Galatasaray Üniversitesi

Okullar, yurtlar, eğitim-öğretim, rock kulüpleri, okul faaliyetleri...
Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Galatasaray Üniversitesi

Mesaj gönderen demakrotive »

Bu üniversitede okuyan veya üniversite hakkında bilgi sahibi olan var mı??
ÖSS tercih formunda üst sıralara yazıcam kısmet olursa da..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

ablam ve bi cok arkadasım okuyor istersen ben bilgi verebilirim hangi konuda oldugunu soylersen

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

hmm..
işte bulunduğu yer..
eğitim ve öğretimi..
sağladığı avantajlar ( oheh..)
vs..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

ortakoye yakın, deniz kenarında kampusu var..

fransızca bilmiyorsan 1 yıl hazırlık + 4 yıl okuyorsun

butun dersleri tarih ve zorunlu turkce dersleri dısında fransızca goruyorsun
universitede bi dil daha ogrenme sansın oluyor ayrıca benim tanıdıgım cogu kisi ya universitenin bi kısmını fransada ya da yurtdısında okuma sansına sahip oldu ya da masterı yurtdısında yaptılar

okulun ozel bi yurdu yok ev tutabilirsin ama gelince istanbula..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bu da mezuniyet gunu okulun kampusunden cektigim bi resim, yeri hakkında daha cok bilgilendirir, manzarası cok hostur :)

Resim

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Küçücük okul, tünellerden falan geçiyorsun macerası oluyor.Kampüs bakımından tek güzelliği deniz kenarında ve merkezi bir yerde olması. Kantininde(yer bulursan) oturup bogaza karsı kahvaltı etmek, cay icmek guzel. Kazanması ve mezun olması zor bir universite. Hele ki Fransızca bilmeden gelen birisi için çok daha zor. Hazırlığının Fransızca bilmeyenler için 2 sene diye biliyordum (1 sene Fransızca hazırlıkla universite kolay kolay bitmez) ama veronique 1 + 4 diyorsa oyledir ama 4 yılda bitirilebilecegi konusunda derin suphelerim var :P Birde bazıları özel sanıyor, değildir oysa ki.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet galatasaary lisesi de üniversitesi de özel sanılıyor garip bir şekilde..
evet girmesi zor bir üniversite..
evet küçük..güzel..boğazda..
evet fransızca bilmiyorum orda ( eğer girebilirsem tabi..) papazı bulabilirim.. :)

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

benim tanıdıgım herkes 4 yılda bitirdi hiiic dert etmeyin, geze toze okudular hepside :)

evet hazırlık eskiden 2 yıldı -jon'un sınava girdigi yılda oyleydi ordan biliyordur kendileri :)- ama artık 1 yılı kaldırıldı, bence kotu oldu baya.. eskiden mesleki hazırlık vardı sozel bolumlerde, muhendisliklerde ise hep 1 yıldı hazırlık.. neyse iste sonuc olarak artık 1 yıl hazırlık her bolumde..

ayrıca kahvaltı ve festivaller icin arkadaslarımı ve ozellikle ablamı cok somurmusumdur bu okula girebilmek icin, artık mezun oluyor butun tanıdıklarım, yeni insanlar bulmam gerek bu okuldan yoksa bogaza karsı cay keyfim bitecek :P

buarada fransızca bilmeden girenler okula, bilmeden cıkıyorlar.. yani ben hic bu okulda ozel bi caba harcamadan ogrenen birini gormedim fransızcayı ama yine de cv de hos duruyor biliyorum diye yazmak

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bulletproof yazdı:evet galatasaary lisesi de üniversitesi de özel sanılıyor garip bir şekilde..
evet fransızca bilmiyorum orda ( eğer girebilirsem tabi..) papazı bulabilirim.. :)
tobb derece yapman halinde ayda 1000 dolar(yada öyle bişey)verirken senin sırf İstanbul'da diye Galatasaray'a girmen maddi açıdan büyük bir yanlış olur..ayrıca fransızcan yok büyük zorluk çekersin...5-6 senede bitirirsin felan yazık olur...

tabi bunları sırf senin iyiliğini,geleceğini düşündüğüm için söylüyorum.yoksa alacağın para da falan gözüm yok :P
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

galatasaray üniversitesini yazmak yerine sabancı'ya geldim. pişmanım. belki yardımı dokunur :p
betterman.

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 26 Tem 2008 19:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:
bulletproof yazdı:evet galatasaary lisesi de üniversitesi de özel sanılıyor garip bir şekilde..
tobb derece yapman halinde ayda 1000 dolar(yada öyle bişey)verirken senin sırf İstanbul'da diye Galatasaray'a girmen maddi açıdan büyük bir yanlış olur..ayrıca fransızcan yok büyük zorluk çekersin...5-6 senede bitirirsin felan yazık olur...

tabi bunları sırf senin iyiliğini,geleceğini düşündüğüm için söylüyorum.yoksa alacağın para da falan gözüm yok :P
biliyorum..çok iyilik-seversin zira alacağım burs 50ytl bile olsa 3/4 ünü sen alırsın ( 50 nin 3/4 ü tam sayı değil dikkatini çekerim..işte sen ona rağmen 50.3/4 ytl mi alırsın...)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bulletproof yazdı:
wolfali yazdı:

biliyorum..çok iyilik-seversin zira alacağım burs 50ytl bile olsa 3/4 ünü sen alırsın ( 50 nin 3/4 ü tam sayı değil dikkatini çekerim..işte sen ona rağmen 50.3/4 ytl mi alırsın...)
şüphen olmasın :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

15 YTL

- Bilet fiyatına "1 Mars Kokteyl" dahildir.
-

Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği, çılgın bir Balans gecesinde bir araya geliyor. 29 Mars Attaque adlı bu eğlence dolu partinin tarihi 29 Mart Perşembe.

Medya sponsorluğu Alem FM, web ortaklığı 80630 tarafından üstlenilen gecenin seksenler ve doksanlar klasikleri için Murat Beşer ve DR1210 pikapların başında olacak
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..