Burdur

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Burdur

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Burdur, il olmayacak kadar küçük, ilçe olmayacak kadar büyük bir ilimsi yaşam şeysi(ne yazacağımı bulamadım).

Şehir merkezinde mehmet akif üniversitesi vardır.Bir eğitim kampüsü ve yanında da mesley yüksek okulu bulunur.Şehrin büyük bir kesimini öğrenciler oluşturur(bu iyi bir avantajdır).2 tane de sineması vardır şehrin.

Ramazan ayında davulla birlikte zurna da gezer.Kafabidünya olur insanın.
İlginçtir, şehrin dört bir yanında direkler de hoparlörler asılıdır.Anonsalar yapılır ordan.İşte yok efendim; ''Bu akşam belediye sporun maçı var tüm halkımız davetlidir, sinemamıza şu film gelmiştir'' türünden şeyler(çok şeker gerçekten) :P

Havası ilginçtir.Akdeniz ikliminden,karasal ikliminden filan etkilenir.Güneş yakar, gölge dondurur
Antalya'ya 1.5, Denizli'ye 3, Afyon'a 2.5-3 saat mesafededir.

Şehrin suç oranı çok düşüktür.Bu zamana kadar taş çatlasın 3 kere polis görmüşümdür.Bu gerçekten çok önemli.En azından sokağa çıktığınızda insanlara güvenebiliyorsunuz.İnsanlar cana yakın ve yardımseverdir.Yurdum insanlarıdır.Trafik neyim yoktur şehirde.Heryere yürüyerek gidebilirsiniz zaten.

Kısacası Burdur insanın kendine yakışanı giymesidir :010

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

cok kucukken icinden gecip bir yere mi gitmistim,yoska direkt buraya mı gitmistim hatırlamıyorum ama bir gecmisim oldu kendisiyle evet.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Benimde daha önceleri geçişim olmuştu.Bütün Antalya arabaları burdan geçer mutlaka.Kısmetmiş şimdi buralardayız artık.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Re: Burdur

Mesaj gönderen kindmonster »

KoRn_eR yazdı:Burdur, il olmayacak kadar küçük, ilçe olmayacak kadar büyük bir ilimsi yaşam şeysi(ne yazacağımı bulamadım).

Şehir merkezinde mehmet akif üniversitesi vardır.Bir eğitim kampüsü ve yanında da mesley yüksek okulu bulunur.Şehrin büyük bir kesimini öğrenciler oluşturur(bu iyi bir avantajdır).2 tane de sineması vardır şehrin.

Ramazan ayında davulla birlikte zurna da gezer.Kafabidünya olur insanın.
İlginçtir, şehrin dört bir yanında direkler de hoparlörler asılıdır.Anonsalar yapılır ordan.İşte yok efendim; ''Bu akşam belediye sporun maçı var tüm halkımız davetlidir, sinemamıza şu film gelmiştir'' türünden şeyler(çok şeker gerçekten) :P

Havası ilginçtir.Akdeniz ikliminden,karasal ikliminden filan etkilenir.Güneş yakar, gölge dondurur
Antalya'ya 1.5, Denizli'ye 3, Afyon'a 2.5-3 saat mesafededir.

Şehrin suç oranı çok düşüktür.Bu zamana kadar taş çatlasın 3 kere polis görmüşümdür.Bu gerçekten çok önemli.En azından sokağa çıktığınızda insanlara güvenebiliyorsunuz.İnsanlar cana yakın ve yardımseverdir.Yurdum insanlarıdır.Trafik neyim yoktur şehirde.Heryere yürüyerek gidebilirsiniz zaten.

Kısacası Burdur insanın kendine yakışanı giymesidir :010
şirin bir yer.hayatımın en güzel ve en komik anıları orada. 1998-2000 arası yüksekokul okudum orada.öğrenci ve gençler için ideal bir yaşam yeri :013
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..