2006 Dünya Basketbol Şampiyonası (Japonya)

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

buraya kadar ne kadar mücadele güzcümüz yerinde desekte birazda şansla buraya geldik hep son saniyelerde onlar kaçırdı biz attık şimdi bunları söylemek lazım coach gerçekten harika bir adam o son saniyelerde o gençecik ilk defa böyle bir turnuvaya katılan oyuncuları öyle motive ediyor ki gerçkten büyük bir coach olduğunu gösterdi arjantin maçında da bunu istiyorum ondan yerinde adam değişiklilkleri yerinde alınan molalar molalara hiç inanmazdım ama brezilya maçında son saniyesinde alınan 2.mola tam adam serbest atış atmaya gelirken bunu bir kez daha gördüm
ayrıca bu takımda ibo var ama bu adamın yenında en azından kenarda oturacak bir hido bir memo otursaydı bu turnuvada biz bu kadar zor maç kazanmazdık şansa gerek kalmazdı ama biraz menajerlik faciası mı diyeyim buna bilmiyorum artık gerçekten büyük bir kayıp bizim için ama yapılacak birşey yok keşke 2si olsaydı gerçi memonun dediğine göre milli takım benim umrumda değil gibi bir demeci var ama tabii bu demeci vermeye iten nedenleride bilmek lazım belki yönetim belki nba heyecenı belki de bulmuş olduğu rahatlık ,belki bu milli formayı giyme isteğini kendinde görmemesi ama böyle bir demec verecek kadar bir vatan haini değildi neden böyle olduğunu bilmek isterim hiçbir şeyde söylenmedi kendisi tarafından yazık oldu gerçekten ama en cok ayıp hidoya yapıldı
duyduklarıma göre coach hido yu kadroya cağırıyor işte 21 kampta olacaksın diyor hidoda ben bu kampta 10unda da gelirim 15 indede sakatlığım ne zaman biterse o zaman coach hiç gelme diye bir rest cekiyor coach gerçekten cok iyi cok calışkan harika bir adam ama bunu neden yapıyor ki böyle nba de oynayan böyle bir adama içeride birşeyler dönüyor ama baklaım umarım bunlar bir an önce çözülür ve onları tekrar milli takımda görürüz ben bunu istiyorum gerkli onlar bu takıma daha yapacak işleri var bakıyoruz her takımda en az bir oyuncusu nba den ama bizimkiler kadro dışı neden abuk sabuk nedenlerden tabii bilmediğimiz başka nedenler yoksa ayrıca bu tür nedenlerden dolayı 2010da yapılacak turnuvada bugünkü gençler oynamassa yandık gerçekten her 4 senedir biz adam yetiştirmek zorunda değiliz böyle bir zorunluluğmuz yok biz artık altın bir madalyon istiyoruz bunu lütfen kimse engellemesin lütfen biraz türkiye için çalışalım
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

bloodline666 yazdı:memonun dediğine göre milli takım benim umrumda değil gibi bir demeci var ama tabii bu demeci vermeye iten nedenleride bilmek lazım belki yönetim belki nba heyecenı belki de bulmuş olduğu rahatlık ,belki bu milli formayı giyme isteğini kendinde görmemesi ama böyle bir demec verecek kadar bir vatan haini değildi neden böyle olduğunu bilmek isterim hiçbir şeyde söylenmedi kendisi tarafından yazık oldu gerçekten
belki de milli takımda olmadığı için yediremiyordur kendine ve öyle şeyler söylüyordur :018

gençlerin yapacağı daha çok iş var :D yarın iyi oynasak biraz da şansımız olsa.. :015
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

Papi yazdı:
bloodline666 yazdı:memonun dediğine göre milli takım benim umrumda değil gibi bir demeci var ama tabii bu demeci vermeye iten nedenleride bilmek lazım belki yönetim belki nba heyecenı belki de bulmuş olduğu rahatlık ,belki bu milli formayı giyme isteğini kendinde görmemesi ama böyle bir demec verecek kadar bir vatan haini değildi neden böyle olduğunu bilmek isterim hiçbir şeyde söylenmedi kendisi tarafından yazık oldu gerçekten
belki de milli takımda olmadığı için yediremiyordur kendine ve öyle şeyler söylüyordur :018

gençlerin yapacağı daha çok iş var :D yarın iyi oynasak biraz da şansımız olsa.. :015

şansa gerek yok,kontrollü oynadıkları zaman maçı alırlar,rakip zorlu ama bizde kolay parça deiliz..

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

ahanda maç başlamak üzree hadi bakalım hayırlısı yürüyün be aslanlarım kim tutar siziiii :-D
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

ilk yarı sonucu 43-23 :( ilk periyotta savunmada pek bişi yapamasak ta hücumumuz fena deildi ama ikinci periyotta çöktük ezildik resmen.savunmadaki hatalarımız,hücumdaki basit top kayıplarımız..umarım farkı daha fazla açmalarına izin vermeyiz..

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

artık 2010'a :D
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

herseye ragmen...
helal olsun 12 dev adam.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

12 dev adam elinden geleni yaptı gerçekten helal olsun..
arjantini yenmek tatlı bir hayaldi...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

çok kötü oynadık. ben yenmeyi pek ummuyordum ama bu kadar farklı bir skorla yenilmek beni biraz hayalkırıklığına uğrattı. neyse sağlık olsun...
betterman.

Kullanıcı avatarı
heLL_in
Üye
Üye

Mesaj gönderen heLL_in »

bu kdr genç bir kadroy la süperdik yinede kutluyoruz 12dev adamı mühim olan katılmak ztn :-D

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

ilk yarıdan sonra farkı daha açarlar diye düşünmüştüm ama çok da açamadılar ilk yarı 20 sayı fark varken maç sonunda 25 sayı vardı bu da 2. yarıda biraz toparlandığımızı gösteriyo ki son periyodu önde bitirmişiz.yani sonuna kadar mücadeleyi bırakmadık yine.
evet kötü oynadık,en umutlu olduğumuz oyuncularımız bile varlık gösteremedi.artık litvanya maçı var önümüzde,5.lik için savaşıcaz.herşeye rağmen 12 dev adamın kendini toparlayıp 5.lik için canla başla çalışacağından şüphem yok..
En son annabel_lee tarafından 30 Ağu 2006 13:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

yeni hedefimiz 5.lik...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

layne yazdı: çok kötü oynadık. ben yenmeyi pek ummuyordum ama bu kadar farklı bir skorla yenilmek beni biraz hayalkırıklığına uğrattı. neyse sağlık olsun...
ben de bukadar kötü beklemiyordum.
litvanya karşısında çok zorlanacağımızı düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

bizim kötü oynamamýzýn nedeni arjantinin çok iyi oynamasý...bu kadar güzel pick and roll yapan bi takým görmedim ben.büyük bi zewkle izledim arjatini gerçekten hem hücumda hem sawunmada müthiþlerdi..þut yüzdeleri zaten enfes..oyuncular haddinden fazla tecrübeli..takým oyunu kusursuz..kimin nerde n yapçaklarýný çok iyi biliyolar..belliki uzun bi süre beraber oynamýþlar..savunmada göz ardý edilebilecek kadar az adam kaçýrdýlar..yani kýsacasý arjantin mükemmeldi..bu mükemmellik daa çok genç ve tecrübesiz olan takýmýmýza aðýr geldi..baskýdan daolayý çok top kaybettik kullandýðýmýz toplarýn çoðunuda deðerlendiremedik..ama çok sewiniyorum takýmýmýzýn bu iþleri yapabildiðine..gerçekten 12 dew adamdan hiç beklenmeyenleri yaptýlar ve hepsi çok yetekli gerçekten.hepsi yýldýz..2010 da görüþürüz arjantin... :006
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

grupm maçlarında şansla buraya geldiğimi söyledim her nekadar bizim harika oyunumuz olsada onlar atmadı biz attık ama yunanistan maçında bu tutmadı ve yenildik onalrı yenseydik bu durumlara düşmeyecektik bu sefer şans bizde yana değildi yarı finale cıkabilecektik bu durumda ama olmadı tutmadı olsun artık 5.liğe bakıyoruz ama bu kadaroya yakışmıyor bu mücadele gücünün hakkı bu değil hayırlısı diyelim her zamanki gibi artık 2010a herkesi bekleriz :006
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
KING__
Üye
Üye

Mesaj gönderen KING__ »

bence bizimkiler iyi oynadı ve güzel bi sonuç aldı iyi tarafından bakın 4 ceyrekte genclerle başa baş gitti maç yanı gelecek için güzel,umutlu bir ışık var

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

2010'da bu Arjantin'in çoğu oyuncusu yaşlanmış olacak.Bizim oyuncularımız ise olgunluğa yeni yeni erişmiş oyuncular olacak.2010'da görüşeceğiz Arjantin'le. Şimdi hedefimiz 5.lik eğer 5. olursak 2008 olimpiyatlarının biletini cebimize koyacaz. Önümüzde önce Litvanya sonra da süpriz olmazsa Almanya veya Fransa var. (ABD ve Yunanistan'ın yari finalist olduğunu varsayıyorum ama belli olmaz tabi) Onları yenecek gücümüz var. İzlediğim en zevkli tunuvalardan biri bu.
Yarı finalde İspanya - Arjantin eşleşmesi çok heyecanlı olacaktır sanırım.İki takım da gerçekten takım olmayı başarmış makina düzeniyle oynayan takımlar.Ama turnuva favorim olan Arjantin daha ağır basıyor. Bakalım diğer koldan kimler gelecek yarı finallere...
Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa çok yanlış yapıyorsunuz demektir.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

GeLMiR yazdı:2010'da bu Arjantin'in çoğu oyuncusu yaşlanmış olacak.Bizim oyuncularımız ise olgunluğa yeni yeni erişmiş oyuncular olacak.
iyi demissinde genc oyuncu cıkartan tek ulke bizmiyiz?2010 a kadar daha cok var...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

jonnathan yazdı:
GeLMiR yazdı:2010'da bu Arjantin'in çoğu oyuncusu yaşlanmış olacak.Bizim oyuncularımız ise olgunluğa yeni yeni erişmiş oyuncular olacak.
iyi demissinde genc oyuncu cıkartan tek ulke bizmiyiz?2010 a kadar daha cok var...
arjantindeki çoğu oyuncu yerine gençler gelecek.bizim takımımız onlara göre daha tecrübeli olacak gibi bir anlam çıkardım ben.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Papi yazdı:
jonnathan yazdı:
arjantindeki çoğu oyuncu yerine gençler gelecek.bizim takımımız onlara göre daha tecrübeli olacak gibi bir anlam çıkardım ben.
iyi de gençler kazanamaz diye bir kaide de yok :)

@endoplazmikjan:

elbette arjantin iyi oynadı, kimse aksini iddia edemez ama şut yüzdesi olarak çok kötüydük. ben maç boyunca içerden dışardan o kadar saçma atış kaçırdığımızı gördüm ki; inanın arjantin attıklarının yarısını kaçırsa yine yenerdi bizi. arjantin'in savunmasının yanında biz de saçma sapan hücum ettik. top kayıplarının çoğunu çocukça yaptık. benim kötü oynamaktan kastım buydu.
betterman.

Kullanıcı avatarı
GeLMiR
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen GeLMiR »

jonnathan yazdı:
Genç oyuncu çıkaran tek ülke biz değiliz tabii ki.Ama Avrupa'nın en iyi genç takımı bizdeydi hatırlarsan.Heyecan yapıp sırplara yenilmeleri bunu değiştirmez.86-87 jenerasyonu açısından en iyi jenerasyon bizde.Ayrıca kastettiğim turnuva oynaya oynaya olgunlaşacak bir takım var elimizde.Arjantin 1 senede buralara gelmedi,2002'den bu yana aynı düzen aynı oyuncular aynı sistem.2002'de sahada olanların yarıdan fazlası dün de sahadaydı.Muhakkak tüm ülkeler jenerasyon yeniliyor fakat bu tip ince nüanslar bizim gençlerimizi bir adım öne çıkarmakta.2010'da Arjantin'le karşılaşırsak bu kadar kolay teslim olmayız budur yani kastım.
Silginiz kaleminizden önce bitiyorsa çok yanlış yapıyorsunuz demektir.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

GeLMiR yazdı:
jonnathan yazdı:
Genç oyuncu çıkaran tek ülke biz değiliz tabii ki.Ama Avrupa'nın en iyi genç takımı bizdeydi hatırlarsan.Heyecan yapıp sırplara yenilmeleri bunu değiştirmez.86-87 jenerasyonu açısından en iyi jenerasyon bizde.Ayrıca kastettiğim turnuva oynaya oynaya olgunlaşacak bir takım var elimizde.Arjantin 1 senede buralara gelmedi,2002'den bu yana aynı düzen aynı oyuncular aynı sistem.2002'de sahada olanların yarıdan fazlası dün de sahadaydı.Muhakkak tüm ülkeler jenerasyon yeniliyor fakat bu tip ince nüanslar bizim gençlerimizi bir adım öne çıkarmakta.2010'da Arjantin'le karşılaşırsak bu kadar kolay teslim olmayız budur yani kastım.
kadromuzun genc olması tabikide bizim icin avantaj ancak arjantinin fiba sıralamasında 3. oldugu gercegini unutmamak gerek...son 4 yılda gelmediler buraya,basarılı bir basketbol anlayısları var ama dedigin gibi 2010'da takımımız daha oturmus ve tecrubeli olarak,ev sahibi olmasınında avantajıyla daha iyi yerlere gelecektir...

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

yarın türkiye-litvanya maçı 10.30da :006 yine erken kalkacağım :025 :P

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

litvanyayı yenijez içime doğuo... :-D
edison bile pişman...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

si_keremcem yazdı:FIBA'nın yaptığı "2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın en iyi oyuncusu" anketinde Türkiye'den Ersan İlyasova da var...

yalnız bırakmayalım...oy verelim...

Oyumuzu Buradan Verebiliriz
Ersan ILYASOVA (TUR) 75%
Jianlian YI (CHN) 16%

oylamada hersey tersine donmus...

Kilitli