İç güzellik

A$k Me$k olayları, derin ve içsel hadiseler...
Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

ysseulb yazdı:Burda iç güzellik dıştan önemlidir diyenlerin hiçbiri sırtında kamburu olan ve bır bacağı eksik biriyle birlikte olmak istemicektir bu kesin o yüzden yormayın kendinizi=) dış güzelliktir çeken, zaman geçtikçe karakter devreye girer baktıın ki olmuyor yürümez ve dışı güzel başka birini bulur insan, sağlam bir iç güzelliğe sahip olduğunu umarak.
evet aslında insanlar ilk başta dış güselliğ bakarlar dooru ama insanlar birbirini tanımaya başladıktan sonra eğer dışındaki güsellik içinde yoksa allami cihan olsa durum değişmez isterse angelina jolie olsun yüzüne bakmam.sırf bi insan güsel die yürümez ilişkiler,eğer yürüosada bu bi zayıflıktır,kişilik bozuklğudurrr
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

MuHoS yazdı:
ysseulb yazdı:Burda iç güzellik dıştan önemlidir diyenlerin hiçbiri sırtında kamburu olan ve bır bacağı eksik biriyle birlikte olmak istemicektir bu kesin o yüzden yormayın kendinizi=) dış güzelliktir çeken, zaman geçtikçe karakter devreye girer baktıın ki olmuyor yürümez ve dışı güzel başka birini bulur insan, sağlam bir iç güzelliğe sahip olduğunu umarak.
evet aslında insanlar ilk başta dış güselliğ bakarlar dooru ama insanlar birbirini tanımaya başladıktan sonra eğer dışındaki güsellik içinde yoksa allami cihan olsa durum değişmez isterse angelina jolie olsun yüzüne bakmam.sırf bi insan güsel die yürümez ilişkiler,eğer yürüosada bu bi zayıflıktır,kişilik bozuklğudurrr
+sonsuz :001

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

simsiyah_85 yazdı:
MuHoS yazdı:
+sonsuz :001
gerçi orda angelina jolie demişim brz abartmış olabilirm :-D ,öle bişey soz konusu olursa çok zayıfımdır,ilişkiyi tüm fedakarlığımla yürütebilirmm :P :P

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bizim tarihçinin bir sözüyle olaya hakim olabiliriz sanırım:
''paris hiltonla herkes yatmak ister ama kimse evlenmek istemez'' mantıklı bakılınca çok doğru bir söz :010

eğer senin ilişkiden kastın cinsel manadaysa dış güzellik tabiki daha önemlidir..
fakat burda bahsi geçen ilişki cinsi sex değil evlilik ve sevgililik ilişkileri..bu ilişkilerde iç güzellik çok dağa önemlidir kanımca..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
vera
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vera »

wolfali yazdı:
''paris hiltonla herkes yatmak ister ama kimse evlenmek istemez'' mantıklı bakılınca çok doğru bir söz :010

eğer senin ilişkiden kastın cinsel manadaysa dış güzellik tabiki daha önemlidir..
fakat burda bahsi geçen ilişki cinsi sex değil evlilik ve sevgililik ilişkileri..bu ilişkilerde iç güzellik çok dağa önemlidir kanımca..

+sonsuuuuzzzz...
bir fısıltıya hapsettim, içimin tüm çığlıklarını....

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

vera yazdı:
wolfali yazdı:

+sonsuuuuzzzz...
o söz klasiktir zaten.paris hilton gızımız örnek verilir hep...:P

ben ama yss... ye katılıyorum.ilk önce dış güzellik çeker insanı bence..sonradan ortaya iç güzellik diye bi kavram çıkar.o da uyarsa ilişki yürür yada yürümez...
haa istisnalar yok mudur?? vardır tabi.başta hiç beğenmezsin birisini.sonradan konuştukça hoşlanmaya başlarsın.o zaman çirkin de gelmez sana.ama genellikle ilk şık gerçekleşir
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

simsiyah_85 yazdı:
MuHoS yazdı:
Rita yazdı: dış güzellik içten hep önemlidir diyenin aklından şüphe duyarım ben,hayat güzelliklerle dolu bunu bildikten sonra her şey güzel gelir insana
iide benim dediğimle senin sölediğin arasında 0 alaka var ya yanlış alıntı yaptın sanırım bide ona rağmen biri katılıorum demiiş ay allahım ya

bencede ortada yanlış anlama var,
üstteki arkadaş ya yanlış alıntı yaptı yada senin demek istediğini anlamamış olabilir
benim o alıntıyı yapmamın amacı muhos arkadaşımızın dediğine katılıyor olmamdı o yüzden dediği şey hakkında birşey yazmadım muhos gayet iyi yazmıştı o alıntıyı yapmışsam katılıyorum demektir ztn :)
yanlış anlaşılma değildi arkadaşlar :)
arkadaşın katıldığı şey ise benim yazdığım kısımdı o da yanlış bişey yapmadı..
gülünecek bir şeyler istiyorsan sana bundan daha iyisini yapabilirdim,bu pek iyi değildi kalitesizdi bence :) kaliteli şeylere gülmek ve her şeye karışmamak lazım :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Rita yazdı:
simsiyah_85 yazdı:
MuHoS yazdı: iide benim dediğimle senin sölediğin arasında 0 alaka var ya yanlış alıntı yaptın sanırım bide ona rağmen biri katılıorum demiiş ay allahım ya

üstteki arkadaş ya yanlış alıntı yaptı yada senin demek istediğini anlamamış olabilir
benim o alıntıyı yapmamın amacı muhos arkadaşımızın dediğine katılıyor olmamdı o yüzden dediği şey hakkında birşey yazmadım muhos gayet iyi yazmıştı o alıntıyı yapmışsam katılıyorum demektir ztn yanlış anlaşılma değildi arkadaşlar
gülünecek bir şeyler istiyorsan sana bundan daha iyisini yapabilirdim,bu pek iyi değildi kalitesizdi bencekaliteli şeylere gülmek ve her şeye karışmamak lazım :)
slm rita, :)
da sen ii bi takip et istersen ben senin mesajı değil muhos arkadaşımızın yazdığına alıntı yapıp ona güldüm ve onun dediği yoruma güldüm, senle alakası olan bi durum söz konusu değil ki...

:006

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

simsiyah_85 yazdı:
Rita yazdı:
simsiyah_85 yazdı:
benim o alıntıyı yapmamın amacı muhos arkadaşımızın dediğine katılıyor olmamdı o yüzden dediği şey hakkında birşey yazmadım muhos gayet iyi yazmıştı o alıntıyı yapmışsam katılıyorum demektir ztn yanlış anlaşılma değildi arkadaşlar
gülünecek bir şeyler istiyorsan sana bundan daha iyisini yapabilirdim,bu pek iyi değildi kalitesizdi bencekaliteli şeylere gülmek ve her şeye karışmamak lazım :)
da sen ii bi takip et istersen ben senin mesajı değil muhos arkadaşımızın yazdığına alıntı yapıp ona güldüm ve onun dediği yoruma güldüm, senle alakası olan bi durum söz konusu değil ki...

peki öyle olsun :) iyi günler :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Rita yazdı:
simsiyah_85 yazdı:
Rita yazdı: benim o alıntıyı yapmamın amacı muhos arkadaşımızın dediğine katılıyor olmamdı o yüzden dediği şey hakkında birşey yazmadım muhos gayet iyi yazmıştı o alıntıyı yapmışsam katılıyorum demektir ztn yanlış anlaşılma değildi arkadaşlar
gülünecek bir şeyler istiyorsan sana bundan daha iyisini yapabilirdim,bu pek iyi değildi kalitesizdi bencekaliteli şeylere gülmek ve her şeye karışmamak lazım

peki öyle olsun :) iyi günler :)
sanada :P

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

siz aranızda anlaşmışınız ama ben kendimi suçlu gibi hissetim bi açıklama yapmak durumunda kaldım :-D içelim güselleşelim dediğimde kelime oyununu kullanarak iç güselliğin önmei vurgulamak istedim,Rita arkadaşımızda buna alıntı yaparak dış güzellik içten hep önemlidir diyenin aklından şüphe duyarım gibi bi msg yazınca sanki bana kızmış gibi sölediğini zannederek yanlış alıntı yaptı herhalde dedim bende iç güselliğin öneminden yanayım dedim, O yüzden böle ceryan etti olay bende yanlış anlamış olabilirn burda simsiyah 85 arkadamışımızn bi suçu yoktur olayların tüm sorumluluğunu üzerime alıorummm :-D :006

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

MuHoS yazdı:siz aranızda anlaşmışınız ama ben kendimi suçlu gibi hissetim bi açıklama yapmak durumunda kaldım :-D içelim güselleşelim dediğimde kelime oyununu kullanarak iç güselliğin önmei vurgulamak istedim,Rita arkadaşımızda buna alıntı yaparak dış güzellik içten hep önemlidir diyenin aklından şüphe duyarım gibi bi msg yazınca sanki bana kızmış gibi sölediğini zannederek yanlış alıntı yaptı herhalde dedim bende iç güselliğin öneminden yanayım dedim, O yüzden böle ceryan etti olay bende yanlış anlamış olabilirn burda simsiyah 85 arkadamışımızn bi suçu yoktur olayların tüm sorumluluğunu üzerime alıorummm :-D :006
burayıda karıştırmışsın be muhos :P
olay tatlıya bağlandığına göre konuya dönelim bence iç güzellik daha önemlidir..dış güzellik etkilemeye yarar iç güzellik ilişkinin devam etmesine..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

iç güzellik...genelde 'önemli olan'dan sora cümleyi dewam ettiren 2 kelime..tamamlanınca 'önemli olan iç güzelliktir' oluo:)

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

MuHoS yazdı:siz aranızda anlaşmışınız ama ben kendimi suçlu gibi hissetim bi açıklama yapmak durumunda kaldım içelim güselleşelim dediğimde kelime oyununu kullanarak iç güselliğin önmei vurgulamak istedim,Rita arkadaşımızda buna alıntı yaparak dış güzellik içten hep önemlidir diyenin aklından şüphe duyarım gibi bi msg yazınca sanki bana kızmış gibi sölediğini zannederek yanlış alıntı yaptı herhalde dedim bende iç güselliğin öneminden yanayım dedim, O yüzden böle ceryan etti olay bende yanlış anlamış olabilirn burda simsiyah 85 arkadamışımızn bi suçu yoktur olayların tüm sorumluluğunu üzerime alıorummm :006
sorun yok ya ben kimseye kızmadım ki :)
suçlu falanda yok ortada siz yanlış anlamışsınız msjı ben de sizin bana yazdığınızı yanlış anlamışım olay bu :)
ztn hepimiz iç güzellik önemli demişiz tamamdır :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

MuHoS yazdı:siz aranızda anlaşmışınız ama ben kendimi suçlu gibi hissetim bi açıklama yapmak durumunda kaldım içelim güselleşelim dediğimde kelime oyununu kullanarak iç güselliğin önmei vurgulamak istedim,Rita arkadaşımızda buna alıntı yaparak dış güzellik içten hep önemlidir diyenin aklından şüphe duyarım gibi bi msg yazınca sanki bana kızmış gibi sölediğini zannederek yanlış alıntı yaptı herhalde dedim bende iç güselliğin öneminden yanayım dedim, O yüzden böle ceryan etti olay bende yanlış anlamış olabilirn burda simsiyah 85 arkadamışımızn bi suçu yoktur olayların tüm sorumluluğunu üzerime alıorummm :006
ay olurmu öle şey ortada suçlu yokki :)

sadece senin anlatış biçimine güldüm ben o kadar rita arkadaşımız da benim ona güldüğümü düşünerek beni yanlış anladı ama şuan sorun yok

hadi ozaman hep beraber gülelimmm :lol:

hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

valla hepinizin içi çok güsel :-D :-D içelim güselleşelim öleysee :010

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

MuHoS yazdı:valla hepinizin içi çok güsel :-D :-D içelim güselleşelim öleysee :010
saol kardeş :)

:015
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

simsiyah_85 yazdı:

inanamıorum böle düşünen insanların var olduğuna, ve inanmakda istemiorum!

illa onları anlamak için ailede bi tane sakat insan olması mı gerekiyo acaba?

ne zaman kimin başına ne geşleceği belli olmaz lütfen onları bu şekilde küçümsemeyin yarın nasıl uyanıcağımız belli değil şu b.ktan dünyada...
:001 :001 :001
ben bu yorumu nasıl gözden kaçırırım harika bişey :010
her zaman iç güzellik sonuna kadar iç güzellik..
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Rita yazdı:
simsiyah_85 yazdı:

inanamıorum böle düşünen insanların var olduğuna, ve inanmakda istemiorum!

illa onları anlamak için ailede bi tane sakat insan olması mı gerekiyo acaba?

ne zaman kimin başına ne geşleceği belli olmaz lütfen onları bu şekilde küçümsemeyin yarın nasıl uyanıcağımız belli değil şu b.ktan dünyada...
:001 :001 :001
ben bu yorumu nasıl gözden kaçırırım harika bişey :010
her zaman iç güzellik sonuna kadar iç güzellik..
:)

dışım güsel olup aptalca yorumlar yapmaktandsa içim güsel olsunda doğru ve ANLAMLI yorumlar yapim daha iyi...

için 5 kuruş etmedikten sonra dışın bi önemi falan yok yok yok...

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

dışım güsel olup aptalca yorumlar yapmaktandsa içim güsel olsunda doğru ve ANLAMLI yorumlar yapim daha iyi...

için 5 kuruş etmedikten sonra dışın bi önemi falan yok yok yok...[/quote]

+53485 yazıyıla elliüçbindörtyüzseksenbeş :-D

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

Duruma göre değişir insanın kendisi içinse kesinlikle yanlış bir düşünce çünkü bu ancak züğürt tesellisi olur.Herkesin egosu vardır ve kim olursa olsun mükemmel olmak en azından mükemmele yaklaşmak ister bu nedenle insanlar içini ancak(en detaylı şekilde) kendi sorguladığı için adil davranmaz ve içsel sorgulama sonucunda genllikle güzel çıkar.Dış güzellik daha görülebilirdir bu nedenle insanın kendi adil olmayan yargısından kısmen bağımsızdır ve başkalarının fikirlerine ihtiyaç duyar ama bunun en büyük nedeni dış güzelliğini içsel olarak tasdik etmiş olmasından ve karşıdan da bu tasdiki beklemesinden kaynaklanır yani kısaca insan söz konusu kendisi olunca ikisini de ister en azından öyle sanmayı ister.
Başkasıysa eğer konu bu da duruma göre değişiklik gösterir örneğin bir arkadaşınızsa konu dış güzelliğin hiç bir anlamı yoktur çünkü siz onun içiyle yani duygu ve düşünceleriyle alakadarsınızdır yalnızca.Ama konu sevgilkiniz ise iç güzellik kadar dış güzellikde önem kazanır kimse "bu kız çok çirkin öpmeğe iğreniyorum ama çok iyi kalpli o yüzden ona aşığım" demez diyemez.
Burada konu iki yola yarılıyor biri yine bireysel egodur çünkü birey kendi içsel dünyasında kendini yücelttiği için kendine layık gördüğü birini "eş" olarak seçecektir ve bu egosunu tatmin edecektir çünkü sevgilisine baktığında kendini görecektir ve kendinden daha fazla emin olacaktır. buradaki "eş" tanımı sevgili anlamındadır illa bir evlilik gerekmez.
İkinci neden ise toplumsal egodur insanların ona bir yerde sevgilisiyle değer biçeceğini düşünen birey toplumsal anlamda da egosunu tatmin etmek istediğinden ve çevresine kendini kanıtlamak istediğinden güzel bir sevgili ister çünkü eğer o güzel sevgili kendisini beğeniyorsa ve toplumda beğenmeyen bireyler varsa onların"demek bunda böyle güzel birin dahi beğeneceği birşeyler var" demesi,ni ister dışsal güzelliğini olmasa da içsel olarak(düşünsel veya duygusal anlamda yani zeka,espri yeteneği vb.) kendini topluma ispatlama yoluna gidecektir.
Tabii en temel neden ise burada "mülkiyet" nedenidir.Çünkü İnsan beğendiğine sahip olmayı ister beğenmediğine değil;)
Bunlar psikolojik çalışmalar sonucu falan ortaya çıkmış bilgiler değiller çok bilimsel uslupla yazdığımı fark ettim şimdi ama tamamen benim kendi düşüncelerim yani "kesinlikle yanlış veya kesinlikle doğru" gibi cümler bana göre olan kesinliği ifade ediyor bilimsel ya da evrensel doğruları değil:)
God Gave Rock'n Roll To You,Save Rock'n Roll For Everyone

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

hehe..tam bana göre 1 konu:D..bni anıan insancıklar bnm ne akdar kopleksli kendimi sürekli çirkin gördüümü de bilirler..ki hatta çou kes başlarını yediiimmm olmuiştur..insanalrın beni neden sevdiini neden aşık olduklarını hiç bi zaman anlamayan 1iyimdir..güzel olmadııma göre heralde içim güzel die düşünürüm..fakat gene bulamam bişi..huysuzumdur kıskancımdır..ama inasnları üzmekten korkarım çou zaman..bnm güzeliimde burda..yhani sonuç olarak kim olursa ne olursa olsun her insanda kendini sevdirecek bişi vardır..içte yada dışta..ama elbetteki yüzlerine bakılmayacak durumda olupta içlerinin güzellikelrini yüzlerine vurmuş insanları süslü püslü görünümlerinin ardında kendi içlerini krartan inasnlara tercih ederim her zaman.. :-D
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

iç güsellik önemli kesinlikle hatta dış güsellikten de önemli ama işte en önce ayy canım sen de ne ii huylusun die sevmio ki insan birini..ya da o şekilde olmuo yani işte herneyse..önce dış sonra iç güsellik..ama tabii dışı da iice taş aramamak lasım:) sonra fos çıkıo çounluk çünkü..genelleme yapmıom- ama eli yüzü düsgün olcak en azından gene.
iç güsellik mühim şey..baki şey..
benim sevgilim hem yakışıklı hem ii huylu gelio bana :010

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Bence dengesi olmalı biraz ondan biraz bundan :010
Ama paylaşılanlarda önemli yakışıklı olmasada sana dünyanın en hoş insanı gibi görünebilio karsındaki ozaman iç dışa agır basıyo işte.

Kullanıcı avatarı
anTTiLa
Üye
Üye

Mesaj gönderen anTTiLa »

hiç bi zaman iç dışa ağır basmaz bence kimse a çok zeki içi çok iyi diye çirkin bulduğu biriyle olmaz kendine kandırma olur ancak bu...