İyilik Tanrılıktır, iyilik yapan herkes bir Tanrıdır

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
hayatkalp
Üye
Üye
İletişim:

cevap

Mesaj gönderen hayatkalp »

ARKADAŞIM

ben Zerdüştün ateşini bile küçümsemedim.... gerisini anlarsın artık...

ve beni cok kırdın..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

çok pardon ya bu konular da hassasım yanlış anlamadan doğan hatalarım için özür dilerim.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

hayatkalp
Üye
Üye
İletişim:

tmm

boyutları değiştirelim konuya dönelim....
Bazen kelimeler yetmez

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bulletproof yazdı:iyilik yapan herkes bir tanrıysa kötülük yapan herkesin bir şeytan olması gerekir...her insan hayatında iyilikler de yapmıştır kötülükler de...buna göre her insan yarı tanrı ve yarı şeytan oluyor ne yazıkki bunların ikisi alabildiğine zıt vasıflar demek ki önerme tümüyle yanlıştır...
o zır dedigin dediğin kavramlar aslında o kadar içiçe ki...
betterman.

hayatkalp
Üye
Üye
İletişim:

aslında hayat öyle ki ;

birine iyilik yaparken diğerine kötülük yapıyor olabilirsiniz ,

yani benim kavramımla Birine göre TANRI Diğerine Göre Hiç olabilirsin

önemli olan sizin için doğru olan iyiliğin etki altında kalmadan yapabilmenizdir...
Bazen kelimeler yetmez

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

iidir güzeldir hoştur

uKeLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen uKeLa »

hayatkalp casusmusun muhbirmisin misyonermisin nesin sen ya söle kim gönderdi seni bu siteye ?

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

esperanza yazdı:
bulletproof yazdı:iyilik yapan herkes bir tanrıysa kötülük yapan herkesin bir şeytan olması gerekir...her insan hayatında iyilikler de yapmıştır kötülükler de...buna göre her insan yarı tanrı ve yarı şeytan oluyor ne yazıkki bunların ikisi alabildiğine zıt vasıflar demek ki önerme tümüyle yanlıştır...
tanrıyla şeytanı sen iç içe görüyosan senin inancındır benimki öyle değil forumda herkes kendi görüşünü yazamıyor mu ben de yazdım yoksa senin istediğine inan banane kardeşim..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

iilk yp dneize at anladınızz :010
The burden is mine... alone

hayatkalp
Üye
Üye
İletişim:

uKeLa yazdı:hayatkalp casusmusun muhbirmisin misyonermisin nesin sen ya söle kim gönderdi seni bu siteye ?
arkadaşlar gittikçe kırılmaya başladım.... üzgünüm çok üzgünüm tamam konuyu tartısmayalım..
Bazen kelimeler yetmez

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bulletproof yazdı:
esperanza yazdı:
tanrıyla şeytanı sen iç içe görüyosan senin inancındır benimki öyle değil forumda herkes kendi görüşünü yazamıyor mu ben de yazdım yoksa senin istediğine inan banane kardeşim..
ben elbette istediğime inanıyorum ama bu inanç meselesi değil. islama göre şeytan tanrı'nın meleği değil mi? madem tanrı şeytanın insanları yanıltmasını istemiyordu, neden varlığına izin verdi?
betterman.

Kullanıcı avatarı
destinyofrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen destinyofrock »

Eğer tanrı olmasaydı onu biz yaratmak zorunda kalırdık...! 8)
~~£v£n ang£ls n££d lov£...pur£ £v£l~~

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

aslında yapay zeka filmi vardı insan robotu yapıyo robotlar insanlığın egemeni oluyo fln tanrıyada gönderme vardı ama saçma olmuş

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

esperanza yazdı:
bulletproof yazdı:
esperanza yazdı: o zır dedigin dediğin kavramlar aslında o kadar içiçe ki...
ben elbette istediğime inanıyorum ama bu inanç meselesi değil. islama göre şeytan tanrı'nın meleği değil mi? madem tanrı şeytanın insanları yanıltmasını istemiyordu, neden varlığına izin verdi?
senin benim gibiler kendi akli idareleriyle kendi yollarını bulsunlar kendi seçimlerini yapsınlar diye....
ayrıca ben onları vasıf olarak karşılaştırdım...kavram olarak değil...
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

alezya
Üye
Üye

Mesaj gönderen alezya »

ya her iyilik yapan tanrı olurmu ne alaka saçmalık bu valla ya şu lafı bi din adamı duysa vayy halinizeeee bea :023

Kullanıcı avatarı
Stein_Um_Stein
Üye
Üye

Mesaj gönderen Stein_Um_Stein »

İyilik yapan iyi insan olur hayatında çoğu şey güzel gider,allah hep istediklerinin gerçekleşmesi için sana daha fazla yardımcı olur ne tanrısı ehuehuehe :o

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen GiMLiStorM »

iyilik yap iyilik bul...karma felsefesi...my name is Earl...cnbc-e... :-D
Even the smallest person can change the course of the future...

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Mesaj gönderen INFLaMeS »

Konuyu baştan aşağı okudğumda..

Başlığı açan arkadaşımın demek istediği

İyilik yolu = Tanrı'nın yolu

Kötülük Yolu = Şeytanın yolu

Sanırım burdan yola çıkarak iyilik yapanlar Tanrı'dır demiş. Ancak onun anlatmak istediği bence tam Tanrı değil. Yani o Tanrı'nın yolu demiş bence. Kullandığı cümle hiç doğru değil. Çünkü Tanrı vasfını direk olarak insanlar üzerine söylemiş. Ama anladığım kadarıyla kastetmek istediği ile cümle aynı şeyler değil...

Konuya dönersek. İnsanlar hem iyilik hem kötülük yaparlar aynı anda iki yoldan da yürümüş olurlar. Ancak bir yol devamlı olarak ağır basacaktır.

Her kötülüğün içinde biraz iyilik, her iyiliğin içinde biraz kötülük vardır..!

hayatkalp
Üye
Üye
İletişim:

hebaa

Düşün ki varsın hemde o oturdugun koltugun üstünde....
Bazen kelimeler yetmez

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

düşünki oturduğun koltuk yok bla bla bla....ne saçma sapan şeeler konuşuyonuz bea işiniz gücünüz yok mu sizin ben koltukta oturmama bakarım kardeşim ilgilendirmez gerisi beni

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

hayatkalp yazdı:
uKeLa yazdı:hayatkalp casusmusun muhbirmisin misyonermisin nesin sen ya söle kim gönderdi seni bu siteye ?
arkadaşlar gittikçe kırılmaya başladım.... üzgünüm çok üzgünüm tamam konuyu tartısmayalım..
mıstık yaa üzme bnm janberkimi valla bozusuruz;)
bu arada ben janberke katılıorm cnkü janbrkin bahsettgi tanrı kavramı cok farklı bi boyutta belki kavrayamamıs olablrsniz ama bu tanrı farklı...
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Hala bu sacma muabbet dewam edıo ya!!
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

uKeLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen uKeLa »

Unutma ki ağzında bal olan arının kuyruğunda da iğnesi vardır.

hayatkalp
Üye
Üye
İletişim:

ukela :

bal arısının sokması insan için iyidir...

bal arısı fazla sokarsa sana zarar verebilir

eğer senin düşüncen tek bir yere kilitlenmişse ve sen kendini o düşlerde hayal edemiyorsan dostum acınacak haldesin ben kendi düşüncemi konu olarak açtım bu seni neden bu kadar acıtıyor evet beklde saçma ama neden biliyormusun cünkü senin gibi insanlar sırf reklam olsun diye süslü bişeyler yazıyorlar ve kazanacaklarını zannediyorlar evet konum kapansın ben hiç kaybetmeyecek kadar reklamsızım ama sen hayatın her dalında tek bir düşünceye bağlı kaldıgın için hep kaybedeceksin eğer beğenmiyorsan sevgili insan gider adminlere söylersin ama senin tüm çaban reklam yapmak yap bakalım adı üstünde kendini iyi yansıtmışsın ukela hadi durma at bir mesaj daha .. reklam yap .. yada adam gibi düşünceni yaz eğer bir düşüncen yoksa hiç boşuna reklam yapma cünkü sen cennetindeyken bile bu kafa dogrultusunda hep mutsuz olacaksın ama ben cehennemde yanarken senin ve gibi insanların böyle olmasından dolayı mutluluk içinde yanacagım.. gerçekten sana bir şey söylüyeyim neden sırf bişeler yasmak için kendini paralıyorsun eğer senin benim hakkkımda misyoner vs. vs. düşüncelerin varsa o zaman yazma kardeşim. burdaki insanlarında senden asagı kalır yanı yok hepsi düşünebilecek kadar zekiler...
Bazen kelimeler yetmez

uKeLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen uKeLa »

hayatkalp yazdı:ukela :

bal arısının sokması insan için iyidir...

bal arısı fazla sokarsa sana zarar verebilir

eğer senin düşüncen tek bir yere kilitlenmişse ve sen kendini o düşlerde hayal edemiyorsan dostum acınacak haldesin ben kendi düşüncemi konu olarak açtım bu seni neden bu kadar acıtıyor evet beklde saçma ama neden biliyormusun cünkü senin gibi insanlar sırf reklam olsun diye süslü bişeyler yazıyorlar ve kazanacaklarını zannediyorlar evet konum kapansın ben hiç kaybetmeyecek kadar reklamsızım ama sen hayatın her dalında tek bir düşünceye bağlı kaldıgın için hep kaybedeceksin eğer beğenmiyorsan sevgili insan gider adminlere söylersin ama senin tüm çaban reklam yapmak yap bakalım adı üstünde kendini iyi yansıtmışsın ukela hadi durma at bir mesaj daha .. reklam yap .. yada adam gibi düşünceni yaz eğer bir düşüncen yoksa hiç boşuna reklam yapma cünkü sen cennetindeyken bile bu kafa dogrultusunda hep mutsuz olacaksın ama ben cehennemde yanarken senin ve gibi insanların böyle olmasından dolayı mutluluk içinde yanacagım.. gerçekten sana bir şey söylüyeyim neden sırf bişeler yasmak için kendini paralıyorsun eğer senin benim hakkkımda misyoner vs. vs. düşüncelerin varsa o zaman yazma kardeşim. burdaki insanlarında senden asagı kalır yanı yok hepsi düşünebilecek kadar zekiler...
Genc adam hızını alamayıp msn ye gelir ... AKlınca cin dir msn de yazılanları kendini aklamak icin kullanmaya çalısacaktır .. Ama ukela ile konustugunun farkında degildir..
En son uKeLa tarafından 15 Mar 2006 00:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kilitli