Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

yok illa herkes birbirine laf sokma çabasındaysa o ayrı karsılıklı atışalım ozaman birileride +9999 bılmemne diye tezarruhat yapsın=) yok canım ne alakası var dıyorsanız da soruma soruyla karsılık vermeyip önce cevabınızı verirsenız daha akıcı bir tartışma olur =
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

yok illa herkes birbirine laf sokma çabasındaysa o ayrı karsılıklı atışalım ozaman birileride +9999 bılmemne diye tezarruhat yapsın=) yok canım ne alakası var dıyorsanız da soruma soruyla karsılık vermeyip önce cevabınızı verirsenız daha akıcı bir tartışma olur =) birde su yanlıs anlaşılmız ben 40 yasındaki insanlar evlenir olgusunu irdelemiyorum sorun o yaşta yapılan evlilikte değil eğer evlenilememişse o yaşa kadar geçen sürededir?

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

+999 yapan arkadası tanımam bir fikre destek olmak yorumuna katılmak herkesin hakkıdır.. Sende güzel bir sey yazarsan sanada seve seve katılırız arkadasım ..

40 yasındaki insanlar evlenir olgusunu irdelemiyorum sorun o yaşta yapılan evlilikte değil eğer evlenilememişse o yaşa kadar geçen sürededir?

Bunu ögrenebilmemiz için yine o 40 yasındaki amcayla yada teyzeyle birebir soru cevap yapmamız lazım yaşam tarzı inançları önemlidir bu gecen süre için ? Allah korkusu olur kaderim der iffetini namusunu korur efendi gibi yasamını bitirir.. İnançları olmaz bu istek ve duygularını baska seylerle tatmin edebilir.. Sonucta bu konular insanların yasayıs ve inançlarıyla paraleldir.. Herkeste kendi yaptıgından sorumludur.. Sanırım bu yorumda soruya cevap niteliğinde akıcılık kazandırır..
+ AYrıca amacım kimseye laf sokmak degildir.. Bildiklerimi insanlara ulastırmaktır.. Burda yazdıklarımdan bir kişi faydalansa benim için kardır..

++ Bir konuda seviyeli bir tartısma istiyorsan ilk önce bu seviyeyi kendin ayarlaman lazım bundan önceki mesajlarında sık sık " =) " işaretini kullandın ve arada konuyla alakasız seyler sarfedip güldün sonrada bir arkadasın +999 yapmasına sitemde bulundun..Sen konuyu laf olsun torba dolsun diye yazmıs olabilirsin ama verilen cevaplar gayet ciddi idi..
(Bunu laf sokma olarak algılayabilirsin kabulümdür)
En son Sadeceucnokta tarafından 20 Şub 2007 18:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

the 40 year old virgin i tavsiye ederim =)

Kullanıcı avatarı
daNte
Üye
Üye

Mesaj gönderen daNte »

ysseulb yazdı:yok illa herkes birbirine laf sokma çabasındaysa o ayrı karsılıklı atışalım ozaman birileride +9999 bılmemne diye tezarruhat yapsın=) yok canım ne alakası var dıyorsanız da soruma soruyla karsılık vermeyip önce cevabınızı verirsenız daha akıcı bir tartışma olur =) birde su yanlıs anlaşılmız ben 40 yasındaki insanlar evlenir olgusunu irdelemiyorum sorun o yaşta yapılan evlilikte değil eğer evlenilememişse o yaşa kadar geçen sürededir?
Başkalarının fikirlerine katılmak tezahürat yapmak anlamına mı geliyor sizce? Şimdi benim garibime giden 40 yasına kadar evlenmemiş kişilerin yaşantıları sizi neden bu kadar çok ilgilendirdiği : )

Bence herkezin eline fırsat gecer evlenmek için herkezin bir dengi vardır yani. Belki de istemediğinden evlenmemiştir. ehh 40 yasında biri de geç kalmıştır benim kanımca. Ama o kişiye de uygun birileri vardır elbet. Arayan Mevla'sını da bulur belasınıda...
Ne İsteyeceğini Düşünme! Ne İsteyeceğini Bil!

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

sertsessiz'in yazdığına cevaben:

Ben sana demedim zaten =) Ok o zaman herkes kendinden sorumluysa bu tartışma niye zaten bende onu anlamıyorum allah herkese akıl vermiş di mi? Ben neden başkası bekaretini korumamıs diye sinirleneyim. Bence sorun insanların doğar doğmaz nüfus cüzdanlarına müslüman ya da hristiyan yazılması. Bunu kişiye bırakmak gerekir. Ve biliyorum bunu söyledim diye benden kötüsü olmayacak =) hani fikirlerin özgürce söylenmesinden bahsedıyoruzya bakalım ne olucak ben bu fikrimi bir kere belirttim diye şu an forumda en sevilmeyen kişiyim. Oysa sanmıyorum ki Allah kendi dininize mensup olmayan birine bu şekilde davranın demiştir değil mi? Ama öyledir ve din kişiyi ilgilendiren birsey olmamasına rağmen yine de herkes birbirinin inancına laf atar.

Bir de şöyle bir sıkıntım var benim hep bu oluyor burada paylaşılan fikirler sadece fikir , "fikir" ve insanlar illa ki o fikirleri hayatlarına geçirmek zorunda değildirler. Burada atıyorum evlilik öncesi cinselliği tartışan biri illa ki her gece biriyle yatıyor değildir ama en ufak bir karşıt fikirde sanki o görüşü savunan insan her türlü namussuzluğu yapıyormus gibi davranılıyor bu kötü bir davranış...Böyle değerlendirmezseniz o zaman kimse kimseye sinirlenmeden bir konuyu tartışabiliriz. O zaman kimse cümlelerinin sonuna ünlemler koymaz ve şaka kaldırır.

Bu pek çok yönden olaya bakmaktır ve her yönü anlamaya çalışmaktır. Ben size peki 40 yaşına gelip evlenememiş bir insan ne yapmalı derken o tarafıda anlamaya tek taraflı bakmamaya çalıştığım için derim ama siz bunu sırarla sanıyorum "evlilik dışı ilişki harika bişidir kesinlikle herkese özellıkle küçüklere tavsıye ederım gelenek görenekler sacmadır din yoktur vs" diyormusum gibi algılayabılıyor ve o yüzden bana hiddetleniyorsunuz...

Çağdaşlık tabiki adetlerimizi göreneklerimizi hiçe saymak değildir. Ama bu yolda öpüşen birine kalkıp küfür etmekle onu namussuzlukla suclamakla önlenmez çağdaşlık kısmı orda devreye giriyor. O zaman şeriat kanunu olucak direk yasaklicaz sokakta öpüşmeyi öpüşenınde oracıkta dudakları kesilecek hani şeriatta suçu işlediğin el kesilirya...Ya da çocuklarımıza veya gençlerimize başka şekilde bunları aşılamaya çalışacagız ve herkesin peşinde namus bekçisi gibi dolaşmayacagız. Çünkü dediğin gibi herkes kendindne sorumludur. Bu yüzden Allah bize bu aklı vermiş bu yüzden din vermiş bu yüzden bu dünya sınav esas yaşam öldükten sonra der bazı inananlar. (ben demıyorum aman ha)O zaman sizde sınavdan kalan birine karışmayın nasılsa herkes kendindne sorumlu...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

ysseulb yazdı:sertsessiz'in yazdığına cevaben:

Ben sana demedim zaten =) Ok o zaman herkes kendinden sorumluysa bu tartışma niye zaten bende onu anlamıyorum allah herkese akıl vermiş di mi? Ben neden başkası bekaretini korumamıs diye sinirleneyim. Bence sorun insanların doğar doğmaz nüfus cüzdanlarına müslüman ya da hristiyan yazılması. Bunu kişiye bırakmak gerekir. Ve biliyorum bunu söyledim diye benden kötüsü olmayacak =) hani fikirlerin özgürce söylenmesinden bahsedıyoruzya bakalım ne olucak ben bu fikrimi bir kere belirttim diye şu an forumda en sevilmeyen kişiyim. Oysa sanmıyorum ki Allah kendi dininize mensup olmayan birine bu şekilde davranın demiştir değil mi? Ama öyledir ve din kişiyi ilgilendiren birsey olmamasına rağmen yine de herkes birbirinin inancına laf atar.

Bir de şöyle bir sıkıntım var benim hep bu rahatsızlık oluyor burada paylaşılan fikirler sadece fikir , "fikir" ve insanlar illa ki o fikirleri hayatlarına geçirmek zorunda değildirler. Burada atıyorum evlilik öncesi cinselliği tartışan biri illa ki her gece biriyle yatıyor değildir ama en ufak bir karşıt fikirde sanki o görüşü savunan insan her türlü namussuzluğu yapıyormus gibi davranılıyor bu kötü bir davranış...Böyle değerlendirmezseniz o zaman kimse kimseye sinirlenmeden bir konuyu btartışabiliriz. O zaman kimse cümlelerinin sonuna ünlemler koymaz ve şaka kaldırır.

Bu pek çok yönden olaya bakmaktır ve her yönü anlamaya çalışmaktır. Ben size peki 40 yaşına gelip evlenememiş bir insan ne yapmalı derken o tarafıda anlamaya tek taraflı bakmamaya çalıştığım için derim ama siz bunu sırarla sanıyorum "evlilik dışı ilişki harika bişidir kesinlikle herkese özellıkle küçüklere tavsıye ederım gelenek görenekler sacmadır din yoktur vs diyormusum gibi algılayabılıyor ve o yüzden bana hiddetleniyorsunuz...

Çağdaşlık tabiki adetlerimizi göreneklerimizi hiçe saymak değildir. Ama bu yolda öpüşen birine kalkıp küfür etmekle onu namussuzlukla suclamakla önlenmez çağdaşlık kısmı orda devreye giriyor. O zaman şeriat kanunu olucak direk yasaklicaz sokakta öpüşmeyi öpüşenınde oracıkta dudakları kesilecek hani şeriatta suçu işlediğin el kesilirya...Ya da çocuklarımıza veya gençlerimize başka şekilde bunları aşılamaya çalışacagız ve herkesin peşinde namus bekçisi gibi dolaşmayacagız. Çünkü dediğin gibi herkes kendindne sorumludur. Bu yüzden Allah bize bu aklı vermiş bu yüzden din vermiş bu yüzden bu dünya sınav esas yaşam öldükten sonra der bazı inanalar. O zaman sizde sınavdan kalan birine karışmayın nasılsa herkes kendindne sorumlu...
cok guzel yazmissin.. :006

artik fazla yorumda yapicam..=)

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ysseulb, O zaman sizde sınavdan kalan birine karışmayın nasılsa herkes kendindne sorumlu..

Çırpınan suda bogulan bir insana el uzatmak,can simidi atmaktı tüm amacım..

"Sizden biriniz bir münker gördüğünüzde eliyle, gücü yetmezse diliyle, ona da muktedir olamazsa kalbiyle tavrını belli etsin. Bu sonuncusu îmanın en zayıf mertebesidir."

Amacım bu hadis-i şerif ısıgındadır..

Genel kapsamlı açıklayıcı yorumun için.. Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
daNte
Üye
Üye

Mesaj gönderen daNte »

ysseulb yazdı:sertsessiz'in yazdığına cevaben:

Bir de şöyle bir sıkıntım var benim hep bu rahatsızlık oluyor burada paylaşılan fikirler sadece fikir , "fikir" ve insanlar illa ki o fikirleri hayatlarına geçirmek zorunda değildirler. Burada atıyorum evlilik öncesi cinselliği tartışan biri illa ki her gece biriyle yatıyor değildir ama en ufak bir karşıt fikirde sanki o görüşü savunan insan her türlü namussuzluğu yapıyormus gibi davranılıyor bu kötü bir davranış...Böyle değerlendirmezseniz o zaman kimse kimseye sinirlenmeden bir konuyu btartışabiliriz. O zaman kimse cümlelerinin sonuna ünlemler koymaz ve şaka kaldırır.

Bu pek çok yönden olaya bakmaktır ve her yönü anlamaya çalışmaktır. Ben size peki 40 yaşına gelip evlenememiş bir insan ne yapmalı derken o tarafıda anlamaya tek taraflı bakmamaya çalıştığım için derim ama siz bunu sırarla sanıyorum "evlilik dışı ilişki harika bişidir kesinlikle herkese özellıkle küçüklere tavsıye ederım gelenek görenekler sacmadır din yoktur vs diyormusum gibi algılayabılıyor ve o yüzden bana hiddetleniyorsunuz...
Birşey dikkatimi çekti... Neden hep sana göre doğru ama genel olarak insanlara yanlış gelen birşeyi yazdığında " benden kötüsü olmayacak" " Günah keçiniz" " Ben sevilen birisi olmayacağım" gibi ibareler kullanıyorsun ki. Bence insanlara ön yargılı davranıyorsun herkez burda bir fikir alışverişi yapıldığını biliyor ve bence kimsenin seni günah keçisi yada vb. gibi gördüğünü seni çok kötü birisi olarak tanıdığını da düşünmüyorum. Sen kendi doğrularını söylüyorsun başkaları da kendi doğrularını arada belki de en doğuru olan bulunmaya çalışılıyor.

İnsanların nüfuz cüzdanlarına doğar doğmaz müslüman yada hristiyan yazılmasının neden bu kadar yanlış birşey olduğunu anlayamıyorum. Sonuçta insan doğduğunda ne düşündüğünü ne yaptığını bilmiyor ve aileler 18 yasına kadar çocukları hakkında kararları kendileri veriyorlar ve 18 yasından sonra her birey gidip bu ibareyi değiştirebiliyor ki eğer orda yazılan ibare kendini anlatmıyorsa bu o kişi için çok büyük bir problem olacağını sanmıyorum. Çünki insanlar birbirlerine göster bakim nüfuz cüzdanını aaa sende müslüman yazıyor ne kadar komik die iğrenç espriler de yazmıyor ve ben şu ana kadar başkalarının cüzdanında nasıl bir din yazıldığına dikkat eden birisine rastlamadım.
ysseulb yazdı:
Çağdaşlık tabiki adetlerimizi göreneklerimizi hiçe saymak değildir. Ama bu yolda öpüşen birine kalkıp küfür etmekle onu namussuzlukla suclamakla önlenmez çağdaşlık kısmı orda devreye giriyor. O zaman şeriat kanunu olucak direk yasaklicaz sokakta öpüşmeyi öpüşenınde oracıkta dudakları kesilecek hani şeriatta suçu işlediğin el kesilirya...Ya da çocuklarımıza veya gençlerimize başka şekilde bunları aşılamaya çalışacagız ve herkesin peşinde namus bekçisi gibi dolaşmayacagız. Çünkü dediğin gibi herkes kendindne sorumludur. Bu yüzden Allah bize bu aklı vermiş bu yüzden din vermiş bu yüzden bu dünya sınav esas yaşam öldükten sonra der bazı inanalar. O zaman sizde sınavdan kalan birine karışmayın nasılsa herkes kendindne sorumlu...
Bence orda olaya çağdaşlık değil insanlık giriyor. İnsan olmayan birisi elbette küfür eder veya namussuzlukla suçlar. Ayrıca herkes kendinden sorumlu olduğu kadar müslümanlıkta hiç bir müslüman hiç bir müslümanın cehenneme gitmesini istemez. Bu yüzden karşındaki kişiye kardeşim bu yaptığın benim bildiğim kadarıyla yanlıştır. Bak dinimiz böyle böyle diyor. Aç istersen sen oku diye uyarılabilir. Çünki bir müslüman aynı zamanda başka bir müslümandan da sorumludur.
En son daNte tarafından 20 Şub 2007 19:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

daNte, sertsessiz'in yazdığına cevaben diye belirtmiş ..

Bu da dikkatini çekmedi mi ?
Birşey dikkatimi çekti... Neden hep sana göre doğru ama genel olarak insanlara yanlış gelen birşeyi yazdığında " benden kötüsü olmayacak" " Günah keçiniz" " Ben sevilen birisi olmayacağım" gibi ibareler kullanıyorsun ki. Bence insanlara ön yargılı davranıyorsun herkez burda bir fikir alışverişi yapıldığını biliyor ve bence kimsenin seni günah keçisi yada vb. gibi gördüğünü seni çok kötü birisi olarak tanıdığını da düşünmüyorum
Yukardaki kısmı özel mesajla da halledebilirdin.

Kullanıcı avatarı
daNte
Üye
Üye

Mesaj gönderen daNte »

SertSessiz yazdı:daNte, sertsessiz'in yazdığına cevaben diye belirtmiş ..

Birşey dikkatimi çekti... Neden hep sana göre doğru ama genel olarak insanlara yanlış gelen birşeyi yazdığında " benden kötüsü olmayacak" " Günah keçiniz" " Ben sevilen birisi olmayacağım" gibi ibareler kullanıyorsun ki. Bence insanlara ön yargılı davranıyorsun herkez burda bir fikir alışverişi yapıldığını biliyor ve bence kimsenin seni günah keçisi yada vb. gibi gördüğünü seni çok kötü birisi olarak tanıdığını da düşünmüyorum
Evet çekti ama senin yazdığına hitaben demesi benim yazmamı engelliyormu? Ayrıca yazdığı şeyler arasında benim önceki attığım msj larda belirttiğim fikirler e karşılık da vardı. Sadece senin yazdıkların değil yani.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

daNte yazdı:
SertSessiz yazdı:daNte, sertsessiz'in yazdığına cevaben diye belirtmiş ..

Evet çekti ama senin yazdığına hitaben demesi benim yazmamı engelliyormu? Ayrıca yazdığı şeyler arasında benim önceki attığım msj larda belirttiğim fikirler e karşılık da vardı. Sadece senin yazdıkların değil yani.
tamam kusura bakma .. Afaki bir sekilde yazdım .. Belkide olayın burda kapanmasını istedigimdendir bilinmez .. Neyse ii yorumlar..

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

çok çok gerekli bişey..herkes için..her çift için :D :D

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Dante bu önyargı değil..bu benım bu forumda daha önce yaşadıklarımdan yola çıkarak söylediğim bir tecrübe sadece=) senın daha 30 mesajın var benim veya burda yaşananların ne kadarını bilebilirsin?

Ve evet ayrıca kimse kimsnein nufus cüzdanını sorgulamıyor ama burda hiçte sandıgın gibi insanlar özgurce konusamıyor işte bana neden hollandaya git sen dediler sanıyorsun? ben şimdi burda benim hiç bir dine bağlılığım yok desem sadece tanrı inancım var desem gör bakalım neler oluyor? (gercı bunu dedim diye belkı olmayabılır) ama birşey bılmıyorsun benimki önyargı değil burayla ilgili tecrübedir. bu da son cevap olsun uzatmayalım lütfen artık...

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

dante keşke senin dediğin gibi olsaydı ama öyle değil maalesef=) ayrıca ben tam olarak öyle ibareler kullanmadım beni sevmıyorlar vs dıye genelde açık sözlülüğüm ve düşüncemi savunmamdan dolayı sevilmeyen biriyim dedim genelin düşüncesine aykıır benı yaşantım ve düşüncem, birazda dikkafalı ve agresif bir yapım var.. o yüzden sürekli şimşekleri çekiyorum ama bundan şikayetci dğeilim. yani seven sever sevmeyen sevmez öyle anlaşılmasın...ben burda kimse farklı düşünüyor diye kin de duymam kafaya da takmam...hayat burdan ibaret değil... ama tekrar ediyorum burayı beni diğer arkadasları ve forumu sadece bugünkü konusmayla değerlendirme herşeyin sebebi vardır...

Kullanıcı avatarı
daNte
Üye
Üye

Mesaj gönderen daNte »

ysseulb yazdı:Dante bu önyargı değil..bu benım bu forumda daha önce yaşadıklarımdan yola çıkarak söylediğim bir tecrübe sadece=) senın daha 30 mesajın var benim veya burda yaşananların ne kadarını bilebilirsin?

Ve evet ayrıca kimse kimsnein nufus cüzdanını sorgulamıyor ama burda hiçte sandıgın gibi insanlar özgurce konusamıyor işte bana neden hollandaya git sen dediler sanıyorsun? ben şimdi burda benim hiç bir dine bağlılığım yok desem sadece tanrı inancım var desem gör bakalım neler oluyor? (gercı bunu dedim diye belkı olmayabılır) ama birşey bılmıyorsun benimki önyargı değil burayla ilgili tecrübedir. bu da son cevap olsun uzatmayalım lütfen artık...
Sevgili ysseulb benim bu kullanıcı adı ile 30 msj ım olabilir ama ben daha öncesinden de bu siteye üye idim hala da o üyeliğim duruyor. 1 sene yada daha fazla bir zaman olmuştur bu site ile tanışalı. Elbette o zaman ki site kullanıcıları ile şimdiki site kullanıcıları bir olmayacaktır. Ama insanların geneli aynıdır öyle değilmi. Neyse sen nasıl düşünüyorsan öyledir. İnsanların senin hakkında düşündüklerini önceden sezebiliyorsan bu senin bi yeteneğindir.

Saygılar...

Kullanıcı avatarı
Tuntun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tuntun »

Ben evliliğin de aşkın da bekaretin de kutsallığına inanıyorum. Ve hayatımı birleştirmek istediğim kişiden başkasıyla bu işi yapamam.

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

Tuntun yazdı:Ben evliliğin de aşkın da bekaretin de kutsallığına inanıyorum. Ve hayatımı birleştirmek istediğim kişiden başkasıyla bu işi yapamam.
ne güzel bi yorum ve inanç.. :001
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Tuntun yazdı:Ben evliliğin de aşkın da bekaretin de kutsallığına inanıyorum. Ve hayatımı birleştirmek istediğim kişiden başkasıyla bu işi yapamam.
ben bu yorum için ayağa kalkar,şapka çıkartır ve alkışlarım.tebrikler. :006
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ysseulb yazdı:Dante bu önyargı değil..bu benım bu forumda daha önce yaşadıklarımdan yola çıkarak söylediğim bir tecrübe sadece=) senın daha 30 mesajın var benim veya burda yaşananların ne kadarını bilebilirsin?

ben çok iyi bilirim..kimin ne dolaplar çevirdiğini,kimin kime ne iftiralar attığını....

evlilik öncesi cinsellik ne dine,ne geleneğe,ne göreneğe,ne töreye,ne de ahlaka uymaz.(nokta)
fakat yapan da yapar..kimse onu sorgulayamaz,yargılayamaz..
''her koyun kendi bacağından asılır.''
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

wolfali yazdı:

ben çok iyi bilirim..kimin ne dolaplar çevirdiğini,kimin kime ne iftiralar attığını....

evlilik öncesi cinsellik ne dine,ne geleneğe,ne göreneğe,ne töreye,ne de ahlaka uymaz.(nokta)
fakat yapan da yapar..kimse onu sorgulayamaz,yargılayamaz..
''her koyun kendi bacağından asılır.''
Bu sözlerin bana heralde alıntı yaptıgına göre: O zaman söyle bakalım ben kimin arkasından dolap çevirmişim ve kime iftira atıp oyunlar oynamışım?

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Yani anlamıyorum ki nedne karşıt fikri savunan ya da sorgulayan her iki tarafı anlamaya çalışan insanlara sanki her önüne gelenle yatıyor muamelesi yapıyorsunuz ki? bunu nerden çıkardığıma gelince "evlenecegım insandan başkasıyla yapmam" yazan mesaja tebriklerinizden. Yani biz burda karsıt fikirleride konusuyoruz diye biz her gece birinin altına mı yatıyoruz sizin kafanızda...Eğer bu yüzden cephe alınıyorsa çok yazık cidden ... Wolfali'de kalkmıs bana, ben biliyorum kimin kimin arkasındna iftira attıgını diyor. bu böyle olmaz madem ortaya bir suclama atıyorsun devamını getirirsin.

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

ysseulb,
üstüne alman gereksiz bence sende eski üyelerdensin daha önce belirttiğin gibi, hem neden üstüne alıosun ki vardır elbet geçmişte yaşadığı bi bildiği.. :)

bunun dışında demek istediğim şu """evlenecegım insandan başkasıyla yapmam""" değil """evliliğin de aşkın da bekaretin de kutsallığına inanıyorum""" arasında çok fark olan 2 cümle..

bu topiğe benim açımdan noktayı koyan ve benim düşüncelerime en yakın düşünce bu! tabiki alkışlıcam.. tabiki tebrik etcem.. :P

ama sadece masum bi tebrikten bu kadar saçma bi anlam çıkarmamalısın.. hiç alakası yok çünkü :)
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ysseulb yazdı:Yani anlamıyorum ki nedne karşıt fikri savunan ya da sorgulayan her iki tarafı anlamaya çalışan insanlara sanki her önüne gelenle yatıyor muamelesi yapıyorsunuz ki? bunu nerden çıkardığıma gelince "evlenecegım insandan başkasıyla yapmam" yazan mesaja tebriklerinizden. Yani biz burda karsıt fikirleride konusuyoruz diye biz her gece birinin altına mı yatıyoruz sizin kafanızda...Eğer bu yüzden cephe alınıyorsa çok yazık cidden ... Wolfali'de kalkmıs bana, ben biliyorum kimin kimin arkasındna iftira attıgını diyor. bu böyle olmaz madem ortaya bir suclama atıyorsun devamını getirirsin.
yyseulb arkadaşım benim her sözümü kişisel alırsan olmaz bu iş..sana alıntı yaptım çünkü belirtmek istediğim konu senin yazında geçiyordu..
ayrıca sen bizi çete falan sandın galiba,bizim kimseye karşı bir cephe almıslığımız yok:) gerektiğinde,fikirlerimiz çatıştığında(hiç çatısmamasını dilerim) simsiyah'lada bir konu hakkında tartışırım bundan şüphen olmasın.
bizim her yorumumuza 'bunlar bana cephe almıs' gözüyle bakarsan gereksiz yere ortamı gerersin..hiç gerek yok bunlara..

konuya döneyim;yaşasın evlilik öncesi cinsellik :P
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

savaşmayın sevişin

Kilitli