Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

avatarýnda prenses düdükleyip :) can kazanan mario bulunan biri için çok tutucu bi cevap bu
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

Issued yazdı:avatarında prenses düdükleyip :) can kazanan mario bulunan biri için çok tutucu bi cevap bu

mario bile yapıo kardeş :)....güzel avatar ama nese..

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

ben artýk bu konuya bakýp ve yazýp,Türk insnlarýnýn kafalarýndaki örümcekleri ve aðlarýný görüp sinir olmaktan sýkýldýðým için o yüsden mümküün olduunca az yazmaya v bakmaya çalýþýorum..durum içler acýsý...
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yazdýýmþu yazýyý yeniden hatýrlatmak istioyurm..

o kadar uzadýki bu konu resmen bazýlarý bekaret namustur diolar..namusun beyinde baþlayan biþi olduunu bilmeden..bikaç canlý örnek veriim size kimileri birebir yaþadýðým kimileride arkadaþlarýmdan duyduðum olaylar..olaydaki ana karakterler kesinlikle bakiredir..yani kimine göre namusludur yani...bakýn size "1. el" tanýdýým kýzlardan ince laflar ve olaylar...

* bakireliðini ewliyken bozmak isteyen bi kýz : "ben bakireyim ve bakire kalmak ewlendiðim insanla bakireliðimi bozmak istiyorum..ancak ters ilþki yapabiliris..." bakireliiðini kocasýný saklýo...ama sadece bakireliini..

* bakireliðini kocasýný saklamayý isteyip þapýr þupur oral sex yapan bi dostumun sewgilisi var...ama sadece karþýlýklý oral sex yapýolar...yani hala bakire..n mutlu kocasýnaa...

* sewgilisini defalarca aldatan hemen hergün baþka erkeklerle gezen bizzat kendi dostlarým varr...ama bakire..þimdi aldatan insan mý namuslu bakire olanmý ?

* bakireliðini defalarca baþka erkeklerle yatarak bozan bi arkadaþýmýn ameliyatla zarýný diktirdiðine bizzat þahit oldum..

bunlara o kadar çok örnek verebilirimkii...aman haa arkadaþlar dikkat edin..."1. el" aldýýnýs karýnýs belki modifiyedir...yani size sadece bakireliðini saklamýþtýr ama sex in geriye kalan her türlüsünü yaþamýþtýr...peki ya bunlarý yapýp yapmýdýýný nerden bileceksinis ?

peki bakire die ewlendiinis sewgilinisin ewlendikten sora sizi aldatmasý olayýna nasýl bakýosunus ? namus die ewlendikleri kýzlar yapýo bunlarý...hergün okuoruss...

sewgililerinisi geçmiþiyle deil geleceðiyle yargýlayýn..bigün çok piþman olabilirsiniz..

Kullanıcı avatarı
lee_ann17
Üye
Üye

Mesaj gönderen lee_ann17 »

ya boswerin bunları.ben simdiye kadar yaptıım hiç bişeyden pişman olmadım olmamda.herkes kendi özgürlüğünün sınırlarını çizer bu konuda...
aydınlanma umutsuzluğun diğer tarafında başlaar

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Çagimizin bazi aydin görüslü-görünüslü gençleri(!), zina hükmüne girmemesi için degisik yöntemler kesfetmeye koyulmuslardir. Örnegin, gebeligi önleyici araçlar kullanarak(!). Kimileri de, "Parasiyla degil mi kardesim! Kim karisir?" felsefesiyle hareket etmekte, kendi çapinda Allah´in kurallarini degistirmeye çalismaktadir. Yusuf Peygamber´in ahlakindan habersiz olan bu toplumun, farkinda olmadan yol açtigi olumsuzluklari görmezlikten gelemezsiniz. Sadece ülkemiz genelinde, hemen hemen her ilde, bir çocuk yuvasi ve buralarda anasi-babasi belirsiz onlarca-binlerce çocuk bulunmaktadir. Sonuç; "tinerci-tecavüzcü-uyusturucu vb. kurbani gençlik".

Insanlik tarihi boyunca, onlarca kavim ve bunlari uyaran peygamberler geçmis olmasina ragmen, bazi peygamber-kavim iliskilerinin özellikle anilmasi, neyi gösterir sizce? Kuran´in bir ayetinde der ki; "Yoksa siz, sizden öncekilerin basina gelenler gibisi sizin de basiniza gelmeden cennete gireceginizi mi saniyorsunuz? ...2/214 " Diyebilir miyiz ki; "Yusuf ahlakina sahip olanlar ile olmayan Seytan ordulari birbirinden ayrilacak!" ve Allah, dünyada zinaya karismayan mümin kullarina su müjdeyi veriyor; "Dizilmis koltuklara yaslanmislardir ve onlari güzel eslerle eslendirmisizdir. 52/20" ve "Oralarda, daha önce ne bir insan ne de bir cin tarafindan dokunulmamis, bakislarini dikmis esler vardir.55/56"

Allah, bir seyin yapilmasini uygun görmüyorsa, bunun mutlaka geçerli bir sebebi vardir. Zinanin da öyle. Ölümcül hastaliklar(aids,frengi vb.)-siddetli geçimsizlikler vs. zinanin baslica sebep oldugu yikimlardir. Geçmis yillarinizda bir sekilde zinaya karismis olsaniz dahi, bunun sonucu, siz evlendikten sonra da çikabiliyor (çocuklarinizdaki soyaçekim, gensel özellikleri vb.).

Akli kasiklarina inmis birine, "Allah, zinayi yasak-evliligi helal kilmistir" deseniz, "Yok ya! Hoca mi kesildin basimiza!" deyip üzerinize yürür mazallah. Tabiki yöntem bu degil! Allah kitabinda zina edenleri "halkin önüne çikarip yüz celde vurun!" der (bkz.24/2). Bu hükmü, çagdas cahiliyeciler, "Yobazlik-gericilik" olarak nitelendirilirler. Fakat her nedense, kendi aile baglarini koruyamazlar, evlatlarina sahip olamazlar. Adlari çikinca da "asacagim-kesecegim!" diye nara atmaya baslarlar. Sonuç "kan ve gözyasi".

Cahil ve zevke düskün insan, "ne yapsam da Allah´in hükümlerini yumusatsam" gibisinden birtakim telkinlere kaptirir kendini. Daha küçük yaslarda, kiz ise erkegi-erkek ise kizlari tavlama yöntemleri (!) kesfetmeye baslar. "Gençlikte çapkinlik mübahmis!". Bosuna yirtinmayin Seytan elçileri, sizin ve insanligin durumu ortada!
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Burhan_abi yazdı:Cahil ve zevke düskün insan, "ne yapsam da Allah´in hükümlerini yumusatsam" gibisinden birtakim telkinlere kaptirir kendini. Daha küçük yaslarda, kiz ise erkegi-erkek ise kizlari tavlama yöntemleri (!) kesfetmeye baslar. "Gençlikte çapkinlik mübahmis!". Bosuna yirtinmayin Seytan elçileri, sizin ve insanligin durumu ortada!
tek bisey sormak istiyorum bu kısmı kuran'dan mı alıntı bu yazının

hatta yazının tamamı nerden alıntı soyleyebilir misin

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

veronique yazdı:
Burhan_abi yazdı:Cahil ve zevke düskün insan, "ne yapsam da Allah´in hükümlerini yumusatsam" gibisinden birtakim telkinlere kaptirir kendini. Daha küçük yaslarda, kiz ise erkegi-erkek ise kizlari tavlama yöntemleri (!) kesfetmeye baslar. "Gençlikte çapkinlik mübahmis!". Bosuna yirtinmayin Seytan elçileri, sizin ve insanligin durumu ortada!

O kısım Kuran-ı Kerim de degil elbette ..

Kuran- Kerim' den alıntı olan kısımlar tırnaklar ayrılır ve sure adı ve ayet numarası ile tırnagın sonunda yazılır..

Yazının kaynagınıda özel mesajdan yolluyorum sana .. Aslında yazı biraz daha sertti ama ben ayıkladım ..
En son Burhan_abi tarafından 28 Ağu 2006 00:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Burhan_abi yazdı:
veronique yazdı:

Yazının kaynagınıda özel mesajdan yolluyorum sana .. Aslında yazı biraz daha sertti ama ben ayıkladım ..
neden ozel mesaj?bende merak ettim acıkcası...
sleeping with the earth my dying bride

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

http://www.zehirliok.com/

gizlim saklım yok ..

Ama buradaki yorumlar canınızı biraz sıkabilir...

http://www.zehirliok.com/?q=evlilik_dis ... sel_iliski

yazının tamamı burdadır .. Ben fazla tepki olmasın diye bazı kısımlarını yazmadım ...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Burhan_abi yazdı:
veronique yazdı:

Kuran- Kerim' den alıntı olan kısımlar tırnaklar ayrılır ve ayet adı ve ayet numarası ile tırnagın sonunda yazılır..

evet yazının orjinali cidden cok daha sert ve bence bu kadar sert bi tavır gereksiz.
bu inanctır, dinsel ya da icsel inanctır kimse yargılamamalıdır.
ayrıca acıkcası bu yazı yazan kisi(sen degil asıl sahibi) bu kadar fazla insana "seytanın elcisi" derken kendisi insan ustu bi melek midir, gunahsız mıdır cok merak ediyorum

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

evet ciddi bir kaynak degilmis,ciddiye almaya gerek yokmus...ben biran gazete falan sandımda korktum basın bu noktaya geldi mi diye...

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bende su rakamları kısaltmaları vb.. " 52/20 (bkz.24/2) " sorarsınız diye bekliyordum .. Neyse önemli degilmiş zaten

Bu yazıda farklı bir bakıs açısı olarak konumuzda ekli kalmıs oldu ... Umarım konu bütünlüğü dagılmamıstır..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

siteyi biraz dolastıktan sonra baska soruya ihtiyac duymadım :010

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

çoğu kişi zina konsunda gereksiz şeler yazıp atıp tutuolar,güzel anlattıklaırnı zannedip içinede ediolar.bence en ii kaynak kuran-ı kerim,incil ve tevrattır.bu üç kitapta da sölenen şeyler aynıdır.hiç bir insana şeytanın elçileri denmemiştirki o sitedeki densiz bunu demeye hakkı oldugunu zannedio.yazık ne diyebilirm ki..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

murti yazdı:çoğu kişi zina konsunda gereksiz şeler yazıp atıp tutuolar,güzel anlattıklaırnı zannedip içinede ediolar.bence en ii kaynak kuran-ı kerim,incil ve tevrattır.bu üç kitapta da sölenen şeyler aynıdır.hiç bir insana şeytanın elçileri denmemiştirki o sitedeki densiz bunu demeye hakkı oldugunu zannedio.yazık ne diyebilirm ki..
bende tam olarak bundan bahsediyorum. kutsal bi kitapta yazan herseye saygı duyarım, inanclara ve bu konudaki goruslere de saygı duyarım ama hic bi kitapta olmamasına ragmen cıkıpta bi adamın durup dururken insanlara seytanın elcileri demesi bence igrenc ve yanlıs bi davranıs, din somurusu denen seyin ta kendisi

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

ve goruyoruz ki olay evlilik oncesi cinsellikten cok olayın dini boyutu olan zinaya tasmıs durumda...din hassas bir konu,o yuzden olayın dini boyutunu daha fazla uzatmamak gerektigine inanıyorum...sonucta konumuz zina nedir degil...gunumuzde zina,medeni hukuk kanununda,evli olan bir kisinin esi dısında birisiyle yasadıgı cinsel iliski olarak geciyor...bunu esas olarak tartısıp,dini inanclara saygı gostermemiz hepimiz icin en iyisi olacaktır...

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Haydin dini kısmını sabit ayetler le açıkladık.. İnanan insanlar için kesin bir delildir bu ayetler..

Simdi entellektüel açıdan bakalım olaya..

Siz bu soruma cevap arayın bakalım ..

"Yoksa sevişmek insanlık hakkı değil mi? İnsanlarımız, bu coğrafyada hayvanlar kadar özgür olamayacaklar mı?"

Sokaktaki köpek bile özgür bir sekilde çiftlesirken insanlar neden böyle baskı altındalar ? Tamamen dini katmadan özgür iradenizle medeni hukuk ve diğer hak ve özgürlükler baglamında soruma cevap arayalım..

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

çok kolay mustafa abi; 'savaşma seviş' :) :003

yani başka nasıl cevap bekleyebilirsin :)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Burhan_abi yazdı:Haydin dini kısmını sabit ayetler le açıkladık.. İnanan insanlar için kesin bir delildir bu ayetler..

"Yoksa sevişmek insanlık hakkı değil mi? İnsanlarımız, bu coğrafyada hayvanlar kadar özgür olamayacaklar mı?"

Sokaktaki köpek bile özgür bir sekilde çiftlesirken insanlar neden böyle baskı altındalar ? Tamamen dini katmadan özgür iradenizle medeni hukuk ve diğer hak ve özgürlükler baglamında soruma cevap arayalım..
bu soruya şöyle bir karşılıkta verilebilirir:Sokaktaki köpekler açık seçik zıçarken insanlar neden baskı altındalar?bir it kadar özgür olamıyormuyuz? :-D
hayır çünki biz insanız..köpek kadar özgür olmaya kalkarsak insan olmayız zaten..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

Burhan_abi yazdı:Haydin dini kısmını sabit ayetler le açıkladık.. İnanan insanlar için kesin bir delildir bu ayetler..

İnsanın tanımı nasıl yapılır ilkokullarda bilirsin, hani derler ya dier canlılardan farklı olarak konuşabilen, düşünebilen, mantık yürütebilen vs... die giden bi çok tanımlamalar vardır...

biz farklıyız, anlatabildimmi acep? :006
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

insan ve köpeðimi karþýlaþtýrýyorsunuz..yorum yapmaya gerek bile duymuyorum..yada biþi söliim bizi neden "gel kuçu kuçu" diye çaðýrmadýklarýnýný düþünürseniz konuya noktayý koyarsýnýz bence..

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

endoplazmikjan yazdı:insan ve köpeğimi karşılaştırıyorsunuz..yorum yapmaya gerek bile duymuyorum..yada bişi söliim bizi neden "gel kuçu kuçu" diye çağırmadıklarınını düşünürseniz konuya noktayı koyarsınız bence..
kesinlikle....

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

simsiyah_85 yazdı:

İnsanın tanımı nasıl yapılır ilkokullarda bilirsin, hani derler ya dier canlılardan farklı olarak konuşabilen, düşünebilen, mantık yürütebilen vs... die giden bi çok tanımlamalar vardır...

Fazlasıyla anladım..

İnsandan insanada fark varmıs düsünebilen bir yaratık buda güzel bir bakıs açısı.. Aman bu konuya daha fazla yazmıyorum .. Frekanslar uyusmuyor .. Kim kime dum duma sistem rayına çoktan oturmus bir çomak sokamıyoruz bu düzene kimseyi o derin uykusundan uyandıramıyoruz..

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Burhan_abi yazdı:
simsiyah_85 yazdı:

Fazlasıyla anladım..

İnsandan insanada fark varmıs düsünebilen bir yaratık buda güzel bir bakıs açısı.. Aman bu konuya daha fazla yazmıyorum .. Frekanslar uyusmuyor .. Kim kime dum duma sistem rayına çoktan oturmus bir çomak sokamıyoruz bu düzene kimseyi o derin uykusundan uyandıramıyoruz..
saygı duymak lazım...
bunu sen daha iyi bilirsin abi, forum sitesi farklı görüşlere açıktır. yada açık olmalıdır...

ayrıca bakış açımda bi gariplik görmeedim "düşünebilen bir yaratık" demedimki (sadece hayvanlardan farklı olarak düşünme yetisi olan bunu anlatmak istedim) sen öle gördün heralde :010

Kilitli