Fest The Wall Beach 2007 @ Yalova

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

_hasonowic_ yazdı:yok ben bişi deil ben garip bi yalovalıyım :D
gelin işte şenlik olsun kardeşiim
rak tere toplaşması yaparız :P
Yalova'da böyle festival ve konserler olmadığı için biz de gaza geliyoruz benim de hiç bir ilgim kesinlikle yok ama gelin ya güzel olur
bende biri ölmezse kesinlikle orda olacağım :-D

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Aynı tarihlerde rock-a var ama bakalım program nasıl olacak.sarmazsa program yalovaya dooooru yola çıkarız.

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

gel gel yalova bomba olacak..:)
sadece gruplardan bahsetmiyorum
onun dışında olabilicek şeylerde var tonlarca hemde yalova daha ne olsun..:)

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

biletler bir hafta sonra 50 ytl ye yükselecek. ben biletimi aldım :010
elinizi çabuk tutun derim daha fazla pahalanmadan biletlerinizi alın. şu an için elden biletler 40 ytl :010

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Yükselmeyecek diye laflar dolaşıyor çeşitli forumlarda? Birde elden nerelerden alabiliyoruz? Sadece Yalova'da mı?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Yalova Fix Cafe'den aldım biletimi. ordan bana 1 hafta içinde bilet fiyatlarının yükseleceğini söylediler. Kapı da ki satışlarda da yükselecekmiş.

FABRİKA MÜZİK
[ Sakız ağacı cad. Mete iş hanı no:12/3 Beyoğlu - İstanbul ]
[ Tel : 0212 245 17 82 ]

YALOVA
Fix Rock Cafe
[ Gazipaşa Cad. No:7/3 Yalova - Merkez ]

ÇINARCIK
Petek Pastaneleri
[ İskele Meydanı ]
[ Tel : 0226 245 08 55 ]

Bursa ve izmit bilet satış noktaları

Gölcük

Öykü müzik evi
19 mayıs caddesi 20. sokak no 2

Değirmendere

Grand pub

Sahil yolu değirmendere

Orhangazi

Turkuaz orkent anfi tiyatro

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

İzmir yok. Kınıyorum :)

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

henüz çok yeni bir festival. İlk defa Yalova'da böyle bir festival oluyor. O yüzden bu kadarı bile çok iyi. Yalova Belediyesi akşam 10 da sahilde yüksek sesli müzik yapılmasını yasaklamışken üstelik bunu başarmak çok zor. :010
Seneye İzmir'de de olur umarım :010

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

az bi zaman kaldı sayılır ehehe

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:İzmir yok. Kınıyorum :)
Izmir'den gelecek katılımcılar
www.myspace.com/aerogatic
[email protected] (mail)
bilet alabilirler..

Katılımcıların sayısına göre bir ulaşım aracı ile gidiş dönüş + bilet fiyatıda netleşecektir..
Kendi aracı veya başka yollarla festivale gelecek olanlar için yalnız bilet satısı da yapılmaktadır..

buda sana sevgili cenıtın..:)
ğer gelmek istersen yada başka izmirli varsa buna bi el atsın bileti elden alabilir...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Hazır el atmısken birisi de Fabrika Müzik'in yerini tarif etse.. adresten bulmak zor geliyor :)

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

veronique yazdı:Hazır el atmısken birisi de Fabrika Müzik'in yerini tarif etse.. adresten bulmak zor geliyor :)
Istiklal caddesi üzerinden meydandan 200 metre asagida Aga Camii'nin sokagindan girilir.50 metre yüründükten sonra sag tarafta yesil cumbali binanin üçüncü katindadir.( Beatles cafe ve Aziza Bar'in karsisindaki binadir

buyrun efenim...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

_hasonowic_ yazdı:
veronique yazdı:Hazır el atmısken birisi de Fabrika Müzik'in yerini tarif etse.. adresten bulmak zor geliyor :)
Istiklal caddesi üzerinden meydandan 200 metre asagida Aga Camii'nin sokagindan girilir.50 metre yüründükten sonra sag tarafta yesil cumbali binanin üçüncü katindadir.( Beatles cafe ve Aziza Bar'in karsisindaki binadir

buyrun efenim...
coook tesekkurler.. :)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

_hasonowic_ yazdı:
jonnathan yazdı:İzmir yok. Kınıyorum :)
Izmir'den gelecek katılımcılar
www.myspace.com/aerogatic
[email protected] (mail)
bilet alabilirler..

Katılımcıların sayısına göre bir ulaşım aracı ile gidiş dönüş + bilet fiyatıda netleşecektir..
Kendi aracı veya başka yollarla festivale gelecek olanlar için yalnız bilet satısı da yapılmaktadır..

buda sana sevgili cenıtın..:)
ğer gelmek istersen yada başka izmirli varsa buna bi el atsın bileti elden alabilir...
Teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

biz teşekkür ederiz efeniim..
buyrun gelin yalovaya misafirimiz olun ehehe
valla hertürlü şey için yardımcı olurum gelcek olursnız ylovaya..
hatta tanışalım felan site oalrak orda toplanalım...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Zaten gelirsem ve bir sorunla karşılarşırsam ilk senin ve shadow_girl'ün yakasına yakışırım bu kadar reklamdan sonra :P

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

umarım olağan aksaklıklar haricinde büyük bir sorun çıkmaz.
o zaman yandık işte :-D
ama gelirseniz ve toplanma fln olursa güzel olur diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

eee
şimdi kimler geliyo..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jon la ben gelicez.. baskasından ses yok zaten :)

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

gelin gelin..:)

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bir festival daha sona erdi. Herşeye rağmen çok eğlendik Yazacak çok şey var ama şuan yorgunluktan ve ağrılardan dolayı anlatamayacağım.

Jonnathan ve Veronique; gelmeniz beni çok mutlu etti.Açıkçası bu kadar sıcakkanlı insanlar olduğunuzu düşünmemiştim. Biraz çekinmiştim ama çoook yanılmışım. Umarım böceklerden daha büyük sorunlar çıkmamıştır. :-D

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

shadow_girl yazdı:bir festival daha sona erdi. Herşeye rağmen çok eğlendik Yazacak çok şey var ama şuan yorgunluktan ve ağrılardan dolayı anlatamayacağım.

Jonnathan ve Veronique; gelmeniz beni çok mutlu etti.Açıkçası bu kadar sıcakkanlı insanlar olduğunuzu düşünmemiştim. Biraz çekinmiştim ama çoook yanılmışım. Umarım böceklerden daha büyük sorunlar çıkmamıştır. :-D
Bende daha kendime gelemedigim icin ancak daha sonra detaylı yazabilirm festivali ama shadow cum cidden cok misafirperverdin.. zaten Yalova'ya indigimiz anda ozel ilgiyle karsılsınca Yalova'yı sevmemekte Festivalin kotu olması da pek mumkun olmuyor ki :)

Ayrıca su anda hala yolda olan Jonnathan selam soyluyor, o da cok tesekkur ediyor :)

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yardımcı olabildiysem ne mutku bana.
sizinle sohbet etmek çok keyifliydi.
bidahaki sefere daha uzun süre birlikte zaman geçiririz umarım :010
seneye de nasılsa beraberiz aynı festivalde :P

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Seneye festivale gitmeyi düşünenlerin kafasında birşeyler oluşsun diye detaylı yazmak istiyordum. Sonunda yorgunluğum biraz biraz geçmeye başladı ve kendimde bu gücü bulabildim :)

Öncelikle ulaşımdan başlamak gerekirse, ulaşım İstanbul'dan gelenler için oldukça kolay. Yenikapı iskelesinden 10 YTL'ye gayet güzel feribotlarla yaklaşık 1 saatte Yalova'ya geçiliyor. İskeleye gelincede yardımsever festival gönüllüleri çantanızdan ve tipinizden anlayıp sizi ücretsiz olan servislere yönlendiriyor ancak ne yazık ki İzmir'den o kadar kolay değil. Neredeyse tüm festivallerde olan, festival gününden bir gün önce girip çadır kurma imkanı ne yazık ki yoktu. Bu yüzden Yalova'ya uzak şehirlerden gelenlerin geceden yola çıkması gerekiyor. İlk günün programının 4'te bittiği düşünülürse, yol yorgunluğudan dolayı da ilk gün fazla zevkli geçmiyor.

Festival alanı için söylenebilecek en önemli şey büyük. Çadır alanı - sahne arasında oldukça mesafe vardı. Uyumak için çadırlara gidildiğinde sesin fazla gelmemesi artı bir özellikken, sıcakta çadırdan bir şey almak için o yolu yürümek bazen işkence olabiliyor. Gerçi kumsalın büyüklüğü sağolsun, çadırları dağınık bi şekilde kurabildik ve diğer festivallerde olduğu gibi yan çadırdaki tanımadığımız insanlarla kafa kafaya yatmak zorunda kalmadık. Yinede kumsal olmasının en büyük dezantajı sıcaklıktan dolayı en geç 8'de uyanma zorunluluğu. Alanın bir diğer güzel özelliği bol bol gölgelik alan ve sandalye bulunması. Ayrıca ağaçların altındaki bungalovlarda kalma imkanını seneye değerlendirmek gerektiğine inanıyorum. Denize gelince ne çok iyiydi, ne çok kötü. Çok giremesekte bol bulunan duşlar bizi serinletmeye yetti. Yiyecek - içecek çeşitli ve fiyatları nispeten uygun ve temizdi (yarım ekmek döner 3 ytl, bardak bira 3 ytl, vodka 5 ytl). Alanın en büyük eksisi sanırım sık temizlenmeyen WC'lerdi. Onun dışında pek bir sorun yoktu denilebilir. Önceden bahsi geçen aktivitelerden sadece paintball yoktu sanırım ya da bana denk gelmedi. Birde bolca güvenlik vardı. Festivale kaçak girişi engellemek için dağ tepesinde nöbet tutanları bile vardı :)

Performanslara gelince, ilk gün sahnenein geç kurulmasından dolayı program geç başladı ve 4 te sona erdi. Bu yüzden Emre Aydın kaynadı ve festivalde sahne alamadı. Seyirci genelde gündüz çıkan amatör grupları sıcaktan dolayı uzaktan, gölgeliklerden ya da sahne onunde sandalyelere oturarak dinlemeyi tercih etti. Aşırı kalabalık olmayan seyirciler arasında ebelemece oynayan çoluk çocuktan, sarhoş olup orayı burayı dağıtanına, en absürt şarkıda pogo yapanından, adam gibi konser izlemeye gelenine kadar bir çok tipte insan vardı. Yaş ortalaması çok yüksek değildi. İzlediğim performanslar arasında 110, Direc-t, Makine, Cemiyette Pişiyorum ve Hayko Cepkin'in alt grubu olarak sahne alan Yalova Belediye Başkanı en iyileriydi. Buz ve coverlarında Nükleer Başlıklı Kız en büyük hayalkırıklığını yaşattı diyebilirim.

Uzun lafın kısası gidilesi bir festivaldi. Pişman değilim. Bir daha olsun -ki organizatörlerden aldığımız bilgilere göre olacak- yine giderim. Aynı tarihlerde gerçekleşecek olan 4 festivalden en düzgünü sanırım buydu. Zaten 2 tanesi yalan oldu ki bu durumda Fest The Wall'un da katkısı olduğunu sonradan öğrendik. Bu başarıda içten, samimi, özverili, genç organizatörlerin katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Bir festival yapalım da paranın dibini vuralım anlayışından çok, herkesi memnun etmeyi amaçlayan bir anlayışları vardı bana göre.

Son olarak misafirperverliklerinden dolayı shadow_girl ve hasanowic'e sonsuz teşekkürler. Sayelerinde festivalin vip katılımcıları gibiydik :) Her ne kadar teknik nedenlerden dolayı hasanowici göremesekte shadow'la festival süresince ve en son düğün salonu arkasında uzun uzun konuşmak güzeldi :)

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

festival izlenimlernizde büyük sorunlar olmaması sevindirici :010
seneye düğün salonunun yanında değil de daha uzun uzun gölgelik bir yerde oturarak konuşuruz umarım :010

Kilitli