Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Mesaj gönderen Edmond »

Ben daha gitmedim ama epey büyükmüş.(358.000 m² kapalı alan)

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Evet çok büyük güzel bir yer istanbuldayken takılırdım oraya akmerkez ve metrocity i pasif bıraktı :)

Toplam 356 bin metrekarelik inşaat alanına 107 bin metrekare kiralanabilir alana ve 2500 araçlık otoparka sahip olan Cevahir İstanbul Alışveriş Merkezi'nde, 4300 metrekare Migros hipermarket, 7500 metrekare Koçtaş Yapı Market, Türkiye'de ilk mağazasını açacak olan Avrupa'nın dev departman mağazası 4500 metrekare ile Debenhams, 5800 metrekare Tepe Home, 2300 metrekare Zara, 6800 metrekare YKM, yine Türkiye'deki ilk mağazasını açacak olan Avrupa'nın dev elektronik ve hi-tech ürünler marketi 2300 metrekare ile MediMax yer alıyor.

Cevahir İstanbul'da 280 mağaza, 34 fast food alanı ve 14 adet exclusive restoran bulunuyor. Alışveriş merkezinin mimari bakımdan da son derece ilgi çekici 9000 metrekarelik ve 2500 kişilik sinema kompleksi biri IMEX ve bir de tiyatro salonu olmak üzere 12 salondan oluşuyor. Toplam yürüyen merdiven sayısı ise 86. Avrupa ve Ortadoğu'da ilk defa paslanmaz çelik kolonlar merkezin inşaasında kullanıldı.

Alışveriş merkezinin 2500 metrekarelik dev cam çatısı, dünyanın en büyük saatini taşıyor. Saat üzerinde bulunan rakamların her biri 3 metre uzunluğunda.

Çatı altında, alışveriş merkezinin ortasında ve tüm katların odak noktasında peyzaj ve havuzla desteklenen dev hidrolik sahne bulunuyor. 25 metreye yükseltilebilen sahne, şovlar ve tanıtımlar için kullanılacak.

Bina cephesine yerleştirilen 60 metrekarelik dev ekrandan haberler, reklamlar yansıtılıyor.

Eğlence merkezi 11 bin metrekare büyüklüğünde. Roller Coaster, çarpışan arabalar, dönme dolaplar, atlı karıncalar, bowling, çocuk eğlence alanları ile hem yetişkinler için, hem de çocuklar için büyük bir çekim noktası olacak.

ResimResim
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

defalarca kez gittim ama yerleri ezberlemek zor. kaybolma riski de yüksek. 1 milyar dolara satılacak orası..

R3d_D3viL
Üye
Üye

Mesaj gönderen R3d_D3viL »

1 milyar dolara satılacak orası..
o kadar ucuz ise benim alırım...Bir ara öyle bir sölenti wardı ama sadece yüzde 51 hissesi için geçerli olan bir şeydi onunda satmıyacaklarını acıkladılar

Neyse bizim okula yakındır çok büyük ve gereksizdir =)

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

yabancı bi şirket istiyo burayı.. 750 milyon doları belediye kabul etmiş. ama yüzde 51 hissedar olan cevahir holding kabul etmemiş. 1 milyar dolardan az olmaz demişler. gerçi bu olay iki ay önce falandı. şimdi durum nasıl bilmiyorumm...

sevilecek bi yer değil de gidiş amacına göre değişiyo :010

Kullanıcı avatarı
Deja-Vu
Üye
Üye

Mesaj gönderen Deja-Vu »

alışverişten nefret ederim, alıcağım zorunlu şeyler varsa listesini yapıp bi seferde almak isterim. bu yüzden alıuşveriş merkezleri işe yarıyor. hatta cevahir gibisi daha iyi. ama ordaki soğuk ve yapay satıcıları görünce mahallemden bi şey almak daha cazip geliyor...
İnsanların insanları değil yalnızca eşyaları yönettiği bir toplum için...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

gereksiz derecede büyük olmuş.şimdi avrupalılar da para yok mu ki böyle devasa bir şey yapmıyorlar?var elbet ama adamlar gereksizliği sevmiyorlar.fakat rollercoaster iyi olmuş.daha büyüklerini açık alanlarda görmek isteriz.

Kullanıcı avatarı
dumanaddict
Üye
Üye

Mesaj gönderen dumanaddict »

Çok sıkıcı yaff...yapılırken her gun gorüyoduk kaç sene sora açıldı...şimdi yapıldı sarmıyo :) çok büyük soğuk bi ortam...
Rock bir müzik türü değil, bir hayat tarzıdır!

Kullanıcı avatarı
vera
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vera »

r1g0r yazdı:defalarca kez gittim ama yerleri ezberlemek zor. kaybolma riski de yüksek.

ewet ya sinemayı bulayım derken kaybolmuştum ben ya... :-D :P
bir fısıltıya hapsettim, içimin tüm çığlıklarını....

0v3r
Üye
Üye

Mesaj gönderen 0v3r »

Mantıksız derecede büyük, istediğin yeri bulamıyosun

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Eglence merkezi açıldı felan yazıyordu gecenlerde bakmadım nasıl acaba bilet ne kadardır bilgisi olan yazsın ..
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Burhan_abi yazdı:Eglence merkezi açıldı felan yazıyordu gecenlerde bakmadım nasıl acaba bilet ne kadardır bilgisi olan yazsın ..
valla abicim tam hatırlamıyorum ama tatilyadaki gibi.girmeden önce 15 ytl ye bilet alıyorsun.biletin değeri 15 puan.içerideki rollarcoaster ,bilmem ne kulesi gibi makinelerde 3-4 puan civarında.ortalama 5 tane makineye biniyorsun.bowlingi de güzel.

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

walla sağlam yermiş gezdik gördük..
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın!

Kullanıcı avatarı
dudu
Üye
Üye

Mesaj gönderen dudu »

Avrupanın en büyük alışveriş merkeziymiş..ben gittim bayağı güsel

black_34
Üye
Üye

Mesaj gönderen black_34 »

cevahirin sinema salonuna bayılıyorumm!!süpper bence çok kaliteli...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

fazla büyük.. alışveriş merkezlerini sevmeyen birisi olarak iyice daraltmıştı kendisi beni.. yalnız çok fazla mağazanın en azından bir bina içinde olması yeterli paraya sahipseniz başka yerlere gitme zahmetinden sizi kurtarabilir.. kahve dünyası çok güzeldir bi de giderseniz uğrayın derim..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

kozmik_peri yazdı:kahve dünyası çok güzeldir bi de giderseniz uğrayın derim..
Kahve Dünyası o kadar güzeldir ki kahvenin yanında gelen çikolatalar yendiğinde ya da bir kısmı yenilip gerisi garson tarafından mutfağa götürüldüğünde yeniden başka bir tabağa konur ve de başkasının masanına götürülmeye hazırlanır :)

Cevahir'i pek sevmiyorum.Eğlence merkezi fena değil onun dışında sadece büyüklüğü var.

Bana kalırsa Kanyon muhteşem eşsiz bi yerdir.Çok orjinal ve kalitelidir Cevahir'e göre.

Tavsiyem Şişli'de ki Cevahir yerine Leventte ki Kanyon'a uğrayın hiç pişman olmazsınız :)
myspace.com/the_rita

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Rita yazdı:
Kahve Dünyası o kadar güzeldir ki kahvenin yanında gelen çikolatalar yendiğinde ya da bir kısmı yenilip gerisi garson tarafından mutfağa götürüldüğünde yeniden başka bir tabağa konur ve de başkasının masanına götürülmeye hazırlanır :)

Cevahir'i pek sevmiyorum.Eğlence merkezi fena değil onun dışında sadece büyüklüğü var.

Bana kalırsa Kanyon muhteşem eşsiz bi yerdir.Çok orjinal ve kalitelidir Cevahir'e göre.

Tavsiyem Şişli'de ki Cevahir yerine Leventte ki Kanyon'a uğrayın hiç pişman olmazsınız :)
Sen Harvey Nichols'dan da alışveriş yapıyorsundur kesin :p

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

r1g0r yazdı:Sen Harvey Nichols'dan da alışveriş yapıyorsundur kesin :p
Bilemedin Rigor :P
Kanyon'da ki Patrizia Pepe alış-veriş için tercihimdir :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

cevahir büyk ama okdar güzel değil en azndan ben beğenmiyorum =) bizim burda üst mahallenin çocukları bayramda süslenip cevahire gezmeye gidiolar zuahahahah ====))))) bilmiom oda onların tercihi:P

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

Rita yazdı:

çikolatayı yemeyiverin :-D starbucks tı glorias jeans ti falan yalan oluyo benim açımdan kahve dünyasının yanında..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

cevahiri görmedim ama bu tür mekanlar bence çok gereksiz. büyük alışveriş merkezleri insanların bütün gün dışarı çıkmaması için gerekli herşeyin olduğu mekanlar.. önce alışveriş yap, ye iç, sinemaya git, eğlence mekanına git ve bütün gününü burada para harcayarak geçir. dışarıya çıktığında hava kararmış oluyor. çok işim olmadıkça gitmemeye çalışıyorum bu tür yerlere çünkü gürültüden ve sıcaktan resmen başım dönüyor, bunalıyorum..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

houseofholy yazdı:cevahiri görmedim ama bu tür mekanlar bence çok gereksiz. büyük alışveriş merkezleri insanların bütün gün dışarı çıkmaması için gerekli herşeyin olduğu mekanlar.. önce alışveriş yap, ye iç, sinemaya git, eğlence mekanına git ve bütün gününü burada para harcayarak geçir. dışarıya çıktığında hava kararmış oluyor. çok işim olmadıkça gitmemeye çalışıyorum bu tür yerlere çünkü gürültüden ve sıcaktan resmen başım dönüyor, bunalıyorum..
vallaha ya çok gereksiz.lan bütün parayı buralara yatırıyoruz kanımızı emiyollar oysa çık git parka bayıra çayıra paranda cebinde kalsın ama o zamanda deli diye bakarlar sana bu devirde avm ye gitcen kardeşim bide asla k.kartı kullanmamak lazım zaten k.kartını buralarda kullanmak için icat etmişlerdir kesin alçaklar.

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

kozmik_peri yazdı:
Rita yazdı:

çikolatayı yemeyiverin :-D starbucks tı glorias jeans ti falan yalan oluyo benim açımdan kahve dünyasının yanında..
Doğrudur tabii zevk meselesi :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

bır tek sınemaya giderımorada o da bazen cok buyuk ve soguk bır yer sıcak samımı acık alanlar varken kasmaya gerek yok bıde aradıgımı bulma ıhtımalım mılyonda 1 .. bana hıtap etmıyor acıkcası ..
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım