Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

karpuz_agaci yazdı:dedigin gibi dine onem vermiyenler daha ozgurce davraniyorlar..ama bir toplumda ozgurluk dinsizlik demekse daha cagdasliga cooook uzagiz..

20 euro degil YTL canim :P..hehheeeh... biraz bekle canim :P
"ama bir toplumda ozgurluk dinsizlik demekse " Bu sözüne katılmıyorum !

Yazdıklarımdan öyle bir anlam nasıl çıkardın anlamıs degilim.. Bu senin kendi kişisel düsüncen saygı duyarım.. Tabi senin çağdaşlık anlayışında önemli :P

Ayrıca hatırlatırım :Türkiye Cumhuriyeti Laik bir devlettir .. Din ve devlet işleri ayrıdır..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Buluttan nem kapmayın, prezervatif sadece gençler için değil, evli çiftler içinde en güvenli korunma yöntemidir. Keşke daha da yaygınlaşsa bu reklamlar ve gençler okullarda bilgilendirilse, ailelerse çeşitli yollarla prezervatif kullanımına teşvik edilse...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:Buluttan nem kapmayın, prezervatif sadece gençler için değil, evli çiftler içinde en güvenli korunma yöntemidir. Keşke daha da yaygınlaşsa bu reklamlar ve gençler okullarda bilgilendirilse, ailelerse çeşitli yollarla prezervatif kullanımına teşvik edilse...
ben farklı bişi mi dedim ?
çok güzel teşvik edici reklamlar modern Türkiyemiz için :P

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Bende buluttan nem kapanlara ve kapabileceklere istisnaden söyledim :)
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

ben hala 20 ytl yi havale edebilcegim birisini bekliyorum..malesef sertsessiz abi, beni tam olarak ikna edemedin.. :P

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

karpuz_agaci *sulanmis* beynini arındırman lazım ilk önce .. Daha sonra ben sana anlatırım üstüne 30 YTL ben veririm :) Konu kapanmıstır.. :P

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:Bende buluttan nem kapanlara ve kapabileceklere istisnaden söyledim :)
bu tür reklamlar zaten 'cinsel açlık' yaşayan gençlerimizi teşvik edicidir:)
sosyal hayat için ne kadar faydalıysa o kadar da zararlı olabiliyor diye düşünüyorum ben..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Mayo reklamlarının, yarı çıplak vücutlu , güya mayoyu sergiledikleri(halbuki daha çok kadına bakılır) büyük reklam afişleri insanın bu dürtüsünü daha da alevlendirir diye düşünüyorum.Bu sadece bir örnekti.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

demekki ülkemizde reklamlar çok boktan.. herşeyi aklımıza getiriolarda bi hedef düşünceyi düşündürtemiyolar!!..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

Reklamlarýn amacý da zaten bir þekilde ilgiyi çekebilmek...Sadece yetiþkinleri etkilemiyo....Küçük yaþtaki çocuklarý da oldukça kötü yönde etkileyebiliyo...Bu nedenle daha dikkat edilmesi gerekir ama nerde...

Cinsel açlýk yaþayan gençleri teþvik ediliyo demiþ wolfalý..Doðru olabilir ama cinsel açlýk yaþayan biri her þeyden teþvik olabilir...Ýnsanlar teþvik oluyo diye mayo,prezarvatif reklamlarý yapýlmayacak mý yani?Özellikle prezarvatif reklamlarý yapýlsýn ki insanlar daha bi bilinçlensin...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

öncelikle şunu sölemek istedim bende bi reklamcı olarak :P
okey reklamı için söylenen olumsuz şeylere katılamıyorum maalesef çünkü bundan öte en basiti twigy terlik reklamlarını hatırlayın (kızların ellerinde sadece bi çift terlik ve giysi yok!!!) "okey" cinselikle alakalı olmasına raamen sadece surat resminden küçük bi detayla mesaj vermişler..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

simsiyah_85 yazdı:öncelikle şunu sölemek istedim bende bi reklamcı olarak :P
okey reklamı için söylenen olumsuz şeylere katılamıyorum maalesef çünkü bundan öte en basiti twigy terlik reklamlarını hatırlayın (kızların ellerinde sadece bi çift terlik ve giysi yok!!!) "okey" cinselikle alakalı olmasına raamen sadece surat resminden küçük bi detayla mesaj vermişler..
Yahu ben bu okey reklamındaki yazılara istinaden yazdım.. Olayı sadece bir reklam olarak düsünmeyin ? Ordaki reklamda hangisini söylemek isterseniz diye bir sey var kız baba ben hamileyim gibi bişi diyor evlilik dısı oldugu alelen ortada... Konu baslıgına bakarsanız evlilik öncesi cinsellik yani zina ben bu yönden yazdım zaten.. orada verilen mesaj zinayı normal bir seymiş gibi gösteriyor o reklamın tam metnini bulamadım gazetede vardı ..

Bunlar kişisel görüslerim.. Ben karsıyım evlilik öncesi cinselliğe .. Reklam konusu zaten apayrı bir konu dilersiniz reklamlarla ilgili baslıktan konusmaya devam edelim...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

zinayı normal biseymis gibi gostermesi degil ordaki mesaj.. bi insanın bunu normal gorup gormemesi karakter meselesidir..
ordaki mesaj madem iliskiye girdin sen hamile kalmayı mı aids olmayı mı iki kurus para verip her turlu riskten arınmayı mı tercih edersin mesajı..
gercekten ben anlam veremiyorum.. o reklamı okudugu icin iliskiye giren insanlar sizce var mıdır? ya da aaa cok normalmis seks yapayım ben diyen..
bi insanın ailesinden, kendi yapısından gelen biseydir bu.. yapası varsa dort duvar arasına da koysan yapar..

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

SertSessiz yazdı:
simsiyah_85 yazdı:öncelikle şunu sölemek istedim bende bi reklamcı olarak :P
Yahu ben bu okey reklamındaki yazılara istinaden yazdım.. Olayı sadece bir reklam olarak düsünmeyin ? Ordaki reklamda hangisini söylemek isterseniz diye bir sey var kız baba ben hamileyim gibi bişi diyor evlilik dısı oldugu alelen ortada... Konu baslıgına bakarsanız evlilik öncesi cinsellik yani zina ben bu yönden yazdım zaten.. orada verilen mesaj zinayı normal bir seymiş gibi gösteriyor o reklamın tam metnini bulamadım gazetede vardı ..

Bunlar kişisel görüslerim.. Ben karsıyım evlilik öncesi cinselliğe .. Reklam konusu zaten apayrı bir konu dilersiniz reklamlarla ilgili baslıktan konusmaya devam edelim...
ben sadece reklamla ilgili eleştiri yaptım (birsürü kişi yazınca bende dayanamadım yanii) bu eleştiri karşı olmadığım anlamına gelmio ayrıca :)

bi kaç sayfa geride karşı olduğumu belirten düşüncelerim zaten yazıo..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ülkemizde artık çok doğal birşey..ne ahlaki açıdan ne de dini açıdan insanlar bu konuda kendini kısıtlamıyor..artık biz medeni bir ülkeyiz :)
(imzama aldanmayın,sonuna kadar evlilik öncesi cinsellik!)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

evlilik öncesini bilmemde yemekten sonra iyi gidiyo :-D tüüüüüü ne kadar kötü çocuğum ben :013

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

keremo83 yazdı:evlilik öncesini bilmemde yemekten sonra iyi gidiyo :-D tüüüüüü ne kadar kötü çocuğum ben :013
töööbeler olsun!!... bide teşvik edici die sağa sola laf atıoz.. burnumuzun dibindekileri görmüyoz daha beah!!... :P
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

angel_of_the_hell yazdı:
keremo83 yazdı:evlilik öncesini bilmemde yemekten sonra iyi gidiyo :-D tüüüüüü ne kadar kötü çocuğum ben :013
töööbeler olsun!!... bide teşvik edici die sağa sola laf atıoz.. burnumuzun dibindekileri görmüyoz daha beah!!... :P
hedef olucaz yapma lan :-D yok öle bişey arkadaşlar yanlış böle şeyler tabi bencede öyle ne gerek var s... neyse ben sustum :023

Kullanıcı avatarı
daNte
Üye
Üye

Mesaj gönderen daNte »

karpuz_agaci yazdı:dedigin gibi dine onem vermiyenler daha ozgurce davraniyorlar..ama bir toplumda ozgurluk dinsizlik demekse daha cagdasliga cooook uzagiz..

Senin bu "ama bir toplumda ozgurluk dinsizlik demekse daha cagdasliga cooook uzagiz" lafından çağdaş olabilmek için cinsel ilişkiye girmenin şart olduğunu anlıyorum. Demekki bir insan ne kadar çok cinsel ilişkiye girerse o kadar çok çağdaş olacak ölemi. Saçmalık. Ayrıca bu çağdaşlaşmak değil avrupalılaşmaktan başka birşey değil.

Bence namus bir değerdir. Bu sadece İslam kültürü değil ayrıca Türk kültürüdür. At Avrat Silah üçlemi. Namus olayı bence insanların birbirine duyduğu saygıdan gelir.

Tabiki ülkemizde insanlar özgürdür. Günümüzde herhangi bir dine inananda inanmayanda özgürlüğü son haddine kadar yaşıyor.... :D
Ne İsteyeceğini Düşünme! Ne İsteyeceğini Bil!

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Eğer bir kadın veya erkek hatta hadi birde müslüman olsun 40 yaşına geldiği hlde hala evlenme şansı bulamadıysa olmadıysa yani ne olucak ozaman?

Bir de şunu diyeceğim sadece; o gazetelerde vs yazan "cinsellik yeme-içme kadar doğladır demesinin" mantığı; insanların; yeme, barınma ve üreme gibi yaradılışından gelen dürtülere referansla denilmiştir, bunu hepimiz biliriz yoksa orada ki amaç gidip "her önüne gelenle yatmak yeme içme kadar normal" değildir, dikkat etmenizi öneririm, yoksa konu sapar...
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

daNte yazdı:

Senin bu "ama bir toplumda ozgurluk dinsizlik demekse daha cagdasliga cooook uzagiz" lafından çağdaş olabilmek için cinsel ilişkiye girmenin şart olduğunu anlıyorum. Demekki bir insan ne kadar çok cinsel ilişkiye girerse o kadar çok çağdaş olacak ölemi. Saçmalık. Ayrıca bu çağdaşlaşmak değil avrupalılaşmaktan başka birşey değil.

Bence namus bir değerdir. Bu sadece İslam kültürü değil ayrıca Türk kültürüdür. At Avrat Silah üçlemi. Namus olayı bence insanların birbirine duyduğu saygıdan gelir.

Tabiki ülkemizde insanlar özgürdür. Günümüzde herhangi bir dine inananda inanmayanda özgürlüğü son haddine kadar yaşıyor.... :D
sen bundan bunu çıkarıyorsan zaten diyecek bişi kalmamıştır=))) ben bu yüzden karışmıyordum bu konuya çünkü gerek yok çene yormaya...neyse hadi uçtum ben siz devam edin=)

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

jonnathan yazdı:Buluttan nem kapmayın, prezervatif sadece gençler için değil, evli çiftler içinde en güvenli korunma yöntemidir. Keşke daha da yaygınlaşsa bu reklamlar ve gençler okullarda bilgilendirilse, ailelerse çeşitli yollarla prezervatif kullanımına teşvik edilse...
altına imzamı atarım...yorum budur =) sen arada bir gelip yazsana bu konularda içim rahatlıyor valla =)

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

ben cagdaslik cinsel iliskiye girmektir demek istemedim..
ama toplumda cinsel ilskiye giren kadinlara bakilan sekilden dolayi cagdasliktan uzagiz demek istedim..=)

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

bence kendini yorma yol yakınken dön=)) sana da "burası sana az gelır sen hollandaya git" sen demeye başlamasınlar =) !

Kullanıcı avatarı
daNte
Üye
Üye

Mesaj gönderen daNte »

ysseulb yazdı:
daNte yazdı:

sen bundan bunu çıkarıyorsan zaten diyecek bişi kalmamıştır=))) ben bu yüzden karışmıyordum bu konuya çünkü gerek yok çene yormaya...neyse hadi uçtum ben siz devam edin=)
"Sen bundan bunu çıkarıyorsan zaten diyecek birşey kalmamıştır." Diyorsan bişey demessin benimle ilgili konuyada çene yormak istemiyorsan yormassın. Hayır bişeyler yazmak istiyorum bende fikrimi söylemek istiyorum diyorsan sende birşeyler yaz. Ben diğerleri gibi git hollandaya demiyeceğim. Karşındaki kişileri tanımadan yargılamamanı öneririm. Ayrıca karşındaki kişiyi kışkırttıktan sonra ben bişey demiyorm çene yormaya gerek yok demek ne anlama geliyor acaba? Garipsiniz!
Ne İsteyeceğini Düşünme! Ne İsteyeceğini Bil!

Kilitli