Nobel Ödülünü Orhan Pamuk Aldı!

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

Edmond yazdı:
simsiyah_85 yazdı:haberlerden duydğuma kitap fransada kapış kapış satılıyomuş ve kuyruklar oluşuyomuş :008
muhtemelen kuyruktakiler ermeni soykırımını savunan ermenilerdir.
aslında şimdi bizimde bi yasa çıkarmamız lazım orhan pamuğun kitabını alanlar okuyanlar ermeni soykırımını kabul etmiş ve vatanına ihanet etmişitr diyerekk :007
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

kanal d ana haber bultenine baglandı..mehmet ali birand ın tavırlarıda izlerken cok gerdi beni..orhan pamuk u baglamak zor olmus heralde boyle bir gonlunu hos etme cabası vardı..ve hala orhan pamuk ukala ukala cevaplarına devam ediyordu..mehmet ali birand boyle bir coskuyla "sozde" ermeni soykırımı,fransaya olan tepkimizle ilgili bir soru..gerektiginde oraya cıkar Turkiyeye savunurmusun fransaya karsı gibilerinden..vatan yazarı, gurur kaynagımıs (!) orhan pamuk un cevabı cok hostu..ben simdi aldıgım odulun mutlulugu icerisindeyim dedi..orda odulu kazandıgında adının yanında Turkiye yazmasın ya ben istemiyorum..benim ulkemin serefi nobel odulunden cok daha onemli..!
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

betul yazdı:kanal d ana haber bultenine baglandı..mehmet ali birand ın tavırlarıda izlerken cok gerdi beni..orhan pamuk u baglamak zor olmus heralde boyle bir gonlunu hos etme cabası vardı..ve hala orhan pamuk ukala ukala cevaplarına devam ediyordu..mehmet ali birand boyle bir coskuyla "sozde" ermeni soykırımı,fransaya olan tepkimizle ilgili bir soru..gerektiginde oraya cıkar Turkiyeye savunurmusun fransaya karsı gibilerinden..vatan yazarı, gurur kaynagımıs (!) orhan pamuk un cevabı cok hostu..ben simdi aldıgım odulun mutlulugu icerisindeyim dedi..orda odulu kazandıgında adının yanında Turkiye yazmasın ya ben istemiyorum..benim ulkemin serefi nobel odulunden cok daha onemli..!
alsın ödülünü ........ neyin mutluluğu ya adam soykırımı kabul etti diye verdiler daha da neyden bahsediyor başkao adam ödüliçin herşeyikabul eder herşeyi yapar
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nobel Edebiyat Ödülü verilen yazar Orhan Pamuk'u tebrik etti.

Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, AA muhabirinin sorusu üzerine şunları söyledi:“Sayın Başbakan, ABD'de bulunan Orhan Pamuk'la bugün yaptığı telefon görüşmesinde, Nobel Ödülünün bir Türk yazarına verilmiş olmasından memnuniyet duyduğunu belirterek kendisini tebrik etti.Orhan Pamuk da Sayın Başbakan'a teşekkür ederek, memnuniyetini ifade etti.”

internet haber
helal olsun
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
ground
Üye
Üye

Mesaj gönderen ground »

Hollanda'da Tilburg Üniversitesi, 2006 Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen yazar Orhan Pamuk'a, fahri doktora unvanı verilmesini kararlaştırılmış. :007
Hiç ölümü diledin mi?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

yaşar kemal o.pamuğu gönülden destekliyormuş,savunduğu fikirlerin sonuna kadar arkasında durmasını da takdir ediyormuş.. :x
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bizde mi bi gariplik var acaba?Bir Türk'ün(sadece nüfus cüzdanında yazdığı şekilde) ödülü aldığına sevinemiyoruz.
Tebrik edenlerin tepki gösterenlerden daha fazla olduklarını görüyorum.Sanki insanlar ikiyüzlülük yapıyormuş gibi geliyor.Garip ama demi? :oops:

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ne nobeli yaa

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

orhan pamuk devşirme bir insandır. kişiliğini kendi belirlememiştir amerikanın burslu öğrencisidir özel eğitilmiştir vatanına sinsice hainlik yapmaya. edebiyatla da uzaktan yakından ilgisi yoktur nihat genç i dinleyenler bilir SKYTURK te .. romanının gelişme bölümü çalıntıdır. "aa bak Türkiye'den nobel alan yazar soykırımı destekliyor.. demekki sahiden var bişiler olmasa o büyük! koca nobel ödülünü alan yazar desteklermiydi!!! " desinler diye ozaman

ORHAN PAMUK-HAİNLİK
ABDULLAH ÖCALAN-ŞEREFSİZ HAYSİYETSİZ TERÖR BAŞI LIK!!!
AMPUL KAFA- DEVLETİNİ EN İYİ PAZARLAYAN HAİN

OLARAK BÖYLE UZASIN BU LİSTE
BİZDE NOBELİ HAKEDEN ÇOK OZAMAN YAAA
:007

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Re: ne nobeli yaa

Mesaj gönderen MuHoS »

hi_fi_girl yazdı:orhan pamuk devşirme bir insandır. kişiliğini kendi belirlememiştir amerikanın burslu öğrencisidir özel eğitilmiştir vatanına sinsice hainlik yapmaya. edebiyatla da uzaktan yakından ilgisi yoktur nihat genç i dinleyenler bilir SKYTURK te .. romanının gelişme bölümü çalıntıdır. "aa bak Türkiye'den nobel alan yazar soykırımı destekliyor.. demekki sahiden var bişiler olmasa o büyük! koca nobel ödülünü alan yazar desteklermiydi!!! " desinler diye ozaman

ORHAN PAMUK-HAİNLİK
ABDULLAH ÖCALAN-ŞEREFSİZ HAYSİYETSİZ TERÖR BAŞI LIK!!!
AMPUL KAFA- DEVLETİNİ EN İYİ PAZARLAYAN HAİN

OLARAK BÖYLE UZASIN BU LİSTE
BİZDE NOBELİ HAKEDEN ÇOK OZAMAN YAAA
:007
yukarda arkadaşın orhan pamuk için dedikleri 100de 100 doruu zamanında şimdiki abd başkanı bush babasının başkanlığı döneminde gs üniversitesinde bi konferans vermişti ozamn bile orhan pamuktan falan bahsetmişti ilerde çok konuşulacak bi adam die, bu adam yazarlık kisvesi altında kendine verilen görevleri yerine getirmektdir,bazı misyonları vardır onları hallaetikçe mükafatını almaktadırr.bknz nobel ödülü 1milyon euro gibiii

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Ya bu vatan 1 milyon euro'da satılmaz ki canım...

http://www.youtube.com/watch?v=CQh2iYzFmpw

Rock'la bir alakası olmamasına rağmen sözleri sağlam.
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

DaRKFuNeRaL yazdı:Ya bu vatan 1 milyon euro'da satılmaz ki canım...

http://www.youtube.com/watch?v=CQh2iYzFmpw

Rock'la bir alakası olmamasına rağmen sözleri sağlam.
a'dan z'ye bölümünde bunun başlığı mevcut fakat ilgi çok az bu şarkıya..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

su haberi okudum ya hic bisey diyemiyorum artık :)

Paris yakınlarındaki sözde Ermeni soykırım anıtı çalındı

Fransa'nın başkenti Paris yakınlarındaki Chavilli kasabasında 2002 yılında açılan bronzdan yapılan sözde Ermeni soykırım anıtının çalındığını bildirildi.

Kasabadaki Ermeni kilisesinde çalışan bir görevli, basına yaptığı açıklamada, bronz anıtın dün gece götürüldüğünün anlaşıldığını söyledi.

Bu arada polisin, metal değeri yüzünden bronz anıtın çalınmış da olabileceği ihtimali üzerinde durduğu bildirildi.
(hurriyet ten alıntıdır)

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

veronique yazdı:su haberi okudum ya hic bisey diyemiyorum artık :)

Fransa'nın başkenti Paris yakınlarındaki Chavilli kasabasında 2002 yılında açılan bronzdan yapılan sözde Ermeni soykırım anıtının çalındığını bildirildi.

Kasabadaki Ermeni kilisesinde çalışan bir görevli, basına yaptığı açıklamada, bronz anıtın dün gece götürüldüğünün anlaşıldığını söyledi.

Bu arada polisin, metal değeri yüzünden bronz anıtın çalınmış da olabileceği ihtimali üzerinde durduğu bildirildi.
(hurriyet ten alıntıdır)
belki bizimkiler çalmıştır orhan pamuğa vermek içinnn :-D :-D

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

(hurriyet ten alıntıdır)
çalanı tebrik ederim.. :-D

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

MuHoS yazdı:

(hurriyet ten alıntıdır)
verirler umarım da en uygun sekilde kullanır o anıtı :P

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

veronique yazdı:
MuHoS yazdı:

(hurriyet ten alıntıdır)
verirler umarım da en uygun sekilde kullanır o anıtı :P

kullanamıosada versin bi türke o halleder işini :)

Kullanıcı avatarı
dumanaddict
Üye
Üye

Mesaj gönderen dumanaddict »

türkiye'de son 100 yılda 1 milyon ermeni ve 30 bin kürt katledildi sözünü demesiyle aldığı ödüldür.fitil niyetine kendisine....
Rock bir müzik türü değil, bir hayat tarzıdır!

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

MuHoS yazdı:

(hurriyet ten alıntıdır)
Alsın o Orhan PAMUK o anıtı... Töbe töbe..
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

DaRKFuNeRaL yazdı:
MuHoS yazdı:

(hurriyet ten alıntıdır)
Alsın o Orhan PAMUK o anıtı... Töbe töbe..
ne kadar ödül varsa o kadar da orhan pamuk var :P

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

sky turkte - adamın adını hatırlayamıyorum - bi gazeteciydi sanırım, orhan pamuk'un başka eserlerden alıntılar yaparak oluşturduğu eserlerine dair şu açıklamayı getirdi: hırsızlık en büyük şerefsizliktir ama ben orhan pamuk'a şerefsiz demiyorum, hırsız diyorum..
Lasciate mi cantare

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

nobel ödülünü orhan pamuk almadı.. orhan pamuk'a verildi düşüncesini öne sürüyorum..
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bloodyhead yazdı:nobel ödülünü orhan pamuk almadı.. orhan pamuk'a verildi düşüncesini öne sürüyorum..
orhan pamuk "istedi", ermeni yanlıları verdi diye dusunuyorum tamamen

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

seneye de abdullah öcalana verilir o ödül. eğer türklere küfrederseniz siz de apoya rakip olabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Cumhurbaşkanı Sezer Orhan Pamuk'u tebrik etmedi!

Türkiye'ye Nobel kazandıran yazar Orhan Pamuk'a dünyadan kutlama yağarken, Sezer tebrik etmedi. Siyaset, basın ve edebiyat dünyasının bir kısmı da ödülün 'veriliş nedeni'nden kuşkulu
Radikal gazetesi manşetten verdiği haberde, Cumhurbaşkanı Sezer'in tebrik etmediğini duyurdu... Radikal'in tebrik edenler ve etmeyenler derlemesi şöyle:

Yazar Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat Ödülü'nü almasını devletin zirvesi görmezden geldi. Dünya Orhan Pamuk'u konuşurken, birçok yabancı devlet adamı Pamuk'u kutlarken Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ve Kültür Bakanı Atilla Koç'tan Pamuk'un ödülüyle ilgili resmi açıklama gelmedi. Kültür Bakanlığı adına açıklamayı müsteşar Mustafa İsen yaptı. Pamuk'u ilk günden kutlayan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül olurken, dün de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pamuk'u telefonla arayıp kutladığı ajanslardan düştü.
Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac: Nobel'in topluma bakışı özellikle akıllıca, güçlü ve liberal Pamuk'a verilmesine çok memnun oldum.

Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik: Yalnızca ünlü bir yazar olan Orhan Pamuk değil, aynı zamanda Avrupa değerlerinin bayraktarı bir yazar da ödüllendirildi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier: Nobel'in Pamuk'a verilmesine çok memnun oldum. Pamuk, Türkiye ile Avrupa arasında köprüler inşa eden bir romancı. O AB'ye katılmak isteyen Türklerin sözcüsüdür.

AB Komisyonu Genişlemeden Sorumlu üyesi Olli Rehn: Arkadaşı ve hayranı olarak Pamuk'u kutluyorum. Kitaplarını okuyanlar Orhan Pamuk'un ne kadar övgüye layık olduğunu bilirler. Nasıl ki yaşam için su ve hava gerekiyorsa sanatçılar için de ifade özgürlüğü kaçınılmazdır. Orhan, diğerlerinden daha fazla bu özgürlüğün ne kadar değerli ve kırılgan olduğunu bilir.

Almanya Kültürden Sorumlu Devlet Bakanı Bernd Neumann: Orhan Pamuk'a ödül verilmesi, sanatın ve sözlerin özgür olduğunun bir işareti. Pamuk, özgürlükleri savunan cesur bir yazar. Eserleriyle kültürler arası köprüler kuran bir insan.

Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth: Nobel'le hem Pamuk'un cesareti, hem de köklü bir reform sürecinden geçen Türkiye'deki canlı kültür ödüllendirildi. Pamuk, bu kültürün önemli temsilcisi. Türkiye nasıl Avrupa'ya aitse, Pamuk'un eserleri de dünya edebiyatına ait.

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyon Başkanı Hansjörg Kretschmer: Orhan Pamuk'un 'Benim Adım Kırmızı' kitabının İngilizcesini okumaya çalıştım ama zor geldi, anlayamadım.
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni: Orhan Pamuk'u başarısından dolayı tebrik ediyorum. Yunanistan'ı ziyaret etmesinden büyük onur ve sevinç duyacağım.

ABD PEN Başkanı Ron Chernow: Bence Orhan Pamuk, Nobel Ödülü için muhteşem bir isim. Sadece önemli edebi başarısının ödüllendirilmesi bakımından değil, Türkiye'deki tutucu politik çevrelere karşı sergilediği cesur duruşu dolayısıyla da...

Hollanda Dışişleri Bakanı Bernard Bot: Bakan, 'Orhan Pamuk'un ödül almasından büyük mutluluk duydum.' derken Hollanda Tilburg Üniversitesi Orhan Pamuk'a, fahri doktora unvanı verilmesini kararlaştırdı.

kaynak:nethaber

cumhurbaşkanımızı tebrik ediyorum bu davranışından dolayı

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

bloodline666 yazdı:Cumhurbaşkanı Sezer Orhan Pamuk'u tebrik etmedi!

Türkiye'ye Nobel kazandıran yazar Orhan Pamuk'a dünyadan kutlama yağarken, Sezer tebrik etmedi. Siyaset, basın ve edebiyat dünyasının bir kısmı da ödülün 'veriliş nedeni'nden kuşkulu
Radikal gazetesi manşetten verdiği haberde, Cumhurbaşkanı Sezer'in tebrik etmediğini duyurdu... Radikal'in tebrik edenler ve etmeyenler derlemesi şöyle:

Yazar Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat Ödülü'nü almasını devletin zirvesi görmezden geldi. Dünya Orhan Pamuk'u konuşurken, birçok yabancı devlet adamı Pamuk'u kutlarken Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ve Kültür Bakanı Atilla Koç'tan Pamuk'un ödülüyle ilgili resmi açıklama gelmedi. Kültür Bakanlığı adına açıklamayı müsteşar Mustafa İsen yaptı. Pamuk'u ilk günden kutlayan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül olurken, dün de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pamuk'u telefonla arayıp kutladığı ajanslardan düştü.
Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac: Nobel'in topluma bakışı özellikle akıllıca, güçlü ve liberal Pamuk'a verilmesine çok memnun oldum.

Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik: Yalnızca ünlü bir yazar olan Orhan Pamuk değil, aynı zamanda Avrupa değerlerinin bayraktarı bir yazar da ödüllendirildi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier: Nobel'in Pamuk'a verilmesine çok memnun oldum. Pamuk, Türkiye ile Avrupa arasında köprüler inşa eden bir romancı. O AB'ye katılmak isteyen Türklerin sözcüsüdür.

AB Komisyonu Genişlemeden Sorumlu üyesi Olli Rehn: Arkadaşı ve hayranı olarak Pamuk'u kutluyorum. Kitaplarını okuyanlar Orhan Pamuk'un ne kadar övgüye layık olduğunu bilirler. Nasıl ki yaşam için su ve hava gerekiyorsa sanatçılar için de ifade özgürlüğü kaçınılmazdır. Orhan, diğerlerinden daha fazla bu özgürlüğün ne kadar değerli ve kırılgan olduğunu bilir.

Almanya Kültürden Sorumlu Devlet Bakanı Bernd Neumann: Orhan Pamuk'a ödül verilmesi, sanatın ve sözlerin özgür olduğunun bir işareti. Pamuk, özgürlükleri savunan cesur bir yazar. Eserleriyle kültürler arası köprüler kuran bir insan.

Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth: Nobel'le hem Pamuk'un cesareti, hem de köklü bir reform sürecinden geçen Türkiye'deki canlı kültür ödüllendirildi. Pamuk, bu kültürün önemli temsilcisi. Türkiye nasıl Avrupa'ya aitse, Pamuk'un eserleri de dünya edebiyatına ait.

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyon Başkanı Hansjörg Kretschmer: Orhan Pamuk'un 'Benim Adım Kırmızı' kitabının İngilizcesini okumaya çalıştım ama zor geldi, anlayamadım.
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni: Orhan Pamuk'u başarısından dolayı tebrik ediyorum. Yunanistan'ı ziyaret etmesinden büyük onur ve sevinç duyacağım.

ABD PEN Başkanı Ron Chernow: Bence Orhan Pamuk, Nobel Ödülü için muhteşem bir isim. Sadece önemli edebi başarısının ödüllendirilmesi bakımından değil, Türkiye'deki tutucu politik çevrelere karşı sergilediği cesur duruşu dolayısıyla da...

Hollanda Dışişleri Bakanı Bernard Bot: Bakan, 'Orhan Pamuk'un ödül almasından büyük mutluluk duydum.' derken Hollanda Tilburg Üniversitesi Orhan Pamuk'a, fahri doktora unvanı verilmesini kararlaştırdı.

kaynak:nethaber

cumhurbaşkanımızı tebrik ediyorum bu davranışından dolayı

sokarım ben böyle liberalliğe ,topluma bakışa.kardeşim biliyorlarsa bir şeyler resmi belgelerle sunsunlar.alın kardeşim sizin atalarınız soykırım yaptı bunlarda delilleri desinler.bizim tarihçilerimiz her halükarda bu işi savunmaya hazırlar.her platformda açığız.chirac ın o özgürlük anlayışı ve ermenilerden alacağı destek böyle dağlarıyla mağlarıyla kendisine girsin.ben fransa da yaşayan bir türk olsaydım.eyfel kulasine çıkar.''ermeni soykırımına karşıyım.ermeni soykırımını savunanlarada bu kule girsin'' derdim. (rahatsızlıktan dolayı özür dilerim)

Kilitli