Üniversitede okumanın (+) ları

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Üniversitede okumanın (+) ları

Mesaj gönderen Lovalace »

Bir arkadaş ile bunu tartıştık.. onun savunduğu üniversite insana hiç bişi kazandırmaz ordan kazanabileceklerimi ben başka yerlerdende kazanabilirim dedi.. Bense bunun mümkün olmayacağını Üniversitenin insana çok fazla şeyler kazandığını söyledim.. Pek ikna olmadı belki siz ikna edebilirsiniz

Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

insanı sosyal yönden zenginleştirir en azından ayrıca ülkemizde ki bakış açısına göre 'adam' olmaya yaklaştıran bir yoldur üniversite..daha birçok + sıda vardır tabi..ama ben tam bilemiyorum:)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

ya bence de ünversite pk cok sey kazandırır herseyden önce bi ünv. ortamı görmüş adamla görmemiş adamın farkı cok büyük.
birde zamanımızda ünv diploması olmayana ekmek yok bunuda göz ardı etmemek lazım bence
şahsen ünv de okuyan arkadaslarımın sohpeti bile cok zevli oluyor ögretmenler filan...
ya birde bence zamanımıza göre nv okumak artık bi lüks deil okumak zorunlu oldu resmen yani bişe kazandırmaz demek yanlış bence ortamı görmek bile bi artı
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

hmm.. şimdi konu üni.ler arası kıyas olsaydı.. hak verebilirdim arkadaşına.. ama konu.. üni.ye gidip gitmemekk!!.. bence çok yanlış bi düşünce.. bi kere kişiliğe katkısını geçtim.. bu arkadaşın nerde yaşadığını sanıyo acaba??.. hangi koşullarda çalışıp evini geçindirmeyi hayal ediyo?!.. en büyük sorunlardan biri olan işsiz kalma durumunu ortadan kaldırmana yardımcı oluyo bi kere üniversite okumak.. ondan sonra belki kendi ayaklarının üstünde durabilmen için bi cesaret toplama dönemi üniversite.. onca çeşit kişilik, zevk, fikir arasında kndini geliştirebilme fırsatı.. bi çok sosyal aktivitede yer alıp sonra belkide hayatın boyunca unutamııcaın eğlenceler yer alcak üniversite hayatında.. sağlam dostluklar kurabilrsin.. en kötü üni.de bile mutlaka kendine katcak bişiler bulabilrsin bence.. üniversiteye gitmemek için bahanen kesinlikle bu olmamalı!!..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

sadece sosyal hayatın zevki için deil bir hocanla bile yaptığın sohbeti dışarda herhangi bir insanla yapamıyosun...ama ben okul okumadım işsizim olayınıda kabul etmyorum..para kazanmak için üni. şart değil..farklı bi ortam ve dışarıda başka bi yerde bu ortamı kimsenin bulablcğini sanmıyorum
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

gunumuzde artık universite okumak bir artı degil ancak universite okumamak cok buyuk eksi. bu iyi mi kotu mu tartısılır ama eger Turkiye'de yaşamak istiyorsa özellikle erkekler için artık şart denilebilir. kişiye katkısı kesinlikle unii.den uni.ye değişir ama soylenildigi gibi kisi kendini bildikten sonra okumanın zararı yoktur.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

ewt bnde mod umuza katılıcam bu konuda cok büyük bi artı deil aslında günümüzde ama cok büyük bi eksi ama yine de ünv okuyanla okumayan arasnda büyük fark var dısarda bulamıyorsun orada ki ortamı
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

universite malesef ki cogu avrupa ulkesinden farklı olarak turkiyede meslek sahibi olmayı, is bulmayı saglıyor.. eskiden lise mezunu olanlara bile is imkanı saglanırken artık sadece universite mezunlarına is saglanabiliniyor ki o da zar zor..
evet universite okumadan da gelistirilebilecek bi cok konu var muzik, tiyatro, resim gibi ama eger o konularda basarısız olunursa yine universite diploması onemli olucak, yani her sartta okunması bir mecburiyet turkiye gibi issiz sayısı fazla olan bir ulkede..

ayrıca bunun dısında universite okumak hic bisey degilse bile avrupada buyuk bi kultur olarak sayılır, mezun olunan meslekle ugrasılmasa bile cogu yerde saygınlık getirir

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

1. üniversiteye gidersen kendine göre bir arkadaş gurubun olur
2. değişik kültürlerden gelmiş kişilerle tanışarak kültürel olarak kendine katkın olur
3. derse girmeyip kafana eseni yapabilirsin(sabahlara kadar içmek)
4. bol bol partilere olur hangine gideceğini şaşırırsın
5. kendine ait bir evin ve odan olur
6. hoşlandığın kızı kolayca tavlayabilirsin
7. kız arkadaşınla 7/24 saat odandan çıkmıyabilirsin
8. üniversite mezunu olduğunda ailen seninle gurur duyar
9. ufak bi torpille işe girmen kolay olur
10. maaşın yüksek ve yetkin olur

ben kendi açımdan üniversiteyi böyle değerlendirdim sadece bahsi geçen şahıs değil belki başka birileride dikkate alır
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

wolfali yazdı:insanı sosyal yönden zenginleştirir en azından ayrıca ülkemizde ki bakış açısına göre 'adam' olmaya yaklaştıran bir yoldur üniversite..daha birçok + sıda vardır tabi..ama ben tam bilemiyorum:)
sosyal yönden tamamen fakirleşen biçok kişiyi de tanıyorum sosyallikle kişiye göre değişir
kültüre önemli katkısı oluyo ve hayatı tanımamıza yardımcı oluyo yalnız başımıza kaldığımız için
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

trabrock yazdı:
wolfali yazdı:insanı sosyal yönden zenginleştirir en azından ayrıca ülkemizde ki bakış açısına göre 'adam' olmaya yaklaştıran bir yoldur üniversite..daha birçok + sıda vardır tabi..ama ben tam bilemiyorum:)
sosyal yönden tamamen fakirleşen biçok kişiyi de tanıyorum sosyallikle kişiye göre değişir
kültüre önemli katkısı oluyo ve hayatı tanımamıza yardımcı oluyo yalnız başımıza kaldığımız için
eger kendisi icin dogru bolumu secmisse genelde sosyallesir cunku ona benzeyen, onla aynı hayalleri olan insanlar olur cevreisnde.. is ortamını calısmaya baslamadan gorur

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

İnsanın kendi düşünce yapısını geliştirmesini sağlar,kendi düşüncelerine başkalarının gözünden bakmayı öğretir ve sosyalleştirir bide acaip derecede makarna yapmayı öğrenirsin makarnanın her çeşidini yaparsın :-D Pilavda zamanla başta lapa olur sonra yavaş yavaş oda oturur :-D

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Konuyla ilgili Mesajlar alalım lütfen

Lovalace
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Üniversite okuyanların atrıları...

Denildiğinde akılda kalan hep o arkadaş grupları o ortamlar kalır.. Ama bunun ilerisi de var eğer okumak için okuyorsan bi b.k yapamazsın. Fakat meslek kazanmak ve hayatını bu mesleğe göre kumak istiyorsan o bölümde okuyanlar (+)'dadırlar.. bu kadar basit...
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

angel_of_the_hell yazdı:Konuyla ilgili Mesajlar alalım lütfen

Lovalace
al işte ne yazdığımı unuttum.. nası yazcam şimdi yeniden?!..hıhh.. küsmük uleenn... :x .. neyse.. şöle diim artık.. ööle artılarından söz ediliyo sosyallik çevre fln diye ama şehir dışına gidiim hem daha ii ayaklarımın üstünde dururum, daha rahat ederim fln diye bi düşünce oluşmasına gerek yok.. ailenizin dizinin dibindede o artıları toplayabiliyosunuz.. hatta aile işlerini halletmeye evde yemek yapcak biri varken yemeği sizin yapmanıza kadar.. artı heryerde artıdır.. :-D (ohh!! çatlada patla!!.. :013 )

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

bence en büyük artısı öğrenciliği doğru düzgün yaşamaktır. kazandırdıkları üniversiteden üniversiteye değişir doğru. şu an son sınıftayım ve tekrar 1. sınıfa dönebilmeyi çok isterdim. türkiye'nin dört bir yanından gelen değişik yaş gruplarından birçok insanla aynı ortamı paylaşmak, sadece türkiye de değil, diğer ülkelerden gelen insanları da tanımak, eğer sevdiğiniz bir bölümde okuyorsanız derslere koşa koşa gitmek...
üniversite çevremin genişlemesini, daha araştırmacı ve daha duyarlı olmamı sağladı. hele de o korkunç lise sondan sonra gelecekle ilgili kararlarımı daha net ve rahat alabildim.
kendi bölümüm adına konuşayım, genel kültür açısından çok şey öğrendim okulda. çok kaliteli hocaların dersine girdim. çok güzel arkadaşlar edindim. birlikte büyüdük, birlikte iş aradık, bazılarıyla aynı yerde çalıştık... onlardan biri radyocu, biri spor muhabiri, biri de yazar oldu...
sınav zamanı notlarımızı paylaştık. çalışıp derse giremeyen arkadaşlar için ders konularında eksiklerini tamamladık, destek olduk birbirimize. sınavlara hep beraber çalıştık, birlikte uykusuz kaldık... sınavlar sonrasında birlikte içtik, dağıttık...
artık okul bitiyor, mezun oluyorum. bu güzel ortamı keşke daha fazla yaşayabilseydim diyorum. tadı damağımda kaldı doğrusu. :(

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

çok fazla artısı war tabiki... sosyal, bilim, meslek,,,,anlamında bi sürü katkısı war..fakat kendini geliştirememiş, sadece üniversitede öğrendiği ile yetinen bi üniversite mezunu da pek bir şey ifade etmiyor artık bu ülke için.... eğer kendi alanlarınızda iş bulamıyorsanız, kendinizi geliştirdiğiniz alanlarda iş bulma şansınız olabiliyor...
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

baştan söliim vatandaş sabit fikirliyse bunu değiştirmek zaten mümkün değil ama üniversite bence insanın hayatındaki en önemli dönemlerden biri. bütün çevreniz olduğu gibi değişiyo, orda bi çok insan para sıkıntısını yaşıyo ve aslında hayatının kıymetini anlıyo, arkadaş çevresi gebnişliyo farklı yerlerden farklı insanlar tanıyosunuz. belki çok içinize kapanıksınızdır orda açılıyosunuz bi şekilde belki çok götünüz kalkıktır ama oria girince diğerlerinden hiç bi farkınız olmadığını görüyosunuz ki en önemli şey ise iş başvurunuzda cv nizdeki yeri :D
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

valla bana bir sürü artısı oldu.insanın ufku genişliyor bir kere.diksiyonu,sosyal hayatı ve kelime dağarcığı zenginleşiyor.iyi bir işim ve çevrem var.anlatmakla bit mez faydaları. :006
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

evet artısı var yok deil bence üniversitenin bana en büyük katkısı her çeşitten insanları görmeni sağlıyor çıkarcısı , riakarı , köylüsü , fakiri , zengini bu insan için büyük bir artıdı mesala şu an çevremdeki insanları seçerken hata yapmamayı üniversite öğrendim iş konusunda faydaları oldugu da doğrudur ama soınucunda eğer o işte iyiyseniz kimse sizin diplomanıza bakmaz

nedemiş atalar '' okumakla tahsil olur eşşeklik baki kalır'' :-D
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

eğer üniversite okumıcaksa insan ya da okumak istemiosa derim ki o kadar yoğun bi bilgi birikimi vardır ki bu insanın artıık daha fazlasına ihtiyacı yok herhalde.. kendini geliştirme anlamında,özgüven anlamında,gerek sosyal gerek bilimsel hertürlü konuda kendine milyonlarca artı katabilecein yer üniversite..yani en azından ben şunu biliyorum: üniversite okumuş ama o kadar pasif bi hayat yaşamış insan bile liseden mezun olup hayata atılmış birinden daha farklı olur..kesinlikle..lise nolursa olsun çocukluk dönemi benim için..belki buna inanmaz baştan ama sonra anlar yani ancak yaşayınca..üniversite bambaşka bi ortam bambaşka bi okul..sadece ders anlamında deil..
mesela ben ilk kez burada ders çalışmaya başladım diyebilirim..bundan zaman zaman sıkılsam da bunlar benim için hep birer artık oluyo ki sonuçta..artık günümüsde lise mesunu gibi bi kavram yok..orda burda görüp de sümük atmadıımıs adamlar bile bazen üniversite mezunu oluyo..yani iş bulmak bakımından üniversite mezunu olmak bi ayrıcalık deil artık kesinlikle..bu yüzden insan kendimi daha fazla nasıl geliştirebilirim die düşünmeli hep..
bi de işin şu yanı var-- yani ben bunu da düşünüyorum..düşünsenize çoluk çocua karışmışsınıs ama artık üniversite çağındaki kızınız/oğlunuzu anlayamıosunus..ya da işte ne kadar kabullenilmek istenmese de -istisnalar kaideyi bosmas- üniversite okumuş bi anne baba daha farklı olur..yani şu andan bunu kendi anne babalarımıs için deil de bir sonraki nesil için düşüneliim sonuçta dediim gibi artık ünv okumuş olmak bile bi ayrıcalık deil maalesef..oğluna ben de lise mezunuyum oğlum demek garip olur sanırım.. :oops:
kıssadan hisse arkadaşlar üniversite bambaşka bi yer..hatta somut artıları sayılmakla bitmes burda..ben sadece genel çerçevesiyle anlatmak istedim ama daha yazsam yazarım yani..düzgün bi iş bulmak artık kolay deil arkadaşlar ve zaman zaman sızlanıyorus ya hani bu ülkenin hali vay da aman da die..iişte onu değiştirmek ellerimisde..bis olalım,bisden sonrakiler olsun gelecek güsel günlerin müjdecisi..
saygılar.
:010
pencere önü çiçeği

Ana_Thema
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Ana_Thema »

Üniversite bence bir ayrıcalıktır ama bölümlerine göre değişir bu. Ayrıcalıktan öte normal bir faaliyet gibide gözükebilir. Liseyi bitirmiş birisi okumak istemiyordur. Hayatın bir köşesinden tutar atılır iş hayatına. Bu ona sosyallik ve hayatın,çalışmanın,para kazanmanın zorluklarını gösterir. Fakat lise hayatından sonra üni. okuyan insan bu diğer çalışan insana göre daha avantajlıdır her konuda. İşe girmek istiyor part ya da tam, iş tecrübesi olmasın okuduğu okulun ismiyle diploma olmaksızın iyi işler ve iyi para kazanabilecek işler bulabilir. Diğer insana göre daha sosyaldır...Ayrıca bilgi,birikim,görüş açısı daha geniştir.

Mezun olduktan sonra diğer insanla kıyaslanırsa çalışma ortamında daha çabuk şirket ve firmalarda iş bulabilir. Kariyerini çabuk geliştirebilir. Refaha kavuşabilir.

Diğer insan ise çalışmaya devam eder 8-10 saat çalışma aralıklarıyla..Bu insan arkadaşlarına zor zaman ayırır. Vs.

Yani bana göre üni. okuyan insan okumamış insandan her yönden avatajlıdır, memlekette iş bulamama sorununa rağmen. Birşeyler karaladım işte umarım anlatabilmişimdir..

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

ne ayrıcağılı ya üniversite okumanın h,iç bi güzel tarafı yok :P,öss yi kazadık ohh rahatım dedim bundan sonra stres daha çok sorumluluklar daha çok artmaya başladı,hayatım değişti be :D...öss de daha rahattım ben :)..tabi okuldan okula değişir :)
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

üniversite insana bir şeyler katar gibi geliyor.ama ortamı bilmediğim için bi şey diyemicem tam olarak.şimdi gorduğum kadarıyla katar.yani ortam çook farklı,karakter iyice oturmaya başlar falan..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

wala bana kalırsa bayabi +ları war ama önce şu öss war..... :005
en büyük +sıda özgürlük olsa gerek...
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #