Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

KoRn_eR yazdı:Tmm sen vicdanının sesini dinle.Ben Allah'ın bana söylediğine kulak veriyorum.
Bence her din adamının sözüne inanıp da hareket etme.Erkeğin küpe takmasına günah dendiğini hatırlıyorum ki Yavuz Sultan Selim(Halife)'in küpe taktığı portreler varken ortalıkta.İslamda kesin yargılara 2şeyden ulaşılır. 1.Kur'an-ı Kerim'de geçen ayetlerden(yorumlanmasından değil)
2.Peygamberimiz yaşamında söyledikleri veya yaptıklarından..[Ltfn yanlışım varsa düzeltin]
Anlayamadığım bir nedenden ötürü arap kültüründe olan şeyler İslamla özleştirilmeye çalışılıyor ve buna bizim din adamlarımız da alet oluyor.(Yok saçının bir teli görünürse bilmem kaç bin yıl yanarmış da..eee ne oldu İslam'da kadın hakları?)

Ben şahsen karşı değilim,evlilik öncesi cinsel birlikteliğe karşı değilim.Yeter ki evlilik sonrası bir aldatma olmasın..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

SleeplessSoul yazdı:
KoRn_eR yazdı:Tmm sen vicdanının sesini dinle.Ben Allah'ın bana söylediğine kulak veriyorum.
Bence her din adamının sözüne inanıp da hareket etme.Erkeğin küpe takmasına günah dendiğini hatırlıyorum ki Yavuz Sultan Selim(Halife)'in küpe taktığı portreler varken ortalıkta.İslamda kesin yargılara 2şeyden ulaşılır. 1.Kur'an-ı Kerim'de geçen ayetlerden(yorumlanmasından değil)
2.Peygamberimiz yaşamında söyledikleri veya yaptıklarından..[Ltfn yanlışım varsa düzeltin]
Anlayamadığım bir nedenden ötürü arap kültüründe olan şeyler İslamla özleştirilmeye çalışılıyor ve buna bizim din adamlarımız da alet oluyor.(Yok saçının bir teli görünürse bilmem kaç bin yıl yanarmış da..eee ne oldu İslam'da kadın hakları?)

Ben şahsen karşı değilim,evlilik öncesi cinsel birlikteliğe karşı değilim.Yeter ki evlilik sonrası bir aldatma olmasın..
dediklerinde haklısında genelleme olarak konuşucam, insanlar sadece dini boyuttan dolayı karşı gelemiyebilio bazen dinde tabiiki akıllara takılıo ama aile daha ön plana çıkıyo
ailemin bunu hakketiğini düşünmüyorum.. ve onları üzmicem ben!

(sonuçta diceksiniz ki amaaan ailede nerden bilicek, bunu onların bilmesine gerek yok olay tamamen vicdani bişey benim için..)
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

simsiyah_85 yazdı:
SleeplessSoul yazdı:

dediklerinde haklısında genelleme olarak konuşucam, insanlar sadece dini boyuttan dolayı karşı gelemiyebilio bazen dinde tabiiki akıllara takılıo ama aile daha ön plana çıkıyo

(sonuçta diceksiniz ki amaaan ailede nerden bilicek, bunu onların bilmesine gerek yok olay tamamen vicdani bişey benim için..)
:001 :wink:
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

simsiyah_85 yazdı:
SleeplessSoul yazdı:

Olayın sadece dinsel bir tabu olarak insanlara dayatılmasına karşıyım ben onu belirtmek istedim.Bence insanın birşey yapacaksa veya yapmayacaksa kendi özgür iradesiyle karar vermeli.Bu şekilde alınan bir karara sonuna kadar saygı duyarım.
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

SleeplessSoul yazdı:
simsiyah_85 yazdı:
SleeplessSoul yazdı: Bence her din adamının sözüne inanıp da hareket etme.Erkeğin küpe takmasına günah dendiğini hatırlıyorum ki Yavuz Sultan Selim(Halife)'in küpe taktığı portreler varken ortalıkta.İslamda kesin yargılara 2şeyden ulaşılır. 1.Kur'an-ı Kerim'de geçen ayetlerden(yorumlanmasından değil)

Olayın sadece dinsel bir tabu olarak insanlara dayatılmasına karşıyım ben onu belirtmek istedim.Bence insanın birşey yapacaksa veya yapmayacaksa kendi özgür iradesiyle karar vermeli.Bu şekilde alınan bir karara sonuna kadar saygı duyarım.
haklısın :)

düşünceleirmi anlatabildiysem ne mutlu bana.. :006
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

mhtbm
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mhtbm »

simsiyah_85 yazdı:
SleeplessSoul yazdı:
simsiyah_85 yazdı:dediklerinde haklısında genelleme olarak konuşucam, insanlar sadece dini boyuttan dolayı karşı gelemiyebilio bazen dinde tabiiki akıllara takılıo ama aile daha ön plana çıkıyo

haklısın :)

düşünceleirmi anlatabildiysem ne mutlu bana.. :006

arkadaşım ne güzl anlatmışsın yaa :001
silemiyosan , karalıcaksın...!

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

herkesin düşüncesi farklıdır o yüzden bu tür konulardan konuşmaktan pek hoşlanmıyorum bence yanlış bi düşünce o ayrı her insan güzel amelleriyle gitsin öbür tarafa isteyen dinci sanabilir ama alakası yok bü tür şeler bu dünyada ii gözükür ama insanların gözü boyanmamalı işte toplum bu konular yüzünden bozuluyor. :006
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Erkek olduğum için böyle düşündüğümü zannetmeyin.. Ama eğer iki insan birbirini gerçekten bu özel işi yapacak kadar seviyorsa buna mani ne? Türk toplumumu? Hani iki kişi birbirini severse dünya umrumda değil sözleri? Evlenmeden olmaz kelimelerini sarfediyor ise bir kız, burada bir güvensizlik aranması gerekmiyormu? ''Sana güvenmiyorum ama kağıt üzerine imza atarsan güvenirim'' olayı..

Erkek yapar kız yapamaz olayınada karşıyım. Hem bütün kızlarla yatmak istenilecek hemde evlenilecek olan insanın bakire olmasını istemek? Tamamen yobazlık olur.
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

Doomah yazdı:Erkek olduğum için böyle düşündüğümü zannetmeyin.. Ama eğer iki insan birbirini gerçekten bu özel işi yapacak kadar seviyorsa buna mani ne? Türk toplumumu? Hani iki kişi birbirini severse dünya umrumda değil sözleri? Evlenmeden olmaz kelimelerini sarfediyor ise bir kız, burada bir güvensizlik aranması gerekmiyormu? ''Sana güvenmiyorum ama kağıt üzerine imza atarsan güvenirim'' olayı..

Erkek yapar kız yapamaz olayınada karşıyım. Hem bütün kızlarla yatmak istenilecek hemde evlenilecek olan insanın bakire olmasını istemek? Tamamen yobazlık olur.
ilk sorunu düşünenlerin biçoğunun aklında gelen cevabın din olduğunu söylemek veya cevap olmasa bile bikaç soyut temanın görülmesi normal ve olası bence sonuçta içip içip de hangimiz ulan ben de müslüman mıyım lan dememiştir?veya hangimiz kendini sorgulamamamıştır?biliyorum dine kaydım baya bi konuyu dağıttım..umrunda olmama olayı da herzamanki gibi laftadır abi..para konusunu hiç takmazsın ama yemek için sadece kirli donların kalınca elinde düşünürsün..peder kızı öğrenir ne lan bu der kaşındaki göbeğindeki ne der takmazsın 3-4sene sonra o eve giremezsin takma da göreyim demiş gibi olur peder..konuyu batırdım hemen bitiriyorum =) bence kişisel fikirdir ama ne olursa olsun dini aklının en uzak köşesinde bile tutan biri buna hayır cevabı vermelidir
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Din hakkında konuşmak yasakmı bilmiyorum ama şunu söyleyeyim.. Ülkede kimse sorsan müslümanım der. Fakat dine aykırı ne kadar şey varsa çoğunu yapar. Alkol, sigara, yerde bulduğun parayı cebe atma vs vs.. Başka birisini ramazan ayında alkol alırken görse, ''yuh lan, ramazandayız günah günah'' demezmi? Ne yani normalde içmek günah değil, ramazanda içmek günah? Cinsellikte de bu böyledir. Adam herşeyi yapar, evleneceği bayanın bakire olmasını ister. Buna göre karşıdaki bayanın açısından düşünelim. Karşısındaki erkeğin bakir olmasını isteme hakkı olması gerekmiyor mu?
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

Doomah yazdı:Din hakkında konuşmak yasakmı bilmiyorum ama şunu söyleyeyim.. Ülkede kimse sorsan müslümanım der. Fakat dine aykırı ne kadar şey varsa çoğunu yapar. Alkol, sigara, yerde bulduğun parayı cebe atma vs vs.. Başka birisini ramazan ayında alkol alırken görse, ''yuh lan, ramazandayız günah günah'' demezmi? Ne yani normalde içmek günah değil, ramazanda içmek günah? Cinsellikte de bu böyledir. Adam herşeyi yapar, evleneceği bayanın bakire olmasını ister. Buna göre karşıdaki bayanın açısından düşünelim. Karşısındaki erkeğin bakir olmasını isteme hakkı olması gerekmiyor mu?
katılıyorum. evlilik öncesi cinsellik erkek için gurur verici birşeyken nedense bayan için "utanç" verici birşey oluyor. bir erkeğin neden evleneceği kadının bakire olmasını isteme gibi bir hakkı vardır? ya da kadının neden böyle bir hakkı yoktur?

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

bence her ikisinin de var yani olmalı sonuçta erkek "ne lan bu bakire değil misin?!" derken bayan da "ulan kendine bak kaç kişiyi deldin kimbilir?" demeli sorgulamalı bence de ..bayan için utanç olması da dini mini kenara atalım tamamen babaerkil aileden kaynaklanmakta ve bunun kırılmaı için de biz erkeklerin "abi neden biz bakire olmayıp da sorguluyruz?" diye sormamaız bi işe yaramıyo bayanlaın çıkıp da söylemesi gerek doomah ın dediği gibi(burda senin bayan olup olmamanı önemsemiyorum söylediklerin önemli) yoksa din de işin işine girse toplum da girse hatta töre de girse bu olay hep aynı kalır erkekler hayatını yaşarken bayanlar hep fahişe konumunda olur yatakta
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

cinsellik insanın icinden gelir ve yasarlar bunu.bu bi suc diildir yada ayıp diildir hee din diosan orda dururum eger senin inancına gore gunah ve yapılmaması gerek bisiise senin maneviyatına saygı duayrım fakat bunun dısaında hic bisii cinselligi engelleyemez.

birde dier yandan bakalım olaya.cinsellik diyince direk bakire yada bakir gelmemeli akla.ve suda unutulmamalıdır aby ben 25-30 yasına geldim fakat daa bi kız/erkekle opüsmedim bile ve simdi evleniorum kendimi karıma/koca saklamadım dienin ben ellerinden oper omuzmda tasırım.yani sonuc olarak hepizmiz cinselligi bisekilde bierlere yasıoruz ve bundan mutlu olucagımıza bizlere sucluluk duygusu yuklenmesine bi anlam veremiorum.

ben bir erkegim ve turkiyede yasıorum fakat sunu buyuk bi acıklıkla soliebilirim kii benim evlenicegim isnanın bakire olması gerekmio yadaa daa once hic bisii yasamamıs olması gerekmio benim icin tek onemli olan beni sevmesi ve sadık olmasıdır.

fakar dier yandan daa cogu erkek arkadasım benim esim bakire olmalı abi ben ole seylere gelemem derken kadınına kendi bakirligini saklamamıs olmasından saa hic bi uzuntu duymuo buda buyuk bi celiskidir taby.bunun cozumu ise sadece kultur kavramından gelio ve bagzı seyleri asmamız gerektigine inanıyorum...

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

He birde şöyle birşey var, geçen günler evleneceği bayanın bakire olmasını isteyen bir arkadaşımla tartışıyorduk. Şöyle dedim, sen istediğin kızla beraber olabileceksin ama evleneceğin bayanın bakire olmasını istemen saçma değilmi? ve buna karşılık aldığım yanıt gerçekten şaşırttı beni. ''Biz yaparız, evlenmeden önce ilişkiye girilecek kadınlar ayrı zaten, onlarla sadece ilişki için takılınır''..

Gelde şimdi böyle bir zihniyete adaletten, mantıktan bahset.
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

pffffffffffffffffffffffffffffffffft. bukadar

annem bana dediki, kizim, seninle kimse evlenmek istemez. turk erkeklerin 95 % bakire ile evlenmek ister.

beni, onun gibi hayatimi yasadigim icin, istemeyeni ben de istemem kardesim.
turk erkeklerinden vazgecmeli herhalde. ortalama 3 milyar erkek daha var bu dunyada...

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

herşey zamanında güsel arkadaşlar bence .. az biras beklemek lasım zaten sonra istediğin kadar birlikte olabileceksin sevdiğin insanla..
kaldı ki o zaman ilk gecenin ne gibi bi önemi olucak ki :oops:
--karşıyım ben de..
büyük konuşmamak lasım ama bası şeyleri kaybedince geri getirmek zor olur..kısların ösellikle dikkat etmesi gerektiğini düşünüorum..sonuçta kim ne derse desin hala gelenklerine bağlı insanlarıs..hem kaldı ki bu gelenek ve ya din bakımından deil insanın kendine saygısı bakımından da önemli bence.. ilk gece çok ösel olmalı.. kesinlikle..ve ilk olması ona bu özelliği verir..-- herşey gibi bu da zamanında güsel..insan pişman olucaa şeyi yapmamalı..tabii pişman olmıcaksa ne ala ..ama bunu da bilemes..bu da benim fikrim :010
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

peki bide su acıdan bakarsak olaya;
adam 70 yasına gelmis ve haytını paylasmaya deger birini bulamamıs.sadece masturbasyonla yetinmis koca bi yetmis sene ve odam bana cıkıp dio kii ben kendimi ilk gece icin esime saklıorum.
bu adamcagızada gulermisin aglarmısın...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Cinsellik kız içinde erkek içinde cok dogal bıseydır.. bı ıhtıyactır.. evlılık oncesı cınsellık olması cok dogaldır bence.. tabı herkesın dusuncesı farklı yapmak ıstemeyen yapmaz...
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

kamze yazdı:herşey zamanında güsel arkadaşlar bence .. az biras beklemek lasım zaten sonra istediğin kadar birlikte olabileceksin sevdiğin insanla..
kaldı ki o zaman ilk gecenin ne gibi bi önemi olucak ki :oops:
--karşıyım ben de..
büyük konuşmamak lasım ama bası şeyleri kaybedince geri getirmek zor olur..kısların ösellikle dikkat etmesi gerektiğini düşünüorum..sonuçta kim ne derse desin hala gelenklerine bağlı insanlarıs..hem kaldı ki bu gelenek ve ya din bakımından deil insanın kendine saygısı bakımından da önemli bence.. ilk gece çok ösel olmalı.. kesinlikle..ve ilk olması ona bu özelliği verir..-- herşey gibi bu da zamanında güsel..insan pişman olucaa şeyi yapmamalı..tabii pişman olmıcaksa ne ala ..ama bunu da bilemes..bu da benim fikrim :010
bu mesajdan da goruldugu gibi olay tamamen psikolojik.benimde bu sekilde dusunenlere saygım var ama unutmayın ki sırf bu yuzden ilk gece,hatta hayatın tamamı bile rezil olabilir.oyle bir konudur iste bu...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

SleeplessSoul yazdı: Olayın sadece dinsel bir tabu olarak insanlara dayatılmasına karşıyım ben onu belirtmek istedim.Bence insanın birşey yapacaksa veya yapmayacaksa kendi özgür iradesiyle karar vermeli.Bu şekilde alınan bir karara sonuna kadar saygı duyarım.
İnsan din olsun ya da başka birşey olsun, yaşamında birtakım kriterlere bağlı kalarak, bazı davranışlar hakkında aldığı kararlar onun kişisel iradesiyle aldığı kararlar olmuyor mu?

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

bence bi kızın böyle birşey yapabilmesi için
her yönden güçlü olması lazım.
aileler evlenmeden cinsel ilişkiye karşı türk toplumunda ki benim ailemde öyle
ama kendi ayakları üstünde durabilen bir insan için ve maddi manevi yönlerden güçlü olan bi insan için normal birşey.
zaten okumuş aklı başında bi insana hiç kimse sen niye bakire değilsin diye yargılayamaz.

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

shadow_girl yazdı:bence bi kızın böyle birşey yapabilmesi için
her yönden güçlü olması lazım.
aileler evlenmeden cinsel ilişkiye karşı türk toplumunda ki benim ailemde öyle
ama kendi ayakları üstünde durabilen bir insan için ve maddi manevi yönlerden güçlü olan bi insan için normal birşey.
zaten okumuş aklı başında bi insana hiç kimse sen niye bakire değilsin diye yargılayamaz.
ozaman şöle mi olay okumuş aklı başında bi insanın bakire olmamasında bi problem yok ama okumamış bi gelir düzeyi olmayan bi, insanın bakire olmamasında bi problem mi var? :wacko

çok yanlış bence bu dediklerin arkadaşım, senin açından bu düşünce doğru olabailir ama şunu söliyim evet okudum, evet aklım başımda ve yine evet iyi bi şirkette güzel bi konuma sahipim ama
bu durumun benim evlilik öncesi cinsel hayatı yaşamama eşit olduğunu gösterdiğini sanmıyorum bu sadece kişisel bişeydir, ne maddiyata ne okumuşluğa nede adam olmuşuğa bakar.. :)

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

shadow_girl yazdı:bence bi kýzýn böyle birþey yapabilmesi için
her yönden güçlü olmasý lazým.
aileler evlenmeden cinsel iliþkiye karþý türk toplumunda ki benim ailemde öyle
ama kendi ayaklarý üstünde durabilen bir insan için ve maddi manevi yönlerden güçlü olan bi insan için normal birþey.
zaten okumuþ aklý baþýnda bi insana hiç kimse sen niye bakire deðilsin diye yargýlayamaz.
maddi aci ve okumus insan belki yanlis anlasilabilir. yani belki okuma sansi yoktu ama yine de güclü karakter ve kendi ayaklarin üstünde duran insanlar da var. bunu genllemek dogru degil. hem sonucta kac okumus insan gördüm ne yarrar kendileri anlamis degilim.... diger konu TR icin gecerli mi bilmiyorum orada olmadigim icin fazla yorum yapmak istemiyorum. yurtdisinda o kadar cok önemi yok artik. ama su dogrudur biri güxlü biriyse ki karakter anlamnda ona kimse efenim sen bakire degilsin bilmem ne vs vs.... umrunda bile olmaz. sne kimsin der. o bakimdan arkadasin belki biraz yanlis sözleri yanlis kullanmis ama galiba bunu ifade etmek istedi.
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

sen tercihini yapmakta özgürsün
bende senin gibi düşünüyorum.
ama sen kendi ayakların üzerinde durabildikten sonra kimse sana bu konuda laf söyleme hakkına sahip değil diye düşünüyorum.
birlikte olduğun insan seni bakire değilsin diye yargılayamaz
ama hiç bir güvencesi olmayan bi kız bunu yapmışsa bunun bedelini çok ağır bir şekilde ödeyebilir.
demek istediğim bu
cinsel ilişki yaşamakta insanlar özgürdür. kişisel birşeydir bu.
vicdan meselesi biraz da.
yani her aykaları üstünde duran bi insan bunu yapabilir diye bi kaide yok.
dedim ya kişisel tercih

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

shadow_girl yazdı:sen tercihini yapmakta özgürsün
bende senin gibi düþünüyorum.
ama sen kendi ayaklarýn üzerinde durabildikten sonra kimse sana bu konuda laf söyleme hakkýna sahip deðil diye düþünüyorum.
birlikte olduðun insan seni bakire deðilsin diye yargýlayamaz
ama hiç bir güvencesi olmayan bi kýz bunu yapmýþsa bunun bedelini çok aðýr bir þekilde ödeyebilir.
demek istediðim bu
cinsel iliþki yaþamakta insanlar özgürdür. kiþisel birþeydir bu.
vicdan meselesi biraz da.
yani her aykalarý üstünde duran bi insan bunu yapabilir diye bi kaide yok.
dedim ya kiþisel tercih
+1 katiliyorum
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kilitli