Ankara

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

angelssmile yazdı:bende başlığa aynı konuda yazmak için geldim. bugün gördüm sinirlerim tepeme attı. bazen cık cık cık diye bunlara bakan yaşlı teyzelere içtenlikle katılıyorum "liseye yeni başlamış ve sadece kıyafet olarak punk ve gothic tarza özenmiş ve hatta kimisi daha liseye bile başlmamış hiçbirşeyden anlamadıkları halde yihuu rockçıyız ulen asiyiz oturuorz yerde ooh siyah giydim ya üstüm başım da toz oldu grii way be ne kadar cool oldum hey olm şu karşıda oturan gothic beni kesio di mi lo uu hadi bakalım enayinin biri de gitarını getirmiş ergen sesiyle şarkı sölemeye çalışıo" tipindeki dünyamıza henüz nerden gönderildii belli olmayan nesneleri biri artık yok etsin çünkü gerçekten bu şehirden beni bugün inanılmaz soğuttular. dilencilerden bile bu kadar rahatsız olmadım ömrüm boyunca. ciddiyim. gerçekten. not: 13 yaşında rock veya metal dinlemeye başlamak güzel birşeydir. ama sadece dinlemesi güzeldir. en çok indirelenler listesinden 10 grubun adını ezberleyip 2 tane grup tişörtü almakla adam olunmaz. (Şahsi görüşümdür. şiddetle karşı çıkanların olabilitesi de normaldir sanırım.)
Rock'ın bazı kesimlerce moda olarak algılanmasının kaçınılmaz sonucu. Ama moda gelip geçicidir. Değiştiği anda bu arkadaşları yerini başkalarına bırakacaktır şüphesiz.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

jonnathan ve angelssmile ýn deðindiði rock ' ýn kýyafete makyaja saça sakala sýkýþtýrýlmasý mevzusuna ben de þiddetli derecede karþýyým biz de þu anda 13-20 yalarý arasýndaki arkadaþlarýn yaþlarýndan geçtik ama rock ýn ayrým deðil bütünlük içerdiðini anlayacak kadar bilinçliydik þimdiki ( yeni nesil ) arkadaþlar ise bizim populer kültür esiri insanlardan gördüðümüz tepkileri kendileri gibi görünmeyen arkadaþlara uygulamalarý ben buna tepkiliyim birgün üniversiteyi bitirip askerliklerini yaptýklarýnda bir iþe ( þu anki gibi görünemeyecekleri bir iþe) girdiklerinde sanýrým bizi anlayacaklar sonuçta insanýn metallica tshortü yada takým elbisesi diðil o müzikten duyduklarý etkilenmedir ben bir ankaralý olarak ankarada kendi dünyalarýný yaratmaya çalýþan yeni nesil rocker görünüþlü arkadaþlarýn sorumsuz tavýrlarýný kýnýyorum...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

büyümekle de alakalı ama bu.. liselerdeki hiyerarşi bu anlamda çok acımasız artık.. bi gruba dahil olamayn cocuklar arada kaynayıp gitmekte. ayrıca ergenlik çağı etkisiyle de bi kendini gösterme çabası var ki bunu gerçekleştirmek için en uygun tür rock ve modası.. her haltıyla eksiksiz bir ergenlik atlattığım sebebiyle bazı şeyleri anlamak daha kolay oluyor benim için.. sadece biraz zamana ihtiyaçları var :) gülüp geçiceksin işte o kitlenin kendilerine göre doğruları her şeyin üstünde şu an çünkü..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

cuma günü geliyorum ankaraya. :D

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yanında kalın birşeyler getir bu aralar hava durumumuz yağmurlu efenim :P
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

Ya bizim buraya yağmadı bi o yağmur herhalde :D Öğlenleri hava çok sıcak oluyor öyle bunun aklına uyup da hepten kalın şeyler getirme tişörtler de bulunsun bence :D
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

teşekkür ederim tavsiyeler için. :010 ince kalın birşeyler alayım. ankaranın havası da istanbul gibi belli olmuyor galiba. :010

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

neyse biz þimdiden hoþgeldin diyelim

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

Karanfil abartıldığı kadar güzel değil bence. İstanbul-Merter daha güzel. Hatta şöyle diyeyim, Hatay'da bile daha orjinal gotikler gördüm ben :) İlk gittiğinizde "vay be ne değişik yermiş burası" diyorsunuz ama adım başı aynıları çıkmaya başlayınca öflemeye pöflemeye başlıyorsunuz. Bende böyle oldu. Rengarenk giyinip gidecem bir gün de linç edilmekten korkuyorum :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Ben karanfildekiler için o taktiği uyguluyorum zaten genelde rengarenk giyinip gidiyorum kendilerini eşsiz birer rocker sansınlar böyle ıyy şuna bak falan desinler diye :)

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

MoreThanMost yazdı:Karanfil abartıldığı kadar güzel değil bence. İstanbul-Merter daha güzel. Hatta şöyle diyeyim, Hatay'da bile daha orjinal gotikler gördüm ben :) İlk gittiğinizde "vay be ne değişik yermiş burası" diyorsunuz ama adım başı aynıları çıkmaya başlayınca öflemeye pöflemeye başlıyorsunuz. Bende böyle oldu. Rengarenk giyinip gidecem bir gün de linç edilmekten korkuyorum :)
Hatay'ın gotikleri bir muhteşemdir zaten :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

ankara da yaşayan arkadaşlar sizler de şehrin suyundan şikayetçi misiniz? sanırım hastalık riski taşıyor ankaranın suyu, birkaç kişiden daha aynı şikayeti duydum..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

ulus felaket olmuş ya :(

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

Lysippe yazdı:ulus felaket olmuş ya :(
ulus yıllardır öyle valla, yolda yürümek bile cesaret gerektiriyor
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

houseofholy yazdı:ankara da yaşayan arkadaşlar sizler de şehrin suyundan şikayetçi misiniz? sanırım hastalık riski taşıyor ankaranın suyu, birkaç kişiden daha aynı şikayeti duydum..
evet ayrıca şu park ve bahçeleri suladıkları atık sular mide bulandırıcı bi koku yayıyor şehre. zaten barajın dibinde kalan sudan içmek hani mantıksızlık olurdu. artık çeşme suyu içen birini bilmiyorum ben. doluluk oranı %1 miş. Buna rağmen Ankara bu sene iyice kalabalıklaştı. İnsanları anlamıyorum.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Dalgıçların araştırması sayesinde yer altı suları barajlara kazandırılmış doluluk %20lere çıkmış İMG'nin dediğine göre. Kızılırmak projeside tamamlanıyormuş, sağlıklılık oranı tartışmalı da olsa suya kavuşyorsunuz yine şanslılar sizi.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

jonnathan yazdı:Dalgıçların araştırması sayesinde yer altı suları barajlara kazandırılmış doluluk %20lere çıkmış İMG'nin dediğine göre. Kızılırmak projeside tamamlanıyormuş, sağlıklılık oranı tartışmalı da olsa suya kavuşyorsunuz yine şanslılar sizi.
Kızılırmak projesi hala yapım asamasında.. ve insallah Melih Gokcek'in kafasına yıkılır o proje.. Dogal yasamı mahvediyorlar goz gore gore.. Saka ya Kuresel ısınma zaten, etkilemez Turkiye'yi!
En son veronique tarafından 12 Eki 2007 23:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

jonnathan yazdı:Dalgıçların araştırması sayesinde yer altı suları barajlara kazandırılmış doluluk %20lere çıkmış İMG'nin dediğine göre. Kızılırmak projeside tamamlanıyormuş, sağlıklılık oranı tartışmalı da olsa suya kavuşyorsunuz yine şanslılar sizi.
Duymamıştım bunu. İyi olmuş ama bilmiyorum tabi o suyun da nasıl olduğunu.

Melih Gökçek metroda reklam yayınlama amaçlı o 2 metrede bir koyulan plazmaların hepsini çalıştırmasaydı en azından bir örnek olabilirdi. görüş açısı içinde 20 adet plazma zaten çok saçma duruyor. kimbilir 1 saatte bile hepsi ne kadar elektrik tüketiyordur. baştakiler akıllanmadıkça halk nasıl akıllansın?

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

nerde lüzumsuz iş var adam onuyapıyor zaten.. hayır bi de insanların gözü boyanıyor bunlarla, neymiş metrodaki plazmalar çok şık duruyormuş, meşrutiyetteki köprüler olmasaymış ne yaparmışız, çevre güzelleştirilmesi için bi sürü şelale yapılmış hede hede.. plazmaların bi halta yaradığı yok, köprüleri kullanan zaten yok, şelalelere akıl erdirebilmiş olanı tebrik ediyorum.. kaldı ki bu zamanda işe yarar yapılan şeylerin çoğu önceki dönem belediye başkanının projeleri.. cıngar çıkardılar çayyoluna metro gelecek diye 2004 te bitecek denen metro hala inşaat halinde.. ayrıca ve ayrıca melih bey işine gelen bölgelere deliler gibi yatırım yaparken işine gelmeyenlere elini bile sürmemekte bunun etik olup olmadığı da tartışılır.. yalnız kendisi çok akıllı bir şahsiyet hakkını yememek lazım.

su meselesine gelince ankarada salgın var evet ne kadar üstü kapatılmaya çalışılıp yok öyle birşey dense de.. bizzat kendim gittim hastahaneye ve doktorlar artık alışmış durumda mide bulantısı vb şikayetlerle gelen hastalara.. kolera diyen var kolibasili diyen var hangisi bilemem ama suların direk içilmesi çok sağlıksız bir durum.. sebze meyve yıkarken suyu kaynatıp kullanın ya da kokusuna katlanırım derseniz sirke birkaç damla içine.. insanlara çamaşır suyu damlatmalarını öğütleyenler bile olmuş!

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

bu haftada yağmurlar başlayacak inşallah meterolijiye göre artık susuz günler istemiyoruz
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bzm bahçeyi deşiyolar.. su çıkardılar.. kuyu yapcaklarmış.. gerçi brz tuzluymuş su ama.. bakalım..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

tuzlu muzlu gider o boşver su olsunda nasıl olursa olsun
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

aynen ööle walla.. bakalım nolcak.. tahlil sonuçlarını bildiririm.. olmadı işi ticarete dökerim.. :P
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

susurluk'ta da su yerine çamur akıyor şu aralar ama iş görüyor sonucta :P
valla su olsunda nasıl olursa olsun gerçekten =)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Ankara deyince aklıma döner ve pideci görünümlü kızlar geliyor.