Bağlılık

A$k Me$k olayları, derin ve içsel hadiseler...
Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Bağlılık

Mesaj gönderen elisirg »

İnsan nasıl güvenir ki birine? Her zman hayal kırıklıklıarı ile uyanılmıyor mu sabah? Nasıl inanmalı sözlere (şiir gibi oldu farkındaım)? Nasıl bağlanılır birine,nasıl teslim olunur silahları indirip, bunu yapan var mı içimizde?? (valla şiir niyetine)
kristalize

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Çok kere bağlandım.. Sadece içgüdülerime güvenerek yaşadım. Her seferinde hiç istemediğim şekillerde bitti. Çok üzüldüm. Asla pişman olmadım. Karşımdakini mümkün olduğunca iyi tanımaya çalıştım. Çok az hayal kırıklığına uğradım. Şimdi arkama dönüp baktığımda hiçbişeyi değiştirmek istemiorum. Biraz çelişkili duyuluo biliorum, ama kim çelişmez ki bu konularda..? Her kim ki ben çelişmem dio, o ya yalan söylüodur ya da gerçek anlamıyla bişeyler yaşamamıştır..Bence..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

ne kadar şanslıymıssın bense insanlara güvenilmeyeceğini gördüm, umarım sen asla görmessin
kristalize

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Böyle konuşmalar için erken bence, daha ne gördük ki..? İnsan ne sonuna kadar güvenilir ne de sonuna kadar güvenilmez bi mahluk... Şans neredeyse hep %50

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

Aslında haklısın;ama sadece sanki birine güvenirsem çok üzülücekmişim gibi geliyor ben insanlara güvenmiyorum,güvenemiyorum belki de güvenmek istemiorum,hayal kırıklıı yasamk istemiorum
kristalize

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Özel mesaj atıroum..Tartışmaya ordan devam etsek daha doğru olur sanırsam...

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

shidow yazdı:Böyle konuşmalar için erken bence, daha ne gördük ki..? İnsan ne sonuna kadar güvenilir ne de sonuna kadar güvenilmez bi mahluk... Şans neredeyse hep %50
buna katılıyorum.. Benimde güvendiim dağlara karlar yağmadı değil. İnsan üzülüyo beklemiyosun hayal kırıklıına uğruosun ama olabiliyo. Bundan sonra dikkat edicem kmseye güvenmicem dmk de boş bnce onu yapamıosun yaparsan yanlızlaşıosun çünkü.

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

The Invisible yazdı:
shidow yazdı:Böyle konuşmalar için erken bence, daha ne gördük ki..? İnsan ne sonuna kadar güvenilir ne de sonuna kadar güvenilmez bi mahluk... Şans neredeyse hep %50
buna katılıyorum.. Benimde güvendiim dağlara karlar yağmadı değil. İnsan üzülüyo beklemiyosun hayal kırıklıına uğruosun ama olabiliyo. Bundan sonra dikkat edicem kmseye güvenmicem dmk de boş bnce onu yapamıosun yaparsan yanlızlaşıosun çünkü.
ben hep yalnızlıı savundum her zman yalnızız dedim belki de ondandır bu eksklik

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

"Ele güne karşıı yapa yalnıız, böyle de olmaaz ki.." :)

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

=)) eli günü geçtim ben çoktan =)

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

bağlanma, canın yanar..

öle bi yara olur ki iyleştiremez onaramaz hiç bişey onu..
boşver..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

bu kadar karamsar olmaya gerek yok ya.. herkes yamuk yapıcak die bişey yokki.
Sen izin vermessen ztn kimse snn canını yakamaz..

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

diosun da yakarlar be

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

hiç kimseye hiç bişeye güvenmeden bi insanın yaşayabileceğini sanmıyorum.. güvenmek zorundayız, bu insanın doğasında war.. insanoğlu değişken bi yapıya sahip, bugün sewebilir, yarın nefret de edebilir .. sadece biraz mantıklı ve temkinli olmak lazım..
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Eh bağlanmak güvenle alakalı ama aynı şey olmadığı kesin...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: Bağlılık

Mesaj gönderen kozmik_peri »

elisirg yazdı:İnsan nasıl güvenir ki birine? Her zman hayal kırıklıklıarı ile uyanılmıyor mu sabah? Nasıl inanmalı sözlere (şiir gibi oldu farkındaım)? Nasıl bağlanılır birine,nasıl teslim olunur silahları indirip, bunu yapan var mı içimizde?? (valla şiir niyetine)
insanlara ulaşmak çok zor çoğu zaman ya da ön yargıları bi kenara atabilmek.. ama silahlarının en azından bir kısmını indirmeden ya da karşındakine indirtmeden onun "asıl" halini görmek çok zor ki çoğunluk çeşitli nedenlerle maskelerle yaşamakta.. bağlılık farklı bi durum ayrıca, karşındaki gerçekten doğru olduğuna inandığın kişiyse bu seni rahatsız etmeyecektir.. bir de geride bıraktıkların için pişmanlık duymamaya çalışmanı öneririm her zaman, onlar senin anıların, kalbinin izleri; aklına geldiğinde mutluluk ya da hüzün hissettirmesi önemli değil, önemli olan yaşayıp öğrenmiş olman :)
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

Ben bir kişiye körü körüne bağlanmamak gerekir diye düşünüyorum. Sonuçta ne evlilikler görüyoruz birbirine deliler gibi aşık olup 5-10 sene sonra boşanan çiftler. Bir insan güvenmek için de kendini kasmamalısın aslında. Güven kendiliğinden oluşur çünkü bunun lafını etmeye birine gidip de sana güveniyorum demeye lüzum yok bence. Sonuç olarak güvenip güvenmeyeceğini bilemesen de içinden geldiği gibi yaşamalı insan herşeyi diye düşünüyorum.
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Sadece sevgili insanına da bağlanılacak diye bir şey yok ama arkadaşlarına da bağlı insanlar olabiliyor.. Hem onlar daha az kazık atıyorlar.. Atsalar bile iyileşecek derece de olduğu için fazla a önemli olmuyor aslında..

Neyse güven iyidir. Her insan birilerine güvenmek ister, güvende hissedilmek ne kadar yalan ne kadar da doğru olsada güvenilen hoş bir duygu bırakır insanın içinde..

Her şeye hazırlıklı olupta bağlanıyorsan herşeyi göze almışsındır zaten. O yüzden bağlanmaktan korkmamalı insan bence. Sonunda ölüm yok ya!
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Darkfuneral yazdı:Sadece sevgili insanına da bağlanılacak diye bir şey yok ama arkadaşlarına da bağlı insanlar olabiliyor.. Hem onlar daha az kazık atıyorlar.. Atsalar bile iyileşecek derece de olduğu için fazla a önemli olmuyor aslında..

Neyse güven iyidir. Her insan birilerine güvenmek ister, güvende hissedilmek ne kadar yalan ne kadar da doğru olsada güvenilen hoş bir duygu bırakır insanın içinde..
Kesinlikle.

Darkfuneral yazdı:Her şeye hazırlıklı olupta bağlanıyorsan herşeyi göze almışsındır zaten. O yüzden bağlanmaktan korkmamalı insan bence. Sonunda ölüm yok ya!
Sonunda ölüm yok ama ölüm gibi geçen günler var.
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

Bence güven bir kere yitirildi mi kazanılmıyor; bağlılık da güven gerektiren bir duygu korkmam normal buna göre; ama insanlara göre değil! =)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

olayı asırı boyutlarda dramatize etmeye gerek yok. kötü bir duygu olabilir güveninin bosa çıkması fakat 'ölüm gibi,bir kere yitirildimi kazanılmıyor' gibi tanımlar abartı bence.

zaten kız milletinin herseyi abartı :P
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

zaten sana soran olmadı! sen insnaların kalbini kırmayı iyi beceriosun boşversene! bağlılık ve de güven mühim meseleler ; biri bozulsa o ilişkiden (türü önemli değil) şüphe duyar insan

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

wolfali yazdı:olayı asırı boyutlarda dramatize etmeye gerek yok. kötü bir duygu olabilir güveninin bosa çıkması fakat 'ölüm gibi,bir kere yitirildimi kazanılmıyor' gibi tanımlar abartı bence.
Duygusuz arkadaşımdan bana gelen 'sözde laf koyma' olayını kabul etmiyorum bu bir :P
Sözüm sana bağlandığında seni de görücem bu iki :)
wolfali yazdı:zaten kız milletinin herseyi abartı :P
Bu lafı bir karşı cinsin olarak hiç ama hiç üstüme alınmıyorum bu da üç :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

elisirg yazdı:sana soran olmadı!
forumlar sorulmadan düşünce belirtme alanlarıdır zaten.fikrimi belirtmem için soru gelmesini beklemek zorunda olduğumu bilmiyodum,özür dilerim.
elisirg yazdı:sen insanların kalbini kırmayı iyi beceriyosun.!
evet,bos zamanlarımda insanların kalbini kırmakla mesgulum,doğrudur.
Rita yazdı:Duygusuz arkadaşımdan bana gelen 'sözde laf koyma' olayını kabul etmiyorum bu bir :P
yok canım,laf koymak ne haddime size hanımefendi :P

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

confusion never stops...