Tanrı mı İnsanı, İnsan mı Tanrı'yı Yarattı?

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
DRAKA
Üye
Üye

Mesaj gönderen DRAKA »

önce tanrı insanı yarattı, sonrada insan tanırıyı ...

Kullanıcı avatarı
tonja
Üye
Üye

Mesaj gönderen tonja »

tabiki insan tanrıyı yarattı.yaratıcılık insanın içindedir

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

tonja yazdı:tabiki insan tanrıyı yarattı.yaratıcılık insanın içindedir

tabiki Allah izin ederse hafta sonu mangal yapacaz planlar insanların elindedir... :010
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

nightmare411
Üye
Üye

Mesaj gönderen nightmare411 »

SamotH yazdı:
vermilion yazdı:Allah insanı yarattı, insan da tanrıyı!..

işte süper bir cevap olay budur :006

Abi işte olaY budur.....daha fazla uzatmaya gerek yok....gerçi uzayacağı kadar uzamış ama.....
:003

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

bilmiyom... bilseydim sanırım kendimi tanrı gibi hissederdim

Kullanıcı avatarı
sezgin52
Üye
Üye

Mesaj gönderen sezgin52 »

valla ben uctane amino asitin yanyan gelesiyle oldugumuzu yada maymundan evrimlestigimize inan miyorum inananiz varsa bence yeniden esaslica dusunsun......!!!!!!!!!
hıc bır sey kalmazkı kula tek dostum var ^^THErockULA^^

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

SamotH yazdı:

sonuçta tanrı olmasa biz olmazdık biz olmasak tanrı olmazdı
biz birbirimiz için warız :010
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Tanrı insanı yarattı..Tanrı insana ulaştı..İnsan'da tanrıyı buldu...
Lüttfen kelimeleri doğru kullanalım.İnsan yaratmaz..İnsan doğada olmayan birşeyi var edemez..Bunu ancak Tanrı yapmıştır...Eğer tanrının insanı yarattığını söylerseniz, insanın birşey yarattığını söyleyemessiniz....
When you're pushed, killing's as easy as breathing

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

KoRn_eR yazdı:Tanrı insanı yarattı..Tanrı insana ulaştı..İnsan'da tanrıyı buldu...
Lüttfen kelimeleri doğru kullanalım.İnsan yaratmaz..İnsan doğada olmayan birşeyi var edemez..Bunu ancak Tanrı yapmıştır...Eğer tanrının insanı yarattığını söylerseniz, insanın birşey yarattığını söyleyemessiniz....

insan yaratmazz mııı???
bak arkadaşım insan bir madde yaratamaz ama bi hayal yada soyut bi varlığı her insan yaratır umarım yeterince anlaşılmıştır

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

A_SeX_PisToL yazdı:
KoRn_eR yazdı:Tanrı insanı yarattı..Tanrı insana ulaştı..İnsan'da tanrıyı buldu...

insan yaratmazz mııı???
bak arkadaşım insan bir madde yaratamaz ama bi hayal yada soyut bi varlığı her insan yaratır umarım yeterince anlaşılmıştır

Eğer biraz dikkat etseydin ''insan doğadan olmayan birşeyi var edemez'' cümlesini görür ve neyden bahsettiğimi anlayabilirdin...
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
venice_queen
Üye
Üye

Mesaj gönderen venice_queen »

KoRn_eR yazdı:
A_SeX_PisToL yazdı:

insan yaratmazz mııı???

Eğer biraz dikkat etseydin ''insan doğadan olmayan birşeyi var edemez'' cümlesini görür ve neyden bahsettiğimi anlayabilirdin...

:wink: doğru söze ne denir.... :001 çok beğendim bunu
yaşaM diye birşey yok...unutMak diye birşey yok!!!

Kullanıcı avatarı
identical
Üye
Üye

Mesaj gönderen identical »

ne alemi var böyle ateist takýlmanýn .. :007
Allah insaný yarattý,onu mahlukatýn en deðerlisi yaptý(bütün canlýlar insanlara hizmet ediyo bi düþünsenize..)ona bazý sorumluluklar verdi.bize düþen de o sorumluluðu yerine getirmk...
içimizde bi tanrýya inanma var.bunu da Allah koydu tabii.

aklýna bi þiler takýlanlar ö m atabilir,msn den sorabilirler... :-)

Good_Charlotte
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Good_Charlotte »

Yaa millet kendinize gelin yaa..böyle başlıkmı olur a.q... İnsan dediğiniz yaratık kimdirki yaratanla ALLAH'la aynı sıfatları barındırsın.yaratmak yalnızca allah'a mahsustur millet .sıçtınız boqu bile allah yaratıo ya .biz kimizki (haşa) allahı yaratalım............
KaLBiME SaPLaNDıN BiR Ok GiBi,Ve İnan HaYATım ArTıK BoK GiBi ....... >>PuNKRoCkeR

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

A_SeX_PisToL yazdı:

insan yaratmazz mııı???

YARATMAK demek,var olmayan bir şeyden,somut birşeyler var etmek demektir.Sen düşüncelerinle bir şey yaratabiliyorsan o da yeni bir yetenek...ShowTV neyin havada kapar seni kurtuldun hadi desene :010

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

herkesin tanrisi sanki ayni seyleri amacliyor...mutlu olmayi...ölüm den sonra su bu...
tek satanistlik sanki biraz degisik..ama ayni sistem...
insan kendi tanriligni yapiyor..

ScOoBy
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ScOoBy »

Böyle saçma bir şeyde görmedim.Arkadaşlar Allahın varlığını göremiyosunuz die mi kabul etmiosunuz sadece.O zaman bekleyin derim. :023
Kenisine Güvenenler Korkutma Küçüklüğünde Bulunmazlar

www.mvofan.com

Kullanıcı avatarı
shekeep
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shekeep »

ben tanrıya inanmıyor diilim ama bir sorum olacak bakalım içinden çıkabilecekmisiniz yarınız duymuştur zaten bu soruyu:
tanrı kendinin kaldıramayacağı bir kaya yaratabilir mi?
yaratırsa kaldırma gücü sonsuz diil
yaratamazsa yaratma gücü sonsuz diil
HADE BAKALIM.. :013
çok gezen papuç b*k getirir!..

Kullanıcı avatarı
_AnGeLiCa_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _AnGeLiCa_ »

valla konu rafa kaldırılalı cok olmuş ama yazmak istiyorum... Tanrı inancımda vardır.. derin bir konu olduğu için burda bunu tartışmakta biraz saçma geldi.. olay biraz kavgaya dönmüş çünkü..
fakat bence insanlar kendilerini sınırlandıra bilmek için inançlar geliştirdi, bir şeylerden korkmaları lazımdı kendilerini dizginleyebilmek için. ve öyle bir güç yaratmalıydılar ki dünya yasası haline gelmeliydi... bu sebepten dolayıda insanlık tanrıyı yarattı...
bu konuda hiç bir eleştiriye açık değilim... bunun tartışması burda yapılmaz.. sadece yorum yazılıp bırakılır...buda benim yorumumdur benim inancımın bir parçasıdır.. kimseyi de bu fikre inandırma gibi bi çabam olmaz..

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

_AnGeLiCa_ yazdı:olay biraz kavgaya dönmüş çünkü..
fakat bence insanlar kendilerini sınırlandıra bilmek için inançlar geliştirdi, bir şeylerden korkmaları lazımdı kendilerini dizginleyebilmek için. ve öyle bir güç yaratmalıydılar ki dünya yasası haline gelmeliydi... bu sebepten dolayıda insanlık tanrıyı yarattı...
bu konuda hiç bir eleştiriye açık değilim... bunun tartışması burda yapılmaz.. sadece yorum yazılıp bırakılır...buda benim yorumumdur benim inancımın bir parçasıdır.. kimseyi de bu fikre inandırma gibi bi çabam olmaz..

bunun tartışmasının burda yapılıp yapılmayacağı tartışılır diyerek bir karmaşaya mahal veriyorum...ayrıca,insan isen(ki insansın),insanlığın doğasında sınır tanımamanın da var olduğunu anlamalısın...hiçbir insan kendini sınırlayacak bir şeylerin varlığını düşünmek bile istemez,keza düşünse de böyle bir şeyi oluşturamaz çünkü o güce sahip değildir.sen dünyada en uzun yaşayan sınırlayıcı gücün ne olduğu konusunda bilgi sahibi misin? hayır.ben de değilim,başkaları da öyle...o yüzden bu mevzuyu bu kadar keskin çizgilerle ayırmaya kalkışmayın,yoksa o çizgileri silmek için gelen beni görürsünüz...

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

SamotH yazdı:

:-D karışık bi konuu tanrı insanı yaratttıı :P
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

abi manyakmısınız siz ya kafayımı yedinizi böyle bu konu bile saçm!insan neki tanrıyı yaratmak gibi bişiyle kıyaslanıo!İbadet ettiğiniz dua ederek yalvardığınız Tanrıyı insanın yarattığını kim düşünebilir!Yüce rabbim bizi affetsin...

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Mesaj gönderen INFLaMeS »

İnsanmı tanrıyı yarattı? = eğer ateist bi arkadaşımız varsa bu şekilde düşünebilir yani bizi yaratan herhangi bişey yok tamamen şans eseri ortaya cıkmışız. İnsanlar da birşeylere inanma gereksinimi duymuşlar ve bunun adına tanrı demişler. Diyebilir....
Tanrımı insanı yarattı? = Bi kere ben O yaratıcıya Allah diyorum inanan bi insanım her ne kadar dini hükümleri yerine getiremesemde. Sonuç olarak herşey ap açık ortada o kadar kitap yazılmış bahsedilmiş Kuran da da yazıyor ben inanıyorum Yani Allah insanları yaratmıştır.
Arkadaşlardan bir tanesi de demişki Allah kaldıramyacağı bir kaya yaratabilirmi. Eğer yaratırsa kaldırma gücü sınırlı, Eğer yaratamasssa yaratma gücü sınırlı. = Buna da diyorum ki Allah ta sınır yoktur onun kaldıramayacağı ve yaratamayacağı bir şey yoktur. Sen Allah'ı nasıl düşünebiliyorsun ki bir kayayı kaldırabilecek yada nasıl bir varlık olarak düşünebiliyorsun ki kayadan bahsediyorsun dünyadaki en ağır şey sana göre kaya olabilir ama bir düşünsene bütün evreni o yarattı... 8)

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

INFLaMeS yazdı:İnsanmı tanrıyı yarattı? = eğer ateist bi arkadaşımız varsa bu şekilde düşünebilir yani bizi yaratan herhangi bişey yok tamamen şans eseri ortaya cıkmışız. İnsanlar da birşeylere inanma gereksinimi duymuşlar ve bunun adına tanrı demişler. Diyebilir....
Tanrımı insanı yarattı? = Bi kere ben O yaratıcıya Allah diyorum inanan bi insanım her ne kadar dini hükümleri yerine getiremesemde. Sonuç olarak herşey ap açık ortada o kadar kitap yazılmış bahsedilmiş Kuran da da yazıyor ben inanıyorum Yani Allah insanları yaratmıştır.
Arkadaşlardan bir tanesi de demişki Allah kaldıramyacağı bir kaya yaratabilirmi. Eğer yaratırsa kaldırma gücü sınırlı, Eğer yaratamasssa yaratma gücü sınırlı. = Buna da diyorum ki Allah ta sınır yoktur onun kaldıramayacağı ve yaratamayacağı bir şey yoktur. Sen Allah'ı nasıl düşünebiliyorsun ki bir kayayı kaldırabilecek yada nasıl bir varlık olarak düşünebiliyorsun ki kayadan bahsediyorsun dünyadaki en ağır şey sana göre kaya olabilir ama bir düşünsene bütün evreni o yarattı... 8)

+5555555 ben sadece Tanrı ve Allah ayrımını anlamıorum...

Allah'a inanmıyanlar acaba nerden geldiklerini nasıl yaratılıklarını sanıolar?illaki bi yaratan ve bi yaratılan var...ve Tek yaratıcımız Allah..

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

Rock_N yazdı:
INFLaMeS yazdı:İnsanmı tanrıyı yarattı? = eğer ateist bi arkadaşımız varsa bu şekilde düşünebilir yani bizi yaratan herhangi bişey yok tamamen şans eseri ortaya cıkmışız. İnsanlar da birşeylere inanma gereksinimi duymuşlar ve bunun adına tanrı demişler. Diyebilir....

+5555555 ben sadece Tanrı ve Allah ayrımını anlamıorum...

Allah'a inanmıyanlar acaba nerden geldiklerini nasıl yaratılıklarını sanıolar?illaki bi yaratan ve bi yaratılan var...ve Tek yaratıcımız Allah..
sonsuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
The burden is mine... alone

Kilitli