seçim olsa kime oy verirdiniz?

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...

seçim olsa kime oy verirdiniz?

akp
2
3%
chp
18
30%
dyp
0
Oy yok
mhp
2
3%
dsp
2
3%
dehap
2
3%
tkp
10
17%
liberal parti
3
5%
kararsız
5
8%
boş bırakırım
16
27%

Toplam oy: 60

Kullanıcı avatarı
kurukafa
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kurukafa »

A_SeX_PisToL yazdı:evet..aşırı milliyetçi kitaplar okuyum sonra yalan yanlış bilgiler öğreniyim di mi?
ya bence atatürk ü belli fikirlerin yandaşı yada belli fikirlerin karşıtı olarak kullanmayın...herkes kendi fikrini savunsun..liderliği tescillenmiş insanların isimlerinin arkasına saklanmayın.atatürk komünist türklerin de lideri milliyetçilerin de...bi islamcıların değil.. :P
"Atatürk Diyor Ki" diye küçük bir kitap var. Okul kütüphanelerinin çoğunda 3'er 5'er tane vardır mutlaka. Bu aşırı milliyetçi bir kitap mı sizce?
"Üzerimize kılıç çekilmedikçe, ülkemize saldırılmadıkça, milletimiz cefa çekmedikçe, bizden kimseye zarar gelmez."

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

ben hala inanmıyorum..nası bi kitap olursa olsun atatürk böyle bişi söylememiştir bence...söylediyse de katılmıyorum...

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

hâlâ burda tartışıyonuz yav konun yönü değişiyo!!!!
insanlık, okadar hızlı büyüyordu ki ; Tanrıyla boy ölçüşmeye kalkıştı ve Tanrı ; çocuklarından utandı... Önce yağmurla yıkadı pisliklerinden arıttı sonra güneşinde yaktı maskelerini çıkarttı ve yer yü

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

her görüşe saygılıyım her partiye oy atılmış(chp,akp,mhp,dyp,tkp vs.)
ama dehapa nasıl eliniz gitti vicdanınız sızlamadımı sormak isterim.her görüşe saygılıyım yeterki bölücü bir görüş olmasın. :023
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
kurukafa
Üye
Üye
İletişim:

A_SeX_PisToL yazdı:ben hala inanmıyorum..nası bi kitap olursa olsun atatürk böyle bişi söylememiştir bence...söylediyse de katılmıyorum...
Ben de bunu diyorum işte... İşinize gelene inanın, işinize gelmeyene inanmayın. Atatürkçülük, din, milliyetçilik; herşey sömürülüyor bu ülkede. Komünisti de Atatürkçü, yobazı da ırkçısı da...
"Üzerimize kılıç çekilmedikçe, ülkemize saldırılmadıkça, milletimiz cefa çekmedikçe, bizden kimseye zarar gelmez."

Kullanıcı avatarı
_rock_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _rock_ »

ben boş atanlara derim ki boş atmayın tamam diosunuz hiçbirini beğenmiorum ama sze en azından en i gelene atın bu ülke bizim ülkemiz başı boş bırakırsak kaybolur gider adam gbi yönetici seçmessek yıkılır gider adam gbi yok diiceksiniz ama elde olanlar bunlar bunlar arasında en iiyi seçelim
keşke bzi gerçekten içten dinleseler braz da milletinin amçlarını gözetseler (sadece kendi çıkarlarını gözetenler için diorum)
kendi çıkarlarından çok milleti düşünse kırdıımın dokunulmazlıı kalksa gerçekten dürüst olsalar bölücülere karşı bir olsak kopmasak , bazen de milletimizi düşünsek bi kıytırık para için kendimizi satmasak !

yanlıs anlama olmasın kızdıklarım para için hersei yapanlar sadece kendi çıkarlarını gözetenler..
(....\............../....) hoşçakal
.\....\........... /..../ bugün...
...\.../´¯.|.¯`\.../
.../... |....|.... (¯ `\
..|.....|´¯.|´¯.|\....\
..\......` ¯..¯ ´....../
___

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

işime gelip gelmemesiyle hiç bi alakası yok..atatürk düşünce farklılıklarına saygılı bi insandı.bunu ilkokuldan beri söylerler hala bunları öğrenemeyip sonra böyle saçma sapan şeylere inanıp ta inanmayanlara "işinize gelene inanın işinize gelene inanmayın" diyenler aslında atatürkçülüğü sömürüyo...atatürk savaşta bile gidin onları ezin falan dememiş..görüşlere mi diyceK? aklım almıyo.alana da şaşıyorum

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

bence buraya kimin hangi partiye oy vereceğini yazması çok gereksiz... bi görüşü olmayanlar "post" yollamasıyla kalacaklar.. sonra da sağcılar ve solcular kapışacaklar... sonuç:boşa atılan bir sürü mesaj.. ne birileri burada yazılanları okumayla görüşünü değiştirecek ne de ülke kurtulacak ya da seçimde kazanacak parti belirlenecek... önemli olan bir şeyleri forumlarda tartışıp hiç bir şey elde edemeden ve o olayı başlığa cevap yazılması kesilip forumun derinlerine gönderince yerinde öylece kalmak değildir. önemli olan düşünceni gerçekleştirebilmek o düşünceyi lafta değil gerçek hayatta yaşatabilmektir.. sonuçta şu anda sanal ortamdayız kimse birbirini görmüyor ve belki de hiç görmeyecek, isteyen istediğini söylesin; böyle bir durum oluşuyor burada.. "kim hangi partiye oy verecek" bu o kişi dışında hiç kimseyi ilgilendirmez. herkesin belli bir düşüncesi vardır ve o doğrultudaki partiye verir.. kimse kimsenin siyasi görüşünü de öğrenmek zorunda değildir...
sorarım size şu ana kadar hangi forumdaki siyasi tartışmaların hangi birinden sonuç alınmıştır ya da bir şeyler elde edilmiştir...
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

o lafı bize lgs ye hazırlandığım dersanedeki tarih hocası demişti 2 sene önce ama ne kadarı doğru bilmiyorum.

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bence saçma...yani biyere varamıycaamız düşünerek yola çıkmamalıyız..fikirlerin tartışılması çok güzel bence.herkes fikrini yazmalı durumu eleştirmek yerine siyaseti yönetimi eleştirin (iyi veya kötü)

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

rahibe_teresa yazdı:bence buraya kimin hangi partiye oy vereceğini yazması çok gereksiz... bi görüşü olmayanlar "post" yollamasıyla kalacaklar.. sonra da sağcılar ve solcular kapışacaklar... sonuç:boşa atılan bir sürü mesaj.. ne birileri burada yazılanları okumayla görüşünü değiştirecek ne de ülke kurtulacak ya da seçimde kazanacak parti belirlenecek... önemli olan bir şeyleri forumlarda tartışıp hiç bir şey elde edemeden ve o olayı başlığa cevap yazılması kesilip forumun derinlerine gönderince yerinde öylece kalmak değildir. önemli olan düşünceni gerçekleştirebilmek o düşünceyi lafta değil gerçek hayatta yaşatabilmektir.. sonuçta şu anda sanal ortamdayız kimse birbirini görmüyor ve belki de hiç görmeyecek, isteyen istediğini söylesin; böyle bir durum oluşuyor burada.. "kim hangi partiye oy verecek" bu o kişi dışında hiç kimseyi ilgilendirmez. herkesin belli bir düşüncesi vardır ve o doğrultudaki partiye verir.. kimse kimsenin siyasi görüşünü de öğrenmek zorunda değildir...
sorarım size şu ana kadar hangi forumdaki siyasi tartışmaların hangi birinden sonuç alınmıştır ya da bir şeyler elde edilmiştir...
rahicecim teresacım millet tartışsın diye uğraşmıyorumki sitenin genel siyasi görüşü için açıyorum anketi...ama millet birbirine giriyo....ilk sayfalara bak güllük gülistanlıktı
insanlık, okadar hızlı büyüyordu ki ; Tanrıyla boy ölçüşmeye kalkıştı ve Tanrı ; çocuklarından utandı... Önce yağmurla yıkadı pisliklerinden arıttı sonra güneşinde yaktı maskelerini çıkarttı ve yer yü

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kimsenin birbirine girdiği yok ya medeni ölçülerde görüşlerimizi savunuyoruz dimi sex pistol :-D

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya tamam siz milleti tartıştırmaya uğraşmıyor olabilirsiniz ama isteseniz de istemeseniz de oluyor...
ilk sayfa güllük gülistanlık olabilir ama ben hala burda tartışmanın hiç bir işe yaramayacağını düşünüyorum.. burda tartışmak yerine gerçek hayatta uygulansa burdaki görüşler, eminim ki bir yarar elde edebiliriz...

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

rahibe_teresa yazdı:ya tamam siz milleti tartıştırmaya uğraşmıyor olabilirsiniz ama isteseniz de istemeseniz de oluyor...
ilk sayfa güllük gülistanlık olabilir ama ben hala burda tartışmanın hiç bir işe yaramayacağını düşünüyorum.. burda tartışmak yerine gerçek hayatta uygulansa burdaki görüşler, eminim ki bir yarar elde edebiliriz...
kim inanıyoki buradaki görüşlerin işe yarıyacağına....ona bakıyosan kürdistan haritası konusunda millet kürtlerin hepsini kesmekten söz ediyodu...iş siayset olunca herkesin ağzı açılıyo desene....amaan bea kimin umrunda :003 :015

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ex88 yazdı:
rahibe_teresa yazdı:ya tamam siz milleti tartıştırmaya uğraşmıyor olabilirsiniz ama isteseniz de istemeseniz de oluyor...
kim inanıyoki buradaki görüşlerin işe yarıyacağına....ona bakıyosan kürdistan haritası konusunda millet kürtlerin hepsini kesmekten söz ediyodu...iş siayset olunca herkesin ağzı açılıyo desene....amaan bea kimin umrunda :003 :015
içmemize bakalım biz ... :015 :003

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya harbiden anlamıyom sizi haa...siyaset olunca ağzımız açılıyomuşş..o zaman açmasaydınız kardeşim!! burda doğru düzgün fikirleri karşılaştırıyoruz işte wolfalinin dedii gibi..ne yani tartışmayalım mı? hayır her konuya bi çomak sokmak gerekiyo.."ülkeyi siz mi kurtaracaksınız?? boş laflar bunlar boş!!" istemeyen tartışmasın..tartışana da karışmasın kardeşim..nasıl parti seçimim kendime aitse bu benim fikrimse bi partide aktif rol alıp almamak ta benim elimde..benim seçimim olur..kimene?? istersem konuşurum istersem uygularım...

Kullanıcı avatarı
kurukafa
Üye
Üye
İletişim:

A_SeX_PisToL yazdı:ya harbiden anlamıyom sizi haa...siyaset olunca ağzımız açılıyomuşş..o zaman açmasaydınız kardeşim!! burda doğru düzgün fikirleri karşılaştırıyoruz işte wolfalinin dedii gibi..ne yani tartışmayalım mı? hayır her konuya bi çomak sokmak gerekiyo.."ülkeyi siz mi kurtaracaksınız?? boş laflar bunlar boş!!" istemeyen tartışmasın..tartışana da karışmasın kardeşim..nasıl parti seçimim kendime aitse bu benim fikrimse bi partide aktif rol alıp almamak ta benim elimde..benim seçimim olur..kimene?? istersem konuşurum istersem uygularım...
Arkadaşa katılıyorum. Başlığı açmışsınız ve biz de tartışıyoruz işte.

Ayrıca, yukarıda bir arkadaş "sağcılarla solcular kapışıyor" demiş. Ben sağcı değilim. Solcu da değilim. Liberal hiç değilim. NE SAĞ NE SOL, ÖNCE BAĞIMSIZLIK fikrine inananlardanım.

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

ama sizde o kadar saçma şeyler tartışıyonuzki sinirim tepeme gidiyo walla

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ona bakarsanız müzik forumlarında ki konuşmalarda boş laf.şimdi biz burda bir grubu savunduğumuzda grup daha çok mu para kazanıyor?
yada kötülediğimizde o grubun müzik hayatımı bitiyor?
hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
forumlardaki bütün konularda amaç günlük yaşama uygulamak değil fikirleri karşılaştırmak ne yani bi siyasi görüşü eleştirdiğinde boş lafta bi filmi eleştirdiğin demi doğru laf bunları aşalım artık ilerleyin yahu atın at gözlüklerini :-D

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

wolfali yazdı:ona bakarsanız müzik forumlarında ki konuşmalarda boş laf.şimdi biz burda bir grubu savunduğumuzda grup daha çok mu para kazanıyor?
hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
forumlardaki bütün konularda amaç günlük yaşama uygulamak değil fikirleri karşılaştırmak ne yani bi siyasi görüşü eleştirdiğinde boş lafta bi filmi eleştirdiğin demi doğru laf bunları aşalım artık ilerleyin yahu atın at gözlüklerini :-D
iyi hoş güzelde konuşmalarda mal salak denyo vs... kelimeler kullanılıyo çocuk tartışması gibi yani gerçek hayatta olsa cidden girceksiniz birbirinize.saygılı sevgili tartışın

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ex88 yazdı:
wolfali yazdı:ona bakarsanız müzik forumlarında ki konuşmalarda boş laf.şimdi biz burda bir grubu savunduğumuzda grup daha çok mu para kazanıyor?
hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
iyi hoş güzelde konuşmalarda mal salak denyo vs... kelimeler kullanılıyo çocuk tartışması gibi yani gerçek hayatta olsa cidden girceksiniz birbirinize.saygılı sevgili tartışın
ben kimseye hakaret etmedim. görüşü farklı diyede kimseye girmem korkma. :P
tabi bu forumda en hararetli tartışmalar sex pistol le kurukafa arasında geçti bide onlara sormak lazım tartışmaların medeni seviyesini.
ama bence abartılacak birşey olmadı.herkes görüşünü savundu aynı benim gibi.

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

biz birbirimize denyo falan demedik yaa nerden çıktı..?? o ben gelmeden önce olmuş herhal
benle alakası yok..kimseye denyo demem

Kullanıcı avatarı
kurukafa
Üye
Üye
İletişim:

Ben de forumdaki kimseye "mal, salak, denyo, hain, şerefsiz" gibi şeyler demem. Benim bu şekilde nitelendirdiğim adamlar bellidir zaten: Apo, Doğu Perinçek, Fatih Altaylı, Fettullah Gülen, RTE,...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

kilit vakti gelmeden daha sakin ve konuya yonelik konusalım,baslıga yazık olmasın...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
FrozenInside
Üye
Üye

Mesaj gönderen FrozenInside »

trabrock yazdı:kimseye veresim gelmiyo açıkçası
+10000000000.....
kendimi yakın hissetiğim hiç bir parti yok ortada :(

Kilitli