İstanbul Teknik Üniversitesi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

İstanbul Teknik Üniversitesi

Mesaj gönderen omarylmz »

İstanbul Teknik Üniversitesi, 1773 yılında Mühendishane-i Bahr-i Humayun adıyla III. Mustafa döneminde kurulmuştur. Gemi inşaatı ve haritacılık öğretimi yapan bu kurumdan sonra kara ordusunun teknik kadrosunu yetiştirmek amacıyla 1795 yılında Mühendishane-i Berr-i Humayun kuruldu. Bu okul, 1847'de mühendislik eğitimi yanında mimarlık alanında da eğitim vermeye başladı. 1883 yılında kurulan Hendese-i Mülkiye, 1909'da Mühendis Mekteb-i Alisi adını alarak ülkenin alt yapı inşaatlarında görev alan kadroları yetiştirdi.

Mühendislik ve mimarlık öğretimi, 1928 yılından itibaren kişilik kazanan Yüksek Mühendis Mektebi'nde, 1944 yılından sonra da İstanbul Teknik Üniversitesi'nde sürdürüldü. 1946 yılında İnsaat, Mimarlık, Makina ve Elektrik Fakültelerinden oluşan özerk bir üniversite oldu.

Benim üniversitemin neyi eksik diyip acıorum başlıgı. benden başka itülü varmı burada bilmiom ama bakalım.
the dreams in which im dying are the best ive ever had

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

Eski bir üniversite :) yıkıldı yıkılcak
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

arkadaslarla canımız sıkıldıkca itu nun bahcesine tellerden tırmanıp bahcesinde otururduk eskiden.. manzarası cok guzeldir :)

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

veronique yazdı:arkadaslarla canımız sıkıldıkca itu nun bahcesine tellerden tırmanıp bahcesinde otururduk eskiden.. manzarası cok guzeldir :)
sanırım makina fakultesinin bahcesinden bahsediosun. o guzelim bogaz manzaralı bahce. kapalı. girilmesi yasak :007
the dreams in which im dying are the best ive ever had

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

omarylmz yazdı:
veronique yazdı:arkadaslarla canımız sıkıldıkca itu nun bahcesine tellerden tırmanıp bahcesinde otururduk eskiden.. manzarası cok guzeldir :)
sanırım makina fakultesinin bahcesinden bahsediosun. o guzelim bogaz manzaralı bahce. kapalı. girilmesi yasak :007
evet evet ordaki bahce.. ya biz otoyola bakan tarafın tellerine tırmanıp atlardık ordan.. okulunuzda hoca da yok pek dolasan ayıptır soylemesi, bira icmek icin daha guzel bi ortam tanımıyorum, bilmiyorum :)

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

türkiyenin en iyi 2 inşaat mühendisini veren okullardan birisi..öss ye hazılandıgımda çok istediğim bölümdü itü inşaat ama kısmet odtü kıbrıs oldu ne yapalım..bi daha hazırlanırsam ya itü yada ankara odtü.. :) gerisi yalan..
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

pantolonun ütülüsü, mühendisin itülüsü

bu arada güzel sanatlar kulübü başkanı çok yakın arkadaşımdır

Kullanıcı avatarı
yuzyil
Üye
Üye

Mesaj gönderen yuzyil »

hayalim işte .. itü mimarlık .. 2 yıl kaldı hergn önnden geçiyorum (: eski okullara mecburum ben .. ! 339 339 339 ! (: