen
Discovery channel'da mythbusters'ta bütün kola mitlerini denediler hepsi yalan çıktı.Efsane bunlar hep.
hmm bilmyiodum benim bildilerim bunlardı ama discoverydeki o prgramı biliyorum onlar çürüttüyse bunu tmm ozmn :-D
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Cola Turka'nın da patent'i Türk değil zaten. Yanlış bilmiosam İsveç'li bi gıda ve kimya şirketinden alınmış. Tadı biraz gazı kaçınca Baticon Gargara'nın şekerlisi gibi oluodu (böööh korkunç) . Coca cola'ya karşı pek şansı yok bence..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

abi herşeyin gazı kaçınca kotu oluyor :D

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

'Cola Turka' Yerli mi? Yabancı mı?...
Ülker grubu´nun açıklaması: "Cola Turka´nın hammaddesi Amerika´dan gelmeyip, tamamen Ülker´in Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilmiş ve ortaya çıkmıştır. Biz isteseydik Cola Turka´yı aynı Coca Cola tatında üretebilirdik ancak bu Cola Turka olmazdı, Coca Cola olurdu. Cola Turka için ithal edilen yalnızca aromalardır"

Yazının Devamı İçin Tıklayın.
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

hiç bi zaman bağımlılığım yoktu zaten ben içemiyorum gastritim.. ama arada cok nadir mazoşistliğim tutup da mideme asit banyosu yaptırmıyo da değilim..
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

kola olayı bence aroma ve tat olarak coca colada ne olursa olsun.. pepsi çok şekerli cola turka da eksiklik söz konusu.. ki ülserli bi insan olarak hiçbirini içmemekteyim çok fazla zaten :) piyasasını sarsabilecek yeni bir marka çıkabileceğine de inanmıyorum ne yazık ki..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

Evet cola içilmek istendiğinde coca coa dan başkası olmuyor ben mesela cola turca yı deneyip yok artık bu ne falan demiştim. İnsan alışamıyor. Ben de mide sorunları olanlardanım bugün içtim yine iki bardak şu an bir yanma söz konusu. Zaten çok da sevmem ama işte arada bi içiyorum dişlerimi de gıcırdatıo sinir oluorm.
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
pokisilik
Üye
Üye

Mesaj gönderen pokisilik »

Darkfuneral yazdı:'Cola Turka' Yerli mi? Yabancı mı?...
Ülker grubu´nun açıklaması: "Cola Turka´nın hammaddesi Amerika´dan gelmeyip, tamamen Ülker´in Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilmiş ve ortaya çıkmıştır. Biz isteseydik Cola Turka´yı aynı Coca Cola tatında üretebilirdik ancak bu Cola Turka olmazdı, Coca Cola olurdu. Cola Turka için ithal edilen yalnızca aromalardır"

Yazının Devamı İçin Tıklayın.

duyduğuma göre ülker colaturka nın %50 sını amerikaya satmıs tam emın değilim ama bu konuda bilgisi olan yazarsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

abi rakı için ya en guzeli

Kullanıcı avatarı
xalo
Üye
Üye

Mesaj gönderen xalo »

Colanin kısa bir tarihine bakalım..

Kola 1886’da günümüzde tartışılan zararlarının ötesinde, Georgia(Atlanta) doğumlu Yahudi asıllı Eczacı John Pemberton tarafından müşterilerinin günlük sağlık sorunlarını gidermek için yaptığı bir şurup olarak ortaya çıktı. Pemberton, 8 Mayıs 1886 günü, evinin arka bahçesinde, üç ayaklı mangalın üzerine yerleştirdiği pirinç bir çaydanlığa koyduğu çeşitli malzemeleri karıştırdığında elde ettiği karışımı kendisi de beğenince bunu pazarlamayı düşündü. Limon, tarçın, koka yaprakları ve bir Brezilya bitkisi olan kola tohumlarının karışımı ile elde edilen içecek ilk olarak Jacob's Pharmacy adlı eczanede 5 cent karşılığında satışa çıkarıldı. Zamanla başka eczaneler de, raflarında bu yeni içeceği bulundurmaya başladılar. 1886'nın yaz aylarında fena halde başı ağrıyan bir müşteri, bir eczaneden içeri girerek eczacı kalfasından bir şişe Coca-Cola karışımı istedi. Kalfa karışımı hazırladı ama üşendiğinden, dükkânın öteki tarafındaki içme suyundan kullanmak yerine hemen elinin altındaki sodadan faydalandı. Başı ağrıyan müşteri bu yeni karışımı içti ve çok beğendiğini söyledi. Kalfanın aklı sayesinde modern anlamda gazlı, köpüren Coca-Cola doğmuş oldu. 1905 yılına kadar kullanılan şurubun bileşiminde uyuşturucu etkileri nedeniyle sodanın yanında kokainde yer almaktaydı. Daha sonra kola serinletici ve hoş tadı nedeniyle yaygınlaşarak “Pembertons Wine Cola” markasıyla günlük hayatta satılan bir içecek halini aldı. Amerikan halkı tarafından çok sevilen bu içecek 1892 yılında şirketleşerek “The Coca-Cola Company” adını aldı. Kola satışını daha da artırmak amacıyla 29 Mayıs 1886’da “The Atlanta Journal” gazetesinde “nefis ve serinletici” sloganıyla ilk reklamı yayınlandı. Coca-Cola içeceği bir süre sonra kurulan Pepsi-Cola’yla ciddi rekabete girişti. Pemberton'un muhasebecisi Frank Robinson dikkat çekici olması nedeniyle ürünün logosunu kırmızı olarak tasarladı. Coca-Cola’nın mucidi John Pemberton’un ölmesi üzerine şirketin bütün hakları 2bin 300 Dolar karşılığında kendisi gibi Yahudi asıllı yöneticisi Asa Candler’e geçti. Bundan sonra Coca Cola şirketi yaptığı etkili reklâmlar sayesinde özellikle Amerikan gençlerinin ve çocuklarının simgesi haline geldi. Vurgusunu yaptığı “özgürlüğün ve hayatın tadı” sloganı tüm gençlerin de ortak sloganı oldu. Bunun yanında orijinal bir şekilde tasarlanmış şişesi ve kırmızı renkli marka logosu sayesinde nedeniyle tüm dünyada tanınmaya başlanan Coca-Cola dağıtım ağını genişletti. Günümüzde kola denilince Coca-Cola markasının aklına gelmesinin sebebi “Taklitler asıllarını yaşatır” sözünde olduğu gibi yerel bazda faaliyet gösteren küçük firmalarının hem kalitesiz olması hem de kola içeceğinin bilinirliğine yaptığı katkıdır. Hatta bu marka Amerika’da öyle benimsenmiştir ki; Ay’a ilk ayak basan astronot Neil Armstrong uzaydan döndüğünde Times Meydanında “Coca-Cola’nın evine, Dünya’ya hoş geldiniz” pankartıyla karşılanmıştır. Bunun yanında 1950 yılında Coca-Cola Time Dergisine “Dünya ve Dostu” manşetiyle kapak olmuştur. Dünyada birçok insan tarafından kullanılan bir içecek olmasından ziyade tüm ülkeler için şirin ve dost kültür öğesi olarak algılanmasında kalitesinin yanı sıra sponsorluğunu yaptığı kültürel, sportif ve sosyal faaliyetleri çok önemli rol oynamaktadır.

Bunun yanında Yahudi- Amerikan ürünü olan kolalara rakip olarak sunulan yerel tarzda kola markaları da yok değil. Kendi ülkelerinin Müslüman halkına hitap eden bu markalar İngiltere’de Qible-cola, İranda Zamzam-cola, Fransa’da Mecca-cola ve Türkiye’de satış yapan Cola Turka oluşturduğu ürünlerle ülkelerinde önemli satış grafiği oluşturuyor.

Günümüzde tüm dünyada zulümleri ve savaşları başlatan iki ülkenin ortak malı olmasına karşın, zulmüne uğramış milletlerde bile en çok satılan içecek olması ve son günlerde yapılan karşı propagandalara rağmen satışlarını daha da arttırmasının sebepleri burada yatmaktadır

Not:Coca Colanın Gelirinin %50 Irak savası icin Amerikaya ödeniyor .. Her Kutu Cola Birer kursun olarak Iraktaki mazlum halkların canını alıyor...İçtiginiz Bir Kutu cola Irakta bir kisinin canına mal oluyor..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

xalo yazdı:Not:Coca Colanın Gelirinin %50 Irak savası icin Amerikaya ödeniyor .. Her Kutu Cola Birer kursun olarak Iraktaki mazlum halkların canını alıyor...İçtiginiz Bir Kutu cola Irakta bir kisinin canına mal oluyor..
İsrail'e mi Amerika'ya mı karar verin. Şu her kutu kola bir kurşun olayıda bana fazla dramatize geliyor. Tamam, orduya yardımda bulunuyor olabilir (%50 çok abartı bir oran bana kalırsa o ayrı) ama koskoca Amerikan ya da İsrail ordusu da Coca Cola'dan gelen parayla ayakta durmuyor ya?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

hatırladığım kadarıyla bundan bi kaç yıl önce coca cola nin sahibi, cnn de yaptıgı bir açıklamada o aya ait tüm geliri ve sonraki ayların kar paylarını israil donanmasına devrettigini açıklamıştı. ee zaten bunlar çok da şaşırılacak şeyler sayılmaz. üstelik sadece coca cola deildir ki bu paranın kaynağı kullanılan her mikrosoft işletim sistemi ya da icq den yollanan her mesaj da aynı işi görebilir...

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

jonnathan yazdı:
xalo yazdı:Not:Coca Colanın Gelirinin %50 Irak savası icin Amerikaya ödeniyor .. Her Kutu Cola Birer kursun olarak Iraktaki mazlum halkların canını alıyor...İçtiginiz Bir Kutu cola Irakta bir kisinin canına mal oluyor..
İsrail'e mi Amerika'ya mı karar verin. Şu her kutu kola bir kurşun olayıda bana fazla dramatize geliyor. Tamam, orduya yardımda bulunuyor olabilir (%50 çok abartı bir oran bana kalırsa o ayrı) ama koskoca Amerikan ya da İsrail ordusu da Coca Cola'dan gelen parayla ayakta durmuyor ya?
yüzde 1 bile yeter dramatik olması için olayın

dramatize edilmesinden duyduğun rahatsızlığı anlamadım ben

tamam coca colayla ayakta durmuyorlar ama coca cola da bir parça ve puzzle da bir parça dahi eksik olsa yeterlidir...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Abartıyı sevmiyorum olay bu. Puzzle'ı bozmaksa ne yazık ki imkansız.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

amerikanin tek coca colasi yok bi kere =).. bi de iki de birde yahudi asilli demekten vazgecseniz. amerika da kökü baska bi yerden olmayan kimse yoktur.. yahudi yahudi diye oluyo millet..yavas yavas bu bence antisemitistlik oluyo..

Kullanıcı avatarı
xalo
Üye
Üye

Mesaj gönderen xalo »

Ben Microcoft un gelirinin Irak savası icin aMerika donanmasına aktarilacak diye birsey duymadım azothoth..

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

ya zaten coca cola, microsoft, mcdonalds daha rahat hareket etsin diye ırak'a girilmedi mi? dolayısıyla %50, %1 demenin bi alemi yok. savaşı çıkaranlar da destekleyenler de amerikan, israil, fransız, ingiliz ve daha başka emperyalist ülkelerin markalarıdır. zaten daha çok halklarına savaşları meşru gösterip orduyu halkın parası ile kuruyorlar, orduyu da kendileri savaştırıyorlar.(aynen bugün türkiye de olduğu ve ilerde olacağı gibi. profesyonel askerler!! ölüm makinaları!!! çekülün fatihin aslanları geliyor!!!)
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

st_anger_07 yazdı:abi rakı için ya en guzeli
Yorum budur : )
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..