Piramitler / Mısır

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Piramitler / Mısır

Mesaj gönderen Burhan_abi »

ResimResim
Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Bu taşların temin edilebileceği en yakın mesafe yüzlerce km uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildikleri tam olarak bilinmemektedir.

Piramit kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya yılda iki kez güneş girer.(doğduğu ve tahta çıktığı günler.)

Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan, mumyaları ilk bulan 12 kişi kanserden ölmüştür.

Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

Kirletilmiş suyu, birkaç gün piramidin içine bırakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

Piramidin içerisinde süt birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

Bitkiler piramidin içinde daha hızlı gelişirler.

Piramidin içine bırakılmış su beş hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku yapmadan piramit içinde mumyalaşır.

Kesik ,yanık ve sıyrık gibi yaralar büyükçe bir piramit içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

Piramitlerin bazı odalarını içinde ne olduğu hala bilinmemektedir. Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu ya da aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.

Piramitlerin içleri yazın soğuk,kışın çok soğuk olur.

Keops piramidinin yüksekliginin 1 milyarla çarpımı yaklasık olarak güneşle dünyamız arasındaki mesafeyi veriyormuş(149.504.000km)

Piramidin üstünden geçen meridyen karaları ve denizleri tam 2 eşit parçaya bölüyormuş.

Taban çevresinin, yüksekliğinin 2 katına bölünmesinin pi=3.14 sayısını veriyormuş.

Piramidin içinde dünyanın ağırlıgı yaziyormuş.

Piramidin tam olarak dünyanın merkezinde bulunuyormuş.

Piramidin çalışkan işçileri olağanüstü bir çabayla günde 10 parça üst üste koyduklarını kabul edersek,piramitteki 2.5 milyon taçın 250.000 gün, yanı 664 yılda ancak oluşmuş oluyor. Oysa piramit 20-30 yılda tamamlanmıştır.

ResimResim

Bunların hepsi bir rastlantı mi? Olabilir. Ama bu kadar çok rastlantıda insani düşündürüyor!
En son Burhan_abi tarafından 13 May 2006 16:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

ResimResim

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Ben hala bunları İnsanoglunun yaptıgına inanasım gelmiyo .. hele bu okuduklarımdan sonra ... ya mısırlılar turumuzun en zekısı ve en guclusuyduler ya da .....
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

ziyaret etmek sitedigim yerlerden birisi...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

bu kadar da olmaz yaa nasıl bir yaratıcılıktır bu.kendimizden utanmalı mıyız yoksa
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

yok insanoğlu böyle birşey yapmış olamaz.yapsada yardım etmiştir.ya da köle olarak çalıştırılmıştır.benim merak ettiğim malzemeyi oradan oraya nasıl getiriyorlar.tamam anladık nil nehrinden geliyormuşda o da bir yere kadar.

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

muthıs bısey yaaw.kımsenın ınanası gelmıyo ama bunlar sonucta gercek.bence muthıs bısı tabı ozamanlarda nası yaptıkları mechul ama ii kide yapmıslar.( belkı uzaylılar yapmıstır :-D )
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

gerçekten cok ilginç yapılar gitmek istediğim yerlerden birileri içinde umarım bir gün giderim hatta herkes gider :010
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

en çok görmek istediğim yerlerden biri ama piramitler sadece mısırda yok dünyada en çok piramit meksikada bende dün öğrendim :)
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Google map tan aramak zevkli oluyor ben baya ugrastım bulmak için tamam mısırın yerini biliyoruzda piramitleri bulmak zor bu arada mısırda gezerkene google maptan degişik şekiller çıktı ben gizem yapmim dedim ama belki sizde görürsünüz ve beraber gizem yaparız diye düşündüm

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

çoook ilginç yaaahh!şaşırdım kaldım..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.