İran'daki idam vahşeti hemen durdurulsun

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

İran'daki idam vahşeti hemen durdurulsun

Mesaj gönderen veronique »

İranlı rock muzik sanatcısı Behzad Khiavchi ve grup arkadasları dini motifli muzik yapmadıkları icin idam cezasına mahkum edildi. Bu insan ayıbına bi dur demek icin Turkiye'de yakından tanıdıgımız Nejat Yavaşoğulları, Cahit Berkay, Ayşe Tütüncü, Vedat Sakman gibi sanatcılar bir kampanya baslattılar.

Kampanyanın ana metni asagıdaki gibi..

"İran'daki idam vahşeti hemen durdurulsun!

Basının birinci sayfa haberlerinde yer alan idamlar, insanlık tarihinin yüz karası uygulamalardır.

Son aldığımız haber ise tüyler ürperticidir.

Molla rejiminin idam mangaları şimdi de sanatçılara yönelmiştir.

Şarkılarını insanlık için yaptığını söyleyen rock müziği sanatçısı, Behzad Khiavchi ve grup arkadaşları, sistemin dini önermeleri içeren müzik yapma kuralını kabul etmedikleri için idam tehdidi ile karşı karşıyadır.

Türkiyeli sanatçılar ve sanat dostları olarak, İranlı sanatçı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu haykırıyor, İran İslam Cumhuriyeti’nin insanlık dışı uygulamasını nefretle kınıyoruz.

Sanatçılar derhal serbest bırakılmalıdır.

Behzad Khiavchi ve arkadaşlarına Özgürlük.

Sanat özgürdür susturulamaz."

http://tiyatrom.com/ 'dan da daha detaylı bilgi alablirsiniz. İmzanın verilecegi site su anda nedense calısmıyor ama en yakın zamanda ogrenip buraya onu da yazacagım.. Simdilik sadece bu konuda en azından bilgi sahibi olmasını istedim herkesin

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Gerçek bir vahşet.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

eger destek olabilirsek ne mutlu bizlere bu nasil bi vahsettir dehsettir ki herseyin yasak oldugu men edildigi ülkelerde bi müzigi kisitlamalari kalmisti o da oldu sonunda..nereye dogru gidiliyor acaba cok merak etmeye basladim
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

inanamýyorum yaa... dondum kaldým!!!!!
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

http://www.memleket.com/hizmetler/ziyar ... berid=1783
adresine goruslerinizi yazabilirsiniz veburdan destek olabilirsiniz..
Belki bizi İran duyamayacak ama ulkemiz sag rejime dogru son hız ilerlerken bizde İran olmayalım.. biz sanatcıları oldurmeyelim diye dusunebilirsiniz..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

imzami attim. bu hareketi destekliyorum. ne dir bu vahset ya?!?!

Kullanıcı avatarı
rockella
Üye
Üye

Mesaj gönderen rockella »

kelimelerin yetersiz kaldığı durumlardan bitanesi daha...
haberi ilk duyduğum zaman şok olmuştum.
kara kanatlı melek oldum;kutsandı kötülüklerim=)

Kullanıcı avatarı
hkn_hyk
Üye
Üye

Mesaj gönderen hkn_hyk »

bilemem
En son hkn_hyk tarafından 20 Ağu 2007 00:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

veronique yazdı:http://www.memleket.com/hizmetler/ziyar ... berid=1783
adresine goruslerinizi yazabilirsiniz veburdan destek olabilirsiniz..
Belki bizi İran duyamayacak ama ulkemiz sag rejime dogru son hız ilerlerken bizde İran olmayalım.. biz sanatcıları oldurmeyelim diye dusunebilirsiniz..
kelimeleri toparlayamadım başlığı görünce tüylerim ürperdi.
aklıma hemen ülkemizin gidişatı ile İran geldi aklımdan geçenleri söylemişsin. İnsanlar keşke biraz ciddiye alsa bu tür olayları...Sonradan pişman olmayalım Biraz duyarlı davranalım.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

İran'daki rejim Şeriat'da değil.verilen cezalar dini'de değil.bunlar baştakilerin kendi kanunları,Allah'ın değil!
bu kadar acımasızca,şerefsizce,keyfi kanunlara bu çağda rastlamak utanç verici!
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

bence kanunlar gayet şeriata uygun.şeriata göre toplumu baskı altında tutup hizaya sokmak için kesinlikle taviz vermemek demektir.yani esnek değildir.esneklik olmayınca böyle bize göre absürd olan olaylar karşısında aşırı tepki verebilirler.bu durum aslında halkın gözünü korkutmak için yapılıyor.bir kere bu arkadaşları idam edecekler, ondan sonrada herkes korkup bir daha yapmayacak.aynı örneği genelde hırsızlık ve namussuzluk için verirler.beş tane hırsızın kolunu meydanda kesersin ve bir daha kimse hırsızlık yapamaz.ilk başta çözüm gibi görünsede, aslında orada kesilen hırsızın kolu değil, düşüncelidir.insanların düşünceleri çeşitlidir ve bunu hizaya bu şekilde sokmak bence barbarlıktan da ötedir.o kadar kişiyi idam edeceklerine , kalkıp her şehrine 5 er tane rehabilitasyon merkezleri açsınlar, bu işler daha insani çözülür.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

İslam dininde kimseyi inancından,görüşünden dolayı yargılayamazsın,cezalandıramazsın.taa ki senin inancını engelleyici bir eylemi olmadığı sürece.bu Şeriat'ın temel kanunlarındandır(esas Şeriat'ın tabi ki)
fakat iran'da uygulanan çoğu ceza sistemi Din'e uymuyor.sen buna Şeriat'a uygun diyemezsin.
hırsızın kolunun kesilmesi uygundur!(desteklerim),tecavüzcünün idamı uygundur!(desteklerim).ama bu şekil cezalar uygun değildir.önce gerçek Şeriat kanunlarının neler olduğunu bir arastıralım,ondan sonra öz Şeriat hakkında yorumlar yapalım derim ben.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

hırsızın kolunun kesilmesini destekler misin? sence bu hırsızlığı bitirir mi? ya da şöyle sorayım... senin amacın kol kesmek mi yoksa "hırsızlık sorununu" bitirmek mi?
hırsızlık vakalarının %90 u o insanın şerefsizliğinden değil sosyo-ekonomik, psikolojik durumlarından kaynaklanır(aynı şekilde tecavüz de...).bunları çözmek,kökünü kurutmak için o durumları ortadan kaldırmak gerekir.ama bugünkü devlet bunları yapamaz.dolayısıyla çeşitli inançlar ya da saçmasapan ideolojiler halka bu yapılanları meşru gösterir...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

bende bisiler yazdim o adrese etkisi olmaz belki ama en azindan duyanlarin birazcik vicdana gelmesi için etkili olabiliriz...
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

v00d00 yazdı:hırsızın kolunun kesilmesini destekler misin? sence bu hırsızlığı bitirir mi? ya da şöyle sorayım... senin amacın kol kesmek mi yoksa "hırsızlık sorununu" bitirmek mi?
hırsızlık vakalarının %90 u o insanın şerefsizliğinden değil sosyo-ekonomik, psikolojik durumlarından kaynaklanır(aynı şekilde tecavüz de...).bunları çözmek,kökünü kurutmak için o durumları ortadan kaldırmak gerekir.ama bugünkü devlet bunları yapamaz.dolayısıyla çeşitli inançlar ya da saçmasapan ideolojiler halka bu yapılanları meşru gösterir...
insan eğitilebilir.bakı altındaki insan zarar vermeye devam eder.hiç olmazsa kendine zarar verir.ayrıca bu vahşet bir sonraki nesile aynen geçer ve bu yüzden milyonalrca insan korkak yetiştirilip, hayatlarını istedikleri gibi yaşayamazlar.oysa suçu işleyen farklı yaklaşılsa bir sonraki nesilin bundan haberi bile olmaz.bu ivmeyle daha özgür toplumlar oluşturulabilir.ama ne yaparsın dogmatiklik bu.illa benimki oğru diye tutturur kendince.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

v00d00 yazdı:hırsızın kolunun kesilmesini destekler misin? sence bu hırsızlığı bitirir mi? ya da şöyle sorayım... senin amacın kol kesmek mi yoksa "hırsızlık sorununu" bitirmek mi?
Açıkçası ben hırsızın kolunun kesilmesinden yanayım.İnsanın başına gelince anlıyor.Yoksa böyle konuşması çok kolay.Senin ailenden birinin başına öyle kötü birşey gelse veya senin başına gelse(Allah korusun), devleti suçlamayacaksın, kişiyi suçlayacaksın.Çünkü irade sahibi orada o kişi.Kişinin eğitil-e-memesinden temelli sorunlar açıkçası benim için ikinci planda.Asıl önemli olan kişilerin kendilerini eğitmesi.Tabi ki aile, devlet sorumluluğu bireyin kişiliğini oluşturmada önemlidir ama dediğim gibi, suçu içleyen suçludur.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

idam cezasına karşı olduğumu söyleyemem ama bu şekilde saçma sapan işler için idam cezasının olmasıda saçma bence
hani tecavüzcülere verilen cezalar gerçekten cok güzel veya hırsızlık yapanlar ' hangi elinle yaptın sol elimle' dediğinde kesinbu eli ' bu kadar olmalı bir dahada yapamaz zaten bugün bir heber bülteninde gördüm gazi mahallesinde olan olayları gösterdi otobüs yakan militanlar falan var işte bu olayları tespit edeceksin sonra bunları cezalandıracakasın yok işte insan haklarımış falan filan bunların hepsi yalan onlar insanların haklarına tecavüz edip giden otobüsü durdurup ateşe vercekelr sonra da haklardan bahsedecekler işte bunlar bu ülkelerde hiç olmuyor çünkü idam var seviyorum idamı bu ülkede zaten çok idam edilecek insan var ama bunları idam etmekten cok daha iyi nasıl beslemeyi düşünen insanlarımızda var idam her ülkede olmalı bence bazı şeylerin yapılmaması için
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

ya iyi de sen gazi mahallesindeki öfkenin, şiddetin nereden kaynaklandığını biliyor musun? gazi mahallesinde yaşamanın nasıl olduğunu?

ben eğitimden bahsetmemiştim.ne kadar eğitimli şerefsizler var bu halkı soyup soğana çeviren.ama aynı şekilde evde yiyecek yemeği olmayan, çocuğunu okutacak parası olmayan aç insanların hırsızlık yapması kadar doğal birşey yoktur.ve işi olmayan insan hırsızlıkta ekmek bulup durumunu düzelttiğinde hırsızlığa devam edecektir.ki bu hırsızlık şebekeleridir, uyuşturucu şebekeleridir falan filan hep işsizler ordusundan oluşur ama başındakiler o kadar acayip yerlerdedirler ki...bürokratından,generaline,albayından tefecisine...hem varoşlardaki adamlara bi ekmek kapısı yaratırlar hem de bizim gibi orta sınıf, küçük burjuva zihniyetli insanların güvenlik isteğini kaşımış olurlar...e her 2 taraftan da kimlerin cebinin dolduğu açık sanırım.sorunlar kol kesmekle çözülmez
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
hkn_hyk
Üye
Üye

Mesaj gönderen hkn_hyk »

ya aslında haklsıınn yaa hırsız hangi eliylee yaptıı onu kesecen bencede tecavüz mü etti ......... kesecen :-D :-D kii bir daha asla yapamasınn yaa bencede doğruu eğer olursaaa bunlarrr nee hırsızlık olur ne de tecavüz nede başka bişeyy doğru söylüyosunnn haklısın yaa

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Hırsızlık konusuna katılmıyorum acıkcası ama tcavuzde evet kesmek lazım kesinlikle.. ozellikle doguda evlenmek icin once tecavuz edip sonra evlenenlere keisnlikle bu uygulama yapılmalı.. ama burda bi sanatcıdan bahsediyoruz lutfen..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Organlar kesilsin ama şimdi tıp ilerledi atılmasın organlar dondurulsun. Eğer bir hata ya da iftira sonucu bu ceza verildiyse çıkartılır geri dikilir. Ne de olsa insanlar çok dürüst, çıkarcı olmayan varlıklar...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

v00d00 yazdı:ya iyi de sen gazi mahallesindeki öfkenin, şiddetin nereden kaynaklandığını biliyor musun? gazi mahallesinde yaşamanın nasıl olduğunu?

ben eğitimden bahsetmemiştim.ne kadar eğitimli şerefsizler var bu halkı soyup soğana çeviren.ama aynı şekilde evde yiyecek yemeği olmayan, çocuğunu okutacak parası olmayan aç insanların hırsızlık yapması kadar doğal birşey yoktur.ve işi olmayan insan hırsızlıkta ekmek bulup durumunu düzelttiğinde hırsızlığa devam edecektir.ki bu hırsızlık şebekeleridir, uyuşturucu şebekeleridir falan filan hep işsizler ordusundan oluşur ama başındakiler o kadar acayip yerlerdedirler ki...bürokratından,generaline,albayından tefecisine...hem varoşlardaki adamlara bi ekmek kapısı yaratırlar hem de bizim gibi orta sınıf, küçük burjuva zihniyetli insanların güvenlik isteğini kaşımış olurlar...e her 2 taraftan da kimlerin cebinin dolduğu açık sanırım.sorunlar kol kesmekle çözülmez

valla bu ülkede işsizlik diye birşey yok valla ben anlamıyorum neden iş yok ya millette göt yok canım benim, calışmayanı bana hiç anlatma ben gece gündüz çalışıyorum hemde okuyorum kışın ankarada çalışıyorum dershanelede dersler veriyorum yazları ne iş olsa yapıyorum gerek istanbula gidiyorum gerekse çanakkkale de işler var bugün gündelik 15 YTL parayla ev geçindiren insanlarda biliyorum ben buna şaşıyorum bu ülkede çalışana iş cok yok yetmiyormuş falan filan bana yalan valla 50 tane cocuk yapıp sokağa peşmerge diye salmak değil olay ondan sonra evde acız bırakın bunları. ayrıca bu gazi mahallesindeki işleri işsizliğe bağlamak cok yanlış bence ya bunun işsizlikle ne alakası var adamlar güpegündüz otobüs durdurup yakıyorlar bunları yakalayacaksın vereceksin cezalarını gör bak bir daha yapıyorlar mı ama bana kim verecek bu cezaları diye bir soru sorarsan orada haklısın çünkü o otobüsü yakanları görüp kaçan polis kardeşlerimde var helal olsun onlara da son olarak iş istersen iş cok adma adam gibi çalışana, sağa sola saldırıp nerden birşeyler kopartırım diyen kafalarada idam gerekir ki yetişen gençlik bunları görmesin yazık
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

neyse siz burda gercekten topluma veya en azindan bir insana zarar veren seylerin nasil cezalandirilmasi gerektigini tartismissiniz, ama bu irandaki olaya ne dersiniz??? arkasinda hangi mantik, hangi ideoloji var,onu anlamiyorum??
lan bunlar hangi kitaba uyduruyo??

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

karpuz_agaci yazdı:neyse siz burda gercekten topluma veya en azindan bir insana zarar veren seylerin nasil cezalandirilmasi gerektigini tartismissiniz, ama bu irandaki olaya ne dersiniz??? arkasinda hangi mantik, hangi ideoloji var,onu anlamiyorum??
lan bunlar hangi kitaba uyduruyo??
bunub mantığı falan yok bence dine körü körüne bağlanmış insanlar bunları değiştiremessin artık katlnamak zorundasın bir bakıma ne yapabilirsin ki buradan ne yapabilirsin ki bunlara devletler el atamıyor biz ne yapalım?

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

hepsini keseceksin.
evet evet.
tabi onlarin yöntemi oluyo ama..herhalde tek bu dili anliyolar.