lan terbiyesizlik yapma!

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

uKeLa yazdı:Kemal Öncel 2 yıl hapis istemi ile yargılanacak

Mersin'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile tartışan çiftçi Mustafa Kemal Öncel hakkında kamu görevlisine hakaret suçlamasıyla 3 ay ile 2 yıl arasında hapis istemiyle dava açıldı.

Başbakan Erdoğan, 11 şubatta Mersin'de çiftçi Kemal Öncel'i 'lan' diyerek azarlamış, siyasi parti liderleri başta olmak üzere pek çok kesimden tepki almıştı.

Kemal Öncel, olaydan sonra özür dilemiş, daha sonra da 'baskıya maruz kaldığı' için özür dilediğini söylemişti.
al i$te..burası türkiye..anadolunun gariban çiftçisine "lan" demesi hakaret olmayan terbiyeden yoksun bi ba$bakanı ve hakkını aradığı için yargılanmak istenen çiftçisi var..iğrenç herifler hepsinden nefret ediyorum..

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

dimebagdarrell yazdı:hadi bakalım seçim yaklaşıyo.hayırlısı allahtan.
seçimden önce cumhurbaşkanının görev süresi doluyor.Ve ak partisinin ilk hedefi rteyi c.başkanı yapmak.Bu adam o koltuğa göz koydu seçim olsa ne yazar...Yaşar Büyükanıt'ın genelkurmay başkanlığına gelmemesi durumunda halimiz duman gibi arkadaşlar..
Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa çok yanlış yapıyorsunuz demektir.

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

err0ri5t yazdı:
zemre87 yazdı:
err0ri5t yazdı:Bu forum da "müslüman nedir?" ve "şeriat nedir?" bilmeyenlerin çok olduğunu görüyorum ki ben atatürkçü , devrimlere inan bir adamım.

Eğer bu noktada , şeriat mı laiklik mi derseniz, bende , "müslümanlık mı?" , "atatürkçülük mü?" demek zorunda kalırım bildiklerime dayanarak.Kuran-ı Kerimi okursanız,kıssadan hisse:birazcık araştırırsanız görürsünüz...

Bu konuya müslüman olarak mı , Atatürkçü ve devrimci bir genç olarak mı cevap vereyim şaşırdım.SANIRIM KONU HAKKINDA HERKESTEN ÇOK ŞEY BİLİYORUM....

Buyrun özetleyeyim ;

1) Laiklik , din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması.
a) Atatürkçülük.

2) Şeriat , devletin dini kurallara göre yönetilmesi.Islamın ön gördüğü hukuk.

Kuran-ı Kerim de açıkca ön görülür ki (Şûara sûresi: 21.) (s) ;

İslâm'a karşı savaş açan Mekke müşriklerinin; Dârû'n Nedve'de toplanarak, bütün ferdleri bağlayıcı kanunlar çıkardıkları malûmdur. Bu kanunların tamamına "Bâtıl Şeriat" demek mümkündür. Nitekim Kur'ân-ı Kerım'de: "Yoksa onların (Mekke müşriklerinin) Allah'ın izin vermediği şeyleri (o fâsid) dinlerinden kendilerine şeriat yapan ortakları mı var? Eğer o fasıl kelimesi olmasaydı aralarında mutlaka (dünyada icra) edilmiş (işleri bitirilmiş)ti bile. Şüphesiz ki o zâlimlerin hakkı çetin bir azaptır." (s)Dikkat edilirse, Dâru'n-Nedve'de kararlaştırılan ve Mekke'de yaşayan insanların tamamına uygulanan kanunlar da "Batıl dinden çıkarılan bir şeriat" olarak isimlendirilmiştir. Dolayısıyla her toplumun (ister hak, ister bâtıl) bir şeriatı vardır. Sonuç olarak şunu söylemek mümkündür: İnsan için iki yol vardır. Ya şeriatçı (kanun ve nizamdan yana) olacaktır, ya anarşist!.. Bu mânâda her laik devlet; vahyi esas almayan ve akla dayanan bir şeriat peşindedir.

b) Müslümanlık

...a mı?, b mi?
Sanırım ne yeterince müslümanım , ne de yeterince iyi bir Atatürkçü.
müslümanlik mi atatürkcülük mü diye bisey olmaz olsa bile biri samevi biri beseri ???
yalns anlasilmasin ben Atatürke karsi degilim ama onun insan oldugunu unutup Tanri yerine koyanlara ATATÜRKCÜLERE karsiyim.Islami diger 3 semavi dinler ile kiyaslayin ama Atatürkcülük ile asla !!!

zerre87 , ben mi anlatamadım, sen mi anlamadın?

Şurayı iyi okur musun?

....Bu mânâda her laik devlet; vahyi esas almayan ve akla dayanan bir şeriat peşindedir.

Atatürkçülük ve müslümanlık bir noktada da olsa birbirine ters düşer.Madem şeriat istersin, işte o zaman Atatürkçü değilsindir diyorum (Olmak , yada olmamak, işte bütün mesele bu ve lütfen lafı dolandırmadan bana bundan bahset)

Bu noktadan sonra kimse sana Atatürkü sevmiyorsun demedi,elbet seveceksin çünkü o şuan bastığın toprakları sana verdi...

Onu kimsenin tanrılaştırdığı falan yok.Ya laiklik var , ya da şeriat?

Iyi ki Laiklik :015

Ama illa ki sen şeriat diyorsan ,sen uygula? Kapan (kara çarşaf) , okula gitme (veya sadece kız okuluna,kız öğrencilerle,kız şöförü olan bi araba ile ve ilahi eşliğinde) ve forumdaki erkeklerle konuşma kesmesinler şeimizi (bağlantımızı). :-D
hmmm olaya tarafsız bi şekilde bakıyorum ve anlıyorum ki hala bazı şeylere çomak sokanlar var..Atatürk'ü kimse tanrılaştırmıyo çok seven var normal seven var...elbette bazı sevmeyenlerde var.....islam sadece şeriat değildir laik bi devlete izin verebilir...aslında islamda kara çarşaf zorunluda değildir bunlar sünnettir...ve sayıb zemre bilmemne ne düşündüğünü bilmeden konuşuyosun önce konuştuklarını bi düşün ondan sonra söle.milletin gazıyla coşma.....recoya gelince reco dahil hiçbir siyasi lideri sevmyorum bu kadar!!bir sonraki konuda görüşmek üzere böğğğh

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

GeLMiR yazdı:
dimebagdarrell yazdı:hadi bakalım seçim yaklaşıyo.hayırlısı allahtan.
seçimden önce cumhurbaşkanının görev süresi doluyor.Ve ak partisinin ilk hedefi rteyi c.başkanı yapmak.Bu adam o koltuğa göz koydu seçim olsa ne yazar...Yaşar Büyükanıt'ın genelkurmay başkanlığına gelmemesi durumunda halimiz duman gibi arkadaşlar..
rte ba$bakanlıkta kalacak cumhurba$kanlıgında gözü yok gibi duruyor.. yok derken $öyle aslında var tabi ki ama kendi geçmeyecek yerine abdullah veya abdullatif $ener mener cumhurba$kanı olacak ki bu da malesef önümüzdeki bikac sene icinde ülkemizin iyice dip olması anlamına gelir adamlar istediği gibi at ko$turur!!in$allah milletimiz bunlara bi kez daha meclise girme fırsatı tanımaz diye temennide buluncam ama adamlar gene birinci çıkacak çünkü cahil kesimi kandırmanın yolunu tayyip çok iyi biliyor..

Kullanıcı avatarı
dilan90
Üye
Üye

Mesaj gönderen dilan90 »

kesinlikle 1. olcaklar bu seçimlerde..din duygusunu sömürmeyi çok iyi biliolar..

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

drexler yazdı:

Mersin'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile tartışan çiftçi Mustafa Kemal Öncel hakkında kamu görevlisine hakaret suçlamasıyla 3 ay ile 2 yıl arasında hapis istemiyle dava açıldı.

Başbakan Erdoğan, 11 şubatta Mersin'de çiftçi Kemal Öncel'i 'lan' diyerek azarlamış, siyasi parti liderleri başta olmak üzere pek çok kesimden tepki almıştı.

Kemal Öncel, olaydan sonra özür dilemiş, daha sonra da 'baskıya maruz kaldığı' için özür dilediğini söylemişti.
al i$te..burası türkiye..anadolunun gariban çiftçisine "lan" demesi hakaret olmayan terbiyeden yoksun bi ba$bakanı ve hakkını aradığı için yargılanmak istenen çiftçisi var..iğrenç herifler hepsinden nefret ediyorum..
ayennn gıcık oluyorum topunun allahh belasını vrsn ...uyuzlar :007
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

system_ yazdı:
drexler yazdı:

ayennn gıcık oluyorum topunun allahh belasını vrsn ...uyuzlar :007
+1
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

öff banane yav....

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

ex88 yazdı:öff banane yav....
ülkeni seviomusun?zannerdersem evet...bu ülkeyle ilgili şeyler seni ilgindirio o zaman :-D

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

balgam yazdı:
ülkeni seviomusun?zannerdersem evet...bu ülkeyle ilgili şeyler seni ilgindirio o zaman :-D
soğuttun beni forumdan soğuttun ühühüühüh

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

ex88 yazdı:
balgam yazdı:
nnnnnnniye lennn

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

balgam yazdı:
ex88 yazdı:
balgam yazdı: ülkeni seviomusun?zannerdersem evet...bu ülkeyle ilgili şeyler seni ilgindirio o zaman :-D
nnnnnnniye lennn
ben bu kadar hıza alışık deilim kalbim dayanmıyo gitçem bu yaşta :-D

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

ex88 yazdı:
balgam yazdı:
ex88 yazdı: soğuttun beni forumdan soğuttun ühühüühüh
nnnnnnniye lennn
ben bu kadar hıza alışık deilim kalbim dayanmıyo gitçem bu yaşta :-D
hzılı olun gençler yeahh hell :-D

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

son bombası rtenin bir vatandaşın "oğlum işsiz" yakarışına:
"e senin çocuğun da işsiz kalıversin..otur yerine.." şeklindeki küstahça cevap..Biri rteyi durdursun...

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

GeLMiR yazdı:son bombası rtenin bir vatandaşın "oğlum işsiz" yakarışına:
"e senin çocuğun da işsiz kalıversin..otur yerine.." şeklindeki küstahça cevap..Biri rteyi durdursun...
oahannes amaaaaaaaaa :023

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

balgam ve ex88 muhabbeti msnde yapın

GeLMİR linki var mı bu haberin?
sleeping with the earth my dying bride

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

GeLMiR yazdı:son bombası rtenin bir vatandaşın "oğlum işsiz" yakarışına:
yapmı$tır yane hic $a$ırmadım $ahsen..Allah'ın dağlısından ne beklenir..

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

jonnathan yazdı:balgam ve ex88 muhabbeti msnde yapın

linki yok lakin tvlerde defalarca gösterildi.internetten gazete takip etmiyorum pek ama rastlarsam koyarım link.

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

tımam amja...
bu siyasetçiler milleti azarlamaya sarfettikleri enerjilerini iş yapmaya harcasalar negüzel olurdu

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

GeLMiR yazdı:

linki yok lakin tvlerde defalarca gösterildi.internetten gazete takip etmiyorum pek ama rastlarsam koyarım link.
bende direk haber bülteni kaydını bulmuştum izlemiştim hatta ufacık boyutlu ..ama oldukça dumur edici..haberi okumak isteyenlere http://www.ataturquie.asso.fr/print.php ... &metalang= bu sitenin hemen başındaki kısmı önerebilirim..baya araştırdım bende internette ama tek açıklayıcı bunu bulabildim ki bunda da başbakanın dedikleri biraz daha "yumuşak" bir diler dökülmüş..aslında "ulan" "lan" "bağırma" gibisinden başbakanımızın ağzına artık pelesenk olan sözler vardı
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Zaman aşımı
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kilitli