Liselilerin Çığlığı!

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

makyaj yapmakla cinselliği önemsemek arasında nasıl bir bağ oluşturmuşlar anlamış değilim.
o yaşlardaki her genç kız makyaj yapmaya özenir ve cinselliği önemsemeside ayıp birşey değil??

bu insanların davranışlarına yüzeysel olarak bakmak yerine bunun sebeplerini araştırmak gerekir. ne yazık ki okuduğum okulla gurur duymak yerine aşırı derecede iğreniyorum.
cinsellik demişte bir öğretmen güldüm. sınıfta öğretmenlerin sanki arkadaşlarıyla konuşuyormuş gibi neler hakkında ve nasıl konuştuklarını biliyorum bunu nasıl demişler anlamadım.
Ya adam abdesti bozulmasın diye gelen velinin elini sıkmıyor nasıl iş bu!!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Adana'da okul girişlerine x-ray cihazı koyacaklarmış. Ne desem boş.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

jonnathan yazdı:Adana'da okul girişlerine x-ray cihazı koyacaklarmış. Ne desem boş.
yapılması dogru olur aslında adana gerçekten üzülerek söylüyorum gençlik biraz elden avuçtan çıkmış durumda
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

issirganotununissirmiyani yazdı:
jonnathan yazdı:Adana'da okul girişlerine x-ray cihazı koyacaklarmış. Ne desem boş.
yapılması dogru olur aslında adana gerçekten üzülerek söylüyorum gençlik biraz elden avuçtan çıkmış durumda
Her ne kadar doğru bir şey olmasa da, bence de yapılması gerekiyor. Artık millet iyice ipin ucunu kaçırdı çünkü. Bir şekilde bunların engellenmesi lazım.. Çöüzm yolu bu mudur bilmiyorum ama yine de denenmesinde fayda var...
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Silah teslimat dolabıda yapsınlar, yavrucaklar girerken bırakırlar, çıkarken alırlar.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

gençlerin beyinleri tam yönlendirilecek kafada mafya ve şiddet içerikli yapımlar hali ile insnaların kafasını bulandırıyor . bugun eger 2 genç bir kız için birbirini vuruyorsa o işte bir yanlış olması lazım . evet x ray koymak çözüm deil ama çocukları düzeltmeye sanırım ailelerden başlamak lazım ailelerin çocuklara ilgi göstermemesi çocukları sigara alkol ve kötü alaışkanlıklara itebiliyor . silah bıçak taşımayı sigara alkol hatta uyuşturucu içmeyi erkeklikmiş diye göstermeye devam ederlerse baranın dedigi gibi emanet dolapları yaptırmak gerekr
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

jonnathan yazdı:Silah teslimat dolabıda yapsınlar, yavrucaklar girerken bırakırlar, çıkarken alırlar.
:(
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:Silah teslimat dolabıda yapsınlar, yavrucaklar girerken bırakırlar, çıkarken alırlar.
bıçaklara dolap dayanmaz..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

OLAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bin 200 öğrencili Sakarya Birinci Endüstri Meslek Lisesi’nde sözleşmeli çalışan ve felsefe derslerine giren vekil öğretmen A.A.’nın derste etek altından görüntülerini çeken bir öğrenci, daha sonra bu görüntüleri arkadaşlarına dağıttı. Görüntüler elde ele dolaşmaya başladı.

Durumu öğrenen vekil öğretmen A.A. başına gelenleri babasına anlattı. A.A.'nın babası da okul idaresine bildirdi. Bunun üzerine isimleri açıklanmayan görüntüyü çeken öğrenci ile görüntüleri cep telefonlarıyla dağıttıkları belirlenen iki öğrencinin ifadelerine başvuruldu. Ögrenciler ifadelerinde ögretmenlerinin dekolte kıyafetler giydiğini ve ders sırasında 3 dakikalık etek altı görüntülerini çektiklerini itiraf etti.

Bu gelişmeler üzerine okul idaresi öğretmen A.A.’nın sözleşmesini fesh ederken, ögretmenlerinin görüntüsünü çeken öğrencilere de birer gün okuldan uzaklaştırma cezası verdi

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Madalya da taksalarmış çocuklara.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

jonnathan yazdı:Madalya da taksalarmış çocuklara.
+1 Saçma bi cezalandırma şekli olmuş bu

Kullanıcı avatarı
nicomedia
Üye
Üye

Mesaj gönderen nicomedia »

liseliler çok enteresan dostlar gerçekten.bana mı öyle geliyo ya da bilmiyorum.lisedeki 5 yılımı anadolu teknik lisesinde, sınıfımda iki bayanla(biri 1.sınıfta evlenip gitmişti) geçirdiğimden kaynaklanıyo olabilir. öncelikle çok rahatlar.herkesle herşeyi rahatça konuşup tartışabiliyorlar.çok bilinçliler.tabi ki internet ve msn çağında oluşumuzun büyük katkısı var bunda.ama yukarda belirtilen örnekte olduğu gibi meslek liselerinin hali içler acısı.gittikçe de birer varoş mahalle,birer kayıp bavul havalimanında,boş birer yüzme havuzu sonbaharda olma yolunda hızla ilerliyorlar.ve bence bunun nedeni bu liselerde kız öğrenci olmamasıdır.bugün bir süper lisede erkek öğrenci başına en kötü ihtimalle bir kız öğrenci düşüyorken meslek liselerinde nerdeyse bi erkeğe üç erkek düşmektedir.bayanın olduğu yerde medeniyet de vardır dostlar.herkes giyimine kuşamına, hareketlerine, konuşmalarına dikkat eder.
o yüzden diyorum ki haydi kızlar önce okula, sonra meslek lisesine sonra da teknik eğitim fakültelerine.
bak koçum eskiden buralar hep dutluktu...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:Madalya da taksalarmış çocuklara.
Madalyayı okul müdürü ve anasına taksak daha makbula geçer diye düşünüyorum.Sanırım durumu anlatabildim(küfür etmektense böyle bir cümle uygundur kanımca)

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Liseliler için artık çok geç bence.. artık 6.7.sınıf cocukları tespıh cekıp kızlarıda sımdıden suratlarını boya kupu yapıyorsa . yapacak cok bırsey kalmamıstır bence.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Çığrından çıkıyor herşey ne yazık..
All mankind loves a lover.

marenastrum
Üye
Üye

Mesaj gönderen marenastrum »

bir lise öğrencisiyim bu ülkede bu eğitim sistemiyle daha neler olur tahmin bile edemiyorum.eğer bi öğretmen sınıfa gelip son yazlıdan sonra dersime gelmeyin diyebiliyorsa diğeride coğrafya dersinde sınıfta reklam yapmanın ne kadar kötü olduğunu anlatıyosa biz öğrenciler ne yapalım???öğretmeni şikayete kalksan kimi kime şikayet edecen??bide baş belamız ÖSS her gün okulda sınavın zorluğundan bahseden öğretmenler her akşam evde sınavı kazanman gerektiğini söyleyen veliler gelde akıllı kal!!!yaşıtlarımın yaptıkları gerçekten çok saçma okula makyaj yapıp gelmek,mafya babalarına özenmek...birileri bi yerlerden başlayıp düzeltme yapmazsa sonunda TÜRK gençiliği akıllı ve çalışkan değil özenti aptal insanlar olacak

Kullanıcı avatarı
herastratus
Üye
Üye

Mesaj gönderen herastratus »

ters999 yazdı:özellikle ilkögretim we lise yonetmeliklerine bakarsak 50 yýl önceye ait olduklarýný görebiliriz...örnegin; kýzlarýn kaþ aldýrmalarý, erkeklerin saç favorilerinin kulak memesini geçmemesi gerektiði gibi saçma sapan kurallar war...anlayamýyorum.acaba ne zaman yeniden ele almayý düþünüyorlar bu tip þeyleri...gömlegimizi içine sokturmaya çalýþan insanlar da olurdu genelde lisede..aslýnda yönetmelikte gömlekle ilgili hiçbiþey yok...bazý þeyleri de kafalarýndan uyduruyolar..aman nese ya tartýþýlcak þey diil bu..ama yine de gün geçtikçe biz ögrencilerden kaynaklanan bi ilerleme war bu konularda...ama içki,sigara, uyuþturucu vs gibi konularda da yine biz ögrenciler gun gectikçe daha da iþi abartýyoruz, sigara içenlerin sayýsý her geçen gün artýyo ne yazýkki..onun için de ne yapýlabilir bilmem?

yönetmelikte kaþla gözle alakalý biþey de yok ona kalýrsa.. belli bir düzen vardýr ve ona göre gelinir okula. ha ben mantýklý buluyor muyum? hayýr. ama olmazsa "taviz tavizi doðurur" mantýðýndan daha çok istek gelir...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Bence liselerdeki bu durumun eğitim sistemiyle ilgisi sadece aile yönünden. Hızlı bir batılılaşma ve kapitalizm ile beraber aile ilgisinden mahrum kalmış genç, kimlik arayışına giriyor. Sonuçta da ruhen çökmüş, ne istediğini bilmeyen ve her an bir şekilde kendini ispatlamak zorunda olan kişiler haline geliyorlar. İğrenç bir zamanda yaşıyoruz gerçekten.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

ADANA'da, öğretmen 47 yaşındaki Mustafa Uslu, zayıf not verip bütünleme sınavına bıraktığı öğrencisi 17 yaşındaki M.F.Ç. tarafından okul bahçesinde bacağından bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan yaralı öğretmen yaşadıklarını gülerek anlatarak, “Bundan sonra hiçbir öğrencimi sınıfta bırakmayacağım, çünkü bırakınca bıçağı yiyorsun” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

jonnathan yazdı:ADANA'da, öğretmen 47 yaşındaki Mustafa Uslu, zayıf not verip bütünleme sınavına bıraktığı öğrencisi 17 yaşındaki M.F.Ç. tarafından okul bahçesinde bacağından bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan yaralı öğretmen yaşadıklarını gülerek anlatarak, “Bundan sonra hiçbir öğrencimi sınıfta bırakmayacağım, çünkü bırakınca bıçağı yiyorsun” dedi.

Kaynak: Hürriyet
hep liseliler isyan edecek değil ya biraz da eğitmenlerin isyanına kulak vermek gerek ..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Ben bıçaklanan adam neden gülüyor onu anlamadım hala.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

jonnathan yazdı:Ben bıçaklanan adam neden gülüyor onu anlamadım hala.
bence ironi yapmış, eğitim sisteminin ne hale geldiğini göstermek için gülmüş. ben anlıyorum onu :010
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

jonnathan yazdı:Ben bıçaklanan adam neden gülüyor onu anlamadım hala.
Fazla kan kaybı.. :)
All mankind loves a lover.