Msn Hakkında Hersey

Bilgisayar dünyası, bilgisayar programları, teknoloji haberleri...
Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

MSN ye hareketli resim eklemek :)

Yapmanız gerekenler..

1. Pc nizde bulunan herhangi bir Gif resminizin (Hareketli Gif te olabilir) üzerine sağ tuş yapıp, Ad değiştir den Gif in ismini küçük harflerle lvback olarak değiştirin.

2. Daha sonra değiştirdiğiniz Gif resminizi kopyalayın.

3. Kopyaladığınız Gif i Bilgisayarım/C:/Program Files/Messenger in içine yapıştırın.( Yapıştırdığınızda resmi değiştereyimmi der, Tamam değiştir deyin ve yapıştırın)

4. Önceden kopyaladığnız Gif resmini tekrar Program Files içerisinde bulunan MSN Messenger i açıp, aynı resmi tekrar buraya yapıştır deyin ve çıkın.

5. C: den çıkın.

6. MSN yi oturum değil de çıkış diyerek kapatın.

7. MSN nizi tekrar açın.

8. Göreceksinizki Gif resminiz email adreslerinin bulunduğu kısımda.

not: I harfi değil küçük L harfidir. yani " lvback"

Resim
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

istediğiniz gibi msn açabilirsiniz. ben resimlerde anlatmaya çalıştım. zaten açmak kolay. sizinde "ad@soyad" şeklinde msn niz olsun.

Önce bunu tıkla :

https://accountservices.passport.net/re ... =1&lc=1055

Bu resim karşımıza çıkacak olan ilk sayfa.

Resim

2.resimde ben örnek olarak "[email protected]" şeklinde verdim. istediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Resim

3.resim. msn adresimizi onaylamak için.

Resim

4.resimde mail hesabımızı onaylamamız için mail gelecek diyor. ama öle bişey yok. palavra sadece msn...

Resim

5.resimde kişisel bilgilerinizi değiştirmeniz için.

Resim

Ne isterseniz. sonunun "com" veya "net" olması önemli değil. sonunda istediğinizi yazabilirsiniz.

[email protected] msn adresim oldu :)

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Msn de hareketli durumda olun

Sürekli msnde hareketli olmak için bir uygulama

Msn Mobile hizmeti daha önceleri Msn Messenger de çevrimdışı iken size yazılan mesajların cep telefonunuza gelmesini sağlamaktaydı.

Ancak Msn Mobile artık bu hizmeti ücretli vermekte.

Aşağıdaki yöntemle ise Msn Messenger da çevrimdışı iken bize yazılanların cep telefonumuza olmasa da mailimize gelmesini sağlayabiliriz.

Bunun için öncelikle aşağıda yazılı olan adrese giriyoruz.

http://www.mobile.msn.com

Giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan ekranda yer alan "Join Now" butonuna tıklıyoruz.
Resim

Tıkladıktan sonra açılan yeni pencerede MSN Mobile hizmetinden yaralanabilmemiz için kullandığımız E-mail adresini ve password umuzu yazıyoruz.
Resim

Karşımıza gelen diğer ekran olan "Device Information" da operatör olarak "Other" ı seçiyoruz.

"Type Your Mobile Address" yazan yere de e-mail adresimizi yazıyoruz.
Resim

E-mail adresimizi yazıp Next dedikten sonra yazdığımız e-mail adresine bir code gelicek. Mail adresimize gelen o code da yeni açılan sayfadaki "Confirmation Code" la belirtilen yere yazıyoruz ve "Next" diyoruz.
Resim

Daha sonra Msn Messenger oturumumuzu kapatıyoruz ve tekrar açtığımız zaman işlem gerçekleşmiş oluyor.

Artık çevrimdışı durumdayken "Hareketli" görüneceksiniz ve çevrimdışı olsanız bile size yazılanlar mail adresinize gelecek...

Güle güle kullanın :)

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

artık bende hareketliyim :-D burhan_abi sen bızım her seyımızsın saol :-D
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
FOUKLAYNA
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen FOUKLAYNA »

Burhan_abi yazdı:istediğiniz gibi msn açabilirsiniz. ben resimlerde anlatmaya çalıştım. zaten açmak kolay. sizinde "ad@soyad" şeklinde msn niz olsun.

Önce bunu tıkla :

https://accountservices.passport.net/re ... =1&lc=1055

Bu resim karşımıza çıkacak olan ilk sayfa.

Resim

2.resimde ben örnek olarak "[email protected]" şeklinde verdim. istediğiniz gibi yazabilirsiniz.

Resim

3.resim. msn adresimizi onaylamak için.

Resim

4.resimde mail hesabımızı onaylamamız için mail gelecek diyor. ama öle bişey yok. palavra sadece msn...

Resim

5.resimde kişisel bilgilerinizi değiştirmeniz için.

Resim

Ne isterseniz. sonunun "com" veya "net" olması önemli değil. sonunda istediğinizi yazabilirsiniz.

[email protected] msn adresim oldu :)
Bunu yapmayı bizde biliyoruz ama buradan hesap açtığımız zaman nickimizi değiştiremiyoruz iki tane (☻☻) işareti oluyor ve böylece kalıyor.. nicki değiştirmenin yolu yokmu ?

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

MSN botları çıkmış :P robotla konuşuyorsun.sen soruyorsun, o cevaplıyor.o soruyor, sen cevaplıyorsun.normal insan gibi muhabbet ediyor.insanları birbirinden daha da uzaklaştıracak aslında :023 ingilizce botlar.türkçeleri var mı bilmiyorum.denemek,bakmak isteyen varsa buyursun MSN lisetesine eklesin:

[email protected] (21 yaşında bir kız)

[email protected] (bu diğerine göre çok saf)
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

benm msn im açılmıor..herkes kendisini engelledi m- sanmış..bi girdim int. cafede de :-D onar dedim olmuor..sistemi geri aldım olmadı..programı yeniledim olmadı..bağlantı yok diorr ama var..güvenlik duvarıyl a alakalı bişeymiş..güvenlik duvarı ile msn bağlantısının engellenmesini nasıl kaldırabilirmm??

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

dead_or_alive yazdı:benm msn im açılmıor..herkes kendisini engelledi m- sanmış..bi girdim int. cafede de :-D onar dedim olmuor..sistemi geri aldım olmadı..programı yeniledim olmadı..bağlantı yok diorr ama var..güvenlik duvarıyl a alakalı bişeymiş..güvenlik duvarı ile msn bağlantısının engellenmesini nasıl kaldırabilirmm??
hade ya bnde sabah msn temizliği yapıodum sende arada kaynadın sanırım :-D gene bi çoğunu sildim bide sildiğim bikaç kişiyi geri aldım bidaha yazmıcaklarını bildiğim halde :010
dont speak..

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

c.o.b yazdı:
dead_or_alive yazdı:benm msn im açılmıor..herkes kendisini engelledi m- sanmış..bi girdim int. cafede de :-D onar dedim olmuor..sistemi geri aldım olmadı..programı yeniledim olmadı..bağlantı yok diorr ama var..güvenlik duvarıyl a alakalı bişeymiş..güvenlik duvarı ile msn bağlantısının engellenmesini nasıl kaldırabilirmm??
hade ya bnde sabah msn temizliği yapıodum sende arada kaynadın sanırım :-D gene bi çoğunu sildim bide sildiğim bikaç kişiyi geri aldım bidaha yazmıcaklarını bildiğim halde :010
:boredom

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

MSN'de inanılmaz bir sansür olayı ortaya çıktı. Çevrimiçi bir üyeye içinde 'rahip' geçen bir ileti gönderemiyorsunuz. Eğer cümlenizin içinde 'rahip' sözcüğü geçiyorsa, ileti karşı tarafa ulaşmıyor.

MSN'de inanılmaz bir sansür ortaya çıktı. Çevrimiçi olan birine içinde 'rahip' geçen bir ileti gönderemiyorsunuz. Sadece küçük harfli olan yazılımı kabul edilmiyor, 'rahip'i büyük harflerle yazdığınız vakit ise herhangi bir sorunla karşılaşılmıyor. Rahibin içinde geçtiği bütün cümleler de sansüre uğruyor. Karşı taraftan ileti yazdığınız görülmesine rağmen, içinde 'rahip' yazan cümle karşı tarafa iletilemiyor.

SEBEP RAHİP SALDIRILARI MI?
MSN'de yaşanan bu sansürün sebebi ise bilinmiyor. Bunun teknik bir hata olabileceğini söyleyenlerin yanında, Türkiye'de rahiplere karşı gerçekleştirilen saldırıların da bunda etkili olabileceği iddia ediliyor. Sadece Türkçe 'rahip' sözcüğünde görülen bu sansür ise iddiayı güçlendiriyor.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
YuuKo
Üye
Üye

Mesaj gönderen YuuKo »

Nedenini tam bilseydik -kayda değer bir nedeni olsaydı - derdim normal bir şey bu sansür diye ama şu an çok saçma geliyor. :018
Confusion will be my epitaph.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Öyle teorilerin buna neden olduğunu düşünmek saçma.Windowsta da buna benzer birçok açık var, yazılamayan kelimeler, word de tek başına yazıldığında programın saçmalaması vs. buna benzer birşeydir.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

sebebin virüslerin yayılmasını önlemek olduğu söyleniyor, ki bu tezi sadece rahip değil birkaç saçma kelimenin de yollanamaması güçlendiriyor.
betterman.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Diğer kelimeler nediR ?

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

http://emesene.org/blog/2007/12/15/pwned11oneeleven/

and there you have! in altındaki kelimeler yasak.Daha çok var bunlar gibi...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

"Rahip" Paranoyası
Windows Live Messenger üzerinde yazılamayan "rahip" kelimesine Microsoft'tan açıklama geldi.
17 şubat gecesi Ekşi Sözlük'te ortaya çıkıp olayı kaynaklarına sormadan, taraf olan Microsoft Türkiye'den açıklama istemeden yayınlayan ve "paranoyayı" körükleyen haber siteleri vasıtası ile geniş kitlelere yayılan "rahip olayı"na Mİcrosoft'tan açıklama geldi.

17 Şubat gecesi MSN kullanıcıları, Windows Live Messenger üzerinde "rahip" kelimesinin gönderilemediğini fark edip bu sansürü laik-antilaik çatışması yaşayan Türkiye gündemindeki gelişmelere bağlayarak farklı yorumlar getirmişlerdi.

Microsoft bugün basına bir açıklama yapmak zorunda kaldı. İşte basın açıklaması:

"
Microsoft Türkiye tüm kullanıcılarına en iyi hizmeti sunabilmek ve en mükemmel deneyimi yaşatabilmek için çalışmaktadır. Windows Live Messenger bu kapsamda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kullanıcılarımıza sunduğumuz çevrimiçi bir hizmetimizdir. Tüm hizmetlerimizi olduğu gibi Windows Live Messenger hizmetini de gelen yorum ve değerlendirmeler ışığında sürekli gözden geçiriyor ve daha mükemmel hale getirmek için çalışıyoruz. Bu bakımdan "rahip" sözcüğü ile ilgili olarak yöneltilen sorular bizim konuyu bir kez daha gözden geçirmemiz için bir fırsat oluşturdu. Bu doğrultuda bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Ne yazık ki bugün çeşitli tehditlere sahne olabilen İnternet ortamında, virüs veya "phishing" tarzı dolandırıcılıklarla bağlantılı olan ya da bilgisayarlara zarar verebilecek güvenlik riski taşıyan belirli sözcüklerin, URL ve dosya tiplerinin kullanımını engellemek durumunda kalabiliyoruz. Bu nedenle Windows Live Messenger bazı dosya tiplerinin paylaşılmasına veya iletişimde bulunulan kişilere aktarılmasına engel olmaktadır. "Rahip" veya "summer2008" gibi yaygın bir şekilde kullanılan sözcükler güvenlik riski taşıdıkları zaman iletişimde güçlükler doğabilmektedir. Bununla birlikte, Windows Live Messenger kullanıcılarını korumanın en iyi yolunun bu sözcükleri engellemek olduğuna inanmaktayız.

Bu durumun yarattığı rahatsızlık bizi de üzmektedir. Ancak bu sözcük listesini sürekli güncellediğimizi, potansiyel tehdit taşıyan yeni sözcükleri eklerken, güvenlik riski oluşturmadığını düşündüğümüz bazı eski sözcükleri de listeden çıkarttığımızı bilmenizi isteriz. Bu kapsamda, Türkiye'deki uygulamada bahsi geçen sözcükleri tekrar değerlendireceğiz ve kullanıcılarımızın güvenlikleri için uygun olduğuna karar verdiğimiz takdirde bunları yeniden Windows Live Messenger'da kullanılabilir hale getireceğiz."

http://www.chip.com.tr/konu/Rahip-Paranoyasi_5624.html

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

1 saattir kullanılamayan program sanırım