Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

wolfali yazdı:
ysseulb yazdı:Yani anlamıyorum ki nedne karşıt fikri savunan ya da sorgulayan her iki tarafı anlamaya çalışan insanlara sanki her önüne gelenle yatıyor muamelesi yapıyorsunuz ki? bunu nerden çıkardığıma gelince "evlenecegım insandan başkasıyla yapmam" yazan mesaja tebriklerinizden. Yani biz burda karsıt fikirleride konusuyoruz diye biz her gece birinin altına mı yatıyoruz sizin kafanızda...Eğer bu yüzden cephe alınıyorsa çok yazık cidden ... Wolfali'de kalkmıs bana, ben biliyorum kimin kimin arkasındna iftira attıgını diyor. bu böyle olmaz madem ortaya bir suclama atıyorsun devamını getirirsin.
yyseulb arkadaşım benim her sözümü kişisel alırsan olmaz bu iş..sana alıntı yaptım çünkü belirtmek istediğim konu senin yazında geçiyordu..
ayrıca sen bizi çete falan sandın galiba,bizim kimseye karşı bir cephe almıslığımız yok:) gerektiğinde,fikirlerimiz çatıştığında(hiç çatısmamasını dilerim) simsiyah'lada bir konu hakkında tartışırım bundan şüphen olmasın.
bizim her yorumumuza 'bunlar bana cephe almıs' gözüyle bakarsan gereksiz yere ortamı gerersin..hiç gerek yok bunlara..

konuya döneyim;yaşasın evlilik öncesi cinsellik :P
Bunu nedne söyledim biliyor musun çünkü taa eskiden zardanadam tartışmasında bende simsiyah tan alıntı yaparak genel bir yargıda bulunduğum halde simsiyah bana kızmış ve olay patlak vermişti neden genel bişi söyleyeceksen benden alıntı yapıyorsun diye...Şu an sende öyle yaptığın için bunu söyledim birde üstüne alıntı yapıp biliyoruz biz kim kimin arkasından ne çeviriyor diyince yazma ihtiyacı hissettim. Aynayı size çevirdim sadece..herneyse nasılsa anlaşamayacağız...salla gitsin. Ben zaten bu başlığa yazmayacaktımda bakma işte sıkıntıdan heralde, bir yazdın mıda kurtulamıyorsunki bataklık gibi çekiyor böyle içine hani elini veriyorsun kolunu alamıyorsun...aman harbiden boşverelim...
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bugün derste prezarvatif'i şişirip top oynayan iki genç vardı..gerçekten düsündüm bi an biz ciddi ciddi ''batıllılaşıyoruz''..:)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

wolfali yazdı:bugün derste prezarvatif'i şişirip top oynayan iki genç vardı..gerçekten düsündüm bi an biz ciddi ciddi ''batıllılaşıyoruz''..:)
puhahahahaaa... :-D .. harcamasalardı boşuna beah.. :P
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

napsın son kullanma tarihi geçmesin diye oynamış çocuklar
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
damnatory
Üye
Üye

Mesaj gönderen damnatory »

ben bu türk erkeklerini anlamıyorum.Tanrımm,onların istediği saflık falan değil!görmek istedikleri şey kan...Onlarca erkekle yatıp sonra da gidip kızlık zarını diktiren bir kız,atıyorum 1 kişiyle olmuş ama gerçekten iyi ve namuslu bi kızdan daha değerli onlar için
nasıl bir karaktersizliktir bu?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

kızın altına girmediği erkek kalmadıktan sonra diktirmeside bir karaktersizlik örneğidir :P

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

e o tip kızları savunmuyoz zaten.. ama siz bunu yutuomusunuz yutmuyomusunuz??.. olay bu yane.. amaç sizin gözünüzü boyamak iğne iplikle.. ve yapan yapıyo..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

sevdiğim başka bir sözdür;vücudunun bakire olması önemli değil.yeter ki ruhun fahişe olmasın..:P

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Ya daha bırakın yatıp yatmamayı burada konuyu tartısırken bile gördüğümüz muamele belli =) kimse kendini kandırmasın onun için...Bu şeye benziyor adam oruç tutuyor kalkıyor iş yerini kapatıp cumaya gidiyor ondan sonra onun bunun hakkını yiyor çok gördüm öyle namazında niyazında dolandırıcı tipleri...bu da ona benziyor...din insanın içindedir onun için dile gelmemesi gerekir, göz boyayanla gerçek olanı ayırmak lazım cidden.

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

yaşadığınız yüzyıldan geri kalmayın.eğer bir söz söylenecekse şafakta birbirinin tenine dokunarak gün doğumunu izleyen aşıklar söylesin

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Süper...

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

neydi o adamın adı 16. yüzyılda yazmıştı denemelerdi hatta kitabın adı.Şimdi kafamı toparlayamayacagım.okuyalı kac sene oldu.hatırladıgım cumle insanın kendi oluşumunu ortaya çıkaran şeyi ayıplamaktan daha saçma ne olabilir.o zamanların dunyasında çelikten bekaret kemeri vardı simdi insanlar guluyorlar oysaki o dönemde asil bi davranıştı.Mutlakaki herkesin düşüncesi kendine ama Hayatı tek insana adamak yerine sonunda tek insanı bulmak daha mantıklı değilmi_?

Kullanıcı avatarı
fixxer
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]
İletişim:

Mesaj gönderen fixxer »

gereksiz bir konu bence artık devir değişti çünkü amerika modasına kadınlarda uyuyor erkeklerde bu konulara kafayı takan fazla insan kalmadı yurdumuzda bence arkadaş ortamında bazıları karşı olduklarını söyleselerde kız arkadaşları hadi tatlım canım istiyor dese hangi erkek olursa olsun tabi tatlım neden olmasın dünden razıyım der bence :D

tutturmuşuz bir örf Âdet diye tmm iyi güzel diyelim ama madem bu kadar bağlıyız bunlara neden dolandırıcılık ve üç kağıtçılığa gelince yurdum insanı diğer bi yurdum insanını dolandırır ?
Hayatı Ciddiye Alan O Salaklardan Değilim Bugün Gülerim Yarın Gülerim Ben Hep Gülerim... Gelin Hep Birlikte Gülelim!!!

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

sevişin lan

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

fixxer yazdı:gereksiz bir konu bence artık devir değişti çünkü amerika modasına kadınlarda uyuyor erkeklerde bu konulara kafayı takan fazla insan kalmadı yurdumuzda bence arkadaş ortamında bazıları karşı olduklarını söyleselerde kız arkadaşları hadi tatlım canım istiyor dese hangi erkek olursa olsun tabi tatlım neden olmasın dünden razıyım der bence :D

tutturmuşuz bir örf Âdet diye tmm iyi güzel diyelim ama madem bu kadar bağlıyız bunlara neden dolandırıcılık ve üç kağıtçılığa gelince yurdum insanı diğer bi yurdum insanını dolandırır ?
tutturmuşsunuz örf ve adet diosun ama bi milleti millet yapan unsurlardan biride örf ve adetlerdir..ben bu devir değişti lafınıda anlmıyorum...devir deişti istedğinzi yapın artık amerikada böle dien kaç tane insan vardır acaba??kadınlar ve amerikan modası demişsin...Valla benim çevremde hiç öle aman tatlım bu amerikalılar böyleyse bizde yapmalıyız dien kuş beyinli takımından kimse yok...yurdum kızlarınında amerikan filmlerini izleyerek aa artık devir deişmiş ben en iyisi evlilikten önce herşeyi yapyım zihniyetnde olduğunu hiç sanmıyorum...insanların birbirlerini doladırmasıyla bu konu hakkında nası bi bağlantı kurdun onu anlamaya çalşyorum ama nafile bi çaba..ya aslında ben amerikan modasına uyan kadınlardan bahsetmene taktım..hiç rastlamadım kendilerine...fazla genellştirmişsin...istisnalar kaideyi bozmaz.
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

dikkatinizi çektimi bilmiyorum bence şu anda kadınlardan erkeklerden daha hovarda neden derseniz çevremde olan insanlardan karısını aldatan erkek sayısından çok kocasını aldatan kadın var .
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Kardeşim senin bi kere kimseye bakışı ne olursa olsun kuş beyinli demeye hakkın yok Bu bir. İkincisi o bağlantıyı zaten anlayabileceğiniz sanmamıştım kimsenin. Orda dini inançlarla göstermelik şeylerin karıstırılmaması gerektiğini anlatmak istemiş arkadas benımde daha önce anlatmaya çalıştıgım gibi ama kendini vererek okuma zahmetinde bulunsaydın anlardın. ha bu avukatlıksa evet avukatıyım bende bundan sonra taraf tutuyorum abi. İnsanların burada çeşitli karsıt fikirleri konuşması gayet normal ve ayrıca her insan konuştuğu ve size karşıt gelen fikri hayatında uyguluyor demek değildir bu. Yani görünüşte başı bağlı namazında niyazında görünüpte onla bunla yatan veya yaptığı işte insanları kandıran onları dolandıran insanların daha çok günah işlediğini anlatmaya çalıştık, ama her nedense bizim milletin namus kavramı hep kızların bacak arasından yorumlanır, bunu aşamadık bir türlü, güzel güzel konuşmaya anlatmaya paylaşmaya çalışıyorsun ondan sonra böyle biri çıkıp insanlara kuş beyinli falan diyor. Ama sen bunu da anlamazsın şimdi abuk subuk bir cevap verirsin bence artık buraya hiç bişi yazılmasın moderatörlerde bu kadar tartışmayı bilmeyen insan olduğu yerde böyle konuları açmasınlar bir daha...Rocktr kaldırmıyor böyle tartışmaları. Bende bunları söyledim diye suçlanacaksam çeker giderim sorun değil zaten yetti artık. Çünkü her başlık namus konusuna bağlanmayı başladı sıktı.

not: Sakın başka biri de çıkıp bu dediklerimi Amerikancılıkla karıstırmasın, iyice kavramadan yazdığımı...çünkü kesin çıkacak, böyle okunacak okunacak heh bu kıza buradan saldırarım Amerikancılık diyor bu hedö hödöyle gelmeyin bana!
En son ysseulb tarafından 24 Şub 2007 14:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bu toplum namusu bacak arasında aradığı sürece bu tartışmalar bitmeyecek..Ysseulb bence gayet güzel anlatmış...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

issirganotununissirmiyani yazdı:dikkatinizi çektimi bilmiyorum bence şu anda kadınlardan erkeklerden daha hovarda neden derseniz çevremde olan insanlardan karısını aldatan erkek sayısından çok kocasını aldatan kadın var .
Çünkü yasaklar her zaman çekicidir. Bir şeyin kötü olduğu ne kadar çok başa kakılırsa ve yaptırımı ne kadar ağırsa insanoğlu onu yıkmaktan zevk alır. Baskı ne kadar çoksa sonucu o kadar içler acısı olur. Bir çocuğa git çocuğum kusana kadar çikolata ye hiç bişi olmaz dersen çocuk emin olki o kadar yemeyecektir Ama çocuğa çikpolatayı yasaklarsan o çocuk çikolatadan başka bir şey düşünmeyecektir. Bunu anlamak içinde psikolog olmaya gerek yok, sadece yeryüzünde bir süredir ikamet etmek yeterlidir.Herşeyi kıvamında yapmayı ve doğru bir şekilde aşılamayı öğrenmeli insan. Örneğin şura da aylardır çeşitli bahanelerle dönüp dolaşıp kızların bacak arasını tartışıyoruz. Ekemeğe zam geldii aa işte bak namus ya kızlar azdı böyle oldu, deprem oldu aa işte bak kadınlar, namus gıttı din unutuldu allah cezalandırdı vs şeklinde her konu buraya geliyor. Ve geçekten o kadar tatsız oluyor ki güzel güzel tartışmaya çalışıyorsun olmuyor insanlar sana hala bilmemne muamelesi yapıyor ve insan psikolojisi öyle bir şey ki inadına bazı şeyleri yapası geliyor...Uzun lafı kısası ne kadar baskı o kadar tehlike...

Ondan sonra mesleğim dans eğitmenliği dansçılık deyince hala daha insanlar o ne git bilmem nerde afedersin o... yap daha iyi diyebiliyorlar(burdakılere demiyorum hemen üstünüze alınmayın) dansın insanoğlunun yarattığı ilk sanat dalı ve hatta iilk iletişim dili olduğunu öğrenme tenezzülünde bile bulunmadan. Dans eden erkeğe gay deriz, şarkı söyleyen her kadına o... deriz. Oruç tutmayan her adama günahkar deriz derizde deriz daha çok deriz biz !

Kullanıcı avatarı
Tuntun
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tuntun »

ne sadece evlilik öncesi cinsellik ile modernleşilir, ne de sadece cinselliği evlilik sonrasına saklayarak geri kalınır.

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

evet ufak bir nokta dışında güzel bir yorum tek bi yeri değiştiridim sadece ama bana kalsın.

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

ysseulb yazdı:Kardeşim senin bi kere kimseye bakışı ne olursa olsun kuş beyinli demeye hakkın yok Bu bir. İkincisi o bağlantıyı zaten anlayabileceğiniz sanmamıştım kimsenin. Orda dini inançlarla göstermelik şeylerin karıstırılmaması gerektiğini anlatmak istemiş arkadas benımde daha önce anlatmaya çalıştıgım gibi ama kendini vererek okuma zahmetinde bulunsaydın anlardın. ha bu avukatlıksa evet avukatıyım bende bundan sonra taraf tutuyorum abi. İnsanların burada çeşitli karsıt fikirleri konuşması gayet normal ve ayrıca her insan konuştuğu ve size karşıt gelen fikri hayatında uyguluyor demek değildir bu. Yani görünüşte başı bağlı namazında niyazında görünüpte onla bunla yatan veya yaptığı işte insanları kandıran onları dolandıran insanların daha çok günah işlediğini anlatmaya çalıştık, ama her nedense bizim milletin namus kavramı hep kızların bacak arasından yorumlanır, bunu aşamadık bir türlü, güzel güzel konuşmaya anlatmaya paylaşmaya çalışıyorsun ondan sonra böyle biri çıkıp insanlara kuş beyinli falan diyor. Ama sen bunu da anlamazsın şimdi abuk subuk bir cevap verirsin bence artık buraya hiç bişi yazılmasın moderatörlerde bu kadar tartışmayı bilmeyen insan olduğu yerde böyle konuları açmasınlar bir daha...Rocktr kaldırmıyor böyle tartışmaları. Bende bunları söyledim diye suçlanacaksam çeker giderim sorun değil zaten yetti artık. Çünkü her başlık namus konusuna bağlanmayı başladı sıktı.

not: Sakın başka biri de çıkıp bu dediklerimi Amerikancılıkla karıstırmasın, iyice kavramadan yazdığımı...çünkü kesin çıkacak, böyle okunacak okunacak heh bu kıza buradan saldırarım Amerikancılık diyor bu hedö hödöyle gelmeyin bana!
kimsenin anlayacağını sanmıyodum diosun...Olaylar arasındaki bağlantı kurma yeteneğine ve üstün zekana hayran kaldım...sen 10 dan geriyede sayabiliyosundur şimdi...
ha senin o nadide yazılarını kendimi verip okuyamadığım için beni affedebilcekmisin...nası böle bi sormusuzluk yaptım sen burda evlilik öncesi ilişki hakkında neler döktürmüşsündür şimdi...nası kanıksayıp bir hayat felsefesi haline getiremedim onları hayallah... :-D
taraf tutarım yok avukatlık yaparım filan gibi şylerde söylemişsin burda taraf yok ama anladığım kadarıyla taraf oluştrmaya çok meraklısın..
güzel güzel konuşup anlatmaya çalışıyosun kusura bakma senin hevesinide kırdık şimdi...sen burda can hıraç bişeyleri tartışıyosun önemsiyosun birileiri çıkıp nasılda verdiğin tüüüüm emeklere saygısızlık ediyo...ya nedersin başlık açmadan önce bi sana danışalım mı??sende bu forumun tartışabilme seviyesine göre bize açıp açmamız hakkında fikir verirsin...
ya bisaniye sen kimsin öncelikle.kuş beyinlilikle ilgili bir yaranmı varda bukadar celalendin anlamadım...sanırım ya arkdaş çok sevdiğin biri yada bi yazı gurubu oluşturup insanara bişeyleri anlatmyı misyon haline getirmişsinz...güldürme beni yaa..sen öncelikle başlığın manasını kavra..burda evlilik öncesi cinsellik günahmıdır gibi bi soru mu sorulmuş??o halde neden tutup bunu dinen günah olan başka bi olayla bi kıyas yapma gereği duyulmuş??sadece insanlar önceki sayfalarda bunun dinende yasak olduğunu anlatmışlar...tekrar sölüyorum amerikan kültürü budur die bunun özentiliğini yapan insanlar kuş beyinlidir...önceki cevap verdğim arkadaşa değil onun gösterdiği örnek içindeki insanlara sölüyorum bunu....seni birdahada burda muhattap almıyorum kendime...başlık çöpe gitmesin istersen... malum çok değerli eserlerine yazık olmasın geçen sayfalardaki...eğer yorumlarımın niteliği hakkında yorum yapcaksan özel mesaja gönder...bide cnm biraz rahat ol bir gün sen ve değerli yorumların hak ettiği yere ulaşıcak...insanlar artık o ince zeka oyunları olan yazılarının değerini anlıcak...kusura bakma biz anlayamadık... esen kal :-D :006
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Çoktan yapılması gereken birşeydi bu sanırım...
sleeping with the earth my dying bride

Kilitli