Evlilik Öncesi Cinsellik

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

veronique yazdı:
omarylmz yazdı:
jonnathan yazdı:arastırdım
hıı demek bazı yasaklar haramlar zmanla kalkabiliomuş ilginc. tamam ben de bi araştırıyım ama eger mumkunse bana bi kanıt yada kaynak soyleyebilirmisin bahsettigin şeyi destekleyen. yanlış anlama sorgulamak icin fln istemiorum. aklımda soru işareti kalmasın die. cunku benim kıt bilgim oyle bişe olmadıgıyla sınırlıydı da. eger oyleyse bana da bi iyilik yapmış olup dogruyu ogrenmemde yardımcı olursun. tabi bu bir rica yapmak zorunda deilsin.
Kuran'daki cogu belge zaten o gunun kosullarına dayanıyor yani Kuran'ı incelersen bunu farkedebilirsin aslında ama yasar nuri ozturk gibi bi cok insanda bu konuda konusmalar yaptı.. istersen bi ara inceleyebilirsin
Allah bizlere Kuran'da "Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler…" (Bakara Suresi, 233) ayetiyle 14 asır önce bildirmiştir.

Evet 14 asır öncesinde o zamanın şartlarına göre Kuran-ı Kerim bize anne sütünün ne kadar yararlı oldugunu ve 2 yıl emzirilmek gerektiğini söylemiştir .. Bakınız çagımızda bir sürü mama var vitamin ilaçları var o zaman öyle mama ve vitamin ilaçları yok diyemi böyle bir emir geldi ? Hayır asla görüyoruz ki günümüzde tüm doktorlar profösörler bu konuda hem fikir bebeklşerinizi 2 yıl emzirin diyorlar ..

Bu benim kıt ve aciz beynimle size vermek istediğim kücük bir örnekti..

Konumuzun dısına çıktık ama ..
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Burhan_abi yazdı:
veronique yazdı:
omarylmz yazdı: hıı demek bazı yasaklar haramlar zmanla kalkabiliomuş ilginc. tamam ben de bi araştırıyım ama eger mumkunse bana bi kanıt yada kaynak soyleyebilirmisin bahsettigin şeyi destekleyen. yanlış anlama sorgulamak icin fln istemiorum. aklımda soru işareti kalmasın die. cunku benim kıt bilgim oyle bişe olmadıgıyla sınırlıydı da. eger oyleyse bana da bi iyilik yapmış olup dogruyu ogrenmemde yardımcı olursun. tabi bu bir rica yapmak zorunda deilsin.
Kuran'daki cogu belge zaten o gunun kosullarına dayanıyor yani Kuran'ı incelersen bunu farkedebilirsin aslında ama yasar nuri ozturk gibi bi cok insanda bu konuda konusmalar yaptı.. istersen bi ara inceleyebilirsin
Allah bizlere Kuran'da "Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler…" (Bakara Suresi, 233) ayetiyle 14 asır önce bildirmiştir.

Evet 14 asır öncesinde o zamanın şartlarına göre Kuran-ı Kerim bize anne sütünün ne kadar yararlı oldugunu ve 2 yıl emzirilmek gerektiğini söylemiştir .. Bakınız çagımızda bir sürü mama var vitamin ilaçları var o zaman öyle mama ve vitamin ilaçları yok diyemi böyle bir emir geldi ? Hayır asla görüyoruz ki günümüzde tüm doktorlar profösörler bu konuda hem fikir bebeklşerinizi 2 yıl emzirin diyorlar ..

kuran'daki butun emirleri degistirmekle benim dedigim arasında ne tur bi benzerlik var anlayamıyorum. evet kuran'da yararlı seylerde yazıyor bazı dusuncelere gore hatta televizyonun bulunusundan uzaylıların varlıgına kadar bi suru kanıt tasıyor ve ayrıca ben kuran'ın icindeki cogu ayetin kafiyesine, okunusuna ve icerigine de hayranımdır cunku yazılıs kusursuzdur ama bazı yazılanlar zamana uydurulmalıdır. bu demek degil ki her seyi alıp degistirelim

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

omarylmz yazdı:
jonnathan yazdı:omr sence evlenmeden once cinsel iliski neden yasaklanmıs kur'anda?ya da alkol almak?
toplum duzeni, allahın verdigi vucuda bizim zarar vermeye hakkımız olmadıgından gibi şeyler işin ahlaki boyutu. ama cok basit bi mantık cercevesinden bakınca. Kur'anı yorumlamak icin koca bir bilim varsa "fıkıh" die bu işler bu kadar basit deil, donanımsız bir beyinin bakış acısından cok daha falazsı gerekli. ben ztn tam olarak bilsem senden kaynak sormazdım kaynak gosterirdim. ama sen araştırdıgını ifade edince benimde yeterince savuncak bilgim olmadıgı icin senden kaynak istedimki yanlışım varsa gorup duzelteyim die. anlatabildim umarım
tenkit icin sormadım sadece dusunceni aldım bende senden...senden en azından bir nedeni oldugunu savunuyorsun,bende bir nedeni oldugunu savunuyorum,ben baska nedene inanıyorum baska hareket ediyorum,sen baska nedene inanıyosun baska hareket ediyorsun ama bu ikimizinde inancını degistirmiyor...olayda burda kopuyor...isteyen istedigini yapar,bu ozellikte insanlara tanrı tarafından verilmistir,bizde bunu uyguluyoruz...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

kıt ve aciz olayına cok takıldınız ama şunu soylemek istiorum. yanlış anlamayın ve carpıtmayın,sorgulamıorum inancınızı. sadece aciz ibaresinin kotu bişy olmadıgı belitmeye calısıorum. 1kere bile cumaya fln gittiyseniz hocanın konuşmasında "biz aciz kullarını" ibaresini duymussunuzdur. evt Allah karsısında biz aciziz ve kıt bilgimiz var.
the dreams in which im dying are the best ive ever had

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Burhan_abi yazdı:
veronique yazdı:
omarylmz yazdı: hıı demek bazı yasaklar haramlar zmanla kalkabiliomuş ilginc. tamam ben de bi araştırıyım ama eger mumkunse bana bi kanıt yada kaynak soyleyebilirmisin bahsettigin şeyi destekleyen. yanlış anlama sorgulamak icin fln istemiorum. aklımda soru işareti kalmasın die. cunku benim kıt bilgim oyle bişe olmadıgıyla sınırlıydı da. eger oyleyse bana da bi iyilik yapmış olup dogruyu ogrenmemde yardımcı olursun. tabi bu bir rica yapmak zorunda deilsin.

kur'an'ın mukemmelligini sorgulamıyoruz ki...bebek mamaları anne sutune karsı bir onelem degildir ancak prezervatif cinsel hastalıkların bulasmasına karsı bir onlemdir...

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

ya arkadsım bak zmana uydurulmakla haram olan zinanın meşru kılınması cok farklı şeyler. bu uyarlama deil deiştirmedir.

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:
omarylmz yazdı:
jonnathan yazdı:omr sence evlenmeden once cinsel iliski neden yasaklanmıs kur'anda?ya da alkol almak?
toplum duzeni, allahın verdigi vucuda bizim zarar vermeye hakkımız olmadıgından gibi şeyler işin ahlaki boyutu. ama cok basit bi mantık cercevesinden bakınca. Kur'anı yorumlamak icin koca bir bilim varsa "fıkıh" die bu işler bu kadar basit deil, donanımsız bir beyinin bakış acısından cok daha falazsı gerekli. ben ztn tam olarak bilsem senden kaynak sormazdım kaynak gosterirdim. ama sen araştırdıgını ifade edince benimde yeterince savuncak bilgim olmadıgı icin senden kaynak istedimki yanlışım varsa gorup duzelteyim die. anlatabildim umarım
tenkit icin sormadım sadece dusunceni aldım bende senden...senden en azından bir nedeni oldugunu savunuyorsun,bende bir nedeni oldugunu savunuyorum,ben baska nedene inanıyorum baska hareket ediyorum,sen baska nedene inanıyosun baska hareket ediyorsun ama bu ikimizinde inancını degistirmiyor...olayda burda kopuyor...isteyen istedigini yapar,bu ozellikte insanlara tanrı tarafından verilmistir,bizde bunu uyguluyoruz...
Başka başka nedene göre hareket etmek bizi günaha sevkeder .. Verilen mesaj tekdir ve kesindir hiçbir esneme söz konusu degildir .. Bu esnemeler ve yol ayrımları insanın içindedir .. Buda haram ve helali günah ve sevabı meydana getirir..

İsteyen istediğini yapar haram ve helal olarak bunun sonucunda da cennet ve cehennemle mükafatlandırılır..

İslamiyetin getirdiği kurallara uyarsın ona göre davranırsın helal ve cevap kazanırsın .. Kurallara uymazsın Haram ve günah işlemiş olursun ..

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:
Burhan_abi yazdı:
veronique yazdı: Kuran'daki cogu belge zaten o gunun kosullarına dayanıyor yani Kuran'ı incelersen bunu farkedebilirsin aslında ama yasar nuri ozturk gibi bi cok insanda bu konuda konusmalar yaptı.. istersen bi ara inceleyebilirsin

kur'an'ın mukemmelligini sorgulamıyoruz ki...bebek mamaları anne sutune karsı bir onelem degildir ancak prezervatif cinsel hastalıkların bulasmasına karsı bir onlemdir...
Kuran-ı Kerim 'in mükemmeliğini sorgulamıyoruz ama O baştan aşağı Nurla ve Mucizeler içeren Kutsal kitabın bize haram olarak kesin bildirdiği evlilik öncesi cinsel ilişkiyi ( zinayı) sorguluyoruz..

Aman Ya Rabbim Tövbe !

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Burhan_abi yazdı:
jonnathan yazdı:
Burhan_abi yazdı: Allah bizlere Kuran'da "Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler…" (Bakara Suresi, 233) ayetiyle 14 asır önce bildirmiştir.

Kuran-ı Kerim 'in mükemmeliğini sorgulamıyoruz ama O baştan aşağı Nurla ve Mucizeler içeren Kutsal kitabın bize haram olarak kesin bildirdiği evlilik öncesi cinsel ilişkiyi ( zinayı) sorguluyoruz..

Aman Ya Rabbim Tövbe !
farkındayım o yuzden verdigin ornek alakasızdı...

olay iyice dine geldi,bana-bize- ogretmeye kalkanlar oldu,sonuc olarak umarım saygı duymayı bilmeyenler saygı duymayı ogrenmislerdir ki bu kadar dil doktugumuze deymistir,bende fikirlerimi fazlasıyla soylemis oldum bu vesileyle,ne diyelim Allah sonumuzu hayır etsin...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Nasıl bir işe başlarken Besmele ile başlıyoruz.Bir bardak su içerken, bir yere ayak bastığımızda, yemek yemeye başlarken Allah'ı anıyorsak, Allah' ta diyor ki "Siz kadınlara ve erkeklere böyle bir duygu verdim.Ama onu kontrol etmelisiniz ve biriyle beraber olmadan önce de şahitler ve benim huzurumda nikah kıymalısınız" diyor.

Yani zaten Allah'ın yüce varlığını ve Kur'anı- Kerim'in kutsallığını kabul etmişseniz içindeki herşeyi kabul etmişsiniz demektir.Kimseyi suçlamıyorum burda ama eğer içinden sevmediğiniz hoşunuza gitmeyen kuralları değiştirmeye kalkışırsanız bu kafir olmak kadar günah.Bununla ilgilide çeşitli ayetler var.

"Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkar mı ediyorsunuz?"(Bakara 2:85)

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

courtney_hate yazdı:erkek yapar kız yapamaz ha?
ben böyle zihniyetin taaaaaa...................
burada erkek kimle yapacak o tartşmalı...

kimsenin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez. yaptım diyene niye yaptın demem. kişisel düşüncem; ben yapmam. en azından kendim kadar güvendiğim biri olmalı.. sevmeliyim onu... ama böyle kavramlar da kalmadı. artık kimin ne yaptığı belli değil..

Kullanıcı avatarı
vehayat
Üye
Üye

Mesaj gönderen vehayat »

kesinlikle kimse ne yaþýosa kendi için yaþýyo ve sonucuna da kendisi katlanacak bu meseleyi ayetlere falan taþýmanýn bi anlamý yok bence
herkesin düþüncesine saygý duyulmalý okadar bu her konuda bööle sadece cinsellik açýsýndan deðil..
"zaman geçer büyürüz sertleþir dünya"

Kullanıcı avatarı
mahoni
[ Dondu Kaldı ]
[ Dondu Kaldı ]

Mesaj gönderen mahoni »

ayrıca karşılıklı anlaşılp yaplyosahç bi srun yk....burhan ne dyn olm öle ayet flan bşmza hoca ksildi.. :013 :013

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

KoRn_eR yazdı:"Yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkar mı ediyorsunuz?"(Bakara 2:85)
yorumlamak esit degildir bir kısmına inanıp bir kısmına inanmamak...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

sıkıldım ben burda alıntı yapmaktan nick yazıcam artık direk :010

k_safiye sen benim ne bilip okudugumu bilmedigine gore bilip bilmeden yorum yapan sen oluyorsun o yuzden senin dedigin hicbirseyi kale almam ben o yuzden daha ozenli yaz bence...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

herseyi bilirsin yani anlamını nereden cıkarttın bilmiyorum ama dusuncelerimi ve nedenlerini tekrar tekrar yazdım,okursan eger ne demek istedigimi anlarsın...baska sorusu olan?

Kullanıcı avatarı
desperateengel
Üye
Üye

Mesaj gönderen desperateengel »

MuHoS yazdı:
_hasonowic_ yazdı:nekadar saçma bi mantk bu yaa erkek yapsın kız yapmasın... erkekde yapamsın ozaman... bide yukarda bi arkadaş öle bi demişki ben erkim lan yaparım hertürlüsü haaa aama kızz kısmı yapamaz yok öyle.. gibi bi cümle kurmuş bravo diyorum budur bencillik.... bi erkek neyse bayanda odur.. erkein cinsellik gibi bi hakkı varsa bayanında vardır.. her insan için bi ihtiyaç değilmidir bu? ee erkeğe ihtiyaçsa kadınada ihtiyaçtır ozaman erkek yapabiliyorsa kadında yapabilir bunu dime.....

hep eskiden beri kalıplaşmış şeyler var bu toplumda mesela:
küçük bi kız çocuu misafirlerin içine girer oturur ve hemen yanında birileri ise kız şişşt örtsene eteeni ayıp ayp kapatsana der... kızda aa burası çok ayıpğ biyer çok kötü biyer diye düşünüyo..
aynı yaşlarda bi erkek çocuu ise büyük bi grurla içeriye çağrılır ve denirki koçum aslanım benim göster pipini bakalım.. çocukda derdki hımm demekki bu grur duyulması gerekn bişi...
tüm bunları görerek büyür bu iki çocuk....
ergenliğe geldiklerinde kız süslenir ruj sürüp dışarı çıkar ve orospu damgası yer...
erkek süslenip saçlarını briyantinleyip gece gezmeelrine çıkar ve ilk deneyimini yaşamak için gider keraneye... ve yaptıktan sonra ise tam bi erkek olmuştur....

işte buna benzer şeylerle gelip geçiyo hayat tr de.....

herkese eşit özgürlü diyorum ben......
abi çok avrupai gördüm sizi ya ne güsel burda böle konuşuosun evleneceğin kızın daha önceden böle bişey yaşamış olsa nasıl düşünürdün acaba yaşadığımız toplumda örf adetler gereği kadının yeri brz daha farklıdır bu yüzden beraket konusnda daha hasas davranılır erkek yapıosa kadında yapar diosunuz ben tabi erkekde devamlı yapsın demiorumm ama kadınlarda bu konuda ne bilim evlenmeden böle bişey yapması çokda övünülecek bişey olmasa gerek senelerdir evliliklerde beyaz gelinlik giyilirr acaba düşündünüz beyaz olmasının sebebi nedir die...
yanılıyosun diğer konulardada olduu gibi burdada kadın erkek eşittir ve evlenmeden önce bu işi yapmak büyük günahlardandır ama sizin gibi insanlar dinimizi yobazlaştırmaktan başka bişi yapmıyosunuz... gelipde burda örfden adetten bahsetmeyin milletin kafasını karıştırıyorsunuz iice araştirın öle gelin :007

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

Modların böle tartışmalara girip ard arda mesaj atmaları , forum düzenini bozmak değilmidir? birisi dur demeli mi? yoksa burası chat yeri midir?

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

desperateengel yazdı:
MuHoS yazdı:
_hasonowic_ yazdı:nekadar saçma bi mantk bu yaa erkek yapsın kız yapmasın... erkekde yapamsın ozaman... bide yukarda bi arkadaş öle bi demişki ben erkim lan yaparım hertürlüsü haaa aama kızz kısmı yapamaz yok öyle.. gibi bi cümle kurmuş bravo diyorum budur bencillik.... bi erkek neyse bayanda odur.. erkein cinsellik gibi bi hakkı varsa bayanında vardır.. her insan için bi ihtiyaç değilmidir bu? ee erkeğe ihtiyaçsa kadınada ihtiyaçtır ozaman erkek yapabiliyorsa kadında yapabilir bunu dime.....

hep eskiden beri kalıplaşmış şeyler var bu toplumda mesela:
küçük bi kız çocuu misafirlerin içine girer oturur ve hemen yanında birileri ise kız şişşt örtsene eteeni ayıp ayp kapatsana der... kızda aa burası çok ayıpğ biyer çok kötü biyer diye düşünüyo..
aynı yaşlarda bi erkek çocuu ise büyük bi grurla içeriye çağrılır ve denirki koçum aslanım benim göster pipini bakalım.. çocukda derdki hımm demekki bu grur duyulması gerekn bişi...
tüm bunları görerek büyür bu iki çocuk....
ergenliğe geldiklerinde kız süslenir ruj sürüp dışarı çıkar ve orospu damgası yer...
erkek süslenip saçlarını briyantinleyip gece gezmeelrine çıkar ve ilk deneyimini yaşamak için gider keraneye... ve yaptıktan sonra ise tam bi erkek olmuştur....

işte buna benzer şeylerle gelip geçiyo hayat tr de.....

herkese eşit özgürlü diyorum ben......
abi çok avrupai gördüm sizi ya ne güsel burda böle konuşuosun evleneceğin kızın daha önceden böle bişey yaşamış olsa nasıl düşünürdün acaba yaşadığımız toplumda örf adetler gereği kadının yeri brz daha farklıdır bu yüzden beraket konusnda daha hasas davranılır erkek yapıosa kadında yapar diosunuz ben tabi erkekde devamlı yapsın demiorumm ama kadınlarda bu konuda ne bilim evlenmeden böle bişey yapması çokda övünülecek bişey olmasa gerek senelerdir evliliklerde beyaz gelinlik giyilirr acaba düşündünüz beyaz olmasının sebebi nedir die...
yanılıyosun diğer konulardada olduu gibi burdada kadın erkek eşittir ve evlenmeden önce bu işi yapmak büyük günahlardandır ama sizin gibi insanlar dinimizi yobazlaştırmaktan başka bişi yapmıyosunuz... gelipde burda örfden adetten bahsetmeyin milletin kafasını karıştırıyorsunuz iice araştirın öle gelin :007
ben dini falan yozlaştırmıorum gerçek olan bişeyi sölüorumm,zaten erkek yapsın kadın yapmasında demiorum siz lafı nasıl anlıosunuz onuda anlamıorum yaşadığın ülkede böle bi durum nasıl algılanıo onuda sen bilmiosun galiba örf adetler her millete özgüdür avrupada yada amerika bu durm daha hoş karşılanabilir belki burda dışardakine benzer bi tepki bekleyemezsinn soorada gelip din yozlaşmasından bahsediosunn....
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
desperateengel
Üye
Üye

MuHoS yazdı:
desperateengel yazdı:
MuHoS yazdı: abi çok avrupai gördüm sizi ya ne güsel burda böle konuşuosun evleneceğin kızın daha önceden böle bişey yaşamış olsa nasıl düşünürdün acaba yaşadığımız toplumda örf adetler gereği kadının yeri brz daha farklıdır bu yüzden beraket konusnda daha hasas davranılır erkek yapıosa kadında yapar diosunuz ben tabi erkekde devamlı yapsın demiorumm ama kadınlarda bu konuda ne bilim evlenmeden böle bişey yapması çokda övünülecek bişey olmasa gerek senelerdir evliliklerde beyaz gelinlik giyilirr acaba düşündünüz beyaz olmasının sebebi nedir die...
ben dini falan yozlaştırmıorum gerçek olan bişeyi sölüorumm,zaten erkek yapsın kadın yapmasında demiorum siz lafı nasıl anlıosunuz onuda anlamıorum yaşadığın ülkede böle bi durum nasıl algılanıo onuda sen bilmiosun galiba örf adetler her millete özgüdür avrupada yada amerika bu durm daha hoş karşılanabilir belki burda dışardakine benzer bi tepki bekleyemezsinn soorada gelip din yozlaşmasından bahsediosunn....
tamam abi yaa bişi demiyorum sana git yap ya öbür dünyada ben mi çekeceğim sanki cezasını ayrıca yaşadığım ülkede senin gibi insanlar yüzünden bu olay böle algılanıyo zaten...

Kullanıcı avatarı
lechuim
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen lechuim »

itiraf.com un kitabinda okumustum.bi bayanin itirafi hatirladigim kadariyla soyleydi:

4 yildir(emin degilim)sevgilimle evlenmeden olmaz diyerek cinsel iliskiye girmedim.evlendik ve iliskiye girdim.bu kadar zamandir neden kendimi boyle bi zevkten mahrum etmisim:)

bunlarin hepsi evlenmeden olmaz demekten kaynaklaniyo:))))
im your passenger the deftones

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

lechuim yazdı:itiraf.com un kitabinda okumustum.bi bayanin itirafi hatirladigim kadariyla soyleydi:

4 yildir(emin degilim)sevgilimle evlenmeden olmaz diyerek cinsel iliskiye girmedim.evlendik ve iliskiye girdim.bu kadar zamandir neden kendimi boyle bi zevkten mahrum etmisim:)

bunlarin hepsi evlenmeden olmaz demekten kaynaklaniyo:))))
nolmuşki 4 yıldır cinsel ilişkiye girmiyosa ben de 17 yıldır girmiyorum sanki çok büyük eksiklik sanki girmemek ayıpmış gibi değerlendirmeyin hemen.

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

ben burdan erkek yapar kadın asla yapamazın savunculuğunu yapmıorumki adımız iice yobaza çıktı üzüldüm dorusu sadece yaşadığımız ülkedeki gerçekleri genel olarak insanların bu olaya bakış açısını anlatmaya çalışıorumm.ayrıca çok sevdiğim aşık olduğum biriside daha önce bi olay yaşamışsada ondan vazgeçmem sırf bunun içinn.Kamoyunun ve forum halkının bilgilerine sunarımm saygılarımlaa :-D :-D

Kullanıcı avatarı
desperateengel
Üye
Üye

MuHoS yazdı:ben burdan erkek yapar kadın asla yapamazın savunculuğunu yapmıorumki adımız iice yobaza çıktı üzüldüm dorusu sadece yaşadığımız ülkedeki gerçekleri genel olarak insanların bu olaya bakış açısını anlatmaya çalışıorumm.ayrıca çok sevdiğim aşık olduğum biriside daha önce bi olay yaşamışsada ondan vazgeçmem sırf bunun içinn.Kamoyunun ve forum halkının bilgilerine sunarımm saygılarımlaa :-D :-D
:-D ok o zaman sanırım sinirimden sana patladım :015 kusura kalma ama bu gereksiz saçma erkek yapar kadın yapmaz yargılarını biz silip atıcaz öle diil mi :010

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

desperateengel yazdı:
MuHoS yazdı:ben burdan erkek yapar kadın asla yapamazın savunculuğunu yapmıorumki adımız iice yobaza çıktı üzüldüm dorusu sadece yaşadığımız ülkedeki gerçekleri genel olarak insanların bu olaya bakış açısını anlatmaya çalışıorumm.ayrıca çok sevdiğim aşık olduğum biriside daha önce bi olay yaşamışsada ondan vazgeçmem sırf bunun içinn.Kamoyunun ve forum halkının bilgilerine sunarımm saygılarımlaa :-D :-D
:-D ok o zaman sanırım sinirimden sana patladım :015 kusura kalma ama bu gereksiz saçma erkek yapar kadın yapmaz yargılarını biz silip atıcaz öle diil mi :010
ohh ii ucuz kurtuldum dorusu yoksa parçalayacaktın beni valla :P tabikinide şahanında dediği gibi yaaaow ilerleyin artıkh çıkarın at gözlüklerini açın önünüzü :006 :-D

Kilitli