Sigara

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

iyidir iyidir

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

içmiorum..bi kısın eline yakısmıo benje basit duruo..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Mesaj gönderen INFLaMeS »

içiorum hala yawww...

Ne güzel bırakacaktım arkadaşlar sukoy verdi...

Pff ya tekrar bırakma çabaları içersine giriorum şu sıralar ... Kendimi ayarlamam lazım psikolojik olarak. Çok iğrenc bişi bu sigara

:007

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

.....

Mesaj gönderen Rita »

eskiden içenlere karışırdım çünkü içmiyodum..şimdi karışmıyorum insanın zararı kendisine çünkü..onu içiyosa düşünüyodurda zararını..içiyorum karışılmasıda hiç hoşuma gitmiyo..
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

"içmem içenlere de içirtmem" diyen lavuk ve lavukelere çok sinir olmaya başladım...tamam kardeşim sizin havasından çalıyoruz sizi de zehirliyorum ama bırakmakistemiyoruz ve sana ne ya benim özgürlüğümden kendimi zehirlememden annem misin beaahé gibisinden cevaplar vermek zorunda kalıyorum artık(kimse alınmasın nolur sadece içimi boşalttımama gerçekten de yeter artık!!) :023
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

sigara yaşam destek ünitem bu hayatta

_bluessy_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _bluessy_ »

slayer-83 yazdı:sigara yaþam destek ünitem bu hayatta

yasýk valla...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

kötü bsy tabiki :-D
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

Mesaj gönderen __rocker__ »

sigaraya çok erken yaþta baþladým. çevremde (ailem dýþýnda) içen kimse yoktu. okulda arkadaþ ortamýmda asla içmedim ama lise son sýnýfta baktým okulda içen içene bende ulu orta içmeye baþladým... böylece çoðaltmýþ oldum. sonra aileme karþý hayatta hiç yalan atmadýðým için vicdanýmý rahatlatmak için evdekilere söyledim. þuan 6 yýllýk bir içiciyim ve 21 yaþýndayým :( piþmanýmmmm... evde,iþyerinde ve annemin yanýnda rahatlýkla içiyorum bu rahatlýktan dolayýda þuan günde tam 1 paket içiyorum bazen 1'i geçiriyorum ama hiç 1 paketten aþaðý inemiyorum. geçen yýl býraktým 6 ay aðzýma bile sürmedim ama aklýmdan hiç çýkaramadým ve bigün moralim çok bozuk aðlarken arkadaþým yak bitane dedi ve yaktým... sonra kabus yeniden baþladý... sesim iyi olduðu için lisede öðretmenim beni konsevatuar için hazýrlýyordu ama sigara içtiðimi itiraf edince en büyük hayalim sona erdi... zayýf ve spora meraklýyým ancak eskisi gibi koþmayý,basketbol oynamayý býrakýn,merdiven çýkarken bile nefes nefese kalýyorum. sigara ve aþýrý stres nedeniyle 1 kez mide kanamasý geçirdim ve þuan midemden rahatsýzým (gastrit ülser baþlangýcý). 2 ay önce endoskopi yaptýrmak zorunda kaldým (mideye indirien bir hortumun ucundaki camera ile mideye bakýlýyor ve parça alýnýyor korkunç biþiiii) bebek gibi ve ergenlik döneminde bile tek bir sivilce olmayan cildim pütür pütür vebembeyaz o ten sarýmtrak bi renkte. týrnaklarým çok çabuk sararýyor. hergün duþ almak veya saçlarýmý kesin yýkamak zorundayým. kendi kokumdan iðreniyorum bazen. kýyafetlerim odam eþyalarým, hatta odamdaki oyuncaklarým bile sigara kokuyor. yýlda 1 kez diþçiye gidip diþlerimi temizletmek zorundayým. 1.66 boyundayým ve 43 kiloyum. zayýflýðýmla çevremdekileri iðrendircek boyuttayým... kýyafetlerimin hepsi xs beden ama yinede üstüme oyurmuyo illaki büyük geliyo ve terziye veriliyo... kilo alamýyorum çünkü yemek yediðim kadar sigarada içiyorum. çoðu zaman sigaranýn sabah aðýzda býraktýðý iðrenç tat nedeniyle iþtahým olmuyor ve kahvaltý yapmýyorum.... sigara içmek en büyük zevkim, býrakmayý hiç ama hiç istemiyorum. ama bunca olumsuzluk ve saðlýk sorunu nedeniyle býrakmam gerekiyor. forumdaki mesajlarý okudum ve yarým saattir sigara içmiyorum. sigara paketimi çekmeceme koydum ve kilitledim. lütfen þu lanet þeyi býrakayým yaaa. geçen hafta ehliyet aldým ve araba almak istiyorum. maaþýmýn 4 te birini bu zehire veriyorum. þimdi artalanýma istediðim arabayý koydum belki motive olur gaza gelirim diye... kurtarýn beni yawwww :( :007
popçu olup kýçýný sallayana kadar rockçý ol kafaný salla... inadýna rock inadýna heavy :)

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

dostum durumun için üzgünüm ama kızmassan birşey demek stiyorum...bunun nekadar büyük bi illet olduğunu 3buçuk 4 yıldır biliyorum iradeyle de bırakılabileceğine inanıyorum ve ben istemiyorum ..orasını sallayalım da senin birine gözükmen lazım yani sigarayı bıraktıran kuruluşlar var ya onlara görünmem şart isteyip de bırakamıyosan onların belki bi yardımı olabilir sana ...dediklerimi nolur yanlış anlama sadece durumunun kötülüğüne ve kurtulma şansın için çırpınışlarına kızıyorum ben çırpınmaktan ötesini de yapabileceğini biliyosundur kendin zaten...veya bilmelisin

_bluessy_
Üye
Üye
İletişim:

acaba aranýzda akciðer temizleme iþlenminin ne kadar beter biþi oldugunu býlen var mý? emin olun mide yýkatmaktan falan beter..ben bir yakýnýmýn gözlerýmýn önunde "-bana bunu yapacagýnýza öldürün beni nolur beni öldürün" dýye haykýrdýgýný býlýyorum..o kadar ezýyet cektý ama o da onu kurtarmaya yetmedi...allah kimseye yaþatmasýn...sigara beným yasam kaynagým diyenlere söyluyorum bunu..çok ciddi bir sekýlde vazgeçin su þeyden!!! hayatýnýz bu kadar mý degersiz..tamam bu yasta kaldýrabýlýyorsunuz ve banane ya 40 yasýnda öleceksemde ölurum sýmdý takýlmayayým mý dýyorsunuz ama emýn olun 40 yasýnýza geldýgýnýzde ölmek istemiceksin...bunu düþünün derim!

Kullanıcı avatarı
duskerem
Üye
Üye

........

Mesaj gönderen duskerem »

tek lüksümüz sigara heralde başkada yok anasını satim.
Birinden hepsini tanı.....

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

theHeLL yazdı:dostum durumun için üzgünüm ama kýzmassan birþey demek stiyorum...bunun nekadar büyük bi illet olduðunu 3buçuk 4 yýldýr biliyorum iradeyle de býrakýlabileceðine inanýyorum ve ben istemiyorum ..orasýný sallayalým da senin birine gözükmen lazým yani sigarayý býraktýran kuruluþlar var ya onlara görünmem þart isteyip de býrakamýyosan onlarýn belki bi yardýmý olabilir sana ...dediklerimi nolur yanlýþ anlama sadece durumunun kötülüðüne ve kurtulma þansýn için çýrpýnýþlarýna kýzýyorum ben çýrpýnmaktan ötesini de yapabileceðini biliyosundur kendin zaten...veya bilmelisin
hala içmiyorum sigara 1 saati geçti galiba.ama kötüyüm ya :( kurum ya da kuruluþla olacak biþi diil bu olayý kafada bitirmem gerek... tavsiyelerin için saðol dostum... arkadaþlar nolur içmeyin baþlamayýn bu illete. :023 :023 :023
popçu olup kýçýný sallayana kadar rockçý ol kafaný salla... inadýna rock inadýna heavy :)

_bluessy_
Üye
Üye
İletişim:

_bluessy_ yazdı:acaba aranýzda akciðer temizleme iþlenminin ne kadar beter biþi oldugunu býlen var mý? emin olun mide yýkatmaktan falan beter..ben bir yakýnýmýn gözlerýmýn önunde "-bana bunu yapacagýnýza öldürün beni nolur beni öldürün" dýye haykýrdýgýný býlýyorum..o kadar ezýyet cektý ama o da onu kurtarmaya yetmedi...allah kimseye yaþatmasýn...sigara beným yasam kaynagým diyenlere söyluyorum bunu..çok ciddi bir sekýlde vazgeçin su þeyden!!! hayatýnýz bu kadar mý degersiz..tamam bu yasta kaldýrabýlýyorsunuz ve banane ya 40 yasýnda öleceksemde ölurum sýmdý takýlmayayým mý dýyorsunuz ama emýn olun 40 yasýnýza geldýgýnýzde ölmek istemiceksin...bunu düþünün derim!
...

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

_bluessy_ yazdı:acaba aranýzda akciðer temizleme iþlenminin ne kadar beter biþi oldugunu býlen var mý? emin olun mide yýkatmaktan falan beter..ben bir yakýnýmýn gözlerýmýn önunde "-bana bunu yapacagýnýza öldürün beni nolur beni öldürün" dýye haykýrdýgýný býlýyorum..o kadar ezýyet cektý ama o da onu kurtarmaya yetmedi...allah kimseye yaþatmasýn...sigara beným yasam kaynagým diyenlere söyluyorum bunu..çok ciddi bir sekýlde vazgeçin su þeyden!!! hayatýnýz bu kadar mý degersiz..tamam bu yasta kaldýrabýlýyorsunuz ve banane ya 40 yasýnda öleceksemde ölurum sýmdý takýlmayayým mý dýyorsunuz ama emýn olun 40 yasýnýza geldýgýnýzde ölmek istemiceksin...bunu düþünün derim!
biliyorum maalesef... ciðerlerde bulunan broþlar (hava kesecikleri) bir süre sonra zivt yani katran nedeniyle doluyor ve nefes alýnca broþlara hava giremiyor ve ciðer sönmeye baþlýyor. iþte bu broþlarý açýyorlar bildiðim kadarýyla... korkuyom yaaaa býrakýcam inþallah bugün. en azýndan azaltmakla baþlamam þart. 1 saatten fazla oldu galiba içmeyeli... dakikalarý saymýcam daha kötü oluyo o zaman... arkadaþlar itiraf ediyom ben bir zavallýyýmmm :( :007

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

ölümüne de neden olsa bırakamasan da diğer arkadaşın dediği gibi akciğeri de temizletsen yien de olay isteğinle ve iradenle bitiyo ben istemediğim için çok bişiy diyemiyorum size ama zararlı olduğu konusunda hemfikirim

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

theHeLL yazdı:ölümüne de neden olsa býrakamasan da diðer arkadaþýn dediði gibi akciðeri de temizletsen yien de olay isteðinle ve iradenle bitiyo ben istemediðim için çok biþiy diyemiyorum size ama zararlý olduðu konusunda hemfikirim
ölümden korkmuyorum kesinlikle ama sürünmek istiyorum. sigara öldürür yazýlarý varya paketin üstünde külliyen yalan. sigara öldürürken süründürür abi... bknz: bennnnnn....

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

__rocker__ yazdı:
theHeLL yazdı:ölümüne de neden olsa býrakamasan da diðer arkadaþýn dediði gibi akciðeri de temizletsen yien de olay isteðinle ve iradenle bitiyo ben istemediðim için çok biþiy diyemiyorum size ama zararlý olduðu konusunda hemfikirim
ölümden korkmuyorum kesinlikle ama sürünmek istiyorum. sigara öldürür yazýlarý varya paketin üstünde külliyen yalan. sigara öldürürken süründürür abi... bknz: bennnnnn....
pardon yanlýþ yazmýþým sürünmek istemiyorummmmmmm. bakýnýz baþladým saçmalamaya 1 saati geçti ya normal artýk bundan sonra ne desem normal :) genelde ortalama her 20dk da bir tane sigara yaan ben 1 saatten fazladýr içmiyorum. teþekkürler forum, teþekkürler rock tr, teþekkürler destek veren arkadaþlar... (reklamlarrr... e nede olsa sigarayý býrakmama sponsor oldu o kadar reklam olsun dimi ama :) ) :P

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

uyuşturucu bir sigara iki bu maddeler insanın kendisine parayla eziyet çektirmesini sağlayan maddelerdir.
özentiyle başlar(maalesef günümüz gençliğinin yüzde doksanı özenti)ölümle biter(genelde).
o yüzden içmeyenlere hiç başlamayın içenlere de allah taksilatını affetsin diyeyim ben :-D
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

wolfali yazdı:uyuþturucu bir sigara iki bu maddeler insanýn kendisine parayla eziyet çektirmesini saðlayan maddelerdir.
özentiyle baþlar(maalesef günümüz gençliðinin yüzde doksaný özenti)ölümle biter(genelde).
o yüzden içmeyenlere hiç baþlamayýn içenlere de allah taksilatýný affetsin diyeyim ben :-D
saol ya çok güsel moral veriyon :(

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

lanet olsun içtim iþte dayanamadýmmmmmmmmm :( :007 :007 :007

Whisperwind
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Whisperwind »

Belki garip gelicek ama sigarayı seviyorum ben.
Zararlı olduğunu biliyorum tabii ki ama içerken zevk alıyorum. Beni mutlu edebiliyor bazen bi sigara.
Konservatuar sınavlarına hazırlanıyorum. Sigarayı bırakmam gerektiğini söylediler. Ama bırakamadım. Çünkü beni mutlu edebiliyor bi sigara.
Yalnız kaldığımda en iyi arkadaşım olabiliyor.
Sanırım beni mutlu eden en iyi etkenlerden biridir.
Kederden değil, mutlu olduğum için içiyorum ben sigarayı.

O yüzden bırakmayı düşünmüyorum. Ama sırf artistlik uğruna elinde sigara bulunduran, "çok sıkıntılıyım abi ver bi sigara" diyen insanları anlayamıyorum. Sevmiyorsanız içmeyin. Ama beni mutlu ediyor.

Umarım sigara içme nedenimi anlamışsınızdır.
Glaciers melting in the dead of night and the superstars sucked into the supermassive...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

__rocker__ yazdı:
wolfali yazdı:uyuşturucu bir sigara iki bu maddeler insanın kendisine parayla eziyet çektirmesini sağlayan maddelerdir.
özentiyle başlar(maalesef günümüz gençliğinin yüzde doksanı özenti)ölümle biter(genelde).
o yüzden içmeyenlere hiç başlamayın içenlere de allah taksilatını affetsin diyeyim ben :-D
saol ya çok güsel moral veriyon :(
valla kardeş bu konuda moral vermek için iyi bir kopacı olmak gerekir.ne yazıkki değilim :-D
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

way noolmuş burda bee...?? bmde arkadaşlarım bırakam çabalrına girdiler toplucak.. hepsine sakız yetiştrmeye çalışmaktan kafamı kaşıcak vaktim olmuo bee.... inşallaaahh işe yarar... :-D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

sigara içmek nasıl bişey anlamadım henüz ya ben içerken hiçbişe anlamıyorum bende bi sorun var ya da içenler kendini avutuyo
arkadaşlar içerken arada bi zorla yite yite veriyolar 1-2 tane içiyorum ama bana hiçbişey hissettirmiyo ne zevk veriyo ne acı veriyo ne dertleri unutturuyo ne de hatırlatıyo
ne sıkıntımı alıyo ne sıkıntımı unutturuyo
yaptığı ve benim farkında olduğum tek şey üstüme sinen iğrenç kokusu ve sağlığa verdiği zararı
YalnızLığı aNLa

Kilitli