İstanbul Üniversitesi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

İstanbul Üniversitesi

Mesaj gönderen Lysippe »

burda üniversiteli kişi sayısı az ama yazalım. bilgileri olsun en azından. Alman hukuk tarihçisi Richard Honig, İstanbul Üniversitesi tarihinin 1 Mart 1321'e kadar uzandığını ifade etmektedir. Bugünkü Merkez Bina'nın bulunduğu tepede kurulan, Roma üniversiteleriyle eşdeğer olan, tıp, hukuk, felsefe ve edebiyat fakültelerinden oluşan bu üniversite, aslında İstanbul'da üniversite eğitiminin başlangıcı sayılmaktadır. Tarihçesi daha çok uzuyor ama en azından başlangıcını yazayım dedim. :010 Onun dışında İstanbul Tıp, Cerrahpaşa Tıp, Hukuk, Edebiyat, Fen, İktisat, Orman, Eczacılık, Diş Hekimliği, İşletme, İktisat, Eğitim, İlahiyat, Su Ürünleri, Mühendislik, Veteriner, Siyasal Bilgiler, İşletme Fakülteleri bunların yanı sıra meslek yüksekokulları ve enstitüleri de var ama çok uzun geldi, yazamadım. Bunların dışında Rock Klübü de vardır. 1992'de kuruldu. Die Toten Hosen, Stratovarius, Rotting Christ, Sentenced, Katatonia, Dark Tranquilltiy, Amorphis, Lacrimas Profundere, Paradise Lost gibi grupları getirmiştir.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

işteee... veterinerliini kazansam mükemmel olcak üni.!!.. bekle beniiii!!... :006
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

angel_of_the_hell yazdı:işteee... veterinerliini kazansam mükemmel olcak üni.!!.. bekle beniiii!!... :006

o i$ kolay biliosun hehe..

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

drexler yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:işteee... veterinerliini kazansam mükemmel olcak üni.!!.. bekle beniiii!!... :006

o i$ kolay biliosun hehe..

efet dıreklsırıııııııımm!!.. biliorum bitanecik dırekslırııııım bnm!!... walla sende olmasan dırekslırıııııımm... naapcam ben...?!.. cnm bnm.... :-D :006 :015
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

_blindside
Üye
Üye

Mesaj gönderen _blindside »

bence bu okulda bi hukuk okunur. o da okunabilirse tabi.. benim buraya gidip de memnun olan arkadasım yok.

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

ben varım... tapıyorum okuluma tapıyorum. bilinçli tercih meselesi biraz da, önceden okulla ilgili çok büyük beklentileri olup sonra da hayal kırıklığına uğrayan insan epey fazla. şu okulun şu bölümünü istiyorum diye kendine belirleyen kimse pişman olmamıştır eminim. en azından çoğu pişman olmamıştır...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

şahsen ben pişman olmayacaıma eminim..... :-D

Kullanıcı avatarı
Rockingirl
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rockingirl »

Ya İstanbul Üniversitesi candır kandır.Bitanedir...
Hep gurur duydum.
Her ne kadar okul İstanbul'un biraz dışında olsa da
Supergirls dont cry...
Supergirls just fly...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

Rockingirl yazdı:Ya İstanbul Üniversitesi candır kandır.Bitanedir...
Hep gurur duydum.
Her ne kadar okul İstanbul'un biraz dışında olsa da

avcılar kampüsü istanbul dışındadır evet. ama onun dışında beyazıt, çapa, cerrahpaşa, kadıköy... kampüsleri de var. :010

_blindside
Üye
Üye

hiç bi kampüs ytü davutpaşa kampüsü gibi olamaz :) :002

Kullanıcı avatarı
MaWeRa
Üye
Üye

Mesaj gönderen MaWeRa »

beklein beni senee ordayım ya uludaa ya istanbull...sadece 4 yıllıa geçmem sorun olcak..beklein hee.. :002 ... :023 ...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ulan... veterinerlik fakültesi kaldırılmış... fatih üni.ye eklenmiş!!... :(

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

angel_of_the_hell yazdı:ulan... veterinerlik fakültesi kaldırılmış... fatih üni.ye eklenmiş!!... :(

hehe rahat ol sen enclcm yaparız bi$eyler :015

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

angel_of_the_hell yazdı:ulan... veterinerlik fakültesi kaldırılmış... fatih üni.ye eklenmiş!!... :(

nasıl ya? :016
edit: sitesine baktım, öyle bir açıklama göremedim, sen nerden öğrendin bunu?

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya bi arkadaşıma dersaneden üni. puanlarının tablosunu vermişler... ordan öörendik walla... sıralamada ist. üni yoktu.. fatih üni. vardı.. hatta puanıda 306ydı....

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

ben de şimdi kardeşimin kitapçığına baktım. istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesi yazıyor. hatta puanını da söyleyeyim, 313,442... herhalde bir yanlışlık oldu.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya efet... bnde ööle görmüştüm... bu senenn başında tercih olayları bittikten sonra... ama bilemiorum iştee...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya arkadaşlarr... yokmuş ööle bişi..... :-D ... fatih üni.den cvp geldi.. bulunmamaktaymış ööle bi fakülte.... ulan adım *sıkışcı encıl*a çıkcak walla.... :oops: .... ee... bnm elimdeki listeye gmre herşey yalan çıktı... peki ya kocaeli??.....!!!!.... :ohmy ....:018 .... :wacko .....

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

şimdi de kocaeli üni.ye mi taktın? :-D

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ondada yeni açılmış gözüküo.... ama bunlar yalan olduuna göre.. oda büyük bi ihtimalle ööledr... lan mahkemeye vercem beah bunları.. cık cık cık... hayallermle oynuo bu adiler yaa... :023 :007

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

en doğrusu okulu arayıp sormak olacak herhalde. kitapçıklar çok hatalı. ben de girdiğim sene puan konusunda yanılmıştım ne yazık ki...

Kullanıcı avatarı
mamasaid
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mamasaid »

istanbu üniversitesmi bence olmasa daha iyi işte neymiş 550 yıllık miş burdan mezun olanlar ayrıcalıklıymıs falanmış filanmiş kimse gelmesin seçmesin en azından biyoloji ve molekuler biyolojiye gelmesinler ama ben hayatımı mahvedecem diyen warsa o ayrıı hade eywallah.... :(
we don't need no education

_blindside
Üye
Üye

fiyasko hepsi diplomayla bi bok olmuyo.

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

sadece diplomayla birşey olmaz, bence gerekli...
bu arada çan eğrisi kalkmış!!! :(

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

çan eðrisi

Mesaj gönderen soundevil »

bizim bölüm baþkaný Sabri Arýk :) hala çan eðrisinden bahsediyor.. kalkmýþ olmamasý lazým ya bi yanlýþýn olmasýn..

ben yönetmeliði falan okumadým ama öyle biþe olsa haberimiz olurdu ya..

bu arada istanbul üniversitesine girip piþman olmayanlardan biri de benim :006
arada bir amaan býrakýp gidicem be.. dediðim oluyor ama genel olarak seviyorm okulumu :-D
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away