İzmir

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

DaRKFuNeRaL yazdı:Siz boyoz olayını iyice sardınız bakıyorum... :D

Bırakın boyozu falan da ben iskenderun'da simit gevrek savaşı verenlerdenim... Adam dövüyorduk biz "gevreğe simit" diyenleri...

Neymiş efendim O çiğdem değil çekirdekmiş... Hadi canım... Kırk yıllık çiğdem işte ne çekirdeği karpuzun çekirdeği olur. :read
+9000
ayrıca simit sarayı na gitmeme sebebimdir bu :x :D :006
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

Bırakın boyozu falan da ben iskenderun'da simit gevrek savaşı verenlerdenim... Adam dövüyorduk biz "gevreğe simit" diyenleri...

Neymiş efendim O çiğdem değil çekirdekmiş... Hadi canım... Kırk yıllık çiğdem işte ne çekirdeği karpuzun çekirdeği olur. :read
saçmalamayın yha karpuzun çekirdeği olur ne demek.!!! ayçiçeğinin çekirdeği o yediğiniz şey ondan onun adı çekirdektir.. çiğdem çok güzel bi kır bitkisidir..
o güzelim kır bitkisile ayçiçeğinin çekirdeği arasında dağlar kadar fark vardır.!!! :x
ayrıca hem simit hem gevrek dense olmuo mu?? bn ankaradan geliorum amaaa bn bilmiom öle gevrek falan. simit o. siz diosunuz sadece gevrek die :oops:
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

rahibe_teresa yazdı:
DaRKFuNeRaL yazdı:Siz boyoz olayýný iyice sardýnýz bakýyorum... :D

Býrakýn boyozu falan da ben iskenderun'da simit gevrek savaþý verenlerdenim... Adam dövüyorduk biz "gevreðe simit" diyenleri...

Neymiþ efendim O çiðdem deðil çekirdekmiþ... Hadi caným... Kýrk yýllýk çiðdem iþte ne çekirdeði karpuzun çekirdeði olur. :read
saçmalamayýn yha karpuzun çekirdeði olur ne demek.!!! ayçiçeðinin çekirdeði o yediðiniz þey ondan onun adý çekirdektir.. çiðdem çok güzel bi kýr bitkisidir..
o güzelim kýr bitkisile ayçiçeðinin çekirdeði arasýnda daðlar kadar fark vardýr.!!! :x
ayrýca hem simit hem gevrek dense olmuo mu?? bn ankaradan geliorum amaaa bn bilmiom öle gevrek falan. simit o. siz diosunuz sadece gevrek die :oops:
simit nedir yaaa..simit dediin denize girdiimis o yuvarlak bisi suyun kaldýrma kuvvetinden yararlanýp suyun üstünde tutan alett..gevrekseee belli sateennn..böle fýrýndan çýkýnca kýzarýr gevrek gevrek olurr gevrek adýda ordan gelio satenn..þimdi anladýnýs umuorumki gevrekle simitin arasýndaki farký..!! :002
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

endoplazmikjan yazdı:
rahibe_teresa yazdı:
DaRKFuNeRaL yazdı:Siz boyoz olayını iyice sardınız bakıyorum...

saçmalamayın yha karpuzun çekirdeği olur ne demek.!!! ayçiçeğinin çekirdeği o yediğiniz şey ondan onun adı çekirdektir.. çiğdem çok güzel bi kır bitkisidir..
o güzelim kır bitkisile ayçiçeğinin çekirdeği arasında dağlar kadar fark vardır.!!! :x
ayrıca hem simit hem gevrek dense olmuo mu?? bn ankaradan geliorum amaaa bn bilmiom öle gevrek falan. simit o. siz diosunuz sadece gevrek die :oops:
simit nedir yaaa..simit dediin denize girdiimis o yuvarlak bisi suyun kaldırma kuvvetinden yararlanıp suyun üstünde tutan alett..gevrekseee belli sateennn..böle fırından çıkınca kızarır gevrek gevrek olurr gevrek adıda ordan gelio satenn..şimdi anladınıs umuorumki gevrekle simitin arasındaki farkı..!! :002
tm o zmn o gevrek olsun ama "çekirdek"e çiğdem demeyin :x

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Emredersiniz Komutanım!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

cigdemdir o cigdem...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:cigdemdir o cigdem...
gelmiyorum izmire :x :x :x
çiğdem bnm o çekirdek

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

geçen gün bakkalda çiðdem alcaam..2 ytlilik çiðdem verirmisinis dedim adam da sabah þekeri tavrýyla çiðdem kalmadý filiz verelim dedii..bu iðrenç esprinin üstüne üzerinize kusabilirmiyim diceqtim tuttum kendimii..istanbul insanlarý iþtee..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Pek yakında bende izmirli olucam ..
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Burhan_abi yazdı:Pek yakında bende izmirli olucam ..
bn gelmiyorum izmire anneciim biri kurtarsın izmiriiiii :016

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

:mrgreen:
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

o çiğdem doğru ayçekirdeği bitkisenden çıkıyor ama kavrulunca çiğdem oluyor :-D
gevreğe simit diyen zihniyetin ben ......
:-D

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

jonnathan yazdı:saat 14:00 civarı,hava kapalı,karsıyaka-alsancak vapurundayım...vapur agır agır kalkıyor ve essiz karsıyakayı geride bırakıyor...ilk once pasaporta ugruyor ve sabırsızlıgım artıyor..alsancak iskelesine atacagım adımı dusunuyorum...pasaporttan alsancaga gecerken kordondaki insanları izliyorum,cimlere yayılmıslar soguk hava umurlarında bile degil...ve sonunda alsancaktayım....kilise yanından kıbrıs sehitlerine geciyorum,gidegim barlar,bar cıkısında gidecegim cafeler belli...doyumsuz muhabbet esliginde icilen biralar ve ayılma turlarında icilen kahveler...sıkıntı vermeyen bir monotonluk...gece oluyor,hava kararıyor..son durak olan kordon'da cimlerin uzerinden yavasca kalkıp yeni gelen vapura biniyorum...ust kata cıkıp bu guzel sehrin ısıklarını izliyorum...

cogu c.tesi gunu boyle guzel geciyor izmir'de,sanırım cok az seye degisebilirim bu sehiri...
ben de özellikle şu alsancaktan karşıyaka dönerken böle güneş batarken ksk yi izlemek boydan boya çok hoşuma gidiyo yaa ne güsel anlatmışın işte tamda öle hissedyom ;) böle bi şehir yokk burda doğduğum için demiyorum !! ama başka şehrde okuyunca değerini daa i ianladı mwe işte o her akşam sati wapurla ksk ye dönrken bi tuhaf olyom ağlamak gelioo nası bırakıp gitcem ben burayı diee :( 3gün için 11 saat yol çekp izmire geldiğimi bilirmm ben :( ahh ahh az kaldı be gidiyomm yine :(
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

:-D
çiğdem dendiğin hiç duymayanlar warya uyus oluyomm bi kere çiğdem alcam işte dedm adam çiğdem die adam şöle bi durdu anlamdı arkımda çekirdek demeye çalışıyo dedi :-D izmir dışındayken özellikle çiğdemwe gevrek diyorum ki öğrensinlerde mal mal bakmasınlar :-D yaff ben ben boluda hiç gewrek görmedim :S

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bu arada simit denilen şey sütlü bişi daa yumuşak ama gewrek çıtır olur çünkü buna pemz sürülüyo dışına farkı bu simtten yani simitle gewrek birbirinden bağımsız güsel şeler ;)

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

junkieeeee yazdı:bu arada simit denilen şey sütlü bişi daa yumuşak ama gewrek çıtır olur çünkü buna pemz sürülüyo dışına farkı bu simtten yani simitle gewrek birbirinden bağımsız güsel şeler ;)
o dediğin "sütlü gevrek" olmasın? :-D
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Nymphe_MeL yazdı:
junkieeeee yazdı:bu arada simit denilen şey sütlü bişi daa yumuşak ama gewrek çıtır olur çünkü buna pemz sürülüyo dışına farkı bu simtten yani simitle gewrek birbirinden bağımsız güsel şeler ;)
o dediğin "sütlü gevrek" olmasın? :-D
:oops: yaff öle yazcaktm ama şimdi gewrek we simit arasındaki farkı anlatrken sütlü gewrek tuhaf olr die demedmm ne bilim yaaa öle tabi sütlü gewrek :oops: bilmiş şey :-D

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

dev!l_O_ yazdı:bu arada simit denilen şey sütlü bişi daa yumuşak ama gewrek çıtır olur çünkü buna pemz sürülüyo dışına farkı bu simtten yani simitle gewrek birbirinden bağımsız güsel şeler ;)
Kısaca tatlı maya diyen de var aslında gerçek adı da bu sanırım...
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

hehehe....bizde ona sütlü gevrek deriz :-D 8)

Kullanıcı avatarı
asl
Üye
Üye

Mesaj gönderen asl »

izmirliym ama sütlü gevrek muabbetini bende ilk defa duydum :oops:
...i start to feel a sort of temporary peace...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

asl yazdı:izmirliym ama sütlü gevrek muabbetini bende ilk defa duydum :oops:
AAAAA :016
Okul kantinlerinde bile satılır.Bi normal gevrek bide daha yumuşak olanı böle oda ayrı bi güzeldir yaa..

Kullanıcı avatarı
asl
Üye
Üye

Mesaj gönderen asl »

o zaman suçu okuluma atabilirm bzm kantinde gevrek satılmıyodu pek fazla :)
En son asl tarafından 07 Tem 2006 19:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
...i start to feel a sort of temporary peace...

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Güzel Türkiyemin güzide illerinden birtanesi...

criticize
Üye
Üye

Mesaj gönderen criticize »

siz bi de benim gibi izmirden uzak kalın
anlayın değerini
şu an hayalini kurduğum tek şey buradaki terminalden otobüse binmek bornovada inip bornova-karşıyaka dolmuşlarına binmek eve gidip patates kızartması yerken spongebob seyretmek...
karşıyaka alsancak vapuru

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

boyoz yeddiiimmm :016
yalnız aynısı ankaradada var ama adı boyoz diil :-D