Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrı'yı Yarattı?

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

blackmercury yazdı:İnanmayan biri neyi tartışabilir diyorsun zaten burda kişi kendiyle çatışma içinde değildir burası bir forum ve hertürlü şeyi tartışma özgürlükleri vardır bu insanların..Ahlaksız insanlar derken ataistleride örnek olarak göstermişsin ve bunların manevi değerleri yok demişsin..Ben inanmıyorum ve senin gibi inanan birine göre sanırım insanlara çok daha fazla değer veriyor vede saygı duyuyorum..Kendi doğrularımı yaşıyorum..Bunun inanmakla ve inanmamakla alakası olamaz bunun tamamen yetiştirilmeyle alakası olabilir..Senin dediğine bakarsak dine göre oluyorsa kişilerin doğruları, bu ozaman kişinin doğrusu olmaz sadece inandığı güçten korkusu ve cennette tapulu bir yer almak için ona yalakalığı olur..Ayrıca ahlaksız bir toplum listenede gülmekten öldüm..Homoseksüeller,lezbiyenler,ataistler,AYAK FETİŞLERİ..Bumudur inanan birinin kişilere saygısı..İlginç ve komik bir yazı doğrusu..Eğer yazdığın gibi tartışılacak birşey yoksa bilmem kaç sayfa tutmazdı bu konu..Biraz saygılı olalım ve bazı şeylere biraz daha geniş bakmayı öğrenelim..
kesinlikle güzel toparlamışsın.. +1111..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
Cahit
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Cahit »

Ben mizaha bayılan birisiyim. Ahlaksız toplum üyelerine verdiğim örnekleri yazarken gülmekten yarıldım zaten.

Ama Ateist insanın iyi bir insan olabileceğine asla inanmıyorum. Zaten cahilliklerinden ateist oluyorlar. Dini bilmedikleri ve şartsız bakarak öğrenmedikleri ve zamanında ateist anne ve babaları öğretmedikleri için. Bir insana vicdan, iyilik yapma arzusu, saygı gösterme gibi halleri ancak DİN verebilir. Ateistler genelde sokak köpeklerine yardım ederler. Çünkü din terbiyesinin verdiği insana sevgi ve saygıyı ATEİZM de bulamadıklarından dolayıdır.

Yazdıklarıma inanmayanlar acilen İslam dini' ni öğrensinler. Yarın bana çok müteşekkir olacaklar zira.

Sonra ateist olupta islam dinini yıpratmaya çalışan denyolar. Hadi bulun bakalım İslam dinine alternatif bir şey. Hiç hatası, eksiği olmayan kusursuz ve bozulmamış bir huzur verici bulun göreyim sizi.

Hem ben yaşlandığım zaman bunalıma girmiyeceğim. Can Yücel gibi sapıtmıyacağım mesala. Çünkü öldükten sonra sonsuzluğa doğacağımı biliyorum. Ama bu sonsuuuuuuuz yaşam 60 senelik dünya ömrüme göre, iyiliklerime ve kötülüklerime, sevaplarıma ve günahlarıma göre şekil alacak.

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

sana sadece gülüyorum :)
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

böylesine bi at gözlügü takmıs , önyargılı , saygısız bi müslüman olacagıma insanların tercihlerine , düsüncelerine saygı duyan , herkesi oldugu gibi kabul eden ve benim gibi düsünmeyenlere ates sacmayan bi ateist olmayı secerim...
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

purpleblank
Üye
Üye

Mesaj gönderen purpleblank »

Cahit yazdı:Ben mizaha bayılan birisiyim. Ahlaksız toplum üyelerine verdiğim örnekleri yazarken gülmekten yarıldım zaten.

Ama Ateist insanın iyi bir insan olabileceğine asla inanmıyorum. Zaten cahilliklerinden ateist oluyorlar. Dini bilmedikleri ve şartsız bakarak öğrenmedikleri ve zamanında ateist anne ve babaları öğretmedikleri için. Bir insana vicdan, iyilik yapma arzusu, saygı gösterme gibi halleri ancak DİN verebilir. Ateistler genelde sokak köpeklerine yardım ederler. Çünkü din terbiyesinin verdiği insana sevgi ve saygıyı ATEİZM de bulamadıklarından dolayıdır.

Yazdıklarıma inanmayanlar acilen İslam dini' ni öğrensinler. Yarın bana çok müteşekkir olacaklar zira.

Sonra ateist olupta islam dinini yıpratmaya çalışan denyolar. Hadi bulun bakalım İslam dinine alternatif bir şey. Hiç hatası, eksiği olmayan kusursuz ve bozulmamış bir huzur verici bulun göreyim sizi.

Hem ben yaşlandığım zaman bunalıma girmiyeceğim. Can Yücel gibi sapıtmıyacağım mesala. Çünkü öldükten sonra sonsuzluğa doğacağımı biliyorum. Ama bu sonsuuuuuuuz yaşam 60 senelik dünya ömrüme göre, iyiliklerime ve kötülüklerime, sevaplarıma ve günahlarıma göre şekil alacak.
herkesin düşüncesi kendinedir tabiki ama..kimse kimsenin inancına karısamaz..yada 'denyolar'tarzında sözlerle hitap etme hakkına sahip diildir.. :!:
can yeleğim,karışmasın kimseler bize..

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

Love_MetaL yazdı:böylesine bi at gözlügü takmıs , önyargılı , saygısız bi müslüman olacagıma insanların tercihlerine , düsüncelerine saygı duyan , herkesi oldugu gibi kabul eden ve benim gibi düsünmeyenlere ates sacmayan bi ateist olmayı secerim...
aynen öyle
inanaları da güç duruma düşürüyor arkadaş
bu kadar saygısızlık olmaz,elinde olsa asıp kesecek ki o mantıktan geliyor bu..bunun gibilerin dedeleri mustafa kemal ülkeyi kurtarmaya çalışırken köstek oluyordu işte..onların torunları..bana lagaluga yapmasın kimse, bu nedir ya ayıptır
daha müslümanlığın gereklerinden birini ihlal ediyor burada birde vaaz veriyor..nerde kaldı insanlara ne olursa olsun iyi davranmak??? hadi bakayım açıkla..bir gidin işinize ya üff :!: :!: :!:

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

dinle bir ilgisi yok olayın..bu tamamen yobazlık..
öldürün inanmayanı!! ne laiklik mi? allahsız mısınız siz!!
bu lafları söyleyenlere lafım
yazdıklarımı dinin dışında okursanız demek istediğim anlaşılabilir belki..yoksa ne inananlara ne de inanmayanlara en ufak birşey söylemiyorum ben,söylememde

MeTeoRa_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MeTeoRa_ »

SamotH yazdı:
Gececi yazdı:Soruya cvp diil belki ama küçük bi hikaye:

Alpacon küçükken her gece Tanrı'ya ona bisiklet vermesi için dua edermiş.. Bi gün Tanrı'nın görevinin bu olmadığını anlamış.. Ve bi bisiklet çalmış.. Daha sonraki gecelerde ise Tanrı'ya onu affetmesi için dua etmiş..
by KILIÇ(kurtlar vadisinden Polat'a ders verirken)
zuhahahahahhaha :twisted:
Hadi iyi yakaladında elemanı sen kurtlar vadisimi izliyon:D :D
Techno Trance Elele Genel Greve..!!

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

başlatmayın vadinize

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

insanları bu konusmalarla mı "dine döndüreceğini" sanıyo ki bu insan! inananı soğutursunuz.. en basında sen hosgörüden bahsederken insanların tercihlerini es geçiyosun nerde kaldı senin hoşgörün.. nerde kaldı insan sevgin ki bu kadar tepkilisin..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

kozmik_peri yazdı:insanları bu konusmalarla mı "dine döndüreceğini" sanıyo ki bu insan! inananı soğutursunuz.. en basında sen hosgörüden bahsederken insanların tercihlerini es geçiyosun nerde kaldı senin hoşgörün.. nerde kaldı insan sevgin ki bu kadar tepkilisin..
Evet Cahit'in yazısına güzel bir cevap. Arkadaş biraz fazla hiddetlenmiş. Buralarda yeni olduğu için bir tartışma ortamımızı pek kanıksayabildiğini sanmıyorum. Diğer forumlarda böyle görmüşse belki yazdıklarına bir mâna verebilirim. Ama onun dışında fazla sert !

Bu forumda inanan da var, inanmayanda ! Cahit demiş ki; "inanmayanlar neden bu konuya yazı yazma gereği hissediyor." İyi demiş de düşünse aslında "herkesin (en azından kalbi kapatılmamışların) içindeki o arayışı görebilecek ve böyle savaşa gider gibi yazılar yazmayıp biraz daha güzel bir şekilde olması gerekeni nakledebilecek.

Eminim ki dinden soğutanları da sevmiyordur ama aynı şeyi kendisi yaptığının farkına varabilir ! Ve bir kere daha kişilere veya genele hakaret edersen uzaklaştırılırsın Cahit !

Birde Nietzsche "tanrı yoktur" dememiştir ! Öleceğim şunu millete anlatmak için. "tanrı öldü!" demiştir. Onun kadar zeki bir insan bile Allâh'ı reddedemediğine göre kimse mantığı ile reddedebildiğini bana anlatmasın !
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

ConsuL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ConsuL »

Konuyla alakalı değil ama Kargacığım, imzanın altındaki resimler çok güzel :D
Oyun bittiğinde... Şah'da Piyon'da aynı kutuya konur...

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

ConsuL yazdı:Konuyla alakalı değil ama Kargacığım, imzanın altındaki resimler çok güzel :D
Herşey sizler için :P

Resim

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

hatta kargayı bizler yarattık

James_Hetfield
Üye
Üye

Mesaj gönderen James_Hetfield »

Bu arada alakasız olacak ama kargaların 150 yıl falan yaşadıını duymuştum..... :lol:
MASTER__OF__PUPPETS

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

Ulan sizde geyik yapacak yer arıyorsunuz. İyi ki bir cıvıdım ha.. Konuya geri dönüyoruz arkadaşlar :)

Ayrıca ben yıllardır Karga'yım. Şeyiniz kalkmasın siz beni varettiniz diye. Yok öyle birşey :P

Nokta.

Resim

Kullanıcı avatarı
Cahit
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Cahit »

Mesaj silinmiştir: Benim tarafımdan (Karga) Cahit'in mesajı silinmiş ve kullanıcı uyarılmasına rağmen hakaretlerine devam ettiği ve forumun asayiş ve huzurunu bozduğu için 2 ay 18 gün 6 saat katıksız siteden uzaklaştırılmasına (demokratik olmayan, bireysel bir kararla) karar verilmiştir.

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

zaten adamın amacı belliydi,direk tek bir konuya gelip yazıyordu
pehh

nightmare411
Üye
Üye

Mesaj gönderen nightmare411 »

sacmalama ve kendıne gel! bence sen bunları yazarken iyi degildin tabiki de tanrı insanları yarattı bence ters mantıkla hareket etmek cok sacma ama birilerının de dedıgı gıbı herkesin inancı kendine

sezrade
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen sezrade »

oncelıkle ben kesınlıkle ateistlerin cok ıyı ınsanlar olabılecegıne ınanıyorum...kendı ıc dunyalarında bır tanrı eksıklıgınden dolayı karamsarlıga dustuklerı anlar olabılır ya da olmayabılır am abu demek degıldır kı onlar etraflarına yardım etmeyecekler ınsanları sevmeyecekler..
ayrıca sokak kopegıne yardım etmek de sevap degıl mı?onun canı da can..
bır cok ateist arkadasım var..cogu da cok kulturlu ınsanlar..herıf ınanmamayı secıyo ve ınanmıyo..saygı duymak ZORUNDA herkes!!
o benim tanrımanası saygı duyuyosa ben de onun fıkrıne saygı duyarım...
bır gunahı sadece yanmamak ıcın ıslemeyen bır adama zaten yazık olsun..
gunahkar olmayan bır ateist cenneti dah mı cok hak edıyor o zaman?-
hanı yanmayacagını bılmesıne ramen hıc gunah ıslemeyerek???

aradakı ınce cızgılerı kaybedersek degerlerımızı yıtırırız...toplumu toplum yapan ınanc fıkır ve ilgi farklılıklarıdır...sonuna kadar saygı duyuyorum..
"gel...her kim olursan ol gel....."

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

sezrade yazdı:ayrıca sokak kopegıne yardım etmek de sevap degıl mı?onun canı da can..

bır gunahı sadece yanmamak ıcın ıslemeyen bır adama zaten yazık olsun..
gunahkar olmayan bır ateist cenneti dah mı cok hak edıyor o zaman?-
hanı yanmayacagını bılmesıne ramen hıc gunah ıslemeyerek???

"gel...her kim olursan ol gel....."
bende bunları demek istiyorum bu konuda arkadaşım :wink:

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ben hep bunları anlatıyorum ama nedense objektif yaklaşamıyoruz bu tür konulara..daha doğrusu çoğu konuya.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

err0ri5t
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen err0ri5t »

Tanrı maneviyatsa,o bizi;
Maddiyatsa biz onu yarattık..

Bence..

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

213 yazdı:Ben hep bunları anlatıyorum ama nedense objektif yaklaşamıyoruz bu tür konulara..daha doğrusu çoğu konuya.
böyle bi konuya objektif yaklaşmak mümkün diildr.Sonuçta inançtan bahsedioruz nasl objektif olunabilir ki...Objektivlik sadece başklarının inançlarına saygı göstererek ve dil uzatmayarak,haddini bilip hakaret etmeyerek olunabilir ancak bu konuda özellikle...
and we all went to heaven in a little row boat

azul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen azul »

hımm.. yağmur yağdığı için mi otlar büyür otlar büyüdüğü için mi yağmur yağar? diye sormuştu bir arkadaşım. bu soruyu okuyunca aklıma geldi. benzemese de..

Kilitli