Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

r1g0r yazdı:
Bedirhan yazdı:
r1g0r yazdı:bakınız rockistabulda cinsellik

Resim
İyide o sigarayı o edayla içmesi gereken şahıs o degilki :-D

Bu geyiğim vesiliesiyle umarım bu çirkin resim silinir..
dursun bence bir süre de toplumdaki ahlaksızlaşmanın farkına varılsın, ibret olsun.
25 gün önce Taksim Yılbaşı kutlamarında Tv lerde canlı yayında bunun farkına vardık sanırım.. Bu ibretlik bir resim degil ayrıca özendirici bir resim başımıza birde şezlong fantezisi çıkarma bi deniz bir güneşlenme keyfimiz var..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

utanarak söylüyorum ki yaşıt arkadaşlarımın geneli birçok kez cinsel ilişkiye girmiş..daha liseyi bitirmeden cinsellik yaşayan erkek-kız gençlerimiz toplumumuzda ki ''ahlak yozlaşması'' nın en güzel örneği bence...
bu olay hem dini(islam dini açısından) hem de sosyal açıdan yanlış bir olaydır..özellikle dini boyutu görünmezlikten gelinir,çeşitli kendini kandırmacalarla bu iş öyle veya böyle normal kabul ettirilir ki hiç de normal olmadığı halde..
isteyen cinsel ilişki yaşar evlenmeden,isteyen yaşamaz bu kişinin kendine kalmış bişey fakat yaşayanlar da bunu dini ve sosyal açıdan normal göstermesin..bazı yazılarda ;''her açıdan normal,sakıncası yok,yemek yemek kadar doğal'' gibi şeyler okudum..eğer müslüman isen normal değil arkadaşım kendini kandırma:)
tabi farklı inançlardansan orasını bilemem,orası kimseyi ilgilendirmez...
sonuç olarak herkes özgürdür bu konuda yapan yapar yapmayan da yapmaz...ama yapanda yapmayanda kendini bazı konularda kandırmasın lütfen:)

ayrıca bazıları;''ulan bu nutuk atıyo ama kendisi ne b.klar yemiştir kim bilir diye düşünebilir.'' şu ana kadar öyle birşey yaşamadım,katiyende yaşamam diyemem, ileride ne olur bilemem ama yaşasamda bazıları gibi kendimi kandırmam doğaldır,normaldir diye :P
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
devrik_cumle
Üye
Üye

Mesaj gönderen devrik_cumle »

wolfali yazdı:utanarak söylüyorum ki yaşıt arkadaşlarımın geneli birçok kez cinsel ilişkiye girmiş..daha liseyi bitirmeden cinsellik yaşayan erkek-kız gençlerimiz toplumumuzda ki ''ahlak yozlaşması'' nın en güzel örneği bence...
bu olay hem dini(islam dini açısından) hem de sosyal açıdan yanlış bir olaydır..özellikle dini boyutu görünmezlikten gelinir,çeşitli kendini kandırmacalarla bu iş öyle veya böyle normal kabul ettirilir ki hiç de normal olmadığı halde..
isteyen cinsel ilişki yaşar evlenmeden,isteyen yaşamaz bu kişinin kendine kalmış bişey fakat yaşayanlar da bunu dini ve sosyal açıdan normal göstermesin..bazı yazılarda ;''her açıdan normal,sakıncası yok,yemek yemek kadar doğal'' gibi şeyler okudum..eğer müslüman isen normal değil arkadaşım kendini kandırma:)
sonuç olarak herkes özgürdür bu konuda yapan yapar yapmayan da yapmaz...ama yapanda yapmayanda kendini bazı konularda kandırmasın lütfen:)

ayrıca bazıları;''ulan bu nutuk atıyo ama kendisi ne b.klar yemiştir kim bilir diye düşünebilir.'' şu ana kadar öyle birşey yaşamadım,katiyende yaşamam diyemem, ileride ne olur bilemem ama yaşasamda bazıları gibi kendimi kandırmam doğaldır,normaldir diye :P
sonunda şurda katılabilceğim bi yorum oldu ya düşüncelerime tercüman olmuşsn walla eline sağlık :010

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

evlilik öncesi cinsellik toplumumuzca pek normal karşılanmıyo olsa da ki bende normal karşılamyorum...ama belirli bi yaştan sonra kişilerin özgürüklerine kalmış bi durum olarak görüyorum..buna da kimsenin karışmaya hakkı yoktur..hatta böyle bi başlık açılmasını çok yadırgadım..(çocuk yaş diyebileceğimiz yaşlar ve lise çağlarına yorum yapmıyorum)

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:utanarak söylüyorum ki yaşıt arkadaşlarımın geneli birçok kez cinsel ilişkiye girmiş..daha liseyi bitirmeden cinsellik yaşayan erkek-kız gençlerimiz toplumumuzda ki ''ahlak yozlaşması'' nın en güzel örneği bence...

Şimdi bu yazılarını okuyan bazı samimi arkadasların seninle aaa wolfali Bakir miş diye dalga gecebilirler sakın aldırıs etme bu tür şeylere yoluna devam et.. Ülkemizde hersey tersine dönmüş bakire kızlara saf yada başka yakıştırmalar yapılıyor.. Şeytanın ortaklıklarını yapıyorlar işte .. İyi olan hersey kötülenir de demişler meyve veren agaç taşlanır..

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

İlk cinsel deneyim 13 yaşına kadar inmiş!

3 bin 500 ortaöğretim öğrencisi arasında yapılan araştırmada öğrencilerin yüzde 19.9'unun karşı cinsle ilişkiye girdiği ortaya çıkarken, bunların yüzde 25'inin ilk cinsel deneyimini 13 yaş ve altında yaşadığı belirlendi.

Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği tarafından 2004 yılında ortaöğretim çağındaki 3 bin 500 genç arasında yapılan araştırma, cinselliğin ilköğretim çağlarına kadar düştüğünü gösteriyor. Doç. Dr. Kültegin Ögel, Dr. Ceyda Eke ve Dr. Sevil Taner tarafından yapılan araştırmaya göre, karşı cinsten hiç arkadaşı olmayanların oranı yüzde 16.3. Karşı cinsle hiç flörtü olmayanlar 33 iken 5'ten fazla flörtü olmuş gençlerin oranı ise yüzde 16.9. Araştırmada geçlerin yüzde 19.9'u karşı cinsle ilişkiye girdiklerini belirtiyor. Karşı cinsle ilişkiye
girdiğini belirten erkeklerin sayısı kızların 8 katı. Cinsel deneyim sahibi gençlerin yüzde 25'i 13 yaş ve altında, yüzde 40.5'i 14-15 yaşında, yüzde 26'sı 16 yaşında yüzde 8.6'sı da 17 yaşında ilk deneyimlerini yaşadıklarını söylüyor.

Kaynak: HaberTurk.com

pek inanamadım bu yazıya ama belli de olmaz tabi. acaba bu veletler beslenme çantalarında prezervatif mi taşıyor diye düşünüyorum şimdi.

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

bence evlilik oncesi cinselligin "toplum yozlasmasi" olarak gorunmemesi lazim. 60 lilarda bu konu artk niyahet buyutulmedi..ve bu kadinlari erkeklerin "seviyelerine" ulasmasini sagladi...ilk gecenin ne ozelligi olacakmis onu anliyamiyorum, cunku 100 erkeklerden kac tanesi bakirdir?..

bunun hepsi neyse de, kadinlarin evlilik oncesi cinsellige girdiklerinden sonra, "degerleri" dusmesi manyak bisi..yani bu benim dusuncem..
dini acidan... hmm bisi diyemicem..ama bence insanlik degisiyor ve din 1400 yasinda..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Ya aslında herkez dürüst olsun.Bırakın kim ne yaparsa yapsın.Neye inanırsa inansın.Herkezin aklı, fikri var.Kendinizi kasmayın bence bu konularda.Çoğumuz burda belli olgun düşüncelere sahip insanlarız.Herkesin hayat felsefesi büyük ölçüde şekillenmiştir.Ama yanlış ama doğru.Kişiye göre değişir bu.Bu görecelilikte bu yüzden bu tür konuları hassas duruma getirir.Genelleme yapamazsınız -yapmamamlısınız.

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

[quote="wolfali"]utanarak söylüyorum ki yaşıt arkadaşlarımın geneli birçok kez cinsel ilişkiye girmiş..daha liseyi bitirmeden cinsellik yaşayan erkek-kız gençlerimiz toplumumuzda ki ''ahlak yozlaşması'' nın en güzel örneği bence...

doru söze ne denirr :010
dün söylediğim neyse ona inanıyorum . aslında ne söylediğimi tam bilmiyorum . ama ne düşündüğümü biliyorum . ve söylediğim şeyin o olduğunu varsayıyorum .

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

ehliyeti alınca tadı kaçar beee :-D yok saka bi yana toplumu baz alırsak yararlarından çok zararları var maddi boyutundan ziyade işin manevi boyutu çok kötü kürtaj sayısındaki artış yeter bunun zararını göstermek için,insanın kendi çocuğunun katili olması ne demek yaaa yanlış bence yapan yapar kişisel tercih demokrasi ülkesi...

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

güvenlik önlemlerinizi alın +oK- :drug

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

ilk gecenin buyusunden hep bahsedilir...

evlilik oncesi cinselligi hic yasamamıs ve ilk gece ilk deneyimi olucak insanların, o buyulu gecesinin mukemmel bi kabusa donusebilecegide goz ardı edilmemelidir.

ozellikle bizim toplumumuzda cinsel yonden sıkıntı ceken cok insan vardır kii haydar domenlerde bu yuzden prim yaparmıstır.

cok insan tanıorum esiyle iliskiye girmekten korkan, nefreteden, istemeyen...bu insnalarında tek hatası esini henuz tanımadan secmislerdir yada secmesine musade edilmemistir.bence en azından evlenmeyi dusundugun insanı her yonuyle tanımalısın,bilmelisin herseyini...

Kullanıcı avatarı
emish2
Üye
Üye

Mesaj gönderen emish2 »

evleneceksen olabilir ama evlenmeyeceksen sakıncalıdır ne güzelde bi yorumdur :D
Bullet For My Valentine- tears don' fall

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

futboldan sonra en sevdiğim şey, haftada en az bir kez evlilik öncesi cinselliğe girerim.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

bu konuda aklında sorular kalan bayan arkadaşlarımız britney spearsın "I'm not a girl, not yet a woman" adlı şarkısını öneriyorum. özellikle de sözlere dikkat edin. "kanada gibi deniz aşırı ülkelere konser vermeye gittim" diyen abd'li bir şarkıcıdan beklenen zekanın ürünü bu şarkı.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

r1g0r yazdı:futboldan sonra en sevdiğim şey, haftada en az bir kez evlilik öncesi cinselliğe girerim.
bende :-D

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

İstanbulda yaşayanlar yeni OKEY reklamlarını götmüslerdir bigbordlar ve muhtelif yerlerde çok güzel teşvik edici reklamlar modern Türkiyemiz için ...
En son Sadeceucnokta tarafından 14 Şub 2007 20:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

evlilik oncesi bilincsiz cinsel iliskiye giren o kadar fazla genc var ki en azından zaten amip gibi cogalan toplumuza belki bi mesaj olur, yardımı dokunur o reklamların..
kimsenin okey reklamı gordu diye seks yapası gelmez, dert etmeyin

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

veronique yazdı:evlilik oncesi bilincsiz cinsel iliskiye giren o kadar fazla genc var ki en azından zaten amip gibi cogalan toplumuza belki bi mesaj olur, yardımı dokunur o reklamların..
ama bir alışveriş merkezinin mc donalds'ında okey'i çıkarıp sallaması gelir..:)

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

wolfali yazdı:
veronique yazdı:evlilik oncesi bilincsiz cinsel iliskiye giren o kadar fazla genc var ki en azından zaten amip gibi cogalan toplumuza belki bi mesaj olur, yardımı dokunur o reklamların..
eheh insan olan yapmaz derim, alınan cıkar fln aman diyorum :P

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

SertSessiz yazdı:İstanbulda yaşayanlar yeni OKEY reklamlarını götmüslerdir bigbordlar ve muhtelif yerlerde çok güzel teşvik edici reklamlar modern Türkiyemiz için ...
herhalde istenmedik cocuk, cinsellik hastaliklar, veya baska turlu ciddi hastaliklar (aids, hepatit) den daha ii ...

hala evlilik oncesi cinselligin zararlarini anliyamiyorum..olsa bile iki cins icin niye farkli etkenleri oldugunu *sulanmis* beynime sokamiyorum.. bana bunu benim anliyabilcegim ve mantikli bi sekilde anlatabilirse kontosuna 20 YTL havale etcem...allahallah =)

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

"Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki heryerde
Ne çirkin yüzler örtermiş meğer o incecik perde "

Mehmet Akif Ersoy

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

veronique yazdı:
wolfali yazdı:
eheh insan olan yapmaz derim, alınan cıkar fln aman diyorum :P
benim okul çevrem hayvan olduğu için alınan çıkmaz rahat rahat diyebilirsin :P

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

karpuz_agaci yazdı:
SertSessiz yazdı:İstanbulda yaşayanlar yeni OKEY reklamlarını götmüslerdir bigbordlar ve muhtelif yerlerde çok güzel teşvik edici reklamlar modern Türkiyemiz için ...
herhalde istenmedik cocuk, cinsellik hastaliklar, veya baska turlu ciddi hastaliklar (aids, hepatit) den daha ii ...

hala evlilik oncesi cinselligin zararlarini anliyamiyorum..olsa bile iki cins icin niye farkli etkenleri oldugunu *sulanmis* beynime sokamiyorum.. bana bunu benim anliyabilcegim ve mantikli bi sekilde anlatabilirse kontosuna 20 YTL havale etcem...allahallah =)
OLayın bir sosyal boyutu var birde dini boyutu dinen inanmayanlar zaten istedikleri kadar özgürce davranıyorlar.. Fakat olaya dinen günah gözüyle bakanlar uzak duruyorlar.. Dinen evlilik öncesi ilişki ZİNA olarak tanımlanır.. Kuran-ı Kerim ve Hadisi Şeriflerde de bunun günah oldugu açıkca belirtilmiştir.. Bu konu ilgili daha önceki mesajlarda dini boyutu açıklanmıstır..

Sonucta hersey kişisinin kendi iradesine baglıdır.. Haram helal iyi kötü şeçmek bizim elimizdedir..

20 Euromu yollayıver canım..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

dedigin gibi dine onem vermiyenler daha ozgurce davraniyorlar..ama bir toplumda ozgurluk dinsizlik demekse daha cagdasliga cooook uzagiz..

20 euro degil YTL canim :P..hehheeeh... biraz bekle canim :P

Kilitli