Sizce yabancı dil olarak hangi dil ögrenilmeli?

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

şahsen almanca örenmeye çalışıorum..ama bunu ynnda japonca ve italyancada..ama gereklilik konusunda bence çince gerekLi..büüyüyen ekonomisini düşünürsek yakında eskiden rusçanın olan yeri çince kapacak..
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

ispanyolca öğrenmek istiyorum..çok sempatik bi dil..hem ispanyolca biliyosan italyancayı da anlıyabiliyosun.. bakalım...başlıyorum yavaştan ;-)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

arapça ve çince þart

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

Bence öğrenilmesi gereken dil daha çok gelcekte çalışmayı planladığımız sektörle ilgili olmalı.Endüstri'de çalışmayı planlayan bir kişinin(Örn. Ben) çince(teknolojide son fuarlarda resmen japonyayla alay ettiler,ayrıca inanılmaz derecede işgücü barındıran bir ülke);turizm sektöründe veya tekstil sektöründe çalışmayı planlayan birinin rusça öğrenmesinde fayda var.
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

bölümden bölüme değişiyo ya..mesela ben rusça öğrensem tam süper olacak..rusça bilen denis hukukçusu olmak demek parayı ve kariyeri gözünden vurmak demek die düşünüyorum..
pencere önü çiçeği

Doomah
Üye
Üye

Mesaj gönderen Doomah »

Geleceğine nasıl ve nerede yön vereceğine bağlıdır. Böyle buradan atıp tutmakla pek bir yardımcı olabileceğimi zannetmiyorum :)
I cant live anymore..

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

tekstil okuyan biri olarak , ingilizce,rusça, ogrenılmesı gerekıyo su an kı duruma bakarsak.. ama ben almanca ogrenmeye calısıyorum.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

seyytan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen seyytan »

Almanca ve japonca...

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

dilci olarak söylemekten gurur duyuyorum (:
ingilizcenin yanında bir dil olarak :: japonca , çince , ispanyolca ve kesinlikle rusça..

özellikle rusça ve çince .. çünkü bu iki dil size ticari yönden büyük getiri sağlar. ama elbette ingilizce öğrenildikten sonra bu dillerle muhattap olalım o zaman daha büyük katkıları olduğunu göreceksiniz.
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

japoncayi tavsiye ederim, dil yapisi turkceye cok ama cok benziyor.. tabi yazi biraz zor, cunku yazilarinin hem cince hemde japonca okunusu var.. ooff of..=)

ingilizce ve fransizcanin yaninda kesinlikle ve kesinlikle ispanyolca ve cince..

ben ruscayi ogrenmek isterdim, cunku gelisme yardimi sektorunde calisanlarin rusca bilmesi buyuk bir avantaj..orta asya ulkelerinde lazim oluyo..

Kullanıcı avatarı
phyzc
Üye
Üye

Mesaj gönderen phyzc »

ingilizce tabiki...dünyanın ortak dili...en doory seçim eğitim için...diğerleri seçmeli olmalı(almanca falan filan)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

hiçbirini öğrenmeyin valla en güzeli kendi dilimiz. bizi yabancı dil öğrenmeye zorlayan bu sistem kahrolsun..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

hangi dil öğrenilmeli bilmem ama almanca öğrenilmemeli zaten öğrenilemes şahsen öğrenemiorum...Biz nie yabancı dil öğrenios yabancılar türkçe öğrensin :P...Bence her türk delikanlısı rusça öğrenmeli hiç deilse bi faydası dokunur !!!... :P:P:P
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
yemenja
Üye
Üye

Mesaj gönderen yemenja »

ing,ispanyolca,almanca,fransızca,rusça ve fince(ne alaka demeyin finlandiyalı gruplarla daha ii anlaşabilmek için:P)

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Arapça ögrenmeyi çok istiyorum.. Ama ben derim ki ilk önce kendi dilimizi tam manasıyla ögrenemeli daha sonra etnik kökenimizin dilini ögrenmeli ben öyle yapıyorum..

Sıralamam; Türkçe,Kürtçe,İngilizce,Arapça
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
isimsiz_adam
Üye
Üye

Mesaj gönderen isimsiz_adam »

japonca
... # ~ * [ _BillY_ ]* ~ # ...

www.bloodzilla.com

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bence ingilizce şart.. ondan sonrasını meslek belirler.. yada mesleğe takıntısı olmayanlar için kişisel eğilimleri.. şahsen ben japon aşığı olduğum için japonca öğrenmek isterim..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Japonca öğrenmeye çalışan arkadaşlarımın Japoncalarından önce Türkçe küfürlü kelime kapasiteleri gelişti. Bu yüzden iyi düşünün derim :) Aynı şey Rusça içinde geçerli.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Gecen sene secmeli ders olarak Rusca sectikten sonra cidden hayattan sogudum diyebilirim.. ama kulaga hos gelen bi dildi, zaman bulursam yine gitmek istiyorum, alfabesini cizmek icin iyi bi resim yetenegi gerekiyormus bi de onu ogrenmistim :)

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

jonnathan yazdı:Japonca öğrenmeye çalışan arkadaşlarımın Japoncalarından önce Türkçe küfürlü kelime kapasiteleri gelişti. Bu yüzden iyi düşünün derim :) Aynı şey Rusça içinde geçerli.
o zmn ben zorlanmıcam... :-D :-D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

almancadan nefret ediyorum tek kelimeyle !!! bu kadar kaba ve sewimsiz bi dil yok yani.fakat malesef işim gereği öğrenmek zorunda kaldım :S
ama yine de dil öğrenmek çok zevkli ve size inanılmaz katkıları olan bişey..1 lisan 1 insan, 2 lisan 2 insan,..... ;)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
ROCKvaryum
Üye
Üye

Mesaj gönderen ROCKvaryum »

ingilizceden tercihim osmanlıca olabilir sonra ispanyolca neden olmasın :-D (ilk önce okullarda düzgün türkçe ögretseler hiç fena olmaz)
silinmişgerçeklerinvekuşkulubakışlarınardında yatan iki yüzlü gülümseyen yıldızların geceye parıltı vermesine asla izin vermeyin

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

iş neyi gerektiriyorsa onu öğrenceksin
ingilizceyi saymamak lazım artık
YalnızLığı aNLa

sipeeel
Üye
Üye

Mesaj gönderen sipeeel »

bende ıngılızce we almanca bılıorumm..daha hazırlıkta olsamda :-D bıde ıtalyanca ogrenmek ıstıorum ama asıl para sanırım japoncada war ama cok zooooor... :007

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

İngilizce zaten olmalı onu geçin de...esas ispanyolca ve japonca öğrenmeli onların devri geliyor ben de ispanyolcaya başlamıştım ama yarım kaldı çok üzülüyorum en kısa zamanda bitiricem =(
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU